F1 knjige

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: F1 knjige

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la:Hahahhah, kakav kralj!
Ovo je jako dobro, ako imate još postajte :D
Našao sam na netu ovo. Ne želim si više spojlat. Jednom kad se ulovim knjige kad stigne budem napisao zanimljivih stvari.

Također izašla je knjiga bivšeg McLarenovog mehaničara Marca Priestleya. Začudo njegova knjiga je najskuplja od svih koje sam gledao (Brawnova, Neweyeva, Buttonova, Webberova). Isto neki insightovi u F1 svijet


Također u nekom topicu online sam čitao kako je RB nudio alonsu ugovor na kraju 2008, na 2 godine. Alonso je želio samo 1 godinu da se može pridružit kasnije u Ferrari. RB je to odbio. Kasnije kad je vidio kako su dobri tijekom 2009. želio se prebacit kod njih tokom sezone ali oni su ga glatko odbili, bili su neki razgovori čak tijekom 2011, 2012 a u NEweyevoj knjizi navodno se spominje da su se on i Mateschitz posvađali
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: F1 knjige

Post Postao/la zonelsk »

Bas sam danas poceo citati.. Cini se ko jako zanimljivo štivo.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: F1 knjige

Post Postao/la speedy56 »

Bio netko možda na interliberu pa da je vidio neke nama zanimljivo? :)
Ja neću moći ići, ali mogu reći neko da mi uzme
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F1 knjige

Post Postao/la Cuky »

Kaže u knjizi da se osjeća odgovornim za stradanje Senne jer je zabrljao pri prelasku sa aktivnog na pasivni ovjes te dizajnirao bolid koji je bio aerodinamički nestabilan
Regardless of whether that steering column caused the accident or not, there is no escaping the fact that it was a bad piece of design that should never have been allowed to get on the car.

I was one of the senior officers in a team that designeed a car in which a great man was killed.

What I feel the most guilt about is the fact that I screwed up the aerodynamics of the car. I messed up the transition from active suspension back to passive and designed a car that was aerodynamically unstable.

Ayrton attempted to do things the car was not capable of doing.

Whether he did or didn’t get a puncture, his taking the inside, faster-but-bumpier line in a car that was aerodynamically unstable would have made the car difficult to control, even for him.

I will always feel a degree of responsibility for Ayrton’s death - but not culpability.
Možda nije točno ovako u knjizi, ovo su citati koje sam našao na netu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: F1 knjige

Post Postao/la pospani gad »

I treba da UVIJEK osjeća odgovornost. On je jedan od rijetkih koji je to i priznao. VELIKI čovjek, koji je napravio SUDBONOSNU grešku sa svojom ekipom.......
Zadnja izmjena: pospani gad, dana/u 08 stu 2017, 20:24, ukupno mijenjano 1 put.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: F1 knjige

Post Postao/la zonelsk »

Budem izvukao kad dođem do tog djela, tj izvlacim citate i zanimljive djelove dok citam.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: F1 knjige

Post Postao/la F1NAC »

Dosta spojlanja damn it :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: F1 knjige

Post Postao/la pospani gad »

?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F1 knjige

Post Postao/la Cuky »

pospani gad je napisao/la:?
kupio je knjigu i čeka da mu dođe, a mi mu stavljamo citate iz iste i kvarimo mu samostalno otkrivanje istih :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: F1 knjige

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:
pospani gad je napisao/la:?
kupio je knjigu i čeka da mu dođe, a mi mu stavljamo citate iz iste i kvarimo mu samostalno otkrivanje istih :D
:thumbup:

Ma, nadošao sam poslije, kako to obično biva.... u mene.
Prvo sam pomislio, što F1NAC ima proti' da malo trolam..... ali eto.... za sve postoji, mjesto i vrijeme. Netko skuži prije, netko kasnije.
A bome, ima slučajeva koji nikako da uprate..... i onda, zlo i naopako..... :mrgreen:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: F1 knjige

Post Postao/la zonelsk »

Knjiga me nije razočarala, ali nije bas ni oduševila, nekak mi je bila bez nekog veceg "vauuu" momenta. Nije mi je otkrila neku veliku novost ili tajnu, a iskreno sam se nekak nadao malo sočnijim detaljima.

No bez obzira na to svakako predlazem da je procitate jer fakat ima svega, od samih tehnikalija oko razvoja pojedinih bolida, do odnosa sa određenim ljudima u F1 svijetu, a i sam Adrian je dosta drugaciji nego sto sam uspio dokuciti o njemu kroz male ekrane.

