F1-HR rFC - Open Wheel Liga

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: F1-HR rFC - Open Wheel Liga

Post Postao/la Armanini » 06 lip 2012, 15:30

razmaci su vise manje isti na svakom modu koji vozimo..
a vozit ow koji je nezahtjevan ima smisla koliko vozit fiolu awd..
barem moje vidjenje da se razumijemo.. meni je kod owa upravo zahtjevnost i brzina ono sto mi je zabavno..

recimo f1 iz rf2 - ono je toliko divlje da me je strah vozit :)
rFactor F1 HR server Info
slika

K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Navijam za: Kimi i Frijns

Post Postao/la K1M1 » 06 lip 2012, 16:43

Armanini je napisao/la:razmaci su vise manje isti na svakom modu koji vozimo..
Nisu.. Što je mod brži i teži to su zaostatci veći. Kad smo vozili one kosilice svi smo bili unutar 2 desetinke, isto i kad smo vozili jugiće i lade... Kad vozimo svi fićeke unutar 3,4 desetinke smo. Sad vozimo wtcc i otrprilike smo svi unutar sekunde. A kad vozimo ow, pogotovo neki teži onda su razlike ogromne, 3 sec. Da vozimo f1 ili gp2 2008 bile bi još i veće.. Tako da ti ova izjave definitivno ne stoji...
Armanini je napisao/la:a vozit ow koji je nezahtjevan ima smisla koliko vozit fiolu awd..
a vozit zahtjevan ima još manje smisla (npr gp2 2008). Razlike od 3 sec, izvrtanje svaka 2 kruga, nemogućnost dvoboja i ikakvih uzbuđenja u utrci.. to ima smisla?
Armanini je napisao/la:meni je kod owa upravo zahtjevnost i brzina ono sto mi je zabavno..
je, to je zabavno, al kao što sam rekao gore, utrke bi bile banana.. Dok da uzmemo neki lakši i sporiji ow mod utrke bi bile dobre al auto sam po sebi nebi bio tolko zabavan za vozit.. Pa sad biraj što ti je draže. Moramo nać neki balans između toga, zato treba dalje isprobavat pa vidjet...
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 06 lip 2012, 17:22

slažem se, treba dobro izabrat. Ali treba se i naviknuti voziti OW, pošto to nije ni slično npr. wtcc ili nekom od touring auta iz hgtc. Ne možeš sa OW-om očekivati da ćeš preko veće pasice proć bez beda i nastavit kao da se ništa nije dogodilo, posebno ako ima jači motor i voziš bez TC-a.
Ja jučer, onih sat vremena što sam bio sa vama na serveru nisam ni jednom pritisnuo do kraja, ni jednom. Pošto tu verziju nurburgringa mrzim iz dna duše ja sam vrijeme provodio radeći promjene na setupu i "opipkavajući" kako na koju promjenu bolid reagira...također, ja nemam problema sa dovođenjem guma na radnu temperaturu, kao što Ćale ima u GP2. Ja imam problema sa održavanjem tih istih guma čitavima...ali to je valjda zbog toga što od kad vozim na gamepad vozim dosta agresivno prema bolidu i gumama.
Kažem, nisu razlike tolike zato jer su bolidi brži. Razlike su tolike jer mi vozimo OW kao da je touring auto...a to ne ide...
slika
slika x4
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Armanini » 06 lip 2012, 17:33

neznam, al meni se cini da su zaostaci uvijek jednaki, vas nekolicina (vecina) ste uvijek tu negdje u par desetinki, koji god mod..
a sto je brzi auto razlika se nekoliko povecava normalno, al ostaje ista u smislu odnosa..

stvar je kod ow-a sto mnogi to ne vozimo i nismo na ti sa recimo setupovima, a imam osjecaj da se malo vise skrivaju i ne djele za razliku od obicno.. i to je ono sto cini velike razlike..

sto se tice izbora modova koji su jednostavniji kako bi se smanjili zaostaci po meni se to do sad pokazalo fail jer iako su svi blizu, utrke su mlake upravo zato jer su tolike male razlike i to malo akcije bude poslije popraceno negodovanjem jedne ili druge strane sto mi je sve skupa cudno..

btw, pricam sve to samo da izrazim misljenje, ne zelim utjecat na izbor..

