F1 knjige

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

F1 knjige

Post Postao/la mrd »

Koliko vidim, na forumu nema ove teme, ako ima, briši 8)
Inače, naručio sam juče neke knjige sa Book Depository. Kad stignu javljam utiske, oni šalju bez poštarine i pakuju svaku knjigu posebno tako da ne bi trebalo da bude zajebancije oko carine.
Za sada sam naručio:

1. Flat Out, Flat Broke: Formula 1 the Hard Way!
2. The Piranha Club: Power and Influence in Formula One
3. Speed Addicts

Ove tek planiram (malo su skuplje pa kad bude para):
1. Formula 1: All the Races: The World Championship Story Race-by-race:1950-2011
2. Life at the Limit

Zanima me šta ste vi čitali, čitate ili planirate, ima li neko neku preporuku, pošto su kod nas F1 knjige rijetkost.
slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: F1 knjige

Post Postao/la Slash »

Super tema, javi dojmove kad stignu ;).

Ja sam pročitao mislim kod Jergovića da je knjiga Sida Watkinsa svojevrsna enciklopedija F1, ne znam kako se zove, ali u svakom slučaju, pokušat ću je se dočepati :). Aha, evo sad vidim da je to ova Life at the limit. Baš me zanima.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: F1 knjige

Post Postao/la mrd »

To sam i ja čuo za 'Life at the Limit' i definitivno je nabavljam u sledećoj turi.
I za ove dvije prve sam čuo da su super. 'The Piranha club' je o glavešinama i utjecajnim ljudima u f1 I njihovim spletkama (naslov je dobila po tome što je Ron Dennis rekao Eddiju Jordanu kad je od Briatorea izvisio za Schumahera 'Wellcome to the Piranha club'), a ova 'Flat out, flat broke' je autobiografija Perry McCarthy-a za koga kažu da je imao najtrnovitiji put u f1. za obije knjige sam čuo da su odlično napisane, bez obzira da li ste f1 fan ili ne. vidit ćemo, ako se Book depository ispostavi kao dobar, nastavljamo saradnju ;)
slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: F1 knjige

Post Postao/la gringo73 »

Ja imam samo jednu, ali vrijednu. :D
Prije 2 godine kupio McLaren - The Cars, 1. izdanje koje obuhvaća sve aute koje je McLaren napravio od 1964-2008. 300-ak stranica, 760 slika, priče, podaci, specifikacije...sve u tvrdim koricama, 31x31cm. Prava McLaren enciklopedija na najvišoj razini.
slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: F1 knjige

Post Postao/la Slash »

gringo73 je napisao/la:Ja imam samo jednu, ali vrijednu. :D
Prije 2 godine kupio McLaren - The Cars, 1. izdanje koje obuhvaća sve aute koje je McLaren napravio od 1964-2008. 300-ak stranica, 760 slika, priče, podaci, specifikacije...sve u tvrdim koricama, 31x31cm. Prava McLaren enciklopedija na najvišoj razini.
Pošto sve skupa sa dostavom? :D
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: F1 knjige

Post Postao/la gringo73 »

Slash je napisao/la:
gringo73 je napisao/la:Ja imam samo jednu, ali vrijednu. :D
Prije 2 godine kupio McLaren - The Cars, 1. izdanje koje obuhvaća sve aute koje je McLaren napravio od 1964-2008. 300-ak stranica, 760 slika, priče, podaci, specifikacije...sve u tvrdim koricama, 31x31cm. Prava McLaren enciklopedija na najvišoj razini.
Pošto sve skupa sa dostavom? :D
Ne mogu ti dat odgovor jer ne znam. Uz to sam bio naručio i 2 majice (T-shirt i polo), a na svaki proizvod sam imao 15% popusta kao član, i imao sam voucher od 30eura. Tako da moje okolnosti kupovanja nisu bile baš normalne. ;)
Ovo što je mrd napisao, F1: All the races... čini mi se kao stvar koja bi me mogla privuć. Evo sad gledam, imali su je u Algortimu (više nije u ponudi) po 300 kuna. Imaju Coulthardovu autobiografiju - 120kn, ne znam jel to tko pročitao.
slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: F1 knjige

Post Postao/la mrd »

Stigle jutros! 8)
Svaka čast, brzi su, u petak poslane u srijedu stigle.

SLIKA

Za sada mogu da kažem da su knjige stigle posebno, nezapakovane i da im ništa ne fali. Ova speed addicts je OGROMNA! Kako budem čitao pisaću šta mislim, ja sporo čitam pa neće baš skoro.
Inače, napravio sam malu usporedbu cijena sa book depository-a i amazona za ove knjige:

Flat out, flat broke 8.23€(Amazon) - 10.59€(BookDepository)
The piranha club 8.28€(Amazon) - 11.77€(BookDepository)
Speed Addicts 24.46€(Amazon) - 8.37€(BookDepository)
----------------------------------------------------------------------------
ukupno: 40.97€ + 7.14€ =48.11€ (Amazon) - 30.73€ (BookDepository)

Cijenu poštarine sam uzeo "Per delivery" poštarinu za hrvatsku koja je 7.14 jura.