U nastavku je nekoliko citata koje sam oznacio na Kindlu dok sam citao. Ako neko zeli baciti oko, mada nije sve poslozeno i nema konteksta.
It’s an illustration of how fast I can work that when I’m flat-out I keep at least two people occupied taking my paper drawings and turning them into CAD drawings. And these are just the ones I think are worth transcribing.
==========
And although I never really caught up with the maths – to this day, it’s my Achilles’ heel
==========
In reality, however, Ferrari heard of our plans and complained. Ferrari complaining was to become a recurring theme over the ensuing years. If Ferrari didn’t like something (usually because they couldn’t get it to work for themselves), they complained to the FIA. Whether or not they were assured of a sympathetic ear is up for debate. I’m sure Max and Bernie would strenuously deny Ferrari were ever showed favouritism. Suffice to say, however, that it was around this time that those in the pit lane began to refer to the FIA as Ferrari International Aid. (It was years later, in 2015, that it emerged that Ferrari did indeed have a secret contract with the FIA that allowed them to veto any regulation changes – galling confirmation of a ‘special relationship’ that we always suspected but until then had never had confirmed.)
==========
But Max Mosley, it would appear, wanted both to help Ferrari and to slap down Williams/McLaren. So what he did was invoke Article 3.15.
==========
Why, you might ask, did Max take this course of action? My theory is twofold. First, because the British garagiste teams of Williams, McLaren and Tyrell were beginning to ask questions regarding the ownership of FOCA, and needed showing who was boss, second, because Ferrari threatened to leave the sport, which is something they do every now and then. Rightly or wrongly, there’s a feeling that the sport needs Ferrari, and that its credibility partly rests on their involvement. Ferrari hadn’t won the World Championship since 1978 and I’m sure Bernie was of the opinion that a Ferrari World Championship would be good for viewing figures. More viewing means more TV money. And more TV money means more income to, well, Mr B. Ecclestone. Bernie had gone from leading the small British teams against the might of the grandees led by Ferrari, to being desperate to keep them in the sport and ensure they were successful. And, at the same time, to teach the British teams a lesson. Anybody read Animal Farm?
==========
People ask me if I feel guilty about Ayrton. I do. I was one of the senior officers in a team that designed a car in which a great man was killed. Regardless of whether that steering column caused the accident or not, there is no escaping the fact that it was a bad piece of design that should never have been allowed to get on the car. The system that Patrick and I had in place was inadequate; that cannot be disputed. Our lack of a safety-checking system within the design office was exposed.
==========
Ron, however, was less impressed when, on Monday evening, he came round to see how I was getting on. Standing at the doorway, his jaw dropped and he stood gulping like a goldfish for what was probably 30 seconds, but felt like about five minutes, going redder and eventually deep purple, with me thinking, My God, he’s going to have a heart attack, until, without uttering a single word, he span on his heel and returned to the sanctuary of McLaren grey. Luckily, it was very much the honeymoon period and I couldn’t do anything wrong, so I got away with it, though his wife Lisa recounted years later that he was incandescent with rage when he got home that night. Ron was … well, let’s say he liked to have a firm control on everything around him.
==========
At this point, Ron Dennis called in an agreement he’d had with Frank, which was that if the McLarens helped Jacques during the race, then Williams would help McLaren win that particular race. Frank agreed to this, as there had been occasions during the pit-stops when Jacques had ended up behind David and Mika but had been waved through. Therefore Villeneuve was given the radio instruction to let the McLarens pass, so we now had Mika winning the first race of his career, David second and Villeneuve third, winning the championship.
==========
After the race, Ron and I went down to have a look at the cars in parc fermé. ‘Look,’ said Ron, ‘the tyres on this Ferrari are illegal. They’re slicks. All the grooves have worn out.’ I agreed but in the meantime I was getting my first look at the bargeboards, and they also looked illegal. Why? The regulations say that the car has to be flat when viewed from underneath, which means that any outlying bodywork has to have a shadow plate underneath it. Looking at these new bargeboards, to me the shadow plate didn’t look big enough to do the job. Off we went to see Charlie Whiting, the FIA technical director. Charlie went down, had a look, came back and said, ‘Well, I don’t agree on the tyres, I think they’re okay. But Adrian, yes, those bargeboards do look illegal.’
==========
Ross Brawn appeared on TV to accept that the team had made a silly mistake and that yes, the bargeboards were illegal. McLaren left the race with Mika as world champion and also took the constructors’ title on the basis that Ferrari had been excluded. Ferrari then protested. What we now know is that they were encouraged to protest by Max Mosley, the President of the FIA (living up to Ferrari International Aid). I spoke to Max about this years afterwards and he said that, as far as he was concerned, we, McLaren, had lured Ferrari into a trap, because we knew their bargeboards were illegal and had waited for them to be ahead before we protested about them. That’s complete rubbish. I hadn’t managed to have a proper look at them until after the Malaysian race. But even if that were the case, it doesn’t alter the fact that Ferrari won using illegal bargeboards. The ensuing Court of Appeal hearing made the Spanish Inquisition look exemplary, though sadly I cannot go into detail for fear of attracting the attention of m’learned friends. Suffice to say that Charlie Whiting was ‘on holiday’ and therefore could not state his findings. Anyway, the post-race ruling was overturned, and we went from believing we were champions to suddenly no longer being champions.
==========
When I wasn’t prepared to show that, our relationship came off the heat, and from then on was never the same again. Painting my office was one thing. Not dropping to my knees with gratitude at his offer? That was quite another.
==========
As a team that had now won two championships and was in the hunt for more, we at Red Bull had the pulling power to attract the very best drivers. Talks had been held with Fernando Alonso but there was, shall we say, a clash of personalities between him and Dietrich and so those broke down.
==========
And because of these very restrictive chassis regulations, all the cars look the same. If you took the 2016 Formula One grid and painted all the cars white, you’d have to be quite an expert to know which one’s which.
==========
I travelled to visit Luca Montezemolo, the President of Ferrari at the time, seeing him at his farmhouse close to Tuscany. We held serious talks and their offer was amazing. Luca wanted to give me the whole Ferrari operation, road and race car. The promise was of an almost film-star lifestyle and the most ridiculously large financial offer, well over double the already generous salary I was receiving at Red Bull. I had a very difficult decision to make, and it was one that cost me many nights’ sleep as I went over and over the various factors: family, cultural, work differences, the chances of success or failure, the repercussions of either … But in the end I thanked Luca and turned him down.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: F1 knjige

