Simulacije vožnje

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori

Koju igru bi željeli da koristimo za ponovno okupljanje F1-HRacing ekipe? (moguće više izbora)

rFactor
6
25%
rFactor 2
4
17%
Race 07
3
13%
RaceRoom Racing Experience
3
13%
GTR2
2
8%
Automobilista
5
21%
Project CARS
0
Nema glasova.
Project CARS 2
1
4%
 
Ukupno glasova: 24

Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Scuderia »

Cuky je napisao/la: 22 ožu 2018, 19:18

Također je i Motorsport Manager snižen za 75%
http://store.steampowered.com/app/41520 ... t_Manager/
Valja li MM ?
Isplati se uzet ?
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Ako si zainteresiran za managerske igre po ovoj cijeni se definitivno isplati. Ako te menadžerstvo ne zanima onda i nije nešto. Ne možeš sam upravljati bolidima ni ništa slično.

Ja sam igrao MM na mobitelu, preživio sam dvije sezone na poslu uz tu igru kad bi bili slabi dani. MM2 nisam igrao jer mi je ekran na mobu bio jednostavno premaleni da bih mogao normalno čitati sve u igri (izgleda dosta slično ovome na PC). Najviše zbog toga sam i uzeo sad kad sam ga vidio na sniženju. Doduše, dosta je kompleksniji od verzije za mob, ali nadam se da ću ubrzo pohvatati konce
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Scuderia »

Ha cuj... igrao sam dugo FM, tako da mi nisu strane takve igre.
slika
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Mansell »

Evo momci da se pohvalim. Ova liga(GPVWC Simracing) u kojoj sudjelujem od 2014. je dobila WTF1 kao glavnog sponzora za najbrzu seriju open wheela, tako da se serija sada zove WTF1 Superleague. Ove godine nastupam samo u WGT seriji zbog nedovoljnog vremena za posvetiti se tako ozbiljnoj seriji. Trenutno sam pomoćni manager u Red Bull Streetfighter Racing Systems timu. Red Bull u imenu zato jer su nam oni glavni sponzor koji smo uspjeli ugovorit početkom ove godine pa nam tako i bolid ima boje RBR tima iz F1 (razlika u sponzorima jedino). Ugovor je za sada na 3 godine.

Pred par dana je objavljen video na WTF1 yt kanalu kako funkcionira serija pa toplo preporučam da pogledate.

P.S Sama grafika na video nije baš na nivou jer grafički detalji nisu bili podignuti, pogotovo sjene. Platforma je rFactor 2.



Ako netko od vas ima slobodnu večer, preporučam da pogledate utrku uživo danas na našem YT kanalu "GPVWC Simracing".
Kvalifikacije počinju u 20:35, koje traju 20 minuta (inače 15min al je produženo za Monaco), a utrka starta ubrzo nakon kvalifikacija.
Evo direktnog linka za utrku: https://www.youtube.com/watch?v=XEELkgfLeCU

Dođite i uživajte, komentirajte slobodno u chat sekciji i javite kako vas se dojmila sama utrka te kvaliteta prijenosa.
Ako imate kakvih pitanja, ili ste možda zainteresirani biti dio našeg il nekog drugog tima(za početak kao race engineer, scout, setupaš i sl.) javite mi se u PM pa ćemo razgovarat.

Jučer se vozila serija Supercup (rang tipa F2) pa možete pogledat snimku ovdje:
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

na Steamu se u Early Access pojavio gRally, simulacija relija koja je već jaaaaaaaaaaaaaako dugo u razvoju. Iako se čini da bi mogla biti dobra, igra je rađena na gMotor engineu, onom istom koji je pokretao i originalni rFactor. A s obzirom da ta simulacija nikad nije bila predobra u offroad vožnjama nekako se bojim da je ista situacija i sa ovom


Doduše, cijena je sasvim pristojinih 3,99€ pa tko je zainteresiran može pogledati tu:
https://store.steampowered.com/app/605760/gRally/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Prvi pogled na novu F1 2018. Onboard krug sa Leclercom kroz Monako. Jedna od novosti koje ćemo dobiti ove godine je mogućnost upravljanja ERS sustavom, tj. mijenjati između različitih modova punjenja i deploymenta.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

u ovogodišnjoj F1 2018 vraćaju se, potvrđeno je, svi classic bolidi iz prošlogodišnje igre (McLaren MP4/4, MP4/6, MP4-13, MP4-23; Williams FW14B, FW18; Renault R26; Red Bull RB6; Ferrari 412T2, F2002, F2004, F2007), a trebali bi se pojaviti i novi. Objavljen je teaser bolida koji će biti potvrđen danas, a ovako na prvu po obrisima mi se čini kao Brawn BGP001
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Vuksa_KC »

Jučer smo Mansell i ja bili na pravoj, ali sporoj doduše...simulaciji :p
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Potvrđena su dva classic bolida danas:
Brawn BGP01 (2009)
slika

Williams FW25 (2003)
slika


Vuksa_KC je napisao/la: 18 lip 2018, 13:02 Jučer smo Mansell i ja bili na pravoj, ali sporoj doduše...simulaciji :p
Može pojašnjenje? :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Vuksa_KC »

Karting, ali kosilica motor.
S tim da ja imam opravdanje za sporost jer je i vlasnik rekao da je moj najsporiji :D
Tako da nije bilo baš prilike, a inače bi bilo bi za: "All time must leave space" :D
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Potvrđeni i svi ostali dodaci classic bolidima za F1 2018:
- 1976 Ferrari 312T2
- 1976 McLaren M23-D
- 1981 McLaren MP4/1B
- 1972 Lotus 72D
- 1978 Lotus 79



Oni se pridružuju već prije najavljenim Williamsu i Brawnu te kompletnoj postavi iz prošlogodišnje igre
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Cca 12 godina nakon izlaska GTR2 napokon je potvrđeno da ćemo dobiti GTR3 koji će također simulirati FIA WEC prvenstvo. Napokon jedna simulacija u kojoj ću moći normalno voziti i GT i LMP aute. Već igriva verzija biti će prikazana ovog mjeseca na Gamescom sajmu
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Vuksa_KC »

A isss, dok se sjetim prve najave pred...a nezz kolko točno godina ali me iskreno i strah računati :D
A bude i novi Assetto sa GT3 licencom.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Prvi puta je GTR3 najavljen 2011. Onda je pred godinu-dvije pokazan jedan screenshot sa Blancpain serijom, ali kako je sada tu seriju uzeo Assetto Corsa oni su se okrenuli WEC-u (što mi je iskreno i draže).

Za Asseto Corsa Competizione vidim da su uglavnom negativne reakcije. Da dobije se kompletna Blancpain serija, dobije se napokon noćna vožnja i kiša u Assetto Corsi, ali za razliku od originala u toj igri neće biti podržani modovi koji su originala održali sve ove godine.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Napokon više nije toliko vruće pa sam se udovoljio izvući volan, obrisati prašinu sa njega i početi privikavanje na novu igru sa volanom... krug sa Ferrarijem u Spa
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

novosti u vezi Assetto Corsa Competizione...
12. Rujna izlazi u Early Access po cijeni od 24,99€. Dostupni će biti Lamborghini Huracan GT3 i Nurburgring. 10. Listopada biti će dostupni Bentley Continental GT3 i Missano (uz ove od prije). 14. Studenog dolazi nova verzija, a dodani će biti BMW M6 GT3 i Paul Ricard te će cijena biti od tog datuma podignuta na 34,99€. 12. Prosinca stižu Ferrari 488 GT3 i Hungaroring, dok 14. Siječnja stižu Emil Frey Jaugar GT3 i Zolder te cijena skače na 44,99€ koja će biti i puna cijena za cijelu igru tko ju kupi nakon tog dana ili po izlasku. 13. Veljače stižu Honda Acura NSX GT3 i Monza, a prije kraja prvog kvartala 2019. biti će dostupna i puna igra sa potpuno licenciranom Blancpain serijom (sve staze, auti i momčadi) i to dvije sezone: 2018 i 2019.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

26. Veljače stiže nam Dirt Rally 2.0, nastavak sada već 3 godine starog Dirt Rally



BUMP: Izašao je i dugo čekani Dakar 18 i prve reakcije su jako jako jako negativne. Jedan streamer, inače simracer, je čak usred streama izašao iz igre i na steamu refundao igru.

Podrška za volane je gotovo nikakva, a ni fizika nije nešto specijalno. Pročitao sam čak i komentar da je netko vozeći motocikl naletio u setupu na mogućnost podešavanja nagiba kotača unutra/van gledano odozgo (toe angle) što na motociklu nije nikako moguće (slika ispod za one kojima treba pojašnjenje na što točno mislim)
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Evo danas sam se odlučio na kupnju Assetto Corsa Competizione koja je u Early Accessu. Već je druga verzija vani tako da su od autiju i staza dostupni Nurburgring i Missano, te od autiju Lamborghini i Bentley u bojama momčadi koje se ove godine natječu u Blancpain GT seriji. Odlučih se kupiti sada jer od idućeg mjeseca cijena raste za 10€, a ono što će nuditi kompletna igra mi se čini zanimljivo pa mi je draže sada platiti 25€ nego kasnije 45.

Uglavnom, igra je po tome kako se vozi čisto evolucija Assetto Corsa igre. Al je izgledom i zvukom sasvim solidan napredak, najviše zasluga toga što ne koriste svoj engine nego Unreal Engine 4. Igra pogotovo na svoje izgledom dolazi u kišnim i noćnim uvjetima.

Proveo sam danas malo manje od 2h i mogu reć da iako igra nije gotova, iako većinu sadržaja nije moguće koristiti i nisu dostupni svi modovi koji će biti u finalnoj igri (pa ni Endurance utrke) svejedno je jako privlačna i vuče uvijek na "samo još krug dulje".

I ono lijepo od Kunosa: kad igra izađe sadržavati će kompletnu Blancpain GT seriju iz 2018, a tokom ljeta iduće godine će potpuno besplatno za svih koji imaju igru biti dodana i 2019.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

a vidi srećkovića... utrkivao se u F3 u iRacingu protiv Max Verstappena i Lando Norrisa
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 18 pro 2018, 13:06 a vidi srećkovića... utrkivao se u F3 u iRacingu protiv Max Verstappena i Lando Norrisa
No punterino jimmer :D Lik je sim racer, bio komentator na F1 esportsu ako se ne varam. Uglavnom Lando NOrris ga je zvao na race
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
harrahotto
Postovi: 0
Pridružen/a: 02 svi 2011, 10:24
Ja sam: Vozač

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la harrahotto »

Pozdrav svima,

evo samo sam htio javiti da se sprema nova sezona na HSO..
Prvenstva koja će se voziti su:
1988 CART PPG Indy car world series - cijela godina
1980 BMW M1 Procar championship . prvi semestar
1973 JPS Formula 3 series . drugi semesta
te nekoliko HSO Gold star utrka.

Sva gore navedena prvenstva su u Automobilista a Gold star će biti i u AMS i u rFactoru.

Pa eto, koga volja, neka se pridruži!

pozdrav
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

Caki koju bi preporucio reli igricu?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Dirt Rally definitivno (izašao 2015). Ovdje ga imaš za kupiti ispod 10€
https://www.kinguin.net/category/16624/ ... am-cd-key/

Kada kupiš na mail dobiješ key sa kojim ga aktiviraš na steamu. Ako ne želiš kupovati praktički na bilo kojoj torrent stranici ga možeš pronaći.

Nakon toga su izbacili Dirt 4 koji me se nije toliko dojmio, a krajem ovog mjeseca bi trebao stići Dirt Rally 2.0



Dirt Rally je prilično težak na početku, ali kad ga pohvataš možeš se zabaviti dobro uz njega.
Osim njega imaš i Richard Burns Rally, izašao 2001. koji je i dan danas hvaljen kao "najrealnija" simulacija relija, ali ja se baš ne bi složio sa time. Najteža da, al najrealnija mislim da ne skroz. Doduše, ja sam imao problema sa igranjem na modernim računalima tako da ne mogu garantirati da će funkcionirati kako spada.

Tu bih ti još pripomenuo i službene WRC naslove. Iako nisu pretjerano realistični donose ti licencirane relije i momčadi iz WRC prvenstva i zgodni su ako želiš nabrzaka nešto upaliti i vozati. Zadnji je WRC7 koji sadrži sezonu 2017. uključujući WRC, WRC2 i Junior WRC. Pred par dana je najavljen da će krajem godine stići WRC8 sa sezonom 2019


EDIT: Evo par videa da stekneš dojam što možeš naći u Dirt Rally


“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

wow ovo samo gledati ostavlja bez daha.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori