Volani - kontroleri

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

baš i ja gledam G29, trenutno su na sniženju za 249€, toliko su skoro rabljeni po oglasnicima. Problem je samo što ovaj mjesec se moram rastrošit na druge stvari tako da će morat počekat još mjesec dana :(
slika
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Mansell »

Cuky je napisao/la:imam pitanje ljudi: ima li tko kakva iskustva sa G29 volanom? Ako mi nešto ne iskrsne napokon bi trebao doć kraj mom čekanju i stići doma novi komp, monitor, kompletna periferija + volan. Samo eto...do sad sam bio donekle zagrijan za Thrustmaster TMX Pro (u odnosu na ne-Pro verziju ima 3 pedale) koji mi se čini kao jako solidan omjer kvalitete i cijene. Doduše, kod nas ga nema skoro nigdje za kupiti, a iz Njemačke na amazonu zajedno sa dostavom cijena mu se kreće između 1900-2000kn. No danas mi je za oko zapelo da za samo 400kn više imam, dostupno u HR, Logitechov G29, pa me zanima ima li tko kakva iskustva sa njime, isplati li se i sl.
Ja koristim G29 vec 2 godine. Volan je odličan, iako ne mogu usporedit sa G27 pošto ga nikad nisam probao. Papučica kočnice je progresivno tvrda, što meni osobno daje super osjećaj kod kočenja pošto je lakše dozirat. Samo budi svjestan da je nemoguće koristit takve pedale bez playseata, ili nekon fiksnog sjedišta, jer ako probaš stisnut 100% kočnicu, odgurnut ćeš se na drugi kraj sobe na običnom stolcu, ili nedaj bože ako je na kotačima. Da ne pišem samo bajne stvari o volanu, evo jedne loše. Žice od volana do samog kučišta prolaze kroz mali otvor, tako da su dosta tanke(kako bi stale unutra) te je moguće da neka od njih izgubi kontakt, tj. prelomi se. Ja sam ublažio problem na način da sam nabavio mekanije i malo deblje žice(koje sam jedva provukao kroz taj kanal) te za sad stvar drži godinu dana. Moram napomenut da jako često koristim volan zbog natjecanja u ligi, tako da na dnevnoj bazi vozim po sat, dva. Po pitanju navedenog problema, preporučam da se što manje koristi 900 stupnjeva na volanu, jer je tako vjerojatnost da se žice prelome, dosta manja. Uglavnom toplo preporučam volan.
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Cuky »

Hvala na detaljnom pojašnjenju, posebno na naglašenim minusima.

Ovo za žice...misliš li to na žice koje iz kola volana idu u njegovo kućište ili žice koje iz kućišta volana (napajanje, usb...) idu prema kompu? Sreća pa vjerojatno u igrama koje igram vjerojatno 900° budem koristio samo u ETS i ATS, i to prilikom parkiranja. Za F1, Dirt Rally i slično vjerojatno neću imat previše prilike toliko vrtiti volan.

A za pedale nemam neko čvrsto mjesto za postaviti ih trenutno, ali imam parket i stol mi na dnu ima dasku koja spaja bočnu stranicu sa ladicama kako bi se poboljšala stabilnost, a ista je priljubljena uz zid tako da pedale nemaju kamo.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Mansell »

Mislim na žice iz pločice samog volana do pločice u kučištu volana. U slučaju da ti ikad zatrebaju nove žice, ja ti dam link koje sam ja naručio tak da nemaš brige.
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Cuky »

može, hvala ti :zivili:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

slika
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Cuky »

iako nisam ljubitelj McLarena ovo je volan kojeg bih jednog dana, ako ikad budem mogao priuštiti, volio imati u svojem setupu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori