Simulacije vožnje

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori

Koju igru bi željeli da koristimo za ponovno okupljanje F1-HRacing ekipe? (moguće više izbora)

rFactor
6
25%
rFactor 2
4
17%
Race 07
3
13%
RaceRoom Racing Experience
3
13%
GTR2
2
8%
Automobilista
6
25%
Project CARS
0
Nema glasova.
Project CARS 2
0
Nema glasova.

Ukupno glasova: 24

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye » 02 vel 2019, 18:32

Jel u tom Dirt Rallyju ima gimkhana i kruzne trke kao u prethodnim delovima?
slika

Cuky
Moderator
Moderator
Navijam za: Ferrari

Post Postao/la Cuky » 02 vel 2019, 19:30

nema, to je u Dirt 4 (nije isti serijal igara, 4 je zadnji izašao) Dirt Rally više naginje realnosti, a od sadržaja imaš klasični reli te rallycross (licencirani).

U Dirt 4, imaš različitog sadržaja slično prethodnicima (Dirt, Dirt 2 i Dirt 3)
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 02 vel 2019, 19:49

Dobro je onda tu gimkhanu sam mrzeo.

A Dirt Rally nema licencirane vozace i timove?
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 02 vel 2019, 20:01

ima u RallyCross prvenstvu... WRC nije licenciran. Imaš aute poput Polo R, Fiesta, C4, Focus, Impreza i sl... ali nisu u bojama momčadi koje su se natjecale. Jbg, WRC licencu imao je drugi izdavač. Al zato imaš classic autiju (npr. Lancija, Mini, Audi Quattro...), a imaš i Hillclimb (zajedno sa Pikes Peak stazom u modernom asfaltiranom izdanju i u starom neasfaltiranom)
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 02 vel 2019, 20:31

Znaci nema ni vozaca Ogija, Nuvila, Tanak i drugi... Steta. Mislim da cu onda probati WRC 7

edit: ipak skidam Dirt Rally
slika

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 07 vel 2019, 20:06

Caki sad sam igro ovo sto sam skino dirt rally pa nisi mi reko da je to i menadzerica... a aute ne mogu odma voziti iz 2010-tih vec moram prvo one najstarije iz 60-tih pa sam tako vozio nekog sporaca Minija i sad treba da skupljam pare. Isto ne mogu odma igrati relikros...
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 07 vel 2019, 20:09

A nije pretjerano menadžerstvo, zapravo bar meni je bilo toliko neprimjetno da sam zaboravio i da postoji.

A pare se prilično brzo skupe... za čas možeš imati neki WRC auto iz 2010-ih ili RallyCross auto.

A vjeruj mi, dobra stvar je da počneš sa Minijem ili nekim iz 60-ih dok malo ne pohvataš igru. Moderni WRC auti su prebrutalni za početnike
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 07 vel 2019, 20:15

za cas sam ja sleteo u jarak :lol2:
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 07 vel 2019, 20:49

probaj snijeg... kad te hrpa snijega pored staze uhvati ne gine ti okretanje kao u filmu Austin Powers
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 10 vel 2019, 22:30

Evo za dva tjedna stiže i Dirt Rally 2.0

Što se cijena tiče... Ako kupujete na Steamu cijena je 54,99€ za standard verziju i 74,99€ za deluxe
https://store.steampowered.com/app/6907 ... _Rally_20/

Ja ću vjerojatno kupiti na CD Keys jer je dosta povoljnije...
Standard - 32,99€ https://www.cdkeys.com/pc/games/dirt-ra ... eam-cd-key
Deluxe - 52,39€ https://www.cdkeys.com/pc/games/dirt-ra ... n-steam-pc

Uz to, preko fb stranice moguće je klikom na link dobiti kod za dodatnih 5% popusta

Na dan izlaska stiže sa 6 reli lokacija, 7 rallycross lokacija i 50 automobila. Kupci Deluxe verzije imati će još jedan bonus auto: Porsche Cayman R-GT, dok će kupcima standardne verzije isti biti dostupan nakon dva mjeseca. Deluxe verzija također daje mogućnost igranja 4 dana prije službenog izlaska. I još jedan bonus deluxe verzije je taj da su oba DLC-a sa novim sadržajem (Sezona 1 i Sezona 2) uključena u cijenu te će biti dodani odmah po izlasku, dok će kupci standard verzije morati svakog zasebno kupiti.

Te sezone su njihov "fancy" naziv za DLC-e koji će dodati novi sadržaj u igru. Za sada su najavljene dvije sezone, a svaka će dodati po 3 nove lokacije i 6 novih automobila.
slika
slika -

vidc
Veteran
Veteran
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la vidc » 11 vel 2019, 20:59

Šta je s rfactor 2?

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 11 vel 2019, 21:05

Kupio sam ga pred kojih dvije godine... al kao i u rFactor 1 vožnja protiv AI mi je dosadna... a public lobbyje uglavnom izbjegavam u multiplayeru jer se rijetko možeš normalno utrkivati. Tako da ga, baš kao i rF1 koristim uglavnom za povremeno naganjanje protiv svojih vremena
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 07 ožu 2019, 14:06

Caki jel si probo Dirt Rally 2.0?
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 07 ožu 2019, 22:56

Nisam još. Ne volim piratirati igre, pa čekam prije kupnje dok vidim ovako od drugih valja li i isplati li se uzimati

BUMP: evo raspored dodavanja novih sadržaja kroz "1. sezonu"... oni koji su kupili Deluxe verziju će sve to dobiti čim izađe, ostali će morati kupiti zasebno...

12.03. - Dva auta: Škoda Fabia Rally, Citroen C4 Rally
26.03. - Lokacija: Monte Carlo; Specijalna livreja
09.04. - Dva auta: BMW M1 Procar Rally, Opel Manta 400; Specijalna livreja
23.04. - Lokacija: Švedska
07.05. - Dva auta: Ford Focus RS Rally 2007, Subaru Impreza; Specijalna livreja
21.05. - Lokacija: Njemačka

slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 12 ožu 2019, 21:20

Ako nekog zanima slijedeća dva dana se može F1 2018 igrati besplatno na Steamu. Također, tokom tog istog razdoblja igra je na popustu 75% ako ju poželite kupiti
https://store.steampowered.com/app/7378 ... eAOL-F0np0
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 28 ožu 2019, 17:51

Za moguće zainteresirane:

6. Lipnja stiže nam MotoGP 19, a od većih novina najavljeno je:
- AI koji konstantno uči i prilagođava se vožnjom igraču
- MotoE natjecanje
- Klasičnih vozača, motora i staza više nego ikada do sad
- Dedicated serveri koji bi trebali donijeti napokon do manjeg laga u online modovima

28. Lipnja stiže nam F1 2019, danas je objavljen kratki teaser kojim je potvrđeno da će se u igri naći i Formula 2 serija.
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 29 ožu 2019, 08:45

Caki jel si igro Forza Motorsport 7 ili Forza Horizon 4?
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 29 ožu 2019, 10:24

igrao sam demo Horizon 4. Igra je brutalna, samo mi je malkice skupa
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 10 tra 2019, 20:17

Moj prvi pokušaj u Dirt Rally 2.0

slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 11 tra 2019, 09:27

i koji ti je bolji ovaj ili prethodni?
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 11 tra 2019, 09:48

Sa ovim nisam još proveo dovoljno vremena da bih konkretno sudio. Svaka nova igra u startu se čini "wow!!" pa onda tek kad malo dulje zagrizeš primjetiš neke nedostatke.