E sad fora je što sam Speed Addicts uzeo na akciji 80% na BookDepository, odatle razlika od skoro 20€. Da sam uzimao samo Flat out i Piranha club sa amazona platio bih 23.65€ a na BookDepository 22,36€. Što znači, isto je, samo ne znam kako se plaća poštarina na amazonu da li odmah skinu ili platiš nešto kad ti dođu i kako stoje sa carinom.
Zadnja izmjena: mrd, dana/u 31 kol 2016, 11:29, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: F1 knjige

Post Postao/la Kenny »

Koliko sam ja sa time upoznat carina za knjige nepostoji, ali svakako se malo bolje raspitaj
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: F1 knjige

Post Postao/la mrd »

Ne plaća se ali kažu neki ljudi da oće da carine ako je veliki paket.
slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: F1 knjige

Post Postao/la mrd »

evo da si malo skrenem misli sa ovog s*anja u koreji.
sinoć sam pročitao The Piranha club I zadovoljan Sam knjigom. očekivao sam možda malo više nekih insiderskih priča I detalja o nekim skandalima, medjutim, knjiga pokriva veliko vremensko razdoblje I puno osoba tako da se nije ni moglo ići u neko detaljisanje, ali ostavlja puno materijala za samostalno istraživanje, hvala bogu, svi imamo internet I udri.
knjiga je koncipirana tako da manje-više hronološki pokriva glavne face f1 on enza, preko coopera I chapmana, do moseya, berniea, williamsa I rona dennisa I dobra je kao zamjena za pojedinačne biografije, jer su pokriveni čitavi njihovi životi I tu se mogu vidjeti njihovi putevi prije f1 I na koji način se taj Piranha club formirao s godinama I kako funkcioniše.
sada se bacam na Flat out, flat broke, od nje očekujem najviše (za razliku od mclarena do kraja sezone).
slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: F1 knjige

Post Postao/la mrd »

Upravo sam završio Flat out, flat broke i knjiga je odlična. Perry McCarthy je super lik i cijela knjiga je bukvalno sprdnja na svoj račun, definitivno preporuka za čitanje, ima puno dobrih fora, a i može se pročitati sa 2-3 dana.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: F1 knjige

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ja imam onu malu knjigicu sa pregledom Ferrarijevih trkaćih bolida kroz povijest. Ostale knjige su mi uglavnom vezane uz autoindustriju. Trenutno ovo čitam :D:D Amazon link
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: F1 knjige

Post Postao/la McLewis »

mrd, jesu te sve knjige na engleskom??? ja sam uzeo knjigu o schumacheru i pozalio sam.... prijevod na hrvatski je blago receneo totalna katastrofa... i imam knjigu Formula1 prica o utrkama za veliku nagradu... samo sam je kupio tamo negdje oko 2002. god pa je povijest ostala u njoj do toga razdoblja... inace je sve lijepo napisano i opisano...
McLaren u <3
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: F1 knjige

Post Postao/la mrd »

da, na engleskom su. slabo sam sretao domaće prevode f1 knjiga, ali mogu misliti na šta (neki) liče.
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: F1 knjige

Post Postao/la pospani gad »

Nije knjiga, ali tko želi, može si skinuti, najnoviji časopis F1 Racinga:

http://www.pdfmagazines.org/magazines/s ... -2014.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: F1 knjige

Post Postao/la mrd »

Upravo sam zavrsio Webberovu knjigu, i mogu reci da je super. Webber mi je uvijek bio kul lik i dosta zanimljivo pise. Nekoliko stvari mi je zapalo za oko:

- Dosta negativna iskustva ima sa Willliamsom i kaze da ne poznaje nikoga ko je radio za njih i da je zadovoljan.
- Takodje vidi se animozitet prema Vettelu ali i mladim (i sve mladjim) vozacima u F1 generalno
- Sto se tice prljavog vesa sa Red Bullom, tu nema bas nekih tabloidskih natpisa, sve je korektno opisano. Ima u cjelosti pismo koje je napisao Mateschitzu nakon Turske 2010 u kojem se zali kako Marko naginje prema Vettelu. Mada i Horner, ali po Webberovim rijecima, sve je uglavnom Markom plan.
- Prvo poglavlje u kojem opisuje vozaca F1 bolida kao dio masine je odlican!

Vidim da izlazi Ross Brawn-ova knjiga uskoro, mislim da ce mi to biti slijedece stivo.

slika
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: F1 knjige

Post Postao/la speedy56 »

mrd je napisao/la:Upravo sam zavrsio Webberovu knjigu, i mogu reci da je super. Webber mi je uvijek bio kul lik i dosta zanimljivo pise. Nekoliko stvari mi je zapalo za oko:
Ima kaj u vezi zadnjih godina s Porscheom? :)
slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: F1 knjige

Post Postao/la mrd »

speedy56 je napisao/la:Ima kaj u vezi zadnjih godina s Porscheom? :)
Ne bas previse, jedpo poglavlje koje pokriva prve 2 sezone i to veliki dio se odnosi na sudar u Brazilu. Uglavnom hvali LMP1 zbog manjka politike u odnosu na F1.
Jos jedna zanimljivost za Vettela, kaze Mark da je (mislim) u Suzuki 2012. Vettel platio privatni avion da doveze novo krilo iz tvornice nakon sto je razbio jedino na treningu. Webber kaze da ga je sve to izaslo oko 300 000 i da niko od vozaca ne bi isao toliko daleko osim Vettela.
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: F1 knjige

Post Postao/la speedy56 »

mrd je napisao/la:Ne bas previse, jedpo poglavlje koje pokriva prve 2 sezone i to veliki dio se odnosi na sudar u Brazilu. Uglavnom hvali LMP1 zbog manjka politike u odnosu na F1.
Jos jedna zanimljivost za Vettela, kaze Mark da je (mislim) u Suzuki 2012. Vettel platio privatni avion da doveze novo krilo iz tvornice nakon sto je razbio jedino na treningu. Webber kaze da ga je sve to izaslo oko 300 000 i da niko od vozaca ne bi isao toliko daleko osim Vettela.
tnx :thumbup:
Ja sam razmišljao da si uzmem njegovu, Kristensenovu ili Bernhardovu knjigu, ali na kraju sam odustao iz nekih razloga, iako i dalje imam želju to jednoga dana pročitati
slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: F1 knjige

Post Postao/la mrd »

speedy56 je napisao/la: tnx :thumbup:
Ja sam razmišljao da si uzmem njegovu, Kristensenovu ili Bernhardovu knjigu, ali na kraju sam odustao iz nekih razloga, iako i dalje imam želju to jednoga dana pročitati
No problem :zivili:
Pa eto, to su ti neki moji utisci. Ja sam isto ovu Webberovu planirao narucivat posto sam citao samo pohvale ali ne bas sada. Igrom slucaja sam je nasao na aerodromu za 6 funti i uzeo.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: F1 knjige

Post Postao/la F1NAC »

ORDERED! :biggrin:

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F1 knjige

Post Postao/la Cuky »

ulomak iz knjige u kojem opisuje kako je bilo kad su prešli u novu (trenutnu) tvornicu i koliko je opsjednut kontrolom Ron Dennis bio...ukratko, Newey je dobio mail u kojem mu je napisano da mora koristiti propisan put za uć u zgradu ili će biti provedena interna istraga
"To me the new building was oppressive in its ordered greyness. Reminiscent of something from Fritz Lang's Metropolis, it featured rows and rows of desks with nothing out of line. Built by the Empire. Not an environment in which I, among others, found it easy to be creative.

"When we first moved in, we weren't even allowed glasses of water at our desk, and absolutely no tea or coffee or personal effects. Somebody pointed out that it was probably illegal to deny workers water at their desk, so he had to relent on that, but not on the tea or coffee, and as far as personal effects went, you were allowed one family picture on your desk but it had to be stored in a drawer overnight.

"Meanwhile, if you were part of the workforce, you had to enter the building walking down a circular staircase into an underground corridor with a grey floor and white walls; it felt like you were entering some Orwellian film. You'd then walk back up another circular staircase into the middle of the building, to your workstation.

"I hated walking through the corridor, so instead I would walk along the grass verge, then cross the inner road and enter through the race bay where the trucks were parked.

"I was spotted doing this by the constantly watched bank of CCTV monitors in the basement and sent an email warning me that if I did not revert to using the prescribed route into the office I would face 'an internal examination'. Crikey."
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: F1 knjige

Post Postao/la Slash »

Wow...dosta disturbing :| :shock:
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: F1 knjige

Post Postao/la F1NAC »

Također dio di opisuje kako se poigrava s Ferrarijevim mehaničarima na gridu
"Related to this point, there's a lot of gamesmanship that takes place when cars are held on what we call the dummy grid before a race.
"Engineers such as myself take the opportunity to have a look at other cars. Mechanics, when they see a senior engineer from an opposing team - e.g. me - in the vicinity, will swarm around their car, attempting to obscure the bit I'm looking at.
"Ferrari, in particular, are a veritable hive of activity when I wander in their direction.
"As a result, what I do is amble towards a section of the car I'm not particularly interested in, thus attracting the mechanics my way, like bees to honey, while one of our photographers snaps away at the bit I really want to see.
"Ferrari still haven't rumbled that one.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: F1 knjige

Post Postao/la Slash »

Hahahhah, kakav kralj!
Ovo je jako dobro, ako imate još postajte :D
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Odgovori