Povijest

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
Kenny
Legenda
Legenda
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS
Kontakt:

Re: Povijest

Post Postao/la Kenny » 22 tra 2018, 21:05

To nisam znao, pomislio sam da je isto ko sa Ferrarijem i Alfom
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 24 tra 2018, 19:08

"prozori" na tyrellu da vozač može vidjeti 2 para kotača napred (P34 - šest kotača)

slika

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION :D 2011

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 27 tra 2018, 09:48

Nakon što je Graham Hill odustao, Jo Siffert je stao sa strane na stazi i pitao Hilla da mu posudi vizir, padala je kiša i Siffert je imao samo one naočale tako da mu je kiša stalno udarala u lice

slika

A ovo su fotke od gospode odiza s fotićima
ova pripada momku u plavom a druga momku u žutom
slika

slika
slika

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 07 svi 2018, 18:52

Michele Alboreto tijekom testiranja Footworka Porschea '91. Sretniji ishod (kut udarca blaži) nego onaj 3 godine kasnije

slika
slika

pospani gad
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Fernanda Alonsa
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 08 svi 2018, 07:29

Nisam do sada, vidio ove fotke. Hvala F1NAC. :driver:

Michele Alboreto - nedavno je bila godišnjica njegove pogibije. Da, to je bilo 1991., ali 10 godina kasnije smrt je ipak došla po svoje:

https://www.youtube.com/watch?v=mB-3Ed64xjo

Neobično, koliko je sreće imao tu sa Footwork-om, za razliku od Ayrtona Senne. Samo je prošetao sa mjesta nesreće.....
Sjećam se, Michele je imao solidnu sezonu 1992. sa Footwork - Mugen Hondom. Prošla 1991. sa povratkom Porschea, bila je ista kao McLarenova sa Hondom 2015.-e.

NAPOMENA: Nadam se da Porsche zna što radi, ako stiže 2021. u F1?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 16 svi 2018, 09:53

Data sheet Ayrtona Senne iz Monaka 1988.

slika

Prakticki sekundu brzi od 2. Plasiranog. Kasnije se Prost pocinje priblizavat i tada Senna pocinje kao manijak vozit i ode u Portieru
slika

pospani gad
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 16 svi 2018, 17:11

F1NAC je napisao/la:
16 svi 2018, 09:53
Data sheet Ayrtona Senne iz Monaka 1988.

slika

Prakticki sekundu brzi od 2. Plasiranog. Kasnije se Prost pocinje priblizavat i tada Senna pocinje kao manijak vozit i ode u Portieru
Prost se počeo približavati SAMO zato jer je Senni sa pitwalla naređeno da uspori...... Senna je usporio, ali kada je shvatio da mu opada prednost, nastavio je ponovno voziti kao životinja.....
Dakle, Prost nije bio brži nego je Senna dobio naredbu da uspori:

https://maxf1.net/na-danasnji-dan-1988- ... -u-monaku/

Razmak između vodećega dvojca stabilizirao se na oko 50 sekundi, ali tada je Prost skinuo Senni oko šest sekundi jer mu je Ron Dennis na radio rekao da uspori kako bi potvrdili dvostruku pobjedu.

Da je mirno priveo VN Monaka 1988. kraju, Brazilac bi danas imao sedam uzastopnih pobjeda u Monaku. Ali to onda ne bi bio Senna.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:

pospani gad
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 16 svi 2018, 17:25

Kenny je napisao/la:
22 tra 2018, 15:52
pospani gad je napisao/la:
22 tra 2018, 11:19
Znam da se Honda vraćala u F1 1999., sa momčadi BAR.

1999 se Honda trebala vratit u F1 i sve je bilo spremno, ali nakon što im je dizajner Harvey Postlethwaite umro otkazali su povratak u F1, a ove ranije bolide nemam pojma zašto su radili, samo sam naletio na slike
pospani gad je napisao/la:
22 tra 2018, 14:35

I taj ostanak Honde preko Mugena, je slična shema kao što je Renault poslije 1997. ostao u F1 preko Mecachroma u F1, zar ne?
Nebi reko da jeslično jer je Honda te motore razvijala, vjerovatno im je bio cilj napravit reklamu za Mugen, a ovo sa Renaultom je totalno drugo, Mecarchome je otkupio stare Renaultove motore koji se nisu razvijali
Mecachrome i Playlife su otkupili Renault motore, i mislim da ih nisu razvijali. Ali je 1999. u F1 ušao Supertec koji je također kupio stare Renaultove motore, ali ih je i razvijao:

Potražiti pod motore; Supertec na stranici:

http://www.allf1.info/

Ne znam.... mislim da je ipak koristilo Hondi, ovakvo iskustvo Mugen - Honde od 1992. na 1999.-u.
Honda nije bila direktno prisutna u F1 u to doba, ali je ipak "odražala korak" u F1 preko Mugena.
Zato mislim i da je Supertec nešto slično radio za Renault.

Po meni, to ima smisla, ako kao proizvođač motora ne želiš direktno sudjelovati u F1.... preko nekog tunera ipak biti djelomično zastupljen..... za recimo..... lakši povratak u F1 natjecanje.

Odgovori