Simulacije vožnje

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori

Koju igru bi željeli da koristimo za ponovno okupljanje F1-HRacing ekipe? (moguće više izbora)

rFactor
6
25%
rFactor 2
4
17%
Race 07
3
13%
RaceRoom Racing Experience
3
13%
GTR2
2
8%
Automobilista
5
21%
Project CARS
0
Nema glasova.
Project CARS 2
1
4%
 
Ukupno glasova: 24

Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

Citam da se AMD poceo dizat predstavljanjem Ryzen MP-a sad gledam u linksu jedan laptop sa 16GB rama i ryzenom 7 3750H i gtx 1650, ali gledam da je taj ryzen negdje u rangu i5 procesora. Još si malo razmišljam jer je dobra cijena a opet treba mi nešto sposobno za 3d modeliranje bez lagganja previse te samo otvaranje programa
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 30 lip 2019, 19:50 Citam da se AMD poceo dizat predstavljanjem Ryzen MP-a sad gledam u linksu jedan laptop sa 16GB rama i ryzenom 7 3750H i gtx 1650, ali gledam da je taj ryzen negdje u rangu i5 procesora. Još si malo razmišljam jer je dobra cijena a opet treba mi nešto sposobno za 3d modeliranje bez lagganja previse te samo otvaranje programa
Neznam, ja se nebi jos sa Intela maknuo.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 30 lip 2019, 20:13
F1NAC je napisao/la: 30 lip 2019, 19:50 Citam da se AMD poceo dizat predstavljanjem Ryzen MP-a sad gledam u linksu jedan laptop sa 16GB rama i ryzenom 7 3750H i gtx 1650, ali gledam da je taj ryzen negdje u rangu i5 procesora. Još si malo razmišljam jer je dobra cijena a opet treba mi nešto sposobno za 3d modeliranje bez lagganja previse te samo otvaranje programa
Neznam, ja se nebi jos sa Intela maknuo.
TOčno to i zato me to ako da mrvicu koči :D vise mi se onda isplati jos koju tisucicu usparat i imat i7 8 gen
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Situacija je ovakva, otprilike:
Laptopi: Intel rastura, AMD se zapravo ni ne trudi previše na tom području
PC: AMD i Intel su otprilike izjednačeni, u nekim stvarima, tipa render videa, render modela, render slika, komplicirani proračuni i sl. gdje se koristi više jezgri (ili u većini slučajeva sve dostupne jezgre koje procesor ima) AMD rastura. Prvo iz razloga što njihovi procesori koji imaju više jezgri od ekvivalentnih Intel procesora, a drugo što nisu sve izrađene od jednog komada silikona nego su po 2-4 na jednom komadu i onda unutar procesora zajedno povezano više tih jedinica. Intel je s druge strane jači u jednojezgrenim radnjama (tipa većina igara i sl.) iz razloga što uspjevaju izvući više frekvencije i IPC (Instructions Per Clock) im je veći.
High End i Serveri: AMD rastura hands down, Intel od kada je AMD predstavio Ryzen arhitekturu ne može ni blizu. Potrošnja energije i mogućnost multitaskinga kod AMD-a su daleko ispred Intela.

Eh sad... za izradu 3D modela, a pogotovo render istog, mislim da ti je bitnija grafička kartica nego procesor. Jak višejezgreni procesor može pomoći, ali je grafička kartica ta koja u tom dijelu rastura. S obzirom da uzimaš laptop, i5 ili i7 procesor sa ok Nvidia grafičkom karticom bi te trebao pokriti. Da kupuješ PC rekao bih ti da se strpiš dok sad tokom ljeta 3. generacija Ryzena ne dođe na tržište pa onda jedan R5 procesor sa Nvidia grafičkom karticom.


EDIT:
zonelsk je napisao/la: 30 lip 2019, 20:13 Neznam, ja se nebi jos sa Intela maknuo.
Ja sam tako razmišljao... i dvoumio sam se i5 ili R5 kad sam kupovao... odabrao sam AMD. Nisam prije nikada imao njihove procesore, čitao sam jako puno dobrih stvari o Ryzenu i odlučio se riskirati. Iskreno ti kažem, rizik se isplatio. Evo baš jutros igram F1 2019, u stanu mi 31°C, a procesor na ugodnih 56-57°C, što je samo 25-26°C iznad temperature okoline. To je, naspram prethodnom Intelu koji je u stanju mirovanja bio na oko 35-45°C lijepa razlika. Komp radi tiše, manje topline iz sebe izbacuje u prostor... a performanse su odlične. A zadnjih 2-3 generacije Intelovih procesora rade dosta toplije od AMD-a, troše više energije, a performansama nisu pretjerano ispred.

Također, moram priznat da, s obzirom da koristim prvu generaciju Ryzena i prvu generaciju Ryzen chipseta na ploči (u mom slučaju X370) da je PC iznenađujuće stabilan i bez bugova. Imao sam nakon cca mjesec dana problem da mi je kod svakog podizanja PC prvo ulazio u UEFI i to po nekoliko puta prije nego bi napokon podigao Windowse. Već sam mislio reklamirati ploču, ali sam odlučio prije toga pokušati promijeniti bateriju na ploči. Promijenio bateriju i problem je nestao.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 30 lip 2019, 21:14
Ja sam tako razmišljao... i dvoumio sam se i5 ili R5 kad sam kupovao... odabrao sam AMD. Nisam prije nikada imao njihove procesore, čitao sam jako puno dobrih stvari o Ryzenu i odlučio se riskirati. Iskreno ti kažem, rizik se isplatio. Evo baš jutros igram F1 2019, u stanu mi 31°C, a procesor na ugodnih 56-57°C, što je samo 25-26°C iznad temperature okoline. To je, naspram prethodnom Intelu koji je u stanju mirovanja bio na oko 35-45°C lijepa razlika. Komp radi tiše, manje topline iz sebe izbacuje u prostor... a performanse su odlične. A zadnjih 2-3 generacije Intelovih procesora rade dosta toplije od AMD-a, troše više energije, a performansama nisu pretjerano ispred.
A sa takvim aftermarket coolerom sasvim logicno. Intelov stock cooler također ni ne čujem. Imam vec koju godinu skylake i5 - jako zadovoljan.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Koristio sam prvih godinu dana stock cooler, bio je nešto glasniji, ali je isto temperatura bila ok.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Da se nastavim na ono o Intel vs. AMD od prije par dana... ovog mjeseca stiže nova generacija Ryzen procesora, a pojavio se i prvi review. Subjekt je Ryzen 5 3600 (dakle, generacijski drugi nasljednik procesora Ryzen 5 1600 procesora kojeg ja imam). Po performansama se smjestio jako blizu Ryzen 7 2700X (najjači Ryzen iz 2. generacije) te i9-9900K (najjači Intel iz 9. generacije). I to na matičnoj ploči sa X470 čipsetom (prošla generacija) jer nove X570 ploče još nisu dostupne. A iznad njega dolaze još Ryzen 7 i u ovoj generaciji po prvi puta Ryzen 9.

A cijena tog R5 3600 je 199$ + porez. Kod nas, kad se na taj iznos doda PDV i 10% marže bi bilo oko 1800kn. Za usporedbu, cijena i9-9900K kod nas je 4200-4300kn, a Ryzen 7 2700X 2900-3000kn
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

objavili iz Codemastersa okvirni "roadmap" za nove nadogradnje za F1 2019:
  • Patch 1.05 - stiže kroz tjedan-dva; promjene su:
    1. Dorađene performanse bolida da vjernije prikazuju poredak ove sezone. Također, bolidi će biti za 1-1.5 sekundi brži u igri nego su sad jer su malo prespori
    2. Dorađene AI performanse na mokroj stazi za F1 i F2
    3. Dorađen AI kod obrana pozicija
    4. Ispravak bugova u photo modu
    5. Ispravljeni problemi sa force feedbackom na Fanatec volanima
    6. Svjetla za kišu/ERS će sada funkcionirati na PS4 Pro
    7. Achievement za odrađenih prvih 10 online utrka će se otključati ispravno
    8. Ispravljen bug gdje kod duljih igranja dođe do grafičkih problema
  • Krajem Srpnja/početkom Kolovoza će doći update sa ažuriranim ulazom i izlazom iz boksa za Paul Ricard
  • U kolovozu stiže update sa vizualnim promjenama na bolidima koji će biti ažurirani na novije modele (trenutno su kakvi su bili u predsezoni) uključujući i nove liverje. Također, Ferrari više neće biti prazan, dodat će "90 Years" logo sad kad je potvrđeno da Mission Winnow neće biti na bolidima više ove sezone
  • U Rujnu stiže sezona 2019 za F2 mod
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »



Nascar Heat 4 izlazi u septembru. Dal cu ja moci igrati ovo na mom kompi :-k
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Vuksa_KC »

Evo i moje isprobane simulacije :biggrin:

Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Ako nekog zanima, još 2 dana imate mogućnost besplatno dobiti prvi Dirt Rally
https://www.humblebundle.com/store/dirt-rally
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Scuderia »

Znaci nabavio sam si 19cu. I krenuo sa Williamsom…..
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

pripremi se na muku hahaha
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Scuderia »

Znaci ekipa ima samo 1000 bodova…. ok... aerodinamika ne postoji…. kao i sasija…. a Australija lijepih zavoja ima…. :da:
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

ja još nisam karijeru krenuo jer mi je bilo vruće pa mi se nije dalo izvlačiti volan iz sobe nego sam radije nabijao kacigu na glavu i vozio se uokolo. Ali sad kreću kišni dani pa će bit vremena :)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Scuderia »

Hehe, samo naprijed. :)

Umalo usao u Q2 sa Williamsom, ne zahvaljujuci brzini i pokretnosti auta, vec sto je ispred mene bio Sainz, pa sam se za njega "prikljucio" :D
Krenuo kao 16ti, zavrsio kao 9.

Kako ?
Grosjean i Perez se nisu mogli dogovorit tko ce uzeti prvi zavoj - SC

Kimiju prdne Auto, taman ulazim u zavrsni treci sekor, SC. -> Boks. ( Hard )

i kasnije sam samo gledao kako me drugi obilaze i stvaraju prednost….

Egal, bodovi su tu, s(p)retno i sad se ide u Bahrain.

Narucio sam 3 poboljsanja ( 2 za aero ) i jedan za sasiju…… dosao samo jedan za aero. :roll:

Razmisljam da prekinem razvoj bolida. tj. da skupljam samo ona poboljsanja u vidu brzeg razvijanja / manje vremena za razvijanje….
jer nema smisla razvijati krsinu dalje…. (jedino sto valja je Motor, a ostalo je bijeda. ) jer bodovi su tu.

:vragolan:

EDIT:
Onaj predivan osjecaj kad CL na Hardu napravi vrijeme, a ti kasnis 2.999 sec na softu. =D> :doubt:
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Scuderia je napisao/la: 23 ruj 2019, 13:11 Grosjean i Perez se nisu mogli dogovorit tko ce uzeti prvi zavoj - SC
Lol tebi SC odmah u prvoj utrci, a ekipa na youtubeu se žalila da je igra u banani jer da u 3 sezone nije imao SC niti jednom (a u jednom slučaju je 5 bolida zakrčilo Parabolicu u Monzi i nikome ništa)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Skinuo sam ju baš jučer u želji da isprobam pa onda i kupim ako mi se svidi. Sad mi je slijedećih 2-3 dana malo raspored krcat, ali kad uhvatim vremena moram probati.

Inače, izašao je pred par dana WRC 8... isto sam tako napravio, skinuo da probam i vidim sviđa li mi se prije nego kupim... imao sam u planu kupiti Dirt Rally 2.0 nakon što sam ga probao, ali iskreno... nakon sat-dva igre WRC 8 mi se, iznenađujuće, čini bolji. I uz to je i jeftiniji. Tako da mislim da će DR2.0 pričekati, a WRC 8 uskoro u košaricu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

Caki u kojoj rezoluciji igras te trke i sa koliko detalja (ono low-medium-high)?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

sve igram na 2560x1440 (nazivna rezolucija mog monitora). Za sada sve igre, koje se tiču utrka i vožnji općenito, igram na najvećim mogućim detaljima. Zapravo jedina koja mi je davala problema, ali nije pomagalo ni smanjenje detalja ni smanjenje rezolucije je Sebastien Loeb Rally EVO. Tako da nju nisam puno igrao.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Scuderia »

Cuky je napisao/la: 23 ruj 2019, 19:12
Lol tebi SC odmah u prvoj utrci, a ekipa na youtubeu se žalila da je igra u banani jer da u 3 sezone nije imao SC niti jednom (a u jednom slučaju je 5 bolida zakrčilo Parabolicu u Monzi i nikome ništa)
Mozda su ga zaboravili ukljuciti…. :p

Jedan sam sAm izazvao u Kini…. :oops: :D

///makeWilliamsgreatagain///
:oops: :biggrin:

-Zahvaljuci mom stilu voznje, uvijek ulazim 2-3 kruga prije ostalih u boks. :oops:
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Malo nježnije prema tim gumama... netko ih mora i platiti :D

Inače, za sve formulaše ovdje, upravo je za Xbox pušten van novi update 1.12, a koji će za PC i PS stići "soon". U novom patchu, osim ispravaka nekoliko sitnijih bugova ima i nešto novog naoko vidljivog sadržaja:
- 2019 sezona za F2
- Livreja McLarena ažurirana sa VN Italije
- Ispravljene razne greške na teksturama kod Ferrarija i McLarena
- Performanse AI-ja na mokrom korigirane


BUMP: Novi patch je vani i za PC i za PS.

A ja sam počeo karijeru. Krenuo u F2 sa Premom kao dio FDA... odradio ona 3 eventa koja imamo skriptirana, na kraju u sprint utrci u Abu Dhabiju završio ispred Butlera i osvojio F2. U F1 sam onda krenuo sa Alfom, slijedi Australija, a evo za uspomenu jedna fotka sa instalacijskog kruga u FP1
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Evo ja odradio prvu utrku sezone u karijeri. Ne znam je li to zato što sam prije ovoga jako puno, čak većinu vremena provedenog u igri, vozio F2 bolide ali u sva 3 FP me iznenadilo koliko je zapravo Alfa zalijepljena za cestu. Čak sam i po prvi puta od kad su to uveli u F1 igre prošao sve do jednog testnog programa.

U kvalifikacijama prognoza je bila promjenjiva pa sam u Q1 odmah čim je krenulo vrijeme ja izašao na stazu na Soft gumama. Taman pri kraju izlaznog kruga je počela kiša, uspio sam odraditi vrijeme na Soft gumama, ali je već 3. sektor tog brzog kruga bio jako težak, a u drugom krugu odmah nakon već na kraju 1. sektora sam kasnio preko sekunde za svojim vremenom. To vrijeme koje sam postavio bilo je dosta za P11 i prolazak u Q2. Q2 je bio po kiši sa prognozom da će prestati prema kraju pa sam čekao. oko 4 i pol minute prije kraja izlazim van na Medium gumama, odrađen izlazni krug i bolid pripremljen za napad, zalet po startnom pravcu kad ono ispred mene Kimi izlazi iz boksa, parkira na apexu u T1 i tu gubim puno vremena. U drugom pokušaju opet startni pravac, Kimi u mojoj zavjetrini pokušava me preteći u T1 i opet gubim vrijeme. Na kraju P13, a moglo je lako biti i nastup u Q3.

U utrci sam išao sa strategijom jednog stopa Soft-Hard. Start je bio odličan, popeo sam se na P11 ali i u laganom kontaktu sa Bottasom tek toliko jedva primjetno na HUD-u oštetio prednje krilo. Tu sam onda zapeo u vlakiću od nekih 7 bolida od 7. do 13. mjesta i tako je ostalo do ulazaka u boks gdje sam se odlučio probati undercut i otišao u boks 1 krug ranije od planiranog. Undercut je uspio jer sam se na stazu vratio ispred oba McLarena koja su bili ispred mene te Hulka. Stroll je zadnji ušao u boks, vratio se ispred mene ali sam ga na jurnjavi do T3 pretekao dok je još bio na nezagrijanim gumama. Tako je ostalo skoro do kraja, ja 7. i Stroll 8. dok Verstappen nije odustao, a Leclerc imao problema sa bolidom. Stizao sam Leclerca, ali zadnjih nekoliko krugova sam jednostavno ostao bez guma i odustao od potjere. Ciljem sam prošao kao best of the rest na 6. mjestu, međutim izgubio sam poziciju od Strolla jer sam malo prebrz bio na ulazu u boks i dobio 5 sekundi kazne.

Inače vozim na 50% trajanja utrke (u Melbourneu je to bilo 29 krugova)

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Scuderia »

Cuky,
Nema mi druge nego tako vozit, :D
Kod mene je Alfa na 4om mjestu. :oops:
U Madjarskoj sam napravio potez kao Gazda sa Rubensom. :oops:

:p

, Ja vs Max
slika
Odgovori