Za sada mi se na novom u odnosu na prethodnika više sviđa:
- grafika... nije toliko detaljnija, čak je u nekim detaljima i slabija, ali su boje nekako prirodnije. Prethodnik mi je u dosta navrata znao izgledati isprano
- staze su definitivno bolje. Kroz DLC je dodan još i Monako koji je bio u prethodniku, a u slijedećem DLC-u vraća se i Švedska. Jedino mi u odnosu na prethodnika nedostaje izazov poput Grčke. Tamo sam znoja i znoja prolio dok ne bih odradio kompletan event kako spada. Doduše, Argentina je u novome tu da nadomjesti taj manjak izazovnosti.
- Suvozač. Daleko mi je razumljiviji i uvjerljivije je napravljeno da se doima kao da je baš sa tobom u autu.

Za sada imam jedan minus:
- brisači. Postoji opcija "automatski brisači" koju sam uredno i na prethodniku isključivao jer mi nema gore nego kad vozim po suhoj cesti i svakih 1/4 do 1/3 brzinca on upali brisače samo na kratko kao da očisti staklo. To jako zna dekoncentrirati kad ne očekuješ. No u ovom novom izgleda da ta opcija ne funkcionira kako je zamišljeno jer iako sam isključio automatske brisače oni se i dalje aktiviraju povremeno.
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 14 tra 2019, 12:38

Evo Assetto Corsa Competizione sa kompletnom prošlom sezonom Blancpain GT serije stiže službeno 29. Svibnja, cca. 2 mjeseca kasnije od prvotne najave.

Kupio sam ju dok je još bila u najjeftinijem stadiju u Early Access na steamu kada je bilo moguće voziti 1 auto i 2 staze... i moram priznat da mi nije žao. Igra se čini jako jako jako dobro napravljena i sve što preostaje je nadati se da ću imati sa kime se utrkivati online

slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 03 svi 2019, 15:41

Mnogo informacija o novoj F1 igri, posebno vezano uz karijeru.

Sada je F2 također dio igre, zajedno sa kompletnim formatom vikenda (obje utrke, kvalifikacije, trenizni, obavezni stop u feature utrci, nekorištenje grijača za gume...).

Kad se počinje karijera može se krenuti odmah u F1, ali ako se odabere kretanje iz F2 onda prvo treba odabrati član koje vozačke akademije želimo biti i to onda uvjetuje sa kojim timom startamo u F2, te u koji ćemo biti promovirani u F1. Također, treba između ponuđenih fake vozača izabrati rivala koji će biti timski kolega u F2 i koji će kasnije u F1 zamijeniti jednog od pravih vozača u nekoj suparničkoj momčadi kako bi se nastavilo rivalstvo. Također, ove godine imati ćemo i momčadske naredbe koje će također utjecati na odnos i rivalstvo sa momčadskim kolegama.

I evo onboard krugova sa F2 i F1 u Bahrainu i Bakuu

Također, uz sve Classic bolide iz prošle igre biti će dostupna još 4 nova, ovisno koju se verziju igre kupi:
1. Standardna verzija: dostupni su classic bolidi iz prošle igre, novih je moguće kasnije kupiti zasebno
2. Anniversary verzija: Ovo je 10. F1 igra koju Codemasters objavljuje (ne računajući F1 2009 koja je bila samo za Wii). Osim prethodno spomenutih bolida biti će dosupna još i dva bolida iz 2010: Ferrari F10 i McLaren MP4-25
3. Legends verzija: Svi bolidi iz prve dvije verzije + Ferrari F1-90 i McLaren MP4/5B, oba iz 1990. koji bi po najavama trebali imati i svoj zasebni game mode u kojem će biti podsjećanje na rivalstvo između Senne i Prosta, zajedno sa njihovim likovima vjerno prenesenim u 3D likove.
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 07 svi 2019, 22:26

neko je ovde nedavno trazio IndyCar igru pa evo "IndyCar 2019" u okviru Forze 7

Ja moram uzeti jaci kompjuter ako mislim igrati ovo
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 07 svi 2019, 22:34

imaš IndyCar, doduše ne aktualne modele nego one prije kad su Honda i Chevy imali različite aero djelove, u Project CARS 2. Igra je nešto manje zahtjevna za PC nego što je to Forza. Doduše nisam već dugo igrao

slika
slika -

Odgovori