Simulacije vožnje

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori

Koju igru bi željeli da koristimo za ponovno okupljanje F1-HRacing ekipe? (moguće više izbora)

rFactor
6
25%
rFactor 2
4
17%
Race 07
3
13%
RaceRoom Racing Experience
3
13%
GTR2
2
8%
Automobilista
5
21%
Project CARS
0
Nema glasova.
Project CARS 2
1
4%
 
Ukupno glasova: 24

Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »



tvoj volan Caki :driver:

samo sto ovaj lik nema pojma da vozi


edit:

opisi ona dva prethodna volana


slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

realno oni volani i pedale koje si linkao su ti kao početniku totalni overkill i bacanje novaca. Bolja ti je opcija uzeti nešto jeftinije dok se uhodaš, pa ako odlučiš ozbiljnije zagristi onda to prodaš i kupiš nešto bolje
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »



slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

I ovo dolje je stvarno nepotrebno uopće sanjat ako si u situaciji da tek počinješ. Ono što sam primjetio je da je puno bitnije podesiti si u igri postavke volana tako da se osjećaš ugodno koristeći ga. I naučiti prepoznati što ti force feedback sugerira kroz volan. Tipa pri većim brzinama volan postane teži za okretanje, ako u zavoju volan odjednom postane lagan znači da si ga previše okrenuo, tj. previše tražiš od guma i počele su gubit grip i slično. I naravno vježba.

Eto onaj primjer koji sam stavio sa DW12 bolidom na ovalu u Phoenixu. Od prvog mjerenog kruga do onog vremena koji sam slikao prošlo je 30-ak krugova, a popravio sam vrijeme za cca 8 sekundi. Samo zato jer sam isprobavao nove putanje, promjene brzina i sl. dok nisam našao što mi za koji dio staze najviše odgovara.

A dosta toga je i talenat. Evo primjer tu sa našeg foruma kad smo vozili. Skupili smo se jednom, točno se sjećam vozili smo rFactor sa Fićekima iz HGTC moda na Cadwell Parku. Bilo nas je 10-15, nekih pola sata smo se najuravali i uglavnom skidali jedno drugome najbolje vrijeme za koju stotinku do možda desetinku maksimalno. I baš se sjećam kako smo u chatu na serveru raspravljali kako mislimo da teško može ići brže od toga. Došao je član Mansell koji je tada zbog nekih obaveza kasnio i u prvom krugu skinuo do tada najbolje vrijeme za skoro 3 sekunde. Kasnije smo svi uspjeli ići brže nego prije, malo radom na setupu malo kopiranjem Mansellove vožnje... ali nitko mu nije stigao baš blizu. A nije imao neku bijesnu opremu tada: ako se ne varam G27 ili G29 volan sa cockpitom domaće radinosti (drvena konstrukcija + sjedalo iz nekog starijeg auta).
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

namestiti dobar set-up je jako bitna stvar. a ja bas se i ne razumem preterano (kolko bi trebao) oko toga, ja volim da imam gotov set-up i da odma vozim trku.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Evo ugrabih prvi podij u iRacingu.. utrka je bila Mazda MX-5 na Okayama International. Kvalificirao sam se kao 4., na kraju završio kao 3. iako sam u samom startu čak napadao i vodećeg. No, u Rookies klasi najbitnije je odraditi čiste utrke i probiti se u D klasu gdje je veći izbor serija za voziti. A doznao sam da se to može i brže od čekanja 13 tjedana da se dobije promociju. Naime, promocija u višu klasu uvijek ide na dva načina:
1. ako imaš safety rating 3.0 ili veći te odvoženo minimalno traženih evenata na kraju sezone dobiješ promociju (a iz Rookies u D klasu treba imati odrađene 2 utrke ili 4 Time Triala + safety rating 3.0 ili više)
2. ako imaš safety rating 4.0 ili veći te odvoženo minimalno traženih evenata promocija ide istog momenta.

Ja do sada imam odrađeno 2 utrke i 1 time trial. Safety rating je trenutno 2.69. Treba još koju utrku odraditi bez ikakvih kontakata, spinova ili izlaženja van staze i bit će promocija :)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

Caki hteo sam te pitati nesto, kad igras one ostale trke recimo onaj reli onlajn protiv drugih, ustvari ne mozes tu igru jer si sam... recimo neke trke gde je vise vas istovremeno na stazi, znaci igras to onlajn i jel ima tamo nekih koji varaju-cheateri?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Nađe se... ali većinom se to s vremenom otkrije, pogotovo ako je unutar neke lige, pa se takve isključi.

iRacing recimo kod instalacije traži da se instalira nekakav anti cheat softver... kako točno funlcionira ne znam, ali eto prisutan je. Sjećam se da je u nekim ligama dok je prvi rFactor bio popularan trebalo u određenom roku nakon utrke isto koristiti alatku koja automatski na server kojeg je odabrao organizator uploada fajl koji bilježi što se dešavalo prilikom zadnjeg korištenja igre dok je taj program bio pokrenut. Pa se provjerom tih fajlova opet može vidjeti je li tko što dirao. A neke igre, recimo F1 2019, uopće ne daju igrati online ako je iti jedan fajl (pa makar bila i najobičnija tekstura) različit od originala. I ne samo to, neće čak bilježiti ni vremena u time trialu na leaderboard ako su neki fajlovi modificirani.

