Hrvatsko F1 novinarstvo

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

trebaju ti brojevi insajdera? Možemo ti ja i finac dati brojeve i slati svakakve gluposti :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Vuksa_KC »

A radite u FOM-u i bliski ste sa Whitmarshom?
U biti daj onda, vi ste navodno među prvima bili kod Senninog bolida, dajte nam crnu kutiju :P
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

Mogu ja finčev broj spremiti pod "Charlie Whitting" (navodnici uključeni) i onda ti kopirati naše razgovore :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la pospani gad »

Vuksa_KC je napisao/la: 28 ruj 2018, 14:27 A ja ne planiram još osnovati fake F1 momčad i nemam brojeve mobitela insajdera da mi sms-om za vrijeme trke šalju što se događa.
Znam da je ova naša spika, ovdje na razini šale. Donekle.
Ali Mladen Jergović, Peter Windsor i ekipa su imali ozbiljne namjere glede osnivanja F1 momčadi.

No, bile su dvije frke / situacije:

PRVA: ovo je sport sve više i više, za multi - milijunaše, a oni su se htjeli.... ogrebati - kao krajem 80-tih i poečtkom 90-tih u F1. Ali ni' prošlo kod Bernije - znao je Bernie s kim ima posla...... :biggrin:

DRUGA: Mladen i Peter, te ekipa, koja god je stajala iza njih..... imali su MEGALOMANSKE planove...... tako da..... nice try, što bi rekli Ameri, but,......

Kao i onaj lik iz Srbije; Zoran Stefanović; želje i entuzijazma kao u priči, ali realne financijske konstrukcije - nigdje. Sve kao, da prođu što jeftinije što se tiče ulaganja, a rezultati i novac da dođu u neograničenim količinama. :pogled: :pogled: :pogled: :pogled: :mrgreen:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

Jergovića, Windsora i ekipu su, istina je, pojele želje. Htjeli su odmah sve dobro i najbolje i onda su se "ukakali" kad su vidjeli koliko to sve košta i kako im zapravo čak i uz pay vozače fali jako jako puno.

Ali... da su se sjetili tada mogli su napraviti isto što i Haas 6 godina kasnije, jer pravilnik je baš za 2010. bio promijenjen nakon što su se u sezonama prije (07-09) mnogi žalili kako Toro Rosso i RB imaju iste bolide (radio ih je RB Technologies i "prodavao" objema ekipama).
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la: 01 lis 2018, 17:49
Vuksa_KC je napisao/la: 28 ruj 2018, 14:27 A ja ne planiram još osnovati fake F1 momčad i nemam brojeve mobitela insajdera da mi sms-om za vrijeme trke šalju što se događa.
Znam da je ova naša spika, ovdje na razini šale. Donekle.
Ali Mladen Jergović, Peter Windsor i ekipa su imali ozbiljne namjere glede osnivanja F1 momčadi.

No, bile su dvije frke / situacije:

PRVA: ovo je sport sve više i više, za multi - milijunaše, a oni su se htjeli.... ogrebati - kao krajem 80-tih i poečtkom 90-tih u F1. Ali ni' prošlo kod Bernije - znao je Bernie s kim ima posla...... :biggrin:

DRUGA: Mladen i Peter, te ekipa, koja god je stajala iza njih..... imali su MEGALOMANSKE planove...... tako da..... nice try, što bi rekli Ameri, but,......

Kao i onaj lik iz Srbije; Zoran Stefanović; želje i entuzijazma kao u priči, ali realne financijske konstrukcije - nigdje. Sve kao, da prođu što jeftinije što se tiče ulaganja, a rezultati i novac da dođu u neograničenim količinama. :pogled: :pogled: :pogled: :pogled: :mrgreen:
Daj molim te. Peter je tvrdio pred kraj godine i razglabao kako su oni u 3 tjedna digli tvornicu, kako se dizajniraju dijelovi itd (to je bilo u podrucju kad je bilo zatisje kod njih a godina 2010 samo sto nije pocela) a zapravo istina je bila (sto je anonimni radnik ispricao) da iz ureda dizajnera, nije dolazilo nista. Monokok je bio spreman za ljepljenje samo materijali nikad nisu stigli.... a da ne pricam da drugih dijelova nije ni bilo.


Lakrdija od momcadi.

E da valja napomenuti da se se jako oslanjali na pojam budget cap koji se spominjao od 2010 koji je potpisom concorde ugovora i neuvodenjem ogranicenja budzeta
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Vuksa_KC »

Bilo kako bilo, kontroverze, šale i ruganja, on ostaje za sad nešt najbliže F1 iz naše rvacke.
Slavicu ne računam :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

mislim da je Slavica bila ipak bliže, puno bliže F1 nego li Mladen :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Vuksa_KC »

F1 je bila u Slavici :-& :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

ja sam se uspio suzdržati... ali vidim da ti nisi :lol2: :peace:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la mrd »

