Motori 2012?

Tehnološka strana Formule 1, razvoj bolida...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Cuky
Moderator
Moderator
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Motori 2012?

Post Postao/la Cuky » 17 tra 2014, 12:42

bolidi ne smiju imati mogućnost da se sami startaju, tj. mora ih se pokretati vanjskim starterom kao i do sada.

Ono što je ove godine razlika je to da je FIA zabranila da se rupa kroz koju se starter ubaci vidi kad se gleda direktno odozdo zato jer su ju momčadi koristile za poboljšavanje efikasnosti difuzora.

Većina momčadi je napravila mehanizam koji je dozvoljen, a koji koristi vratašca koja automatski zatvore tu rupu kad se starter izvuče. Primjer: F14-T (ovaj sivi pravokutnik u sredini difuzora)
slika

Mercedes je jedini koji je oblikovao difuzor tako da je taj prorez i dalje tu, ali kad se gleda odozdo on nije vidljiv (ovaj "U" oblik u sredini difuzora)
slika
slika
slika x6
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

speedy56
Veteran
Veteran
Navijam za: FAlonso ALotterer

Post Postao/la speedy56 » 17 tra 2014, 13:10

Tnx :)
Dakle stari princip
slika

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 17 tra 2014, 15:55

Zar nije ferrari na predstavljanju ili negdje rano na pocetku ima isti neki kao u urez
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION :D 2011

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 17 tra 2014, 16:08

nije ;)

Imali su difuzor lagano zakrivljen, ali je rupa za starter bila identična kao na ovoj slici Ferrarija gore
slika
slika x6
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

speedy56
Veteran
Veteran

Post Postao/la speedy56 » 17 tra 2014, 16:24

Na ovoj slici se i kod RB-a to vidi
slika
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 18 tra 2014, 13:20

slika
slika
slika
slika x6

Toon
Veteran
Veteran
Navijam za: mclaren

Post Postao/la Toon » 16 svi 2014, 10:01

Craig Scarborough, svjetska poznata čunka F1 polusvijeta i fanatika je twitnuo dobre slikice nekadašnjeg Renaultovog F1 motora...čisto za usporedbu raspored je poprilično sličan samo, normalno, nema baš mjesta za ova nova čudesa...
slika
slika
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"

Toon
Veteran
Veteran

Post Postao/la Toon » 28 kol 2014, 11:22

Očekivano Ferrari počeo vršiti pritisak da se "olabavi" malo zabrana diranja u motore te rad na istima...nadam se da će uz pomoć svog imena, veza i svega što nose uspjeti u tome...zabrana je stupidna kao i mnogo toga u F1...ignoriram svaki pokušaj obrane tipa "pa ko im je kriv što je mercedes napravio bolji motor i što su oni nesposobni" - mercedes će na tome profitirati ali treba se za slijedeću sezonu dati prilika i drugima da naprave korak naprijed...

The Ferrari Formula 1 team wants rules that prevent engine manufacturers tweaking their designs during the season relaxed in order to help close up the competitive order.
Ferrari and Renault have built engines down on power compared to the leading Mercedes unit under F1's new turbocharged V6 hybrid regulations introduced for this year.
The rules permit alterations to engine mapping and software, but forbid manufacturers from changing mechanical parts on their units unless they make a special request to make alterations for reasons of reliability, safety or cost.
Team principal Marco Mattiacci told reporters after the recent Belgian Grand Prix, where Kimi Raikkonen finished fourth but complained of a lack of straightline speed, that F1 should be less restrictive in its engine regulations.
When asked whether he would like to see the engine restrictions lifted, Mattiacci said: "Yes, in a certain way not as rigid as it is today.
"I would like to see a couple of opportunities [allowed] a year to work on the engine.
"The DNA of Formula 1 is innovating and catching up with the best and fastest one.
"That's what we keep, as Ferrari, insisting, and one of the areas [where this can be done] is engine freezing."
Ferrari has recently restructured its engine department and ditched former engine chief Luca Marmorini after a disappointing first half of the 2014 season.

2014 ENGINE STATS

Wins Poles Fastest laps Podiums Led laps

Mercedes 9 Mercedes 12 Mercedes 10 Mercedes 26 Mercedes 639
Renault 3 Renault 0 Renault 1 Renault 8 Renault 71
Ferrari 0 Ferrari 0 Ferrari 1 Ferrari 2 Ferrari 32
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."

speedy56
Veteran
Veteran

Post Postao/la speedy56 » 26 kol 2016, 09:50

Nije F1, ali blizu.
Odličan render Porscheovog V4
https://pbs.twimg.com/media/Cqw48kAXYAACccO.jpg

Izvor je ovaj twitter account https://twitter.com/LMPone Bacite pogled, ima još vrhunskih fotka ;)
slika

Toon
Veteran
Veteran

Post Postao/la Toon » 07 sij 2017, 18:48

"inspiriran" F1NCEVOM" snimkom zvuka (koju sam tek sada vidio u rubrici F1 video snimke) sjetio sam se ovoga...evolucijia ili devolucija...

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 07 sij 2017, 19:58

Toon je napisao/la:.evolucijia ili devolucija...

Ovisi s koje strane gledas. po zvuku devolucija apsolutno, ali po preformansama.... Rađe ću ove koji će dogodine vrtit preko 1000 konja nego zaglavit na 750 :D
slika

Toon
Veteran
Veteran

Post Postao/la Toon » 08 sij 2017, 10:31

F1NAC je napisao/la:
Toon je napisao/la:.
Ovisi s koje strane gledas. po zvuku devolucija apsolutno, ali po preformansama.... Rađe ću ove koji će dogodine vrtit preko 1000 konja nego zaglavit na 750 :D
...i ti isto tarkeljaš...normalno da razvojem tehnologije (i motora) imamo bolje performanse...V12, V10, V8 ne mogu vrtiti preko 1000 konja? (i malo više goriva popiti)...

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 08 sij 2017, 11:36

Toon je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:
Toon je napisao/la:.
...i ti isto tarkeljaš...normalno da razvojem tehnologije (i motora) imamo bolje performanse...V12, V10, V8 ne mogu vrtiti preko 1000 konja? (i malo više goriva popiti)...
Pili su već onda puno više nego ovi danas. V10 na svom vrhuncu je pio 194kg/h u odnosu na ove danas od 100kgh/h i razvijao je 900 konja što je danas malo slabije od Honde današnje. S smjerom kuda F1 i tehnologija općenito idu ovo je optimalno. A vama koji patite od zvuka šta da radim. Budite kao BMW pa tijekom utrke si stavite na zvucnike zvukove V10 :D
slika

Toon
Veteran
Veteran

Post Postao/la Toon » 08 sij 2017, 15:16

F1NAC je napisao/la: Pili su već onda puno više nego ovi danas. V10 na svom vrhuncu je pio 194kg/h u odnosu na ove danas od 100kgh/h i razvijao je 900 konja što je danas malo slabije od Honde današnje. S smjerom kuda F1 i tehnologija općenito idu ovo je optimalno. A vama koji patite od zvuka šta da radim. Budite kao BMW pa tijekom utrke si stavite na zvucnike zvukove V10 :D
...joooooj kako sereš...nadam se da bar vodu pustiš poslije...i ja sam nekad pio puno više nego danas, i moj prvi auto je nekad pio puno više nego ovaj danas - to smo rasčistiili, to se zove tehnološki napredak ilitiga progres ilitiga razvoj...ti kao ne patiš na snagu i zvuk (koliko bi snage tek mogao isporučiti V10?)...isto ti kao dođe pojesti mcdonaldsov hamburger u Bangladešu i Texasu...i sigurno sanjaš jednog dana voziti citroena kaktusa dizela koji troši 3-4 litre dizela ili možda toyotu yaris hybrid (oko 4,5l eurosupera) a pljuješ po onim šugavim nabrijanim gutačima i zagađivačima o kojima možemo samo sanjariti i maštati...ma fuj i bljak me bilo... :) - i da se razumijemo nemam ja ništa niti protiv ovih motora i divim se do kojeg su ga nivoa doveli...

Kenny
Legenda
Legenda
Navijam za: Williams i MS
Kontakt:

Post Postao/la Kenny » 09 sij 2017, 13:20

Finac da ovi motori su najjači u F1 i tu nema rasprave, samo je pitanje kakvi bi bili V8, ili V10 da su se nastavili razvijat, V10 nema nikakog smisla uspoređivat sa ovima jer su zadnji rađeni prije više od 10 godina, a to znači da sa današnjom tehnologilom bi bili jači, brži i manje trošili.

Mene boli briga koliko će motor trošit, ako može potrošit 1000 litara po utrci i bit najbolji onda je to najbolji motor za utrkivanje, pa nisu ovo cestovni auti za sirotinju da je bitan svali deci goriva koji je potrošen
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 09 sij 2017, 18:12

Kenny je napisao/la:Finac da ovi motori su najjači u F1 i tu nema rasprave, samo je pitanje kakvi bi bili V8, ili V10 da su se nastavili razvijat, V10 nema nikakog smisla uspoređivat sa ovima jer su zadnji rađeni prije više od 10 godina, a to znači da sa današnjom tehnologilom bi bili jači, brži i manje trošili.

Mene boli briga koliko će motor trošit, ako može potrošit 1000 litara po utrci i bit najbolji onda je to najbolji motor za utrkivanje, pa nisu ovo cestovni auti za sirotinju da je bitan svali deci goriva koji je potrošen
Pa receno ti je gore. V10 je bio na vrhuncu razvoja tokom 2004-2005. Sumnjam da bi NA motor imao toliko mjesta za napredak koliko i hibridni v6.
slika

Kenny
Legenda
Legenda
Navijam za: Williams i MS
Kontakt:

Post Postao/la Kenny » 09 sij 2017, 21:36

F1NAC je napisao/la:
Kenny je napisao/la:Finac da ovi motori su najjači u F1 i tu nema rasprave, samo je pitanje kakvi bi bili V8, ili V10 da su se nastavili razvijat, V10 nema nikakog smisla uspoređivat sa ovima jer su zadnji rađeni prije više od 10 godina, a to znači da sa današnjom tehnologilom bi bili jači, brži i manje trošili.

Pa receno ti je gore. V10 je bio na vrhuncu razvoja tokom 2004-2005. Sumnjam da bi NA motor imao toliko mjesta za napredak koliko i hibridni v6.
Hoćeš reć da su i dalje ostali V10 motori da ih više nebi razvijali?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 10 sij 2017, 00:33

Kenny je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:

Hoćeš reć da su i dalje ostali V10 motori da ih više nebi razvijali?
Pa dosli bi do nekog limita sigurno. nemozes od NA motora razvit 1500 konja :D
slika

Toon
Veteran
Veteran

Post Postao/la Toon » 10 sij 2017, 12:39

F1NAC je napisao/la:Pa dosli bi do nekog limita sigurno. nemozes od NA motora razvit 1500 konja :D
...hmmm, da, vjerojatno si napokon u pravu mada bi se i tu dalo diskutirati...turbo je najjednostavniji i najjeftiniji način podizanja snage motora bez podizanja zapremine...no nije to tema...ja sam megaloman, želim i jedno i drugo...

Odgovori