A što se tiče onih koji režu stazu, razbijaju i sl. Lige imaju mogućnost da se natjecatelji požale, podijele snimku ili vrijeme kada se dogodio incident i onda organizatori ako je potrebno dodijele kazne. iRacing ima npr. ako siječeš stazu moraš usporiti određeno vrijeme (ovisno koliko si sjekao) da izgubiš stečenu prednost (tako isto ima i Gran Turismo Sport). Također, iRacing skida safety rating za sve: izlaženje sa staze (makar i bez stjecanja prednosti), kontakt sa zidom, gubljenje kontrole, kontakt sa suparnikom, prebrza vožnja kroz boks, vožnja u krivom smjeru... Možda nije odmah kazna, ali srušiš si safety rating dovoljno i padaš u nižu klasu (licencu) i onda opet moraš muku mučiti dok se vratiš u tu veću.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »



ja mislim da nisu ovde sve... recimo Nascar ce izbaciti kao i svake godine
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

kaže "top 8 best" a ne sve koje će izbaciti van
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

"best" sta za koga ;)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

općenito... realno, nascar igre već godinama nisu poznate po kvaliteti.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

pa samo jedna oficijalna izlazi i nema bolje. i igraju je i u esportsu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

to što ju igraju u esportsu ne znači da je dobra. Recimo WRC igre do zadnje koja je izašla krajem 2019. nisu bile baš prihvaćene kao dobre, pa su svejedno imali esports natjecanja. F1 isto mnogi će reći da su bugovite i da nisu baš prava simulacija, ali je službena igra i koristi se za esports.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

Caki jedno pitanje: kolko sati si igrao Nascar Heat 4?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

pola sata... nije me pretjerano oduševio. Čini se bolji od užasnij prethodnika, ali nije to to
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

pa tesko ce te oduseviti ako ne volis Nascar. Mislim glupo je i da te pitam kolko si celih Nascar trka pogledo...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

nisam puno. Samo realno mi je u iRacingu utrkivanje na ovalu sa nascar autima zanimljivije nego recimo u ovoj igri
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

iRacing je naravno prvi po realnosti. A da li znas da su tvorci iRacinga iz papirusovog Nascar racinga :)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Znam. Ali na žalost ljubitelja nascara oni nemaju nikakve veze sa trenutnim nascar serijalom.

Slična priča je sa GTR 3 igrom koja je već godinama "u izradi" i "samo što nije spremna" i sl... osim imena ništa ju ne veže za legendarni serijal GTR i GTR 2 igara te njihovih nastavaka u Race serijalu. (WTCC, BTCC i ostalo).
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 18 sij 2020, 20:22 Znam. Ali na žalost ljubitelja nascara oni nemaju nikakve veze sa trenutnim nascar serijalom.

ma znam da nemaju sad radi druga kuca. samo eto naisao sam na taj podatak koji nisam znao a zanimljiv je.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »



kako vozi. Caki jel vozis neki reli sad na PC?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Dirt Rally 2.0... uboo nedavno na nekom sniženju stvarno za siću (mislim da oko 100kn) bazična igra + sezone 1 i 2 (to je ukupno još 6 DLC-a sa po jednim autom te 6 DLC-a sa po jednom lokacijom). Nemam sezone 3 i 4, ali doći će i to... nije mi previše ni bitno.

Probao sam malo WRC 8 (pirata) koji mi je iskreno čak i malo bolji nego Dirt Rally 2, ali je dostupan za PC jedino kroz Epic Store kao ekskluziva, dok će na Steamu biti dostupan tek krajem 2020. (igra koja simulira sezonu 2019). Tako da ću njega preskočiti. Jedino ga možda kupim kad bude na nekom urnebesno velikom popustu da popunim kolekciju, baš kao što sam napravio sa starijim F1 igrama koje sam kupio svaku za ispod 5€ kad su bile snižene, osim za F1 2013 koju je bilo nemoguće naći i jedva sam ju našao na kraju za blizu 30€
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la popeye »

ja picim Dirt Rally (2015) zajebo sam se sto sam uzo Opela jako je nestabilan skoro da ga ne uspevam ni pravo voziti
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Simulacije vožnje

Post Postao/la Cuky »

Stigao je novi update za Assetto Corsa Competizione te Intercontinental GT DLC (cijena mu je 14,99€).

Nisam ga još isprobao, nemam slijedećih par dana baš vremena... ali budem kroz koji dan nadam se.

Ovo je video sa sadržajem iz novog DLC-a
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori