Volani - kontroleri

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Cuky »

a kako to da ga prodaješ?

ja bi ga rado uzeo, ali trenutno ne mogu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Vuksa_KC »

Uzel bi jedan G27 sa Rinoseatom.
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Armanini »

vuksa ja sam jos uvijek polovicno zainteresiran..
frend mi nece prodat ovog, kaze ne isplati mu se.. mislio sam ovih dana mozda uzet, al sam u 2 dana pao za 200e tako da sam malo u banani.. ako se skuliram i ako me krene normalno i povratim vecinu onda cu razmislit.. thing is - najvise me muci sto mi nekako mrsko uzimat opet volan sa 2 pedale, pa sam u nedoumici..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Mansell »

Ja sam namjeravao prodavat svoj DFGT al kad sam malo bolje razmislio skuzio sam da je to zvjer od volana i jedini su mu nedostatak kvaliteta pedala, ali pedale se mogu i druge stavit tako da to nije problem. Bolji mi je od g27 ili 25 zbog pono veceg broja tipki i dostupnosti istih jer mi treba kod F1 sad kad je DRS i KERS da mi je sve kod ruke a ne da ju moram micat.
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
Antimon
Postovi: 3
Pridružen/a: 13 kol 2011, 11:17
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Webber

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Antimon »

mijenjanje brzina je samo na onoj palici? nema polugica iza volana?
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Mansell »

Antimon je napisao/la:mijenjanje brzina je samo na onoj palici? nema polugica iza volana?
Lol sto bi to bilo onda za volan da nema iza polugice :biggrin: ,ali istina da su male al se covjek privikne.
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
harrahotto
Postovi: 0
Pridružen/a: 02 svi 2011, 10:24
Ja sam: Vozač

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la harrahotto »

Po fotkama što gledam, čini mi se da je DFGT nabrijanija verzija Force Wingmana, vidim da su gear shifteri istog dizajna, čak i samo kučište.. je li FF bolji? Ovo što spominjete da su pedale slaba strana, u čemu se to točno manifestira? Da li netko može usporediti DFGT i MOMO?...

No, i ja sam možda zainteresiran :)
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Vuksa_KC »

A meni na DFGT zna malo cviliti gas pedala, ali dok ispušem malo ili usisam onak izvana prestane...prašina vjerojatno. I nakon malo dužeg vremena igranja kak znamo zapaliti imam osjećaj ko da je gas pedala malo olabavila, ali to je u biti skroz zbog osjeta pošto smo dosta vozili u komadu. Zvjerko je napisal da je pročital da je to u principu G27 napravljen od jeftinijih materijala i bez dodatne opreme.
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la zvjerko »

harrahotto je napisao/la:Po fotkama što gledam, čini mi se da je DFGT nabrijanija verzija Force Wingmana, vidim da su gear shifteri istog dizajna, čak i samo kučište.. je li FF bolji? Ovo što spominjete da su pedale slaba strana, u čemu se to točno manifestira? Da li netko može usporediti DFGT i MOMO?...

No, i ja sam možda zainteresiran :)
NI slučajno. DFGT i Wingman su dva potpuno različita svijeta.

I jedan savjet potencijalnim kupcima G27 ... ne bacajte novce ako ga nemislite potpuno iskoristit osim ako smatrate da je razlika u cijeni između DFGT-a i G27 opravdana zbog puno boljih pedala.
U tom slučaju bolje se okrenuti Fanatecu ...

@ Vuksa
Koliko sam pročitao, sam volan ima istu "mehaniku" kao G27. Razlika je u kvalitetnijim materijalima kao što su koža, metal tamo gdje DFGT ima plastiku, H šifter, metalne pedale sa kvačilom ...
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Vuksa_KC »

A ima nekaj posebno na kaj bi se trebala obratiti pažnja kod kupnje rabljenog G27?
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la zvjerko »

Vuksa_KC je napisao/la:A ima nekaj posebno na kaj bi se trebala obratiti pažnja kod kupnje rabljenog G27?
Stvarno neznam ali kao i za sve polovno, izgled govori kako se prijašnji vlasnik ponašao prema njemu.
Nekih problema, koji se nemogu jednostavno riješit, stvarno nema. Kod G25 je trebalo pazit na FFB jer ima dva motora od kojih jedan zna zakazati no G27 ima samo jedan i, ili radi ili neradi osim što treba pripazit da se glatko okreće - stavi ga u centar te brzo okreni lijevo/desno da čuješ jesu li plastični zupčanici zdravi.

