Simulacije vožnje

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori

Koju igru bi željeli da koristimo za ponovno okupljanje F1-HRacing ekipe? (moguće više izbora)

rFactor
6
25%
rFactor 2
4
17%
Race 07
3
13%
RaceRoom Racing Experience
3
13%
GTR2
2
8%
Automobilista
5
21%
Project CARS
0
Nema glasova.
Project CARS 2
1
4%
 
Ukupno glasova: 24

Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: (Core 2 Duo E8400) i DDR2 memorija.
šta to još postoji hahahah :lol:

Sjećam se kad sam pred 9 godina slagao svoj komp i imam taj proc koji je trenuno clockan na 3.33. Onda je bio top al danas je to shitbox :D Baš neki dan gledam si taj komp (više sam sad na laptopu zbog faksa ali softveri koje koristim pocinju bit sve zahtjevniji tako da i to počinje štekat) i gledam ono E8400, GTX260, 4 GB rama. to danas slabo valja :D

Volan imam driving force GT od logitecha, probali smo kod frenda na PS4 spojit nekako preko arduina (jer na PS4 možeš samo staviti volan od logitecha ovaj Gnešto , ugl najnoviji koji košta više od samog PS4) za GT i takve stvari ali i to će počekat
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

ma ploča je savršena (Asus P5B), jednom kad kupim novi komp prodat ću je jedino za 500€ ili više. Držat ću je doma u njenoj original kutiji kao uspomenu. Evo ima 9 i pol godina da je kod mene, ispala mi je iz ruku na pod kad sam ju prebacivao iz jednog kućišta u drugo, dobila je šarafciger u sebe kad sam vadio jednom grafičku, kad sam RAM mijenjao jednom bilo je vruće i natopio sam ju svojim znojem...pred dva dana sam mijenjao napajanje, od starog nije htio 24-pin kabel van pa sam si pomogao malo ravnim šarafcigerom i opet je dobila šarafciger u sebe i svejedno i dalje radi ko nova.

Prije sam imao E6300 procesor i 2 GB memorije. Onda sam na jedvite jade našao 4x2GB od Kingstona na Ebayu (pisalo je "noname" ali mi uredno komp prepoznaje kao Kingston ValueRAM), a pred oko 2 godine sam kupio ovaj rabljeni E8400 od neke firme iz Danske za 9€. Moooožda sad kroz mjesec dana kupim rabljeni Q6600 tek toliko da još malo izvučem performansi iz ovog kompa prije nego ga umirovim :D

Jedino sa čime imam problema u ovom kompu su napajanja, ali mislim da sam sad i tome došao na kraj. Do sad su uvijek bila neka jeftinija Antecova ili jednom čak SmartBox, sad sam kupio Seasonic iako sam mogao kupiti iste snage od Cooler Mastera ili Corsaira za 100-njak kuna manje, no di god sam čitao praktički jedini proizvođač napajanja koji gotovo da i nema negativnih recenzija je Seasonic.

A koliko me iritiraju performanse ovog kompa već imao sam čak neko vrijeme ideju da si kupim neki jeftiniji komp (do max. 3000kn), bez grafe (prebacio bi ovu trenutnu). Imao sam u planu neku mATX ploču, Pentium G4560 procesor (iz nove Kaby Lake Intelove serije procesora) i 8GB DDR4 memorije, pa onda kad uštedim i kupim moćniji komp za tog jeftinijeg kupiti 2x 6TB diskove, staviti ih u RAID da imam dvije identične kopije i onda ga koristiti kao backup server doma di bi mi komp, sestrin laptop i mob mogli nesmetano pristupati i zapisivati podatke na njega 0/24
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: Za sada je izbor pao na i7 7700K procesor

Šteta novaca, i5 je dovoljno dobar, pogotovo za gejmanje. Ako planiras nesto više da, mozda da, ali nekak mi je tesko opravdati novce za i7.
Ostala konfa je ok.

Ja nedaavno uzeno nesto slicno (16gb ddr4, i5, maximus ranger, 1060). I sasvim zadovoljan za sad.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

prvi izbor mi je bio i5...al odlučio sam se za i7 zbog hyperthreadinga, ništa drugo. Nije neka prevaga u igrama, pogotovo ne u onim starijima od 2-3 godine, ali planiram se malo posvetiti 3D modeliranju i možda izradi videa pa tu 4 extra threada u odnosu na i5 dobro dođu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:prvi izbor mi je bio i5...al odlučio sam se za i7 zbog hyperthreadinga, ništa drugo. Nije neka prevaga u igrama, pogotovo ne u onim starijima od 2-3 godine, ali planiram se malo posvetiti 3D modeliranju i možda izradi videa pa tu 4 extra threada u odnosu na i5 dobro dođu.
neznam što mislis kod modeliranja, ali recimo kod simulacija CFD hyperthreading ispadne puno sporiji kad ukljucis te virtualne jezgre. Meni je recimo brze izradio simulaciju kad su mi postavke za cpu bile serijski nego paralelne. Neznam što mislis od 3d modeliranja koristit, ali i5 je sasvim ok. Treba ti rama i da graficka (ja nazalost zapeo sa integriranom)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

ovisi o tome što se i kako radi. Imaš poslova koji su toliko složeni da ih je teško isprogramirati da se odrađuju paralelno na više jezgri i kod njih je naravno najvažnije kakve su performanse procesora prilikom rada samo jedne jezgre. No postoje i stvari kod kojih je puno važniji broj jezgri i threadova nego to koliko jedna jezgra sama može odraditi pošto se zadaće podijele na više jezgri, odrade se paralelno i onda dobiješ rezultat u kraćem vremenu.

Shvaćam da je i5 cijenom normalniji i čak i bolji u performansama/kn ali eto, moć ću si priuštiti i7, mislim da ću ga s vremenom moć koristiti do njegovog maksimuma i zato ću si ga uzeti.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

Ako budes radio rendere i takve stvari ok, ali recimo modeliranje, ako ne radis nekakve kompleksnije analize hyperthreading je nepotreban. :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

ma radi se o tome da me malo hvata želja da se opet okušam, pa rekoh kad ću već uzimati novi komp da si poklonim najbolje što si mogu priuštiti. Nekad davno, u vrijeme dok sam još koristio dial-up internet, okušao sam se u modeliranju u zModeler programu, pokušavao sam napraviti bolid za F1 Challenge 99-02 :D Već me neko vrijeme vuče želja da se pokušam naučiti u Blenderu modelirati i raditi rendere, al mi je Blender poprilično spor na mom kompu pa me to koči. Pa rekoh, kad možeš kupi si da i tu opciju pokriješ :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la zonelsk »

Ma slazem se da je i7 bolji, no ja to gledam nanacin da si ne mogu opravdati ogromnu razliku u cijeni u odnosu na malo bolje performanse. (naravno opet ovisi koji model uzimas)

EDIT: ja bi rađe novce ulozio u M2 SSD i maticnu koja to podrzava
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Matična koju sam izabrao podržava M.2 SSD, ali za sada je odluka pala na 2.5" SSD (Kingston HyperX 240GB). No tu sam još na ogradi i odlučit ću kad budem obavljao kupnju.

Uglavnom, da navedem komplet što planiram kupiti:
MBO: Asus Maximus IX Code
CPU: Intel Core i7 7700K
CPU hladnjak: Cooler Master Master Air Pro 4
RAM: G.Skill Trident Z RGB 2x8GB 3000MHz DDR4 (iako još razmatram mogućnost da uzmem 4x8GB 3866MHz verziju, ali cijena je otprilike točno dupla pa eto, mislim da će mi 16GB RAM biti dosta)
Pohrana podataka: SSD: Kingston HyperX 240GB (ili neki sličnog kapaciteta M.2), HDD: Seagate Barracuda 3TB 7200rpm + Seagate Barracuda 1TB 7200rpm (ovog od 1TB imam već u trenutnom kompu)
Napajanje: Seasonic SSR-750TD - 750W, modularno, 80+ Titanium
Grafička: za početak MSI GeForce GTX 950 2GB OCV1 koju trenutno imam, a onda kasnije MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X 11GB
Kućište: Fractal Design Define C ili Cooler Master Mastercase Maker 5, ovisno koje u vrijeme kad budem kupovao bude dostupno kod nas ili na Amazonu

Uz matičnu također dolazi upakiran i kupon za 20% popusta na CableMods dućanu online, pa planiram naručiti kablove za napajanje u crveno-crnoj boji jer eto planiram složit komp da bude u toj kombinaciji boja.

CPU za početak planiram ostaviti na tvorničkim postavkama jer ga GTX 950 ionako neće moći potjerati do maksimuma. Kad kupim novu grafičku onda planiram uzeti i bolji hladnjak za CPU (vjerojatno neki AIO jer su kvalitetni zračni hladnjaci ogromni) i overclockati do 4,8-5,0 GHz.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

evo sam naletio jučer i kupio si Dirt 3 Complete Edition za 1,50€ i iako je igra debelo u arkadnom dijelu skale mislim da nikad nisam potrošio manje novaca za malo ubiti dosadu. Evo vam i link
https://www.kinguin.net/category/15748/ ... steam-key/

Kupi se i nakon što kupnja prođe dobijete CD KEY koji se aktivira na Steamu. Inače igre više nema za kupiti službeno na Steamu, nju su kao i F1 2013 nedavno povukli iz službene prodaje jer su istekle licence za neke sadržaje u igrama, u najvećoj mjeri za glazbu.

Također sam si za malo ispod 1,20€ kupio i Dirt Showdown
https://www.kinguin.net/category/208/di ... am-cd-key/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Vuksa_KC »

Cukinjo, bilo sve besplatno to nedavno na Humble Bundle, osim F1. Ali dobro i ovo je sića.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

nisam to vidio kad je bilo, ali sam si popunio F1 kolekciju dok su 2014 i 2015 bile snižene :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Vuksa_KC »

A ne vozim ih, stazu prije vikenda odvozim na nekom drugom simu s bilo kojim autom.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

Kaj velite na ovo haha
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

po onome što znam o tom autu čini se vrlo realno hahah

inače, za zainteresirane: za tjedan dana izlazi Dirt 4 koji će imati za ponuditi dva moda igre: gamer koji je fizikom i zahtjevnošću dosta sličan Dirt 3 te simulation koji je nadograđna verzija Dirt Rally. Također će biti moguće kreirati svoje staze.


A u 8. mjesecu izlazi F1 2017 koja će po prvi puta nakon 2013 sadržavati i neke bolide iz prošlih vremena, a koji će biti ukomponirani i u samu karijeru. Biti će sveukupno 12 bolida iz prethodnih sezona, a do sad su potvrđni:
- Red Bull RB6 iz 2010.
- Ferrari F2002 uz 2002.
- Williams FW14B iz 1992.
- McLaren MP4/4 iz 1988.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Vuksa_KC »

Dirt novi neću moć vrtit. F1 pohvalno, ali neću uzimati.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

ja sam prošle godine po prvi puta kupio F1 igru samo zato što za razliku od prethodnih nije bilo pirata. I moram reć da sam izgleda pogodio u pravom momentu jer F1 2016 je barem po mojem iskustvu najbolja u serijalu, tako da ću vjerojatno i 2017 kupiti. Dirt 4 bi trebao biti sličnih zahtjeva kao i Dirt Rally, a njega sa svojim 2-jezgrenim Core 2 Duo procesorom i GTX 950 grafičkom vrtim bez problema na 1600x900 (najveća rezolucija monitora) i medium detaljima sa 40-70 FPS-a.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:

A u 8. mjesecu izlazi F1 2017 koja će po prvi puta nakon 2013 sadržavati i neke bolide iz prošlih vremena, a koji će biti ukomponirani i u samu karijeru. Biti će sveukupno 12 bolida iz prethodnih sezona, a do sad su potvrđni:
- Red Bull RB6 iz 2010.
- Ferrari F2002 uz 2002.
- Williams FW14B iz 1992.
- McLaren MP4/4 iz 1988.
Od Ferrarijeve palete bit će 412T2 iz '95, F2002, F2004 i F2007
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

da upravo vidjeh trailer...man, 412T2 mi i nije nešto, al F2002 i F2004 su mi fenomenalni bolidi i jedva ih čekam provozati nakon jako dugo vremena u nekoj igri. F2007 je isto ok iako bih radije da je F2008 umjesto njega.


Evo i trailer za sva 4 Ferrarija
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:da upravo vidjeh trailer...man, 412T2 mi i nije nešto,
Zadnji V12 u F1 ;)

sa stajališta zvuka itekako je nešto :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

dobro to da...al niti je ostao upamćen po rezultatima i performansama niti je nešto posebno dobrog izgleda....al eto, ukusi su različiti ;)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

ma razumijem. Ali vjerovatno su ga zbog toga i odabrali. Mada čitam po forumima i u jednom se slažem. Ferrari ima ogromnu paletu F1 bolida i oni se skoncentriraju na 90-00
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

a svi do sad viđeni classic bolidi po nečem imaju smisla:
MP4-4: Najdominantniji bolid prošle turbo ere i jedan od najdominantnijih ikad
FW14B: Jedan od najsofisticiranijih bolida ikad napravljenih
412T2: Zadnji V12 u F1
F2002: Bolid sa kojim je Schumacher izjednačio Fangiov rekord i jedan od dominantnijih bolida u F1 povijesti
F2004: Zadnji Schumacherov naslov, rekordni 7. Također jedan od najdominantnijih bolida ikad
F2007: Posljednji Ferrarijev bolid koji je osvojio vozački naslov
RB6: Prvi naslov za Vettela i RB. Također jedan od naprednijih bolida V8 ere sa EDB, duplim difuzorom, F-Ductom...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

Evo kako bi to trebalo izgledat, fora su ove trke sa classicima. Kao neki showrun
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori