Odlazak na F1 utrku...

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Lucky je napisao/la:
schuey je napisao/la:vikiend aranžman(mađarska ili italija) još nisam odlučio,al ima vremena
Ko da si me gađao,jer ja planiram ove godine upravo te dvije utrke.Cijeli vikend Hungaroring i Monza!!
a onda se vidimo bar na jednoj ;)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Magic Alonso
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1622
Pridružen/a: 25 kol 2006, 10:37
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernanda

Post Postao/la Magic Alonso »

gringo73 je napisao/la: Ja sam bio, baš na Gold 4, iz istih razloga kao i ti, prvi zavoj. Bila je to 2005. Liuzzi je napravio salto ispred naše tribine :o Slušaj, skupo je, ali vrijedi. Netko bira mjesto da bi vidio prolazak kroz brze zavoje, ja sam htio ovo. Oduševljenje koje sam doživio kad sam vidio kako usporava F1 bolid je neopisivo, a dolete kao metak. A iza Gold tribina ti je hrpa onih prodajnih punktova, izložbeni prostori (tad McLarenov i Bridgestone šator u kojem je bio Ferrari) Jedina mana je što nije natkriveno (radila je krema za sunčanje). Video zid je ispred tebe, super. Iako je trka samo po sebi bila dosadna (tako kažu oni koji su je gledali na TV-u) ja sam bio na drugoj planeti :D
Ma ja ne znam za koji gold se odlučiti...ako uzmem 1, 2, 3 onda vidim start (točno pred nosom), bokseve, proglašenje, vozače prije utrke i sl.
A opet gold 4 je prvi zavoj, usporavanje nakon ciljne ravnine...ne znam za šta se odlučiti. Jedina mana je što se s njih ne može na stazu, ako se ne varam?!
Ne smeta mi što nije natkriveno...naprotiv :D. Prošle godine sam za taj jedan dan pocrnila kao cijelo ljeto!
Stvarno ne znam šta da radim...ah, kakve slatke muke :lol: .

-Briatore- je napisao/la:Prvi glas da dijele karte na maloljetne i punoljetne.
Hoćeš reći za djecu i za odrasle.
a ne bi čovjek rek'o, baš izgledaš zrelo. :badgrin: :badgrin: :badgrin:
Hm, nigdje nije specificirano da su to karte za djecu, nego za mlađe od 18, što god mi bili :p .
I mislim da si sa svojim duuugim životnim iskustvom već mogao shvatiti da izgled vara :badgrin: !
"Together, we have made a dream come true." Fernando Alonso
Avatar
natural
Postovi: 138
Pridružen/a: 31 sij 2008, 22:26
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la natural »

schuey je napisao/la:ja nažalost nisam bio u prilici otić na niti jednu utrku i najviše mi je žal kaj nisam mogao uživo vidjeti michaela schumachera kak vozi,naravno,u italiji :D no mislim da ću ove godine uspjet nekak skucat pare i godišnji i zapalit na cijeli vikiend aranžman(mađarska ili italija) još nisam odlučio,al ima vremena
tu se nema šta odlučivati pogotovo za Ferrari fanove. Monza je neponovljiv događaj za svakog od njih. Bio sam na obje staze. Monza 2003 (fenomenalna utrka Schumi, Montoya, Kimi), no sve oko te staze i atmosfera tijekom vožnje je ludnica. General admission ulaznica (55€) dozvoljava gledanje 15-ak m od staze. Ja sam bio u zavoju Parabolica, zadnji zavoj prije ulaska u ciljnu ravninu. Na razglasu cijelo vrijeme ide komentar utrke (80% vremena na talijanskom, 20% na engleskom, a žar kojim se to komentira je... talijanski :)). Mali problem je što nema mjesta na kojem se vidi nešto veći dio staze, jer je staza ravna, ali to definitivno pobija činjenica da je ćuti i osjetiti bolid iz velike blizine nevjerojatan osjećaj. Mogao bi još puno o tome, no...
Hungaroring. Zazivao sam kišu dan ranije i desila se. Bilo je to 2006., kada su iz trke ispali prvo Alonso, pa onda Schumi, a pobjedio Button. Tamo ima mjesta gdje se vidi veliki dio staze što za razliku od Monze nije tako. Tu jedino i vidim prednost ove staze za njezino praćenje. Atmosfera je neutralna, no ne i fanatična.
Bilo je lijepo na obje VN, i svaka ima svoje ljepote i nedostatke.
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

natural je napisao/la:
schuey je napisao/la:ja nažalost nisam bio u prilici otić na niti jednu utrku i najviše mi je žal kaj nisam mogao uživo vidjeti michaela schumachera kak vozi,naravno,u italiji :D no mislim da ću ove godine uspjet nekak skucat pare i godišnji i zapalit na cijeli vikiend aranžman(mađarska ili italija) još nisam odlučio,al ima vremena
tu se nema šta odlučivati pogotovo za Ferrari fanove. Monza je neponovljiv događaj za svakog od njih. Bio sam na obje staze. Monza 2003 (fenomenalna utrka Schumi, Montoya, Kimi), no sve oko te staze i atmosfera tijekom vožnje je ludnica. General admission ulaznica (55€) dozvoljava gledanje 15-ak m od staze. Ja sam bio u zavoju Parabolica, zadnji zavoj prije ulaska u ciljnu ravninu. Na razglasu cijelo vrijeme ide komentar utrke (80% vremena na talijanskom, 20% na engleskom, a žar kojim se to komentira je... talijanski :)). Mali problem je što nema mjesta na kojem se vidi nešto veći dio staze, jer je staza ravna, ali to definitivno pobija činjenica da je ćuti i osjetiti bolid iz velike blizine nevjerojatan osjećaj. Mogao bi još puno o tome, no...
Hungaroring. Zazivao sam kišu dan ranije i desila se. Bilo je to 2006., kada su iz trke ispali prvo Alonso, pa onda Schumi, a pobjedio Button. Tamo ima mjesta gdje se vidi veliki dio staze što za razliku od Monze nije tako. Tu jedino i vidim prednost ove staze za njezino praćenje. Atmosfera je neutralna, no ne i fanatična.
Bilo je lijepo na obje VN, i svaka ima svoje ljepote i nedostatke.
naravno da je italija za mene kao ferraristu bez ikakvog premca najpoželjnija (onda idu egzotične-monaco,singapur...) ali nažalost u konačnoj odluci jako velik utjecajima posao,financije,datum,i još mnoge pojedinosti.... :cry: tako da to ću moći tek znati kad se približi taj datum...

p.s.nego jesi istrčaval na stazu na kraju? to je možda i ono koje bi moglo prevagnut
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
natural
Postovi: 138
Pridružen/a: 31 sij 2008, 22:26
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la natural »

schuey je napisao/la: p.s.nego jesi istrčaval na stazu na kraju? to je možda i ono koje bi moglo prevagnut
naravno! postao bi sliku, da nisam tada još imao slike na onim starim aparatima s negativom.
slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la gringo73 »

Magic Alonso je napisao/la: Ma ja ne znam za koji gold se odlučiti...ako uzmem 1, 2, 3 onda vidim start (točno pred nosom), bokseve, proglašenje, vozače prije utrke i sl.
A opet gold 4 je prvi zavoj, usporavanje nakon ciljne ravnine...ne znam za šta se odlučiti. Jedina mana je što se s njih ne može na stazu, ako se ne varam?!
Ne smeta mi što nije natkriveno...naprotiv :D. Prošle godine sam za taj jedan dan pocrnila kao cijelo ljeto!
Stvarno ne znam šta da radim...ah, kakve slatke muke :lol: .
Možeš na stazu i izlaz ti je blizu, ispod Super Gold tribina, prema Gold 4. Ali čim odrade zadnji krug, trk uzbrdo (lagano uzbrdica, 100 metara) i prema kapiji, da se što prije dočepaš onog dijela staze koji je najbliži podijumu. Ja sam došao taman kad je počela finska himna (tad je Kimi još uvijek vozio za pravu momčad :D)
Ah, i sad mi srce zatitra kad se sjetim...

slika
slika
Avatar
Rosby
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 518
Pridružen/a: 22 tra 2007, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nicu Rosberga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Rosby »

Znači za juniore je jeftinije (u Mađarskoj)?
slika
Avatar
Magic Alonso
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1622
Pridružen/a: 25 kol 2006, 10:37
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernanda

Post Postao/la Magic Alonso »

Molly je napisao/la:
rosberg's biggest fan je napisao/la:Znači za juniore je jeftinije (u Mađarskoj)?
svugdje su ti jeftinije karte za juniore :lol: i to dosta jeftinije...mi stari :lol: nažalost moramo pljunut i do 300 eura za cijeli vikend
Ali nema veze...isplati se.
Mađarska i Monza here I come...ove godine po prvi put i to u odličnom društvu ;)
Nisu...npr. u Monzi je cijena ista.
A i vas stare niko ne tjera da idete na najbolja mjesta, tako da tih 300 € može biti i 100 :p. Btw. jel ti nemaš 17?
U Mađi je 50 % za nas dječurliju.

A vi koji ste bili na gold tribinama, jel mi može netko opisati ili označiti na nekoj karti staze na kojim mjestima puštaju na stazu (sa gold tribina) :? .
"Together, we have made a dream come true." Fernando Alonso
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la gringo73 »

Magic Alonso je napisao/la:A vi koji ste bili na gold tribinama, jel mi može netko opisati ili označiti na nekoj karti staze na kojim mjestima puštaju na stazu (sa gold tribina) :? .
Označio sam mjesto gdje sam ja ušao (to će i tebi biti blizu), a ima li s gornje strane nemam pojma...

slika
slika
Avatar
Magic Alonso
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1622
Pridružen/a: 25 kol 2006, 10:37
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernanda

Post Postao/la Magic Alonso »

gringo73 je napisao/la: Označio sam mjesto gdje sam ja ušao (to će i tebi biti blizu), a ima li s gornje strane nemam pojma...
Hvala puno ;).
Mislim da je to mjesto na kojem smo mi izašli sa staze...
"Together, we have made a dream come true." Fernando Alonso
Avatar
Rosby
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 518
Pridružen/a: 22 tra 2007, 10:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nicu Rosberga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Rosby »

Hehe, great ja idem u Mađarsku!
slika
Puch
Postovi: 2
Pridružen/a: 26 vel 2008, 09:23

Hockenheim ili Monza?

Post Postao/la Puch »

Jel netko bio na nekoj od ove dvije staze i dali zna na koju je bolje otić i zašto?
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Hockenheim ili Monza?

Post Postao/la Zweki »

Lucky je napisao/la:Na koje dvije staze misliš?
Hungaroring,Monza ili je neka treća u pitanju?
Ako gledaš s financijske strane onda je Mađarska daleko isplativija,no Monza je nešto posebno,pa ako ti nije problem izdvojiti lovu moj ti je savjet u Italiju. ;)
U njegovom naslovu ti piše Hockenheim ili Monza.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Puch
Postovi: 2
Pridružen/a: 26 vel 2008, 09:23

Hockenheim ili Monza?

Post Postao/la Puch »

Ok za sve one koje ne vide naslov:) Na koju od ovih dvoje staza "Hockenheim ili Monza?" je bolje otići, dali je netko bio i zašto je bolje?
Avatar
Magic Alonso
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1622
Pridružen/a: 25 kol 2006, 10:37
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernanda

Re: Hockenheim ili Monza?

Post Postao/la Magic Alonso »

Puch je napisao/la:Ok za sve one koje ne vide naslov:) Na koju od ovih dvoje staza "Hockenheim ili Monza?" je bolje otići, dali je netko bio i zašto je bolje?
Ako navijaš za Ferrari svakako Monza. Mislim da je za svakog tifosa to poseban doživljaj.
A ako si za Mcl onda bolje Hockenheim...ipak je najljepše na domaćoj utrci svoje ekipe/vozača, vjerojatno je atmosfera nevjerojatna ;).
"Together, we have made a dream come true." Fernando Alonso
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

a jeste za dogovor da idemo u jednom aranžmanu nas nekoliko na trku?mislim da je svima financijski prihvatljivije hungaroring ali sve se da dogovorit
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Post Postao/la Dr. DJ »

schuey je napisao/la:a jeste za dogovor da idemo u jednom aranžmanu nas nekoliko na trku?mislim da je svima financijski prihvatljivije hungaroring ali sve se da dogovorit
Nije loša ideja....Iako imam dogovor sa frendom...Ak mi to propadne onda....
1982 UCV 1919
Avatar
Magic Alonso
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1622
Pridružen/a: 25 kol 2006, 10:37
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernanda

Post Postao/la Magic Alonso »

schuey je napisao/la:a jeste za dogovor da idemo u jednom aranžmanu nas nekoliko na trku?mislim da je svima financijski prihvatljivije hungaroring ali sve se da dogovorit
Meni nazalost takvi dogovori ne dolaze u obzir jer sam maloljetna, a i imam sve vec isplanirano ;).
"Together, we have made a dream come true." Fernando Alonso
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Post Postao/la Dr. DJ »

I ja sam maloljetan ali poluditi ću ako ove sezone neodem na jednu utrku=)
1982 UCV 1919
Ante sexy
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1140
Pridružen/a: 21 lis 2007, 09:41
Ja sam: Vozač
Navijam za: M.Schumachera
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Ante sexy »

Magic Alonso je napisao/la:
schuey je napisao/la:a jeste za dogovor da idemo u jednom aranžmanu nas nekoliko na trku?mislim da je svima financijski prihvatljivije hungaroring ali sve se da dogovorit
Meni nazalost takvi dogovori ne dolaze u obzir jer sam maloljetna, a i imam sve vec isplanirano ;).
Dr. DJ je napisao/la:I ja sam maloljetan ali poluditi ću ako ove sezone neodem na jednu utrku=)
pa kakveto veze ima :?
putovnicu i put madarska :D
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

Mislim da kad maloljetna osoba ide preko grane da sa njom mora ići i starija osoba koja ima pismeno dopuštenje roditelja da dijete može izaći sa tom osobom - al nisam siguran.

Ja sam za Mađarsku ove godine, a i ne mora se u aranžmanu. Sjednemo 4-5 u auto i pravac Hungaroring. Tko je za?

Svi troškovi se dijele, spavanje nađemo i rezerviramo unaprijed preko neta, nije bitno gdje ćemo jest samo da ima cuge i sendvića - 2-3 dana mogu i na trepavicama stajat i gledat F1. :lol:

Dakle, Ja i moj auto bi krenuli u Mađarsku na GP i tražim 3-4 čovjeka (radije 3) koji će sa mnom podijeliti veselje. Krećem sa Kvarnera. Dogovor preko PP molim. ;)

EDIT: umjesto Mađarske može i Monza, mislim da je put tu negdje (ako neko zna nek kaže) ali onda ne bih išao preko Zg.
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Ante sexy
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1140
Pridružen/a: 21 lis 2007, 09:41
Ja sam: Vozač
Navijam za: M.Schumachera
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Ante sexy »

p@rtibrejker je napisao/la:Mislim da kad maloljetna osoba ide preko grane da sa njom mora ići i starija osoba koja ima pismeno dopuštenje roditelja da dijete može izaći sa tom osobom - al nisam siguran.
neznam ja sam isao preko granice prije par godina(maloljetan) bez roditelja i tih potvrda sve je bilo ok

nego jel ko zna kakva je financiska razlika izmedu madarske i monze mislim ako nije velika rade bi isao na monzu
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

Eternal Glory je napisao/la:
p@rtibrejker je napisao/la:Mislim da kad maloljetna osoba ide preko grane da sa njom mora ići i starija osoba koja ima pismeno dopuštenje roditelja da dijete može izaći sa tom osobom - al nisam siguran.
neznam ja sam isao preko granice prije par godina(maloljetan) bez roditelja i tih potvrda sve je bilo ok
Ali ne znači da bi bilo OK da ti se (nedajbože) nešto dogodilo preko grane. Em bi naje... carinik, em tvoji starci... Tako mislim, nije dakle 100% sigurno; ali kad s udrugom idemo na put maloljetni imaju te stvari.

EDIT: kad ulovim vremena ću izračunati troškove puta i karata + smještaj, sadn nažalost nema vremena. Ako tko zna relacije i naknade, auto troši full opterećen s klimom po autocesti 8l (zaokruženo) pa računajte :)
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

p@rtibrejker je napisao/la:Mislim da kad maloljetna osoba ide preko grane da sa njom mora ići i starija osoba koja ima pismeno dopuštenje roditelja da dijete može izaći sa tom osobom - al nisam siguran.

Ja sam za Mađarsku ove godine, a i ne mora se u aranžmanu. Sjednemo 4-5 u auto i pravac Hungaroring. Tko je za?

Svi troškovi se dijele, spavanje nađemo i rezerviramo unaprijed preko neta, nije bitno gdje ćemo jest samo da ima cuge i sendvića - 2-3 dana mogu i na trepavicama stajat i gledat F1. :lol:

Dakle, Ja i moj auto bi krenuli u Mađarsku na GP i tražim 3-4 čovjeka (radije 3) koji će sa mnom podijeliti veselje. Krećem sa Kvarnera. Dogovor preko PP molim. ;)

EDIT: umjesto Mađarske može i Monza, mislim da je put tu negdje (ako neko zna nek kaže) ali onda ne bih išao preko Zg.
ja sam za,napravi se okviran buđet,svak uzme malo više para i eto nas za čas kod njih,treba nam kakvih par sati,a ak ideš sa kvarnera ja sam ti usput :D
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
natural
Postovi: 138
Pridružen/a: 31 sij 2008, 22:26
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la natural »

p@rtibrejker je napisao/la:Mislim da kad maloljetna osoba ide preko grane da sa njom mora ići i starija osoba koja ima pismeno dopuštenje roditelja da dijete može izaći sa tom osobom - al nisam siguran.

Ja sam za Mađarsku ove godine, a i ne mora se u aranžmanu. Sjednemo 4-5 u auto i pravac Hungaroring. Tko je za?

Svi troškovi se dijele, spavanje nađemo i rezerviramo unaprijed preko neta, nije bitno gdje ćemo jest samo da ima cuge i sendvića - 2-3 dana mogu i na trepavicama stajat i gledat F1. :lol:

Dakle, Ja i moj auto bi krenuli u Mađarsku na GP i tražim 3-4 čovjeka (radije 3) koji će sa mnom podijeliti veselje. Krećem sa Kvarnera. Dogovor preko PP molim. ;)

EDIT: umjesto Mađarske može i Monza, mislim da je put tu negdje (ako neko zna nek kaže) ali onda ne bih išao preko Zg.
zašto ne Njemačka? ;) uglavnom i ja planiram negdje otić, a i meni je polazna destinacija Kvarner :badgrin:
slika
Odgovori