Kasno se uključujem (jbg nekako sam zaobilazio ovu temu u poslednje vrijeme). Ako ideja za portal ikad zaživi, možete me računati kao tehničku podršku. Ako su finansije problem, uvijek se može napraviti statički sajt koji se hostuje na githubu za džaba. Nije baš uređivanje toliko jednostavno, jer nema klik i drag and drop, već se postovi moraju pisati u fajlove ali radi posao. Čak se može i neka fina tema složit pa da i izgleda profi.
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la pospani gad »

mrd je napisao/la: 03 lis 2018, 11:51 Kasno se uključujem (jbg nekako sam zaobilazio ovu temu u poslednje vrijeme). Ako ideja za portal ikad zaživi, možete me računati kao tehničku podršku. Ako su finansije problem, uvijek se može napraviti statički sajt koji se hostuje na githubu za džaba. Nije baš uređivanje toliko jednostavno, jer nema klik i drag and drop, već se postovi moraju pisati u fajlove ali radi posao. Čak se može i neka fina tema složit pa da i izgleda profi.
Evo malo, pozitive i podrške. I to još za tehnički dio. Tnx, mrd. :thumbup: :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Vuksa_KC »

Kolega mrd, mora da smo struka onda, mada ja nisam za web nešto jak :-$

Eto, lijepo da ima interesa.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la F1NAC »

Hm volio bi naucit malo o dizanju kreiranju web stranica. Ovo bi bio dobar pocetak :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la mrd »

Vuksa_KC je napisao/la: 04 lis 2018, 13:39 Kolega mrd, mora da smo struka onda, mada ja nisam za web nešto jak :-$

Eto, lijepo da ima interesa.
Pa pretpostavljam da jesmo :D Ja sam zavrsio racunarstvo i bavim se programiranjem. Ja uglavanom cijeli zivot radim web ;)
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Vuksa_KC »

mrd je napisao/la: 04 lis 2018, 14:28 Pa pretpostavljam da jesmo :D Ja sam zavrsio racunarstvo i bavim se programiranjem. Ja uglavanom cijeli zivot radim web ;)
A ja sam FOIjevac, php okrznem tu i tamo, evo baš danas nešto prezentirali :biggrin:

A dobro, mogli bi za slijedeću sezonu nešt.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la zonelsk »

mrd je napisao/la: 04 lis 2018, 14:28
Vuksa_KC je napisao/la: 04 lis 2018, 13:39 Kolega mrd, mora da smo struka onda, mada ja nisam za web nešto jak :-$

Eto, lijepo da ima interesa.
Pa pretpostavljam da jesmo :D Ja sam zavrsio racunarstvo i bavim se programiranjem. Ja uglavanom cijeli zivot radim web ;)
Koje tehnologije?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

Sve je to super. Ako bismo počimali daleko bi veliki plus bilo imati nekog tko se razumije u razvoj web stranica i programiranje istih.

No, zašto sam predložio korištenje SquareSpace-a? Razlozi su višestruki:
- tko god od nas ima pristup stranici može editirati nešto, dodati nešto, obrisati nešto... ne treba se čekati jednog i/ili dvoje koji to možda jedini znaju
- nemamo brige o hostanju stranice. Ona je na SquareSpace serverima i u slučaju bilo kakvih problema njihova služba za korisnike je dostupna 0-24
- nisu preskupi. Naravno, nisu jeftini ili besplatni, ali cijena je podnošljiva. Posebno ako nas se više skupi.
- Jednostavan dizajn koji jednako dobro funkcionira na računalu, tabletu ili pametnom telefonu. A pošto mnogi koriste pametne telefone za surfanje to je vrlo važno
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la mrd »

zonelsk je napisao/la: 04 lis 2018, 16:45 Koje tehnologije?
Pa radio sam sve zivo. Od klasike sa cms-ovima (drupal, joomla, wordpress) preko back-enda (django, spring, asp .net) sada se uglavnom bavim front-endom (react i vue).

@Cuky Slazem se sa skorom svime, cuo sam dobre stvari za square space. Sto se tice teme i mobilnog izgleda, to se danas moze postici lako bez obzira koju platformu koristili. To je uglavnom marketingska fora svima.
slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Slash »

Ako niste znali, ovo je bio Mercedesov 100.-ti naslov u F-1. In your face Ferrari!
https://sportske.jutarnji.hr/sportmix/a ... a/8043314/
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Vuksa_KC »

OMG :O...možda se u nekoj drugoj matrici odvija još jedno prvenstvo, a mi za to ne znamo :(
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la pospani gad »

Vuksa_KC je napisao/la: 12 stu 2018, 10:03 OMG :O...možda se u nekoj drugoj matrici odvija još jedno prvenstvo, a mi za to ne znamo :(

Hhahahhhaha...... dobra. =D> =D>
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

Slash je napisao/la: 12 stu 2018, 09:44 Ako niste znali, ovo je bio Mercedesov 100.-ti naslov u F-1. In your face Ferrari!
https://sportske.jutarnji.hr/sportmix/a ... a/8043314/
Još da je novinar pismen pa provjeri što piše... Mercedesu je ovo 100. pole u F1, a ne naslov.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la pospani gad »

Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Vuksa_KC »

I Senna-Schlesser slično Verstappen-Ocon.
Odgovori