Post Postao/la F1NAC »

Necu nis citat :D jos mi nije stigla. Narucio sam hardcover knjigu. Kindle nisam jer mi se neda piljit u ekran. Dosta ionako provodim pred kompom tako da ce knjiga dobro doc.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: F1 knjige

Post Postao/la zonelsk »

Imas Kindle?
To ti nije ekran, zapravo to i je bit Kingla sto je to e-ink koji se ne refresha ko monitor.
Osvježi se tek kad mijenjas stranicu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: F1 knjige

Post Postao/la F1NAC »

Ma nemam kindle. Od tehnike imam samo lap i mob tako da na to dvoje mi se neda stavljat za citanje jer malo too much na dan gledanja u ekran. Knjiga mi je onako... bolji filing
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: F1 knjige

Post Postao/la speedy56 »

zonelsk je napisao/la:Imas Kindle?
To ti nije ekran, zapravo to i je bit Kingla sto je to e-ink koji se ne refresha ko monitor.
Osvježi se tek kad mijenjas stranicu.
Znači nema pozadinskog osvjetljenja? Gledaš kao da čitaš neke na papiru?
F1NAC je napisao/la:Ma nemam kindle. Od tehnike imam samo lap i mob tako da na to dvoje mi se neda stavljat za citanje jer malo too much na dan gledanja u ekran. Knjiga mi je onako... bolji filing
Daaa...to je i meni malo :/ Em sve informacije vadim s tih ekrana, em onda još kasnije videe gledam, forume listam, neke za šk radim, pa chattanje...skupi se sati (najjače kad na kraju dana na mobu pogledam vrijeme rada ekrana :oops: )
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: F1 knjige

Post Postao/la F1NAC »

Mozda da imam tablet bi se prebacio na to jer izgleda prakticnije posto mozes imat library. Al ovako na mobu ili laptopu no way.

Da speedy, treba ti svjetlo kao kad knjigu citas
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: F1 knjige

Post Postao/la zonelsk »

speedy56 je napisao/la: Znači nema pozadinskog osvjetljenja? Gledaš kao da čitaš neke na papiru?
Ovisno o modelu.
Najefitniji Kindlovi nemaju pozadinsko svjetlo pa ti treba neka lampa u sobi ili krevetu (ili di vec citas). No napredniji imaju i wifi i 3g i pozadinsko itd itd.

No oni koji imaju, to nije svijetlo ko na klasicnom ekranu nego bas diode koje osvjetljavaju "e-papir" i zapravo je dosta ugodinijem ne blješti. Kako cesto citam kasno navecer, skuzio sam da mi je nekoliko puta lakse na Kindlu citati nego na tabletu ili mobu.

