Volani - kontroleri

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Avatar
harrahotto
Postovi: 0
Pridružen/a: 02 svi 2011, 10:24
Ja sam: Vozač

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la harrahotto »

Dakle, DFGT je po vama bolja opcija od MOMOa??
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Mansell »

Naravno... nema nikakvih dvojbi u vezi toga!
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
Dodi_napalm
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 543
Pridružen/a: 28 tra 2009, 14:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Dodi_napalm »

zvjerko je napisao/la:
Dodi_napalm je napisao/la:ma decentralizacija momo je mit, kod paljenja kompa on ga zavrti skroz desno ili lijevo, kad se kom upali vrats mu kontra skroz i on se sam vrati u centar.. ludilo od volana i ak mu je to jedini bug nek bude, bar skuzis kak je motor jak za razliku od ovih plastikanera. za dva koplja je bolji ... a po njuskalu ga ima po 400 500 kn, bolje nejde od toga. ;)
Ispadanje iz centra nije nikakav mit. Imao sam ga i znalo mi se ponekad desit ali ne često jer nevozim agresivno. Obično se desi kad imaš naglu promjenu smjera npr izbjegavanje nekog.
Još jedna stvar koja je znala zezat je prva kalibracija pedala nakon prvog uštekavanja - obavezno sam prvo trebao stisnuti kočnicu do kraja pa tek onda gas u protivnom gas ide nekih 90% pa se češkaj po glavi zašto si sporiji od baš svih sa istim autom.
Što se cijene polovnog tiče 400-500 je previše - ja sam svoj dao za 200 nakon što sam sredio pedale da rade kako treba i, koliko čujem, još radi bez problema. Volan je OK ali se nemože mjerit sa DFGT-om.
Šališ se?
pričamo o MOMO Logitech volanu i kupil si ga za 200 kn?
ovaj:

slika

Sorry stari al ne vjerujem ti ni slova, ili si naletel na nekog bedaka koji bi ga dal za 200 kn pa onda blago tebi.
Prema njemu je DFGT plastikaner za klince na PSX-u, od materijala koji su na volanu do samog "osjećaja" vožnje.
Ove probleme koje si navel u 10 godina nisam nikad imal... možda si baš naletel na krivi primjerak, ako pričamo o istom volanu, a opet spojiš kontroler normalno da ga ideš kalibrirat, makar moj radi odma plug and play bez brige iz prve.
jedan je gazda F1 - Schumy
NEVER GIVE UP, NEVER SURRENDER !!!
slika
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la zvjerko »

Sorry stari ali šta nije jasno u zadnje dvije rečenice? Prodao sam ga prošle godine za 200kn jer ne vrijedi više, a kupio ga novog negdje 2006te ili 7me za 900kn.
Jesi uopće probao DFGT da možeš tako pljuckat po njemu? Ja nisam tako da ne ocjenjujem kvalitetu izrade i osjećaj pri dodiru ali FFB mogu ocjeniti jer je isti kao na G27 kojeg imam sad što ćeš mi valjda vjerovati ako ništa drugo onda zbog slike na kojoj možeš prepoznati svoj forumski potpis.
slika
Cilj ovog topica nije k****t se tko ima bolji već dati savjet ljudima koji razmatraju kupnju tako što ćeš reći osobna iskustva i usporedit sa nečim što si već imao/imaš. Moja osobna iskustva sa njim su pozitivna i svakom ću ga preporučit ako nije spreman izdvojit više od 200-300kn za polovni ali ako želi nešto bolje i opravdano skuplje DFGT bi trebao biti odličan izbor.

Sreća što sam na drugoj jutarnjoj kavi tako da nisam napisao ono što sam izgovorio kad sam vidio tvoj post :evil:
Avatar
Dodi_napalm
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 543
Pridružen/a: 28 tra 2009, 14:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Dodi_napalm »

Kaj kaj kaj kaj očeš batina!!!!
LOL vidim još te drži od vikenda ha? :D

Sve je ok, imal sam oba volana o kojima pričamo i po meni je MOMO dva koplja od DFGT isto kak je i G27 za tri koplja ispred MOMO-a, G27 nemam al sam ga probal i znam da je vrhunski proizvod - svemirski dobar volanče.. :)
Dakle, bez kurčenja čiji je tata jači kak si ti skužil, DFGT sam dobil zajedno sa PSX-om pod račun i isprobal sam ga paralelno s MOMO volanom i opče nisam razmišljal koji je bolji. Vratil sam DFGT u vrećicu i prodal sam ga skup sa PSX-om bez žaljenja. Kaj da ti velim - nije me uopće dojmil.
200 kn za momo fijuuu pa to je prilika i pol bila, kad buš prodaval ovaj svoj volan prvo mene kontaktiraj molim te jer vidim da su ti cijene odlične. ;)
jedan je gazda F1 - Schumy
NEVER GIVE UP, NEVER SURRENDER !!!
slika
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Mansell »

Ti si ocito pobrkao DFGT sa necim drugim... samo ovo pogledaj i sve je odma jasno. Pogotovo kad vidim da je momo ogranicen sa stupnjevima na 240 #-o
DFGT is so much better. Don't waste your money on MOMO. DFGT: 900 degrees range, many buttons and great, accurate FFB. MOMO: Only 240 degrees range, few buttons and bad, inaccurate FFB which is drowned in wheel's stiffness. There is no reason for buying MOMO, although this wheel is still advertised as best "middle range" PC wheel, whereas DFGT is advertised as PS3 only. DFGT is 100% PC-compatible.
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la zvjerko »

Dodi_napalm je napisao/la:Kaj kaj kaj kaj očeš batina!!!!
LOL vidim još te drži od vikenda ha? :D

Sve je ok, imal sam oba volana o kojima pričamo i po meni je MOMO dva koplja od DFGT isto kak je i G27 za tri koplja ispred MOMO-a, G27 nemam al sam ga probal i znam da je vrhunski proizvod - svemirski dobar volanče.. :)
Dakle, bez kurčenja čiji je tata jači kak si ti skužil, DFGT sam dobil zajedno sa PSX-om pod račun i isprobal sam ga paralelno s MOMO volanom i opče nisam razmišljal koji je bolji. Vratil sam DFGT u vrećicu i prodal sam ga skup sa PSX-om bez žaljenja. Kaj da ti velim - nije me uopće dojmil.
200 kn za momo fijuuu pa to je prilika i pol bila, kad buš prodaval ovaj svoj volan prvo mene kontaktiraj molim te jer vidim da su ti cijene odlične. ;)
A lijepo su mi rekli da nevalja miješat cocacolu i sprite ... :biggrin:

Jeli to sigurno bio DFGT sa 900 stupnjeva jer ima i starija verzija koja izgleda skoro identično ali je 240 ... osim toga Arma ima svježa iskustva pa može bolje reći.

Da se razumijemo, nije bit hoćeš li koristiti svih 900 ili ne već mogućnost da se podesi kako ti najviše odgovara. Meni osobno je bio šok preći sa 240 na 900 tako da sam krenuo od nekih 360 i postupno povećavao, a uvijek imaš opciju steering lock kod setupa u igri tako da nemoraš okretat kao da voziš stari bus ... drugi šok su mi bili federi na pedalama - gas je tvrd kao što je bila kočnica na momu, a sama kočnica - prvi 1cm mekano nakon toga kamen kameni i to mi sad radi probleme kod nekih modova kao što je zadnji DRM jer mekana zona nije dovoljna dok na tvrdoj nemam osjećaja koliko treba stisnut. Stvarno neznam kog vraga su toliko zaključali setup - pa nevoze svi na istoj opremi!

Što se mojih cijena tiče - uvijek sam tražio razumnu cijenu (bez cijenkanja!!!) kako bih prodao odmah, a ne čekao par mjeseci "srnu" koja će mi platit više nego objektivno vrijedi ili bio prisiljen spuštati ... kad vidim da se nešto dugo prodaje ja zaobilazim (mora biti razlog koji sigurno neće ići meni u korist) pa mislim da to i većina drugih radi osim ako nisu nakupci.
Avatar
Dodi_napalm
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 543
Pridružen/a: 28 tra 2009, 14:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Dodi_napalm »

Istina, staru verziju sa 240 sam imal...
jedan je gazda F1 - Schumy
NEVER GIVE UP, NEVER SURRENDER !!!
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Armanini »

joj dodi pls mani se teme jer niti jedna koju si napisao ne stoji..
digne mi zivce kad je netko uvjeren da nesto zna..
ocito je da ne vozis puno i da ne vozis simulacije.. imao sam 2 moma, prvi sam platio 250 kn, drugi 400.. kod oba se pojavio problem decentralizacije i postane nemoguce vozit.. pogtovo obzirom na 240 stupnjeva pa nakon sto se skrivi ostane manje od 90..

stariji momo sa cvenim aluminijskim kucistem i aluminijskim shifterima navodno ne pati od tog problema..

dfgt iz vremena psxa (dakle to je pred 10+ godina) i danas nije ista stvar, ne pricas o istom volanu..
Pogotovo kad vidim da je momo ogranicen sa stupnjevima na 240
sry, al mi nije jasno kako je tebi to minus kad vozis toliko stupnjeva na volanu od 900 :)

ugl, ja momo ne bih preporucio nikako, osim ukoliko se vozi samo ow i eventualno kakvi gt auti..
vozio sam ga podosta vremena i bio preporodjen kad sam mogao konacno namotat volan kako spada.. ne mora to bit punih 900,,
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Dodi_napalm
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 543
Pridružen/a: 28 tra 2009, 14:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Dodi_napalm »

a ne seri, nemoj mi tak "s visoka" drbat da neznam o čemu pričam, mislim čemu? ok zahebo sam se jer nisam znal da ima stara i nova verzija DFGT-a, ali onaj DFGT kaj sam probal je bil plastikaner godište cca 2008. Ovaj kaj imam Momo je 10 godina star i dalje je sve ispravno te probleme sa decentralizacijom ili bilo čim nemam. Ganjal sam ga prije puno, bil je i kod suseda oko godinu dana na posudbi, sad su došli klinci pa je sastrane, tu i tam si bacim neki maraton kad imam priliku.
Hebi ga zvuči ko da navlačim na svoj mlin, meni svejedno, samo djelim svoje iskustvo jel..
Kak se demonstrira ta decentarlizacija? Nebreš skretat više ili kaj?
jedan je gazda F1 - Schumy
NEVER GIVE UP, NEVER SURRENDER !!!
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Armanini »

Dodi_napalm je napisao/la:a ne seri, nemoj mi tak "s visoka" drbat da neznam o čemu pričam, mislim čemu?
sve sto si napisao nema veze s vezom, nikakva pomoc, dapace krivi savjet dajes..
i daj ne vuci me za jezik, nemam volje bit kulturan, isparavam i neda mi se natezat s nekim kome je flame ocita zabava..

Dodi_napalm je napisao/la: Kak se demonstrira ta decentarlizacija? Nebreš skretat više ili kaj?
nema decentralizacije jer :
decentralizacija momo je mit,

al ugl, dogodi se kad lovis naglu kontru (ne pod obavezno), al obavezno kad lovis, a djelom si na pasici, il kakvoj grbi, volan se ne izravna.. vecinom ih jebe jedna stran, al cesto i obje.. izravnat mozes tako da namotas pun u suprotnu stranu.. ako vozis offline nije kraj svijeta jer mozes pauzirat pa onda namotat, al online je extra frustrirajuce.. moras cekat odredjen zavoj gdje mozes namotat pun koji ti treba..
ugl, nema rjesenja kad se izjebe, ima neki patch koji nije nikome pomogao, postoje neka partizanska rjesenja koja takodjer ne pomognu skoro nikome.. logitech je svjestan tog problema (pricamo za prije, sad je ionako nevazno obzirom da volan nije u prodaji vec podosta) i zato je bez pitanja slao nove volane..

prvi tvoj komentar u temi gdje se smijes liku koji vozi s rukavicama govori sve, tako da moj opceniti savjet je da se ubuduce suzdrzis od preporuka u podrucjima u kojima se ne razumijes dovoljno jer iako imas dobru namjeru ne pomazes nikome.. dapace, dajuci krive informacije i krive dojmove samo mozes nekog napeljat na krivi odabir..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Dodi_napalm
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 543
Pridružen/a: 28 tra 2009, 14:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Dodi_napalm »

a hebemu, daj pošalji sebe kak voziš pred kompom u rukavicama pa se bum i tebi smijal... :)
Možda sam ja pogodil dobar primjerak volana pa istina navodim na krivi put, hebaj ga to mi nije namjera... Još uvjek da me neko pita ja bum i dalje svoga konja hvalil jer je dobar. Hvala na objašnjenju, nemam i nisam imal problema sa decetralizacijom i stojim iza svega kaj sam napisal, a ti ak imaš kontra iskustva - bad luck ;)
jedan je gazda F1 - Schumy
NEVER GIVE UP, NEVER SURRENDER !!!
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Armanini »

upravo o tome pricam.. da vozis iole ozbiljnije, i duze vremena, pogotovo po toplijim danima, rukavice bi ti bile vrlo pozeljne..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Dodi_napalm
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 543
Pridružen/a: 28 tra 2009, 14:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Dodi_napalm »

ok ok svako ima svoje veselje, ja sam iz zahebancije NFS prije 10 godina sa kacigom od motora ispred kompa vozil :D

glede decentralizacije, malo sam googlal i pronašel ovo:

"I've just fixed mine. The patch is useless, it's the light sensor and slotted wheel (SWh)inside that's dirty. Take it apart and you'll find the SWh at the bottom of the motor (about 15mm in diameter). Take the small screw out of the 20mm square PCB on top of the SWh and remove. This is the light emitter and receiver. Clean both carefully with cotton bud and alcohol. Clean the SWh with same and re-assemble. If your wheel is still in warranty send it back, don't open it."

e možda u tom zecu leži grm, ja svoj volan čistim tak svakih godinu dvije, ne alkoholom kak tu piše ali prašinu i g***na očistim. Počelo je sa papučicama koje nemaju zaštitu pa se prašina skuplja pa sam i volan sam tri puta rastavljal da ga očistim, pa eto - ako kome pomogne... ;)
jedan je gazda F1 - Schumy
NEVER GIVE UP, NEVER SURRENDER !!!
slika
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la zvjerko »

Podsjetio si me na savjet za kupce polovnih volana (ne odnosi se na G27) - pregledajte pedale da nemaju lufta lijevo/desno ...

Sam volan nisam rastavljao dok kvar pedala na mojem bivšem je uzrokovan mojom tadašnjom navikom da ne držim stopalo posred pedale gasa već malo sa strane tako da se sjedište pedale trošilo pretjerano i neravnomjerno pa je konstantno imalo krive vrijednosti na potićima.
Centar tj mrtva točka u kojoj je i gas i kočnica na nuli po kalibraciji, se konstanto mijenjala tako da sam stalno imao ili malo dodan gas (smeta na kočenju) ili kočnicu (pogodi čemu to smeta).
Lijek je bio malo teži zahvat unutar pedala tako što sam stavio kuglične ležajeve. Zvuči komplicirano ali mi se to činilo kao najjednostavnije i najtrajnije riješenje, a najviše vremena se izgubi dok podesiš kućišta ležaja (koristio sam šelne kao kućište) ...
Avatar
harrahotto
Postovi: 0
Pridružen/a: 02 svi 2011, 10:24
Ja sam: Vozač

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la harrahotto »

Vuksa_KC je napisao/la:Prodajem svoj Logitech DFGT trenutno...dok se ne predomislim, 500 kn, oko godinu dana star, znate da nisam neki zahtjevnjak kaj se tiče vožnje pa je u super stanju:).
Vuksa, poslao sam ti PP, ajde mi se javi...
Avatar
Antimon
Postovi: 3
Pridružen/a: 13 kol 2011, 11:17
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Webber

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Antimon »

uh,uh dok sam se ja dokopao compa, ode mi volan iz koprivnice :-(
Avatar
harrahotto
Postovi: 0
Pridružen/a: 02 svi 2011, 10:24
Ja sam: Vozač

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la harrahotto »

samo mi gume fale :)

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Vuksa_KC »

Evo slikica Rinoseata sa G27. Na Rinoseat se mora dugo čekati, ali eto ulovil sam rabljenog, košta 2000 kn. Volan ima još godinu i pol garancije. Treba se još dosta pozabavit sa sjedalom da bi bila najudonija pozicija, ima puno podešenja.

slika slika slika slika slika slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Armanini »

=P~ =P~ =P~

prava stvar!
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
harrahotto
Postovi: 0
Pridružen/a: 02 svi 2011, 10:24
Ja sam: Vozač

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la harrahotto »

Evo drugovi, da se malo pohvalim, od pionira Vukse, kojemu se ovom prilikom od srca zahvaljujem, sam se počastio sa novom igračkom (žena još ne zna hahahahah), na kraju je lego DFGT...

Da sad ne pametujem kako je super ili nije, u odnosu na mog Wingmana je velika razlika, ne mogu reći bolja, jer sam se toliko naviko na Wingmana da mi sad treba jedan period da uhvatim malo filing sa ovim strojem.. ali oduševljen sam sa izradom, na svim slikama i snimkama taj volan izgleda puno plastičnije i jeftinije...

Enivej, ako netko ima kakvu "setup" preporuku, neka podijeli, meni je za sada velik problem okretna duzina od 900stupnjeva, odmah sam to smanjio na 320, i dosta mi je tvrd, tezak... doduse imam neke zuljeve na rukama od nekog kopanja, pa je sve malo preosjetljivo, ali posto ja ne provodim ni priblizno vremena za voznjom poput vas, sumnjam da cu do penzije isprobati sve mogucnosti i varijante, tako da slobodno sugerirajte...

I jos jednom hvala Vuksi, volan je doslovce nov, tako da ga preporucam za trgovanje :)

I za kraj, sad se čuvajte, ostavit ću vas za dva kruga, ako mi date pol kruga prednosti i poispadate u prvom zavoju :D

GT3 here I come!!!!
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Armanini »

ako vec nemas obavezno skini real feel plugin, u logitech profileru stavi overall strength na 100, ostalo na 0, oznaci enable centering spring strength, al stavi na 0..

u rfactoru stavi ffb effects na low, i strength po izboru, ja preporucam nekih 60%..

ovisno o modu, pod upgrade auta odaberi real feel.. drm mislim da je default, al provjeri u garazi..

to je za start..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Antimon
Postovi: 3
Pridružen/a: 13 kol 2011, 11:17
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Webber

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Antimon »

Decki pozdrav iz Sv. Filipa i Jakova! evo otisao malo na more napuniti malo baterije :-)
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Armanini »

lp i tebi!

nek te vrijeme posluzi i uzivaj!
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Bravo
Postovi: 100
Pridružen/a: 14 sij 2008, 14:57
Ja sam: Vozač

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Bravo »

Ima tko preporučit kakav gamepad? Isključivo za vozit.
?
http://www.links.hr/?naziv=gamepad-arct ... 02.010.098" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori