Mika Häkkinen

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Avatar
*Zvezdica*
Postovi: 11
Pridružen/a: 29 srp 2007, 20:01
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Beograd

Post Postao/la *Zvezdica* »

Mika je odlican vozac, za mene jedan od najboljih. Tome u prilog govori da je Mihael Sumaher rekao da je upravo Mika bio njegov najveci rival tokom cele karijere.

Drago mi je sto se sada takmici u DTM sampionatu, i bas pre nekoliko nedelja, kada sam gledala trku iz Lausica setila sam se zasto je on toliko dobar i pre svega pametan vozac!
Never doubt that a small group of committed people can change the world. Indeed, it is the only thing that ever has!
Rile
Postovi: 8
Pridružen/a: 27 srp 2007, 16:46
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Makedonija

Post Postao/la Rile »

*silberpfeil je napisao/la:
Rile je napisao/la:Mika je postao shampion 1998 najsrecnije sto je ikada koji vozac postao.uz razlike od oko 3 boda su usli sa Michaelom u zadnju utrku u Japan.Michael je imao polpoziciju ali zbog greske vrate ga nazad bio je zadnji na startu.Na utrku u Belgiji na stazi Spa bila je kisa Michael je i na onaj koji je bio drugi bjezao ne manje od krug i po.Kad se onaj glupi Culhard koji je bio u boksu negde oko 10 minuta i vise.Vratio se na stazu bas pred Michaela i ne pusta da ga proge 3 kruga.Pa odjadnom prikoci i izbacio iz igre Michaela koji je izgubio 10 bodova.Na Utrku u Austrji Fizikela nije bio oprezan pa je udario Michaela sa zadnje strane i tu je izgubio.1999 je opet bio shampion kada je Michael slomio nogu.
Tako da on postane shampion 2 puta na tugu nesrecu.
Mika licno za mene je vozac DRUGE KLASE.
ma tebi nijedan dobar vozac nevalja!!!! to je utrkivanje i svasta se desava nije ni mika bez veze osvojio 2 naslova!!! mika je bio najjači kad je plako!!! tako treba
Za niko drugi nisam nista rekao osim za Hakinnena da je za klasu slabiji od Shumahera.Bolji je bio samo u plakanju
samo 2 miliona ljudi imaju te srece da zive u Makedoniji
Nedja
Početnik
Početnik
Postovi: 229
Pridružen/a: 01 kol 2007, 06:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: debenlija

Post Postao/la Nedja »

MIslim da taj covek u konkurenciji kakva je sada ne bi imao maltene shta trazhiti, jednostavno slici mi Masi, mada je imao neke sjajne trenutke, opet se mora reci da je titule osvojio spletom okolnosti.

Mene zanima zashto je on otishao iz f1, i shto nije ispostovao onu pricu o povratku?
Avatar
Dino@lonso
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 tra 2007, 19:17
Navijam za: Nikoga

Post Postao/la Dino@lonso »

Dr. DJ je napisao/la:
Scuderia je napisao/la:meni je on medju najboljima i kao vozac i kao covjek
potp....
Slažem se sa ovim. to što je sreća bila na njegovoj strani 98' i 99' je druga priča. Niti jedan vozač nije osvojio naslov samom vožnjom,da nije bilo sreće,tako da o tome nećemo. Mika je imao i ljudsku stranu,kada se rasplakao.
Veliki vozač,veliki povratak (nakon kome u sudaru na Adelaideu 1995),veliki čovjek.
Avatar
Hamilton
Test vozač
Test vozač
Postovi: 657
Pridružen/a: 04 kol 2007, 20:20
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Belišće
Kontakt:

Post Postao/la Hamilton »

Dino Mclaren je napisao/la:
Dr. DJ je napisao/la:
Scuderia je napisao/la:meni je on medju najboljima i kao vozac i kao covjek
potp....
Slažem se sa ovim. to što je sreća bila na njegovoj strani 98' i 99' je druga priča. Niti jedan vozač nije osvojio naslov samom vožnjom,da nije bilo sreće,tako da o tome nećemo. Mika je imao i ljudsku stranu,kada se rasplakao.
Veliki vozač,veliki povratak (nakon kome u sudaru na Adelaideu 1995),veliki čovjek.

slažem se sa svime ovdje navedenim...
Mika je uistinu za mene veliki čovijek, i nikada neću zaboraviti njegovo rivalstvo sa Schumacherom!
slika
Nedja
Početnik
Početnik
Postovi: 229
Pridružen/a: 01 kol 2007, 06:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: debenlija

Post Postao/la Nedja »

Hamilton je napisao/la:
Dino Mclaren je napisao/la:
Dr. DJ je napisao/la:potp....
Slažem se sa ovim. to što je sreća bila na njegovoj strani 98' i 99' je druga priča. Niti jedan vozač nije osvojio naslov samom vožnjom,da nije bilo sreće,tako da o tome nećemo. Mika je imao i ljudsku stranu,kada se rasplakao.
Veliki vozač,veliki povratak (nakon kome u sudaru na Adelaideu 1995),veliki čovjek.

slažem se sa svime ovdje navedenim...
Mika je uistinu za mene veliki čovijek, i nikada neću zaboraviti njegovo rivalstvo sa Schumacherom!
Shto se tice njega kao coveka slazem se, ali da nema niikog koje osvojio titulu bez srece, e pa ljudi shta je onda sa Sumaherom i one dve sezone kada je osvajao po 10 12 pobeda godisnje, i osvajao titule 4 trke pre kraja.
Avatar
Tifosina
Početnik
Početnik
Postovi: 178
Pridružen/a: 16 svi 2006, 15:26
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Nedođija

Post Postao/la Tifosina »

One and only je napisao/la:
Scuderia je napisao/la:meni je on medju najboljima i kao vozac i kao covjek
Taman tako.

@Rile: Jeste da je ta sezona 98' bila pomalo čudna sa svim tim situacijama, i moglo bi se reći, ne da je Mika imao sreće, nego da je Michael bio peh, ali to nema veze s Mikinim kvalitetama. Zašto nitko drugi nije iskoristio te Schumacherove pehove tada? Nije nitko drugi ni mogao to iskoristit osim Mike. U svakom slučaju Mika je odličan vozač.

p.s. Jel vama ona njegova supruga previše sličila na njega? Isto brat i sestra :)
Erja mi je jako išla na živce... Kad god bi pokazali Mclaren box ona je bila u njemu. Imala sam feeling da Mika ni u wc ne može ići bez nje... :D
Inače meni je Mika kao čovjek jako drag i mislim da je dobar vozač.
Ne prepiri se s budalom- ljudi možda neće
uočiti razliku.
Avatar
zbhc
Početnik
Početnik
Postovi: 154
Pridružen/a: 16 lip 2007, 21:12
Ja sam: Vozač
Navijam za: BMW
Lokacija: Zabok, Cro

Post Postao/la zbhc »

Dobar je bil Mika, dobar...vremena kad sam još navijal za McM.. ;)
Keep your friends close...but your enemies closer!!!
Avatar
msferrari
Postovi: 85
Pridružen/a: 27 lip 2007, 14:18
Navijam za: Nikoga
Lokacija: RI

Post Postao/la msferrari »

Dobar vozač i možda jedini koji je tada mogao parirati Schumiju. Gledati trke između Ferrarija i McLarena tada je bilo pravo zadovoljstvo!
Michael Schumacher
1994, 1995,
2000, 2001, 2002, 2003, 2004
FIA Formula 1 World Champion

http://www.youtube.com/watch?v=h1LOO4_V7qo
Rile
Postovi: 8
Pridružen/a: 27 srp 2007, 16:46
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Makedonija

Post Postao/la Rile »

Tifosina je napisao/la:
One and only je napisao/la:
Scuderia je napisao/la:meni je on medju najboljima i kao vozac i kao covjek
Taman tako.

@Rile: Jeste da je ta sezona 98' bila pomalo čudna sa svim tim situacijama, i moglo bi se reći, ne da je Mika imao sreće, nego da je Michael bio peh, ali to nema veze s Mikinim kvalitetama. Zašto nitko drugi nije iskoristio te Schumacherove pehove tada? Nije nitko drugi ni mogao to iskoristit osim Mike. U svakom slučaju Mika je odličan vozač.

p.s. Jel vama ona njegova supruga previše sličila na njega? Isto brat i sestra :)
Erja mi je jako išla na živce... Kad god bi pokazali Mclaren box ona je bila u njemu. Imala sam feeling da Mika ni u wc ne može ići bez nje... :D
Inače meni je Mika kao čovjek jako drag i mislim da je dobar vozač.
Ma on se zbog nje i povukao nije imao muda
samo 2 miliona ljudi imaju te srece da zive u Makedoniji
Avatar
zagor
Početnik
Početnik
Postovi: 269
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 22:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Iceman
Lokacija: Zlatar

Post Postao/la zagor »

Zbog Mike sam poceo intenzivnije gledati F1... On mi je bio nekako najdrazi vozac... Znam da nije bio na razini Prosta, Schumachera, Clarka, Sewarta, Senne... Ali bio je sposoban pobijediti jednog Michaela Schumachera... i to mi je bilo dovoljno... Barem jednom... Tak da sam ko klinac poceo navijati za njega, a kad je otisao, odonda navijam za Kimija... Svidalo mi se kod njega njegovo ponasanje prema Michaelu, njihovo obostrano šaljenje i zafrkavanje, ali i respekt koji su imali jedan prema drugome.. Bile su to posebne godine za gledati F1... Vec je dosta proslo od toga...
Avatar
zagor
Početnik
Početnik
Postovi: 269
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 22:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Iceman
Lokacija: Zlatar

Post Postao/la zagor »

Da se malo potsjetimo press konferencija poslje Belgije 2000....



Michael place...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XeZcKk4R ... re=related[/youtube]

Evo jedne njegove smijesne reklame...



Malo zalijevanja, ali ne sa sampanjcom...



Joj da, Miki je jucer bio rodendan... 40... Sretan mu rockas!!!
Avatar
zagor
Početnik
Početnik
Postovi: 269
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 22:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Iceman
Lokacija: Zlatar

Post Postao/la zagor »

Svi bolidi koje je vozio...

Lotus 102B - 1991
slika

Lotus 102D - 1992
slika

Lotus 107 - 1992
slika

McLaren MP4/8 - 1993
slika

McLaren MP4/9 - 1994
slika

McLaren MP4/10 - 1995
slika

McLaren MP4/10B - 1995
slika

McLaren MP4/10C - 1995
slika

McLaren MP4/11 - 1996
slika

McLaren MP4/11B - 1996
slika

McLaren MP4/12 - 1997
slika

McLaren MP4/13 - 1998
slika

McLaren MP4/14 - 1999
slika

McLaren MP4-15 - 2000
slika

McLaren MP4-16 - 2001
slika
F1-Champ
Početnik
Početnik
Postovi: 174
Pridružen/a: 23 ožu 2008, 23:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-MSC
Lokacija: ZGB

Post Postao/la F1-Champ »

sjecam se njegovih legendarnih borbi s MS...ono pretjecanje hakkinena na Spa ili ono kad je Schumi njega odero na monzi 98 :D
slikaslika
Avatar
Toyota fan-girl
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 471
Pridružen/a: 19 sij 2008, 21:40
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Toyotu

Re: Mika

Post Postao/la Toyota fan-girl »

mika je bio otp jednako dugo u mcm -u kao i ms u ferrariju . zato su oni zapravo uvijek i bili jednaki tj tu negdje jer su gotovo jednako poznavali bolid .
nije mi jedna stvar jasna . kad se ona užasna nesreća dogodila miki , tada je on bio čak i proglašen klinički mrtvim ( ako se ne varam ) , znači , on je pao u komu. obično se ljudi ne sjećaju ničeg ili nešto malo . nije mi jasno kako je on i dalje ostao isti tj. dvije godine ili tri kasnije osvojio dva naslova .
bio je zaista fenomenala vozač i zato i ms kaže da je jedino njega smatrao pravim konkurentom .
također mi se kod njih sviđala ta povezanost a ne da se svađaju. mikino doba je zacijelo bilo najljepše u f1.
Timo Glock
ten o clock! :-)

"Još smo jednom bili brzi, ali ne i onda kada je to stvarno bilo potrebno. Najbrži krugovi ništa ne vrijede ako ih ne kombinirate sa situacijom koja je stvarno relevantna." - Kimi Raikkonnen
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Mika

Post Postao/la schuey »

Toyota fan-girl je napisao/la:mika je bio otp jednako dugo u mcm -u kao i ms u ferrariju . zato su oni zapravo uvijek i bili jednaki tj tu negdje jer su gotovo jednako poznavali bolid .
nije mi jedna stvar jasna . kad se ona užasna nesreća dogodila miki , tada je on bio čak i proglašen klinički mrtvim ( ako se ne varam ) , znači , on je pao u komu. obično se ljudi ne sjećaju ničeg ili nešto malo . nije mi jasno kako je on i dalje ostao isti tj. dvije godine ili tri kasnije osvojio dva naslova .
bio je zaista fenomenala vozač i zato i ms kaže da je jedino njega smatrao pravim konkurentom .
također mi se kod njih sviđala ta povezanost a ne da se svađaju. mikino doba je zacijelo bilo najljepše u f1.
nakon većih nesreća ljudi se il vrate bolji nego prije,il neprepoznatljivo gori,nikada nisu isti,recimo DC-ove vožnje nakon avionske nesreće su bile stvarno milina za gledat,tako je i Mika,dok nije se rodio mali Hugo,onda je dramatično popustio
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Toyota fan-girl
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 471
Pridružen/a: 19 sij 2008, 21:40
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Toyotu

Re: Mika

Post Postao/la Toyota fan-girl »

schuey je napisao/la:
Toyota fan-girl je napisao/la:mika je bio otp jednako dugo u mcm -u kao i ms u ferrariju . zato su oni zapravo uvijek i bili jednaki tj tu negdje jer su gotovo jednako poznavali bolid .
nije mi jedna stvar jasna . kad se ona užasna nesreća dogodila miki , tada je on bio čak i proglašen klinički mrtvim ( ako se ne varam ) , znači , on je pao u komu. obično se ljudi ne sjećaju ničeg ili nešto malo . nije mi jasno kako je on i dalje ostao isti tj. dvije godine ili tri kasnije osvojio dva naslova .
bio je zaista fenomenala vozač i zato i ms kaže da je jedino njega smatrao pravim konkurentom .
također mi se kod njih sviđala ta povezanost a ne da se svađaju. mikino doba je zacijelo bilo najljepše u f1.
nakon većih nesreća ljudi se il vrate bolji nego prije,il neprepoznatljivo gori,nikada nisu isti,recimo DC-ove vožnje nakon avionske nesreće su bile stvarno milina za gledat,tako je i Mika,dok nije se rodio mali Hugo,onda je dramatično popustio
a jasno je to , shvatio je da se više nesmije i ne želi kockati sa životom .
da , tek kad sam pročitala tvoj post odmah mi je Kubica pao na pamet.
Timo Glock
ten o clock! :-)

"Još smo jednom bili brzi, ali ne i onda kada je to stvarno bilo potrebno. Najbrži krugovi ništa ne vrijede ako ih ne kombinirate sa situacijom koja je stvarno relevantna." - Kimi Raikkonnen
Avatar
MP4don
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1004
Pridružen/a: 01 ožu 2008, 11:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren - Mercedes
Lokacija: Paragon

Re: Mika

Post Postao/la MP4don »

Mika je majstor... taman sam počeo pratit F1 kada je prvi put osvojio prvenstvo... I odmah se upecao na njega i McLaren... Od onda vidim samo sreberno... :) Hvala Mika!!!
...::: // Hamilton United \\ :::...

Ti koji ovo čitaš, odi zuri u sunce ili tako nešto!!!

DOKAZ DA JE SCHUMY LEGENDA:

http://www.youtube.com/watch?v=Y2J_zxn6Sts" onclick="window.open(this.href);return false;

LOL
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Mika

Post Postao/la schuey »

MP4don je napisao/la: Od onda vidim samo sreberno... :)
to si dobro reko :badgrin:

dobar je vozač al nije recimo meni rang jednog schumija il senne,imao je i dosta agfova,greški nepotrebnih ali što mi najviše nedostaje je obostrano iznimno poštovanje između njega i schumija,to je zaista rijetkost,dva takva rivala
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
mkomlj38
Početnik
Početnik
Postovi: 235
Pridružen/a: 31 ožu 2007, 18:53
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mclaren i Lewis Hamilton
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Mika

Post Postao/la mkomlj38 »

schuey je napisao/la:
MP4don je napisao/la: Od onda vidim samo sreberno... :)
to si dobro reko :badgrin:

dobar je vozač al nije recimo meni rang jednog schumija il senne,imao je i dosta agfova,greški nepotrebnih ali što mi najviše nedostaje je obostrano iznimno poštovanje između njega i schumija,to je zaista rijetkost,dva takva rivala
mislim da je schumaher jedino njega cijenio
slika

slika
Avatar
MP4don
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1004
Pridružen/a: 01 ožu 2008, 11:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren - Mercedes
Lokacija: Paragon

Re: Mika

Post Postao/la MP4don »

schuey je napisao/la:
MP4don je napisao/la: Od onda vidim samo sreberno... :)
to si dobro reko :badgrin:

dobar je vozač al nije recimo meni rang jednog schumija il senne,imao je i dosta agfova,greški nepotrebnih ali što mi najviše nedostaje je obostrano iznimno poštovanje između njega i schumija,to je zaista rijetkost,dva takva rivala
Pihhh, ponosim se time... :D

Nije bio toliko atraktivan vozač jer je prije svega igrao na poštenje i nije bio prgav i prljav igrač kao Schumacher... U tome je i razlog zašto su se oni tako dobro slagali... da je Mika imao malo slične naravi Schumiju teško bi se podnosili... ;)
...::: // Hamilton United \\ :::...

Ti koji ovo čitaš, odi zuri u sunce ili tako nešto!!!

DOKAZ DA JE SCHUMY LEGENDA:

http://www.youtube.com/watch?v=Y2J_zxn6Sts" onclick="window.open(this.href);return false;

LOL
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Mika

Post Postao/la schuey »

mkomlj38 je napisao/la:
mislim da je schumaher jedino njega cijenio
nije,DC i schumi su i danas jako dobri prijatelji,iako veliki konkurenti i imali jakih svađa u karijeri,pogotovo ona skoro tuča u boksevima ;) a tu je bila još i nekolicina drugih vozača ;)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Mika

Post Postao/la gringo73 »

Vozač koji je mene privukao i zaključao u McLaren je bio John Watson (davno je to bilo :) ) i tu mi je još poseban osjećaj, ali Mika mi je najdraži vozač McLarena. Senna, Prost, neupitne kvalitete, ali vjerojatno što sam tad bio mlađi i sve to površnije i primao, tako da su mi one najpozitivnije simpatije vezane za Miku. Imamo net već iha-ha godina i sad nam je sve dostupljivije, pa se nekih stvari mogu podsjetiti a neke i otkriti. Sjećam se onog zadirkivanja Schumija na račun Mikinog lošeg engleskog. Bilo je govora da Mika, navodno i nije baš previše inteligentan (priča po paddocku) i da je to uzrok sporog savladavanja jezika. A onda je netko (ne mogu se sad više ni sjetiti tko) rekao u stilu: "Mika je jednako intelegentan kao što je brz, a je*eno je brz!" :D Još uvijek vezan za McLaren, a usput i Mercedes. Zbog njega sam i malo intezivnije pratio i DTM. Šteta što ga nisam vidio uživo na djelu...
slika
Avatar
Toyota fan-girl
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 471
Pridružen/a: 19 sij 2008, 21:40
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Toyotu

Re: Mika

Post Postao/la Toyota fan-girl »

schuey je napisao/la:
MP4don je napisao/la: Od onda vidim samo sreberno... :)
to si dobro reko :badgrin:

dobar je vozač al nije recimo meni rang jednog schumija il senne,imao je i dosta agfova,greški nepotrebnih ali što mi najviše nedostaje je obostrano iznimno poštovanje između njega i schumija,to je zaista rijetkost,dva takva rivala
s ovim se baš i ne slažem jer , je schumi jedino njega smatrao za pravog i dostojnog protivnika.
Timo Glock
ten o clock