Konkretno, moj je Kindle Paperwhite -> nekak sam si tu nasao dobar omjer cijene i onog kaj želim.
Kupio ga na akciji na talijanskom Amazinu -> nekih 120€ me ispao sa dostavom. i to mi je jedna od drazih investicija.
I on ima pozadinsko svijetlo koje ima dosta razina pa ga je lagano prilagoditi ovisno o okruzenju. Također baterija traje 100 godina. Pogotovo kad nemate svjetlo ukljuceno
Ovdje imate link na usporedbu međusobnu
http://www.the-ebook-reader.com/kindle-comparison.html

Dodatno, Kindle direktno kuzi nekoliko formata ->
Word (DOC / DOCX) Most DOC / DOCX files convert well to eBooks.
HTML (ZIP, HTM, or HTML) Save your HTML file as Web Page, Filtered (HTM / HTML) (PC) or Web Page (HTM) (Mac).
MOBI.
Rich Text Format (RTF)
Plain Text (TXT
Adobe PDF (PDF)
Kindle Package Format (KPF)

I ako imate neku knjigu ili sadrzaj mozete prebaciti direktno na Kindle i to npr spojite usb-om i copy/paste na sam uređaj ko na usb stick ili posaljete mailom. Kad se registirate na Kindlu dobijete xxxx@kindle.com mail, i fora je da sa nekog svog maila posaljete knjigu na taj mail i automatski vam se pojavi na uređaju -> super odlican feature, jer ako nabasam na neku knjigu na netu samo si je posaljem na mail i eto, dođem doma i citam.
Naravno, sve što kupite na amazonu se automatski pojavi na uređaju.

Za ostale formate tipa epub, postoji hrpetinu konvertera po internetu, ali zapravo najbolja je aplikacija Calibre, koja ima mogucnost slanja knjiga na kindle (preko USB) a pritom ih konvertira u prihvatljiv format.

Od kad sam ga nabavio, gotovo sve sto citam (a nisu vijesti) citam na njemu.

Dok citatate, mozete pisati biljeske, uzimati highlights, potraziti neku rijec na internetu -> da ima pristup na net i neki okrnjeni browser, mada to bas nije najsretnije zbog refresh rejta -> kojeg zapravo nema.

Ukratko, ako citate dosta, jakoo preporucam.

Ako imate pitanja tu sam.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: F1 knjige

Post Postao/la F1NAC »

TIL da je Kindle u biti i uređaj ne samo i app :D hvala na feedbacku ;)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: F1 knjige

Post Postao/la speedy56 »

zonelsk je napisao/la:
speedy56 je napisao/la: Znači nema pozadinskog osvjetljenja? Gledaš kao da čitaš neke na papiru?
Ovisno o modelu.
Najefitniji Kindlovi nemaju pozadinsko svjetlo pa ti treba neka lampa u sobi ili krevetu (ili di vec citas). No napredniji imaju i wifi i 3g i pozadinsko itd itd.

No oni koji imaju, to nije svijetlo ko na klasicnom ekranu nego bas diode koje osvjetljavaju "e-papir" i zapravo je dosta ugodinijem ne blješti. Kako cesto citam kasno navecer, skuzio sam da mi je nekoliko puta lakse na Kindlu citati nego na tabletu ili mobu.
Ukratko, ako citate dosta, jakoo preporucam.

Ako imate pitanja tu sam.
Oooo onda i sve pdf magazine možeš listati na njemu :) Ja sam npr prestao čitati te pdf magazine baš zbog tog buljenja u ekran
Super je, nema kaj, pogotovo sad kadima milijun e knjiga i pdf sadržaja
Bogme si mi bacio bubu u uho s ovime
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: F1 knjige

Post Postao/la Vuksa_KC »

Odlična stvar, imam i ja. Samo mi žao da nisam potegao za Paperwhite verziju.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: F1 knjige

Post Postao/la zonelsk »

speedy56 je napisao/la: Oooo onda i sve pdf magazine možeš listati na njemu :) Ja sam npr prestao čitati te pdf magazine baš zbog tog buljenja u ekran
Super je, nema kaj, pogotovo sad kadima milijun e knjiga i pdf sadržaja
Bogme si mi bacio bubu u uho s ovime
Pa zapravo i da... ja sve manje vise sad citam prek toga...odlicno je.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: F1 knjige

Post Postao/la Vuksa_KC »

Kupih Rossa Brawna jučer.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: F1 knjige

Post Postao/la F1NAC »

Meni konacno stigla danas (Newey)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: F1 knjige

Post Postao/la mrd »

Evo da se ja nadovezem: Meni su danas stigle isto Newey i Brawn. Samo jos da je vremena da ih i procitam :)

slika
slika
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: F1 knjige

Post Postao/la pospani gad »

Stiže nova F1 knjiga:

http://www.1994f1.com/

Nadam se da ne ganjaju SAMO zaradu..... valjda će biti autentičnih izjava i dokaza? :-k
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Odgovori