i da, f2 kao sto sam vec rekao, od mene dobiva veliki minus zbog glazbe u meniju :)
. Ne možeš sa OW-om očekivati da ćeš preko veće pasice proć bez beda i nastavit kao da se ništa nije dogodilo, posebno ako ima jači motor i voziš bez TC-a.
hm da, al isto tako mozes vozit svuda.. prekjucer na barci svaki zavoj mozes kuda oces, sto vise i brze po travi to je prolazak brzi i laksi.. svi izlazi sa 200 kmh iz zavoja po travi se nekaznjavaju, ne izgubi se nis brzine, vec ubrzava kao da jos vise gripa ima..
a vidim da se dosta tako vozi (ja vozim jer fulam zavoj, ne jer tamo gadjam :) dok mnogi voze zavoj racunajuci da ima na izlazu jos metar vise i da nije frka otic van ceste.. to mi je bljak..
slika

Vuksa_KC
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Vuksa_KC » 06 lip 2012, 17:45

Arma je sluga sotone i treba ga izudarat penisom po čelu:).
slika

Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Armanini » 06 lip 2012, 17:59

Vuksa_KC je napisao/la:Arma je sluga sotone i treba ga izudarat penisom po čelu:).

bi voljela to a?
slika

Vuksa_KC
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Vuksa_KC » 06 lip 2012, 18:02

Da, uz onu od Let 3:)
slika

Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Armanini » 06 lip 2012, 18:23

hh da, i meni odmah na pamet dosla :)
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 09 lip 2012, 01:50

a što o ovom modu mislite?
http://valdibarros.blogspot.com/2011/08 ... actor.html" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
slika x4
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

Mansell
Test vozač
Test vozač
Navijam za: Mercedes

Post Postao/la Mansell » 09 lip 2012, 12:54

Ja predlazem da vozimo ovaj vrlo zanimljiv mod kojeg je velki gust voziti. Danas sam ga skinuo i probao i odusevljen sam modom.
F1 1977 LE - http://valdibarros.blogspot.com/2011/08 ... actor.html
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 09 lip 2012, 13:13

što nismo već odavno bili spominjali da nećemo F1 modove voziti u ligi? Zato ja nisam ni predlagao ni jedan. Ima odličnih F1 modova, ali sa njima je gotovo nemoguće postići izjednačene utrke sa puno akcije jer
*classic F1 modovi su, iskreno, dosta teški za vožnju na limitu. Za zabavu su super, i ja ih često vozim, ali nisu za ono što mi želimo postići (kao što imamo npr. sad sa WTCC-om
*moderni F1 modovi previše ovise o aerodinamici, teško je biti blizu ovome ispred sebe i, opet, teški su za vozit na limitu cijelu utrku...krug-dva da, ako ih uspiješ spojiti.

Nekome sigurno nije teško voziti F1 mod 100% cijelu utrku, mogu i ja kad mi se dan potrefi. Ali većini, pa i meni u većini slučajeva, F1 mod voziti na 100% više od 2-3 kruga uzastopce uvijek rezultira u pogreškama...
slika
slika x4

Mansell
Test vozač
Test vozač

Post Postao/la Mansell » 09 lip 2012, 17:13

Cuky je napisao/la:što nismo već odavno bili spominjali da nećemo F1 modove voziti u ligi? Zato ja nisam ni predlagao ni jedan. Ima odličnih F1 modova, ali sa njima je gotovo nemoguće postići izjednačene utrke sa puno akcije jer
*classic F1 modovi su, iskreno, dosta teški za vožnju na limitu. Za zabavu su super, i ja ih često vozim, ali nisu za ono što mi želimo postići (kao što imamo npr. sad sa WTCC-om
*moderni F1 modovi previše ovise o aerodinamici, teško je biti blizu ovome ispred sebe i, opet, teški su za vozit na limitu cijelu utrku...krug-dva da, ako ih uspiješ spojiti.

Nekome sigurno nije teško voziti F1 mod 100% cijelu utrku, mogu i ja kad mi se dan potrefi. Ali većini, pa i meni u većini slučajeva, F1 mod voziti na 100% više od 2-3 kruga uzastopce uvijek rezultira u pogreškama...
Uopce nije bitno kako se mod zove.To moze biti F1,F2,GP1,GP2...vazno je da svima vise-manje odgovara.Meni osobno bi odgovaralo da je malo tezi za vozit,ali ni to ne mora biti bas tako.Nema mi jedino smisla voziti ow mod koji se drzi asfalta ko vlak tracnica.A o voznji na limitu...tko nemoze vozit 10-tak krugova 100% na limitu,neka vozi na 80-90%,naci ce se vise takvih vozaca i eto ti borbe.Jos jednom preporucujem onaj F1 1977,probajte ga svakako :biggrin: Osobno nisam neki veliki optimist sto se tice dogovora oko moda,a samim tim ni oko odrzavanja OW lige [-X

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 09 lip 2012, 17:16

primjetno je da ti nikad nisi optimist kad se radi o dogovorima :D

imamo vremena, ne moramo odmah vikend nakon WTCC-a voziti OW ligu. Samo, problem oko dogovora je što mi jednom probamo neki mod par sati i odmah prebacujemo na hgtc ili nešto drugo...