Normalno isprobaj ga kako se kalibrira!
Avatar
Antimon
Postovi: 3
Pridružen/a: 13 kol 2011, 11:17
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Webber

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Antimon »

hm... vuksa, moram priznati da sam i ja sad zainteresiran :-)
ja vozim na već dosta starom logitech DF volanu tak da bi ovo bilo veliko poboljšanje. ako se ne varam?
plus tome je i što živim u blizini Virovitice pa mi nije problem doći do Koprivnice (cca sat vremena vožnje) ;-)
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Mansell »

Cudi me da jos nitko nije spomenuo da je DFGT u odnosu na G27 dosta bucniji.Naime,razlika je velika u samoj izvedbi zupcanika,kod DFGT su ravni,akod G27 su kosi,pa samim time i puno tisi.Sto se samih pedala tice,one kod DFGT izgledaju jeftino,ali nisu uopste lose kao sto to izgleda na prvi pogled.A kuplunga nema,to je cinjenica,nekome to smeta,nekome ne.Ja i dalje preporucujem taj volan,a ti Vuksa castis sa pizzom u Rossi... :biggrin:
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Cuky »

pa kuplung se riješi sa, npr analogom na gamepadu :D
Ja ga ionako koristim samo za krenut ili kad stajem, pošto zadnjih oko mjesec dana vozim sa svim pomoćima isključenima, dakle i bez Auto Clutch
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
harrahotto
Postovi: 0
Pridružen/a: 02 svi 2011, 10:24
Ja sam: Vozač

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la harrahotto »

Dobro, jel netko imao priliku usporediti DFGT sa MOMOm?
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Vuksa_KC »

Mansell je napisao/la:Cudi me da jos nitko nije spomenuo da je DFGT u odnosu na G27 dosta bucniji.Naime,razlika je velika u samoj izvedbi zupcanika,kod DFGT su ravni,akod G27 su kosi,pa samim time i puno tisi.Sto se samih pedala tice,one kod DFGT izgledaju jeftino,ali nisu uopste lose kao sto to izgleda na prvi pogled.A kuplunga nema,to je cinjenica,nekome to smeta,nekome ne.Ja i dalje preporucujem taj volan,a ti Vuksa castis sa pizzom u Rossi... :biggrin:
Ma mouže:)
Navrati Antiša, probaš, uzmeš:)
Netko je pričal da mu se G27 ne sviđa baš radi te tišine i usklađenosti rada. A za očekivati je malo nesavršenosti karakteristične volanu za utrkivanje, ali ovo je ipak kao da voziš novu S Mecu.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Cuky »

malo čitam po netu i ako su u nečemu ljudi zadovoljni sa Fanatec-om onda je to podrška koju pružaju za svoje volane nakon što ih ljudi kupe. Evo jedan komentar
In my experience Fanatec's support has been top
notch, all their pre and post sales emails were answered within 24 hours by a
very courteous lady called Sabine and on the one occasion where I did have a
problem I got a reply back from Fanatec support within 30 minutes to help diagnose
the problem and then within another 20 minutes got a reply that they would send
out a new wheel immediately without me having to send the old one back and
incur any costs.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Vuksa_KC »

Da, vele da je isto tak dok kupiš i novi Ferrari, McLaren :D
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Armanini »

pretpostavljam da je to komentar nekog zaposlenog u fanatecu jer sam na xx mjesta citao upravo potpuno suprotno - da im je support prakticki nepostojeci i da je to zapravo najveci minus ..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Cuky »

Pa ima i ljudi koji se žale, ali evo jedan post koji je na VirtualR napisao njihov moderator (ne osnivač nego jedan od stalnih članova koji je dobio zadatak da pazi na red na sajtu zbog puno svađa kojih je bilo u zadnje vrijeme)
I think Fanatecs bad customer service is either a myth or something that used to be but isn't any more.

I've dealt with them a few times and each and every time they were friendly, willing to help and very quick to respond. Not only that but they saved me over €150 when they offered to replace my wheel base for €45 and that saved me replacing the whole wheel not to mention the additional postage. That was a lifesaver for me.
There would be other companies out there that wouldn't even make you aware of that option so you bought the full wheel which they (Fanatec) knew I would have done otherwise. Oh and btw, I broke the wheel, it didn't do it on it's own accord.

I know another case where a guy had to return a broken wheel and not only did they send out the new one (the GT3RSV2, he had a V1) before he sent off the old one (so it was done on trust), but they offered to pay for his postage costs to ship the old one back after he told them he was unemployed.

I've had Logitechs before and when I had to replace a wheel with them, they wanted to replace my G25 with a G27 because THEY didn't have any G25's in stock but still insisted I pay the difference in full. I didn't and switched to Fanatec. Guess who I'm happier with :)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Armanini »

ma kao i uvijek, sve ovisi o situaciji i obzirom da su centralizirani samo u njemackoj onda im je vjerojatno tlaka slat okolo jer pretpostavljam da nemaju puno posrednika..

dok je logitech super rasiren pa im je lakse.. znam da je logiteh slao nove volane bez problema, recimo momo sa svojim problemom decentralizacije, bilo je potrebno samo odcvikat kabel i poslat im postom i oni bi poslali novi wheel..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Cuky »

a moguće da sve ovisi i o korisniku. Ako im ti pošalješ mail "ne radi mi volan" sumnjam da ćeš tako brzo dobiti odgovor. Nemam ni ja volje oko sitnica pomoći nekome kad mi samo napiše ne valja mi. Napiši lijepo koji je problem, opiši ga pa ćemo pokušat riješit.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Antimon
Postovi: 3
Pridružen/a: 13 kol 2011, 11:17
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Webber

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Antimon »

vuksa daj koju fotku volana :-)
Avatar
Dodi_napalm
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 543
Pridružen/a: 28 tra 2009, 14:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Dodi_napalm »

ma decentralizacija momo je mit, kod paljenja kompa on ga zavrti skroz desno ili lijevo, kad se kom upali vrats mu kontra skroz i on se sam vrati u centar.. ludilo od volana i ak mu je to jedini bug nek bude, bar skuzis kak je motor jak za razliku od ovih plastikanera. za dva koplja je bolji ... a po njuskalu ga ima po 400 500 kn, bolje nejde od toga. ;)
jedan je gazda F1 - Schumy
NEVER GIVE UP, NEVER SURRENDER !!!
slika
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la zvjerko »

Dodi_napalm je napisao/la:ma decentralizacija momo je mit, kod paljenja kompa on ga zavrti skroz desno ili lijevo, kad se kom upali vrats mu kontra skroz i on se sam vrati u centar.. ludilo od volana i ak mu je to jedini bug nek bude, bar skuzis kak je motor jak za razliku od ovih plastikanera. za dva koplja je bolji ... a po njuskalu ga ima po 400 500 kn, bolje nejde od toga. ;)
Ispadanje iz centra nije nikakav mit. Imao sam ga i znalo mi se ponekad desit ali ne često jer nevozim agresivno. Obično se desi kad imaš naglu promjenu smjera npr izbjegavanje nekog.
Još jedna stvar koja je znala zezat je prva kalibracija pedala nakon prvog uštekavanja - obavezno sam prvo trebao stisnuti kočnicu do kraja pa tek onda gas u protivnom gas ide nekih 90% pa se češkaj po glavi zašto si sporiji od baš svih sa istim autom.
Što se cijene polovnog tiče 400-500 je previše - ja sam svoj dao za 200 nakon što sam sredio pedale da rade kako treba i, koliko čujem, još radi bez problema. Volan je OK ali se nemože mjerit sa DFGT-om.
Odgovori