Simulacije vožnje

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori

Koju igru bi željeli da koristimo za ponovno okupljanje F1-HRacing ekipe? (moguće više izbora)

rFactor
6
25%
rFactor 2
4
17%
Race 07
3
13%
RaceRoom Racing Experience
3
13%
GTR2
2
8%
Automobilista
5
21%
Project CARS
0
Nema glasova.
Project CARS 2
1
4%
 
Ukupno glasova: 24

Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

F1 FSone 2009 mod za rFactor kojeg svi F1 rfactor igrači nestrpljivo čekaju, jer je najbolji f1 mod!
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oMju1MwK ... re=related[/youtube]
evo danas sam skinuo 1 novi mod za rF, Toyota Supra mod. Ima par supri starijih i novijih jako zabavan mod, moguće driftanje i vrlo zanimljiv autić
Download
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Forza Motorsport 3 Ferrari Trailer
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4YRqk3D3 ... dded#t=124[/youtube]
slika
fmilk
Postovi: 1
Pridružen/a: 23 ruj 2009, 20:52
Navijam za: Nikoga

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la fmilk »

Poceo sam sa F1GP, slijedili GP2-4, negdje paralelno se dogodili NR2003 i RBR, potom GTR, GTR2, rFactor i LFS, i danas sam na iRacingu.
Pojavom NR2003 razonoda se za mene pretvorila u slobodnu aktivnost koja je s vremenom pocela oduzimati sve vise vremena, da bi se dogodilo da od kada vozim iRacing govorim ljudima da imam hobi. :)
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Armanini »

iracing? moze malo detaljnije..?
rFactor F1 HR server Info
slika
fmilk
Postovi: 1
Pridružen/a: 23 ruj 2009, 20:52
Navijam za: Nikoga

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la fmilk »

Iskljucivo on-line simulacija voznje. Preporucam citanje ovog: http://en.wikipedia.org/wiki/IRacing.com. Nakon toga mogu odgovarati na pitanja, jer sada ne znam gdje bih poceo. Dvije bih stvati svakako izdvojio. Prva je rangiranje vozaca prema rezultatima: dakle, nakon utrke se uzimaju u obzir startna i zavrsna pozicija, broj incidenata (gubitak kontrole, izlijetanje, kontakt sa preprekom/drugim vozacem), na osnovi cega softver baca vozaca u kategoriju sa vozacima podjednake vjestine - zahvaljujuci ovome se generiraju klase, od Rookie do Pro (6 ih je ukupno). Druga je divota - cisto i pristojno utrkivanje: za, npr., voznju u suprotnom smjeru dobiva se ban, tako da ljudi paze sto rade (ban nije automatiziran, vec se nakon utrke na odgovarajucem dijelu foruma ulaze zalba, sa snimkom incidenta u attachmentu, nakon cega se poduzimaju odredjene "mjere".).
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Armanini »

cini se zaista jako interesantnim, ali zbog ovog:

Steering wheel and pedals required

morat ce malo pricekati :)
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
ivanpetka
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 15 pro 2008, 13:50
Ja sam: Vozač
Navijam za: Massu
Lokacija: Zagreb

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la ivanpetka »

Jako mi se sviđa Rfactor mod F1 2009 ali je velik nedostatak što se na on board kameri ne vide vozačeve ruke. Inače sve pet
AA! Ljuti umak je ljut!!
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xphQ08xA ... re=related[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fCkVKXAB ... re=related[/youtube]
evo 3 videa rfactor modova iz 2008. (nekih modova). Stvarno su se neki ljudi potrudili oko ovog ovako dobro to prezentirat uz odličan zvuk efekte i sve ostalo. Tu su potrošeni dani i mjeseci čak al izgleda skoro ko realno.
slika
Avatar
ivanpetka
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 15 pro 2008, 13:50
Ja sam: Vozač
Navijam za: Massu
Lokacija: Zagreb

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la ivanpetka »

Stvarno je super igra, skidam ju :)
AA! Ljuti umak je ljut!!
Avatar
Lord of the Ring
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 437
Pridružen/a: 11 kol 2006, 21:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe_i_MS
Lokacija: Pod Sljemenom

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Lord of the Ring »

slika
Avatar
ttco
Početnik
Početnik
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 16:27
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari + Vettel
Lokacija: Pale Blue Dot

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la ttco »

Ahh... šteta da nema još uvijek najave GT-a za pc... (barem kolko ja znam, a gledao sam na službenim stranicama) Za ps3 je release date "march 2010". Ima 950 auta, po prvi puta šteta na autima... šmrc :p :D
Here’s To The Crazy Ones ... The ones who see things differently... >YT Link<
Avatar
ivanpetka
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 15 pro 2008, 13:50
Ja sam: Vozač
Navijam za: Massu
Lokacija: Zagreb

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la ivanpetka »

ttco je napisao/la:Ahh... šteta da nema još uvijek najave GT-a za pc... (barem kolko ja znam, a gledao sam na službenim stranicama) Za ps3 je release date "march 2010". Ima 950 auta, po prvi puta šteta na autima... šmrc :p :D
IDEEEEEEEEŠ.... To je ogromno onda. Ovo bu najbolja simulacija odkad Gaming industrija postoji. Hehe sreća da sam nabavio plejku 3.. U bit će svega :D
AA! Ljuti umak je ljut!!
Lorenzo cro
Mlada nada
Mlada nada
Postovi: 326
Pridružen/a: 07 vel 2009, 11:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Novska

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Lorenzo cro »

E, to je igrica, bolje da ni ne znam koliko automibila ima jer ću se ubit od ljubomore. Ali tih 950 automobila će se postupno povećavat kako budu igricu updateali, ako će tako bit, ugl. GT5 = definitivno najbolja simulacija vožnje na ovom svijetu. :D
Tommy
Početnik
Početnik
Postovi: 277
Pridružen/a: 24 srp 2007, 18:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Tommy »

Lorenzo cro je napisao/la:E, to je igrica, bolje da ni ne znam koliko automibila ima jer ću se ubit od ljubomore. Ali tih 950 automobila će se postupno povećavat kako budu igricu updateali, ako će tako bit, ugl. GT5 = definitivno najbolja simulacija vožnje na ovom svijetu. :D
GT serijal nije simulacija, iako naginje preka tom spektrumu nazvati ga simulacijom je uvreda pravim simulacijama na PCu.

Inace neko je spomenuo IRacing, meni najveca mana je upravo cinjenica da izbor staza se uglavnom odnosi na americke. Izbor staza mi je u igrama cak vazniji nego izbor auta, a IRacing na tom polju mi debelo kaska.
Oh, netko je spomenuo NFS Shift, igra definitvno nije sranje, ponovo nije simulacija, ali naginje prema tom spektrumu, ima dobar osjecaj brzine, nije losa.
Avatar
ivanpetka
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 15 pro 2008, 13:50
Ja sam: Vozač
Navijam za: Massu
Lokacija: Zagreb

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la ivanpetka »

Jel ima kakav paket za skinut di se dobije i rFactor i F1 2009 mod? I dI?
AA! Ljuti umak je ljut!!
Avatar
Lord of the Ring
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 437
Pridružen/a: 11 kol 2006, 21:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe_i_MS
Lokacija: Pod Sljemenom

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Lord of the Ring »

Tommy je napisao/la:
GT serijal nije simulacija, iako naginje preka tom spektrumu nazvati ga simulacijom je uvreda pravim simulacijama na PCu.

Inace neko je spomenuo IRacing, meni najveca mana je upravo cinjenica da izbor staza se uglavnom odnosi na americke. Izbor staza mi je u igrama cak vazniji nego izbor auta, a IRacing na tom polju mi debelo kaska.
Oh, netko je spomenuo NFS Shift, igra definitvno nije sranje, ponovo nije simulacija, ali naginje prema tom spektrumu, ima dobar osjecaj brzine, nije losa.
A jesi vozio GT5 Prologue (na volanu) pa pricas iz iskustva ili ovak bacas...uvreda PC simulacijama, ma daj LOL...preko 10 milijuna GT4 prodanih je dokaz da je prepoznata kvaliteta a to je i vise nego jedanput javno receno (npr J Clarkson iz Top Geara, pa u EVO-u)...koliko je rada i sredstava potroseno na GT5 je nezamislivo i nedohvatljivo jednom npr SimBinu, naravno igra nije savrsena i ima mana ali da je uvreda simulacijama hahaha, nakraju isto tako i simulacije s PC-a (sad neznam koja je definicija "prave simulacije" ali pretpostavit cu da su (jedne od) to GTR2 i rFactor) koje sam igrao (te dvije s volanom) takoder imaju hrpu nedorecenosti (sa AI-jem pogotovo) tako da i u tom "spektrumu" nije sve tako superiorno.
Bitna stvar je da je svima njima krajnji cilj dobiti nas novac koji cemo izdvojiti za njihovu igru/proizvod a tu GT nema konkurenciju (mozda Forza) i on jedini nudi ukupnu vrijednost za koju sam ja spreman dati svoj novac.

ivanpetka je napisao/la:Jel ima kakav paket za skinut di se dobije i rFactor i F1 2009 mod? I dI?
Google...trazi i naci ces!
slika
fmilk
Postovi: 1
Pridružen/a: 23 ruj 2009, 20:52
Navijam za: Nikoga

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la fmilk »

Tommy je napisao/la:Inace neko je spomenuo IRacing, meni najveca mana je upravo cinjenica da izbor staza se uglavnom odnosi na americke. Izbor staza mi je u igrama cak vazniji nego izbor auta, a IRacing na tom polju mi debelo kaska.
Istina, jedina europska staza trenutno je Silverstone, a najavljen je i Brands Hatch za kraj ove/pocetak iduce godine - u najboljem bi slucaju do kraja 2010 u iRacingu moglo biti 3-4 europske staze. Glavni razlog tako sporog tempa izdavanja novih sadrzaja je famozni laserscanning, pa, u skladu s time, treba rentati stazu na par dana, skenirati cijelu stvar, nakon cega slijedi koji mjesec obrade dobivenih podataka (jedini simulator zasad u kojem se za izradu modela ne koristi klasicn 3D modeliranje), a jedno i drugo - kosta. :) Ali, rezultat je fantastican - you can feel each and every bump.

S druge strane, prije iRacinga nisam imao pojma sto su Road America, Road Atlanta, Lime Rock, VIR, i zavolio sam ih. Jedina poznata stvar na popisu mi je bila Laguna Seca. I tako sam, s vremenom, na vlastito cudjenje, otkrio da mogu zivjeti bez Oscherslebena, Spa (navodno izlazi slijedece godine), Brna, Imole...
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

katalog logitech - popust na sve logitechove proizvode, pravo vrijeme za kupnju volana. Logitech momo samo 469kn. (HG spot)
slika
Lorenzo cro
Mlada nada
Mlada nada
Postovi: 326
Pridružen/a: 07 vel 2009, 11:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Novska

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Lorenzo cro »

E, pa, stvarno se isplati
Avatar
Arai
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1229
Pridružen/a: 31 ožu 2009, 19:08
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Kontakt:

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Arai »

Hmm... Na HG Spotovim stranicama sam vidio taj katalog. Ali kad pogledam sekciju "Kontroleri za igranje" > "Volani" tamo
uopće nema u ponudi Logitech Momo i Formula Force EX... Ne kužim to.
Inače, zainteresiran sam za Formulu Force koja dođe 300 kn.

EDIT
Evo LINK za sekciju "Volani".
slika
Lorenzo cro
Mlada nada
Mlada nada
Postovi: 326
Pridružen/a: 07 vel 2009, 11:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Novska

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Lorenzo cro »

Ma taj HGSpot je sav čudan.. Prije 3 tjedna kad sam ih pitao imaju li procesor Intel Core i7, ovaj se začudio i kaže da nemaju i ne znaju kad će uopće doći, a najgore od svega je to što je taj procesor izašao prije ranvo godinu dana :roll:
Avatar
Lord of the Ring
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 437
Pridružen/a: 11 kol 2006, 21:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe_i_MS
Lokacija: Pod Sljemenom

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Lord of the Ring »

Lorenzo cro je napisao/la:Ma taj HGSpot je sav čudan.. Prije 3 tjedna kad sam ih pitao imaju li procesor Intel Core i7, ovaj se začudio i kaže da nemaju i ne znaju kad će uopće doći, a najgore od svega je to što je taj procesor izašao prije ranvo godinu dana :roll:
Ovo ce bit malo offtopic ali HG shrot propada tj situacija je da stavljaju kljuc u bravu (osim ako ih M-san ne kupi)-ovo kaj imaju prodaju i ne narucuju vise nove stvari...mos zvat ducane dal ima kaj od Logitecha s one akcije ali cisto sumnjam...ugl zaobilazite ih(pogotovo zbog servisa)...slicna je situacija s ve-muljom- isto se isplati provjerit jel imaju kaj na akciji dobro - uzet, i to je to-tam je bio G25 za soma kuna, a ja si uzeo diNovo media Edge tipkovnicu :biggrin:
slika
Avatar
Arai
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1229
Pridružen/a: 31 ožu 2009, 19:08
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Kontakt:

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Arai »

Lord of the Ring je napisao/la:
Lorenzo cro je napisao/la:Ma taj HGSpot je sav čudan.. Prije 3 tjedna kad sam ih pitao imaju li procesor Intel Core i7, ovaj se začudio i kaže da nemaju i ne znaju kad će uopće doći, a najgore od svega je to što je taj procesor izašao prije ranvo godinu dana :roll:
Ovo ce bit malo offtopic ali HG shrot propada tj situacija je da stavljaju kljuc u bravu (osim ako ih M-san ne kupi)-ovo kaj imaju prodaju i ne narucuju vise nove stvari...mos zvat ducane dal ima kaj od Logitecha s one akcije ali cisto sumnjam...ugl zaobilazite ih(pogotovo zbog servisa)...slicna je situacija s ve-muljom- isto se isplati provjerit jel imaju kaj na akciji dobro - uzet, i to je to-tam je bio G25 za soma kuna, a ja si uzeo diNovo media Edge tipkovnicu :biggrin:
Znam, zvao sam danas HG Spot da ih pitam jel ima Logitecha Formula Force EX na lageru... I, naravno nema ga ali ponudili su mi
da poštarinom dobave jedan iz Osijeka, koji onda ne dođe 300 kn, već 450-500 kn.
A, kad sam ih pitao dal će možda dobiti taj isti volan kasnije, lik mi se umalo nasmijao... :biggrin: Kaže da je kriza i da više skoro
pa ništa neće dobavljati.
slika
Lorenzo cro
Mlada nada
Mlada nada
Postovi: 326
Pridružen/a: 07 vel 2009, 11:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Novska

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Lorenzo cro »

Oni i dalje ne znaju da ako nešto misle prodat da prvo treba ljudima dati ponudu :biggrin:
Odgovori