EDIT: Inače, ja imam taj mod i sviđa mi se...ali eto to sam ja...meni se općenito sviđaju modovi koji su bazirani u 70-ima, makar bih za ligu volio nešto modernije.
slika
slika x4

K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor

Post Postao/la K1M1 » 09 lip 2012, 17:33

Cuky je napisao/la:Samo, problem oko dogovora je što mi jednom probamo neki mod par sati i odmah prebacujemo na hgtc ili nešto drugo...
je, kad se vama izgleda neda vozit dulje...
na estorilu isprobavamo mod, nismo ni pola sata practica vozili, arma ljut odlazi jer nismo stavili race isti tren kad je on zaželio... nakon toga stavlmo nurb, ti dođeš na server i odeš za 15min jer ti staza ne paše il nzm ni sam zbog čega... i onda što ćemo nas ostala trojica koji smo ostali nego otić isto, i to ti je isprobavanje moda...
nhf, samo govorim kakva je situacija, za isprobat mod nas treba bit barem 5,6 na serveru i da onda vozimo jednu večer (uz barem sat vremena practica i 5,6 utrka) onda se to može nazvat isprobavanjem moda...
Zadnja izmjena: K1M1, dana/u 09 lip 2012, 17:35, ukupno mijenjano 1 put.
slika

Mansell
Test vozač
Test vozač

Post Postao/la Mansell » 09 lip 2012, 17:35

Nisam optimista iz jednog jedinog razloga:kod OWmoda nikad do sad nismo nista dogovorili,a bilo je nekih pokusaja,koliko se ja sjecam.Kao da je nesto ukleto u njemu.Ovo oko prebacivanja na hgtc je vjerovatno upuceno na neku drugu adresu,od mene takav zahtjev sigurno nije NIKAD izrecen .

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 09 lip 2012, 17:47

finac, taj put smo rekli idemo voziti staze iz trackpacka kojeg sam uploadao. Super, doći ću na server. Uđem u rF, vidim Monza (ili je bio Missano?) je gore. Idem uć, loada se Barcelona (jer sam nju offline zadnju bio vozio), dođem na server i baci me van jer da nemam Estoril koji ste stavili. Pogledam u Locations folder, Etoril je tamo. Uđem ponovo u rFactor, pogledam popis staza, Estoril je tamo. Odem ga voziti offline, radi normalno. Odem na server, kaže mi da nemam stazu. Pa sam onda i na forumu pisao da imam Estoril 1988, ali ne mogu na server, i tek se 40-ak minuta nakon što sam to napisao i nakon što sam par puta ušao u server da me izbaci u nadi da će netko možda shvatiti da imam problem sa stazom stavi se Nurb. Na nurbu sam vozio cijeli pracitce, dakle sat vremena...od 2h koja sam imao vremena provesti vozeći, ja sam gotovo sat vremena izgubio na čekanje da se promjeni staza...zato sam otišao nakon 1h, a ne nakon 15 minuta kako kažeš...
slika
slika x4

K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor

Post Postao/la K1M1 » 09 lip 2012, 18:18

finac? :)
nzm, meni je ostalo u sjećanju da si bio 15-ak min, jer smo se baš ja i mans čudili kako si tako brzo otišao... al nije ni bitno..

danas bi mogli nešto?
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 09 lip 2012, 18:34

a sorry, pobrko sam tebe i njega :D

ja imam namjeru sad gledat kvale, a poslje ako se bude što vozilo mogu doć, slobodan sam...
slika
slika x4

K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor

Post Postao/la K1M1 » 09 lip 2012, 18:53

lol kako nas možeš pobrkat, on nije na serveru (ni u ovom podforumu) bio jedno pol godine sigurno.. :)

ma naravno da ćemo svi gledat kvale, mislio sam kasnije, oko 21:00.. ako ima zainteresiranih...
slika

Mansell
Test vozač
Test vozač

Post Postao/la Mansell » 09 lip 2012, 19:04

Probajte skinuti taj F1 1977,eto Damjan ga ima,pa se onda okupimo poslije 21h.Uz to ide neka staza iz 1979 trackpack-a ...

Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Armanini » 09 lip 2012, 19:07

na estorilu isprobavamo mod, nismo ni pola sata practica vozili, arma ljut odlazi jer nismo stavili race isti tren kad je on zaželio
isprobavamo modove za ligu i ti ides otvarat server da testiramo, a ne skines trackpack koji je uploadan, linkan i za kojeg se cule puno potrudio i kojeg cemo ako dobro shvacam vozit u ligi..

ok, no big deal za jedan dan, al onda vozimo estoril, damjan pokusava 3 put uc, posto nas je bilo dosta ne marimo previse, jbga neka skine stazu.. i kad javi da ima problema umjesto da odvozimo race, 10-ak min i mjenjamo stazu da svi mozemo vozit i damjan koji siguran sam zeli takodjer isprobavat, a vi mrtvi hladni..
nije mi se dalo djirat jer mi se nje mod cinio kao izbor, a vozit za gust bez real feela mi nije preveliki gust..

hgtc smo ako se ne varam stavili nakon wtcca, nippon nismo mjenjali zato jer je dobar mod..

zato.. stop bichin :D

ja cu veceras mozda bit doma..
Mansell je napisao/la:Probajte skinuti taj F1 1977,eto Damjan ga ima,pa se onda okupimo poslije 21h.Uz to ide neka staza iz 1979 trackpack-a ...
imam i ja..
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 09 lip 2012, 19:39

ja sam za, ako su i ostali za (mislim na ovaj mod koji je mans postavio)
slika
slika x4

harrahotto

Post Postao/la harrahotto » 12 lip 2012, 11:13

Jučer koliko sam stigo probati ovaj '77 mod, dobar je, ali nešto mi ne paše.. na volanu nemam gotovo niakav filing, ne znam da li je to do postvki, mozda da ffb poštelam (ako mi date upute) ali sjećam se, iako je dosta prošlo, dok sam '79 bio vozao, da mi je filing bio puno bolji... da li ste razmisljali o 79 kao opciji?
Ali u svakom slučaju, ovo je stvarno lijepo za vidjeti, '77 jel, ima mi više romantike nego bilo koji moderni F1.
mozda jedno grupnije probavanje, čisto da vidimo kako stvar diše...

Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Ćale od Lewisa » 12 lip 2012, 13:46

harrahotto je napisao/la:Jučer koliko sam stigo probati ovaj '77 mod, dobar je, ali nešto mi ne paše.. na volanu nemam gotovo niakav filing, ne znam da li je to do postvki, mozda da ffb poštelam (ako mi date upute) ali sjećam se, iako je dosta prošlo, dok sam '79 bio vozao, da mi je filing bio puno bolji... da li ste razmisljali o 79 kao opciji?
Ali u svakom slučaju, ovo je stvarno lijepo za vidjeti, '77 jel, ima mi više romantike nego bilo koji moderni F1.
mozda jedno grupnije probavanje, čisto da vidimo kako stvar diše...
probao sam i ja f1 77 za koji je mansell postavio link. Za ffb ti ne mogu pomoć jer vozim bez, ali mod je stvarno dobar.
Nekako mi se čini ili nisam još na 'ti' s setupom, al razvit 300km/h je skoro nedostižno na nekoj normalnijoj današnjoj F1 stazi.

Fizika je dobro pogođena, kako Hotto kaže ima više romantike i puno veći gušt vozit nego današnji OW.

Ako ste da se proba večeras stavite link za stazu na kojoj se misli vozit.
slika

Mansell
Test vozač
Test vozač

Post Postao/la Mansell » 12 lip 2012, 14:55

Inace odgovara trackpack iz '79 koji svi imamo, ali bi mogli probati jedan stariji iz '67 za koji mi je Cule dao link jer sam htio neki stariji pack da mi odgovara sa F1Classic '71 modom koji je takodjer odlican, meni jos bolji od trenutnog. Stavit cu link i za taj mod pa ako tko ima volje za skinuti i vremena za probati neka slobodno to ucini jer nece pozaliti.

F1 '67 Trackpack - DOWNLOAD
F1 Classic '71 mod - LINK 1 LINK 2 (samo jedan od toga treba skinuti, stavio sam 2 linka da imate veci izbor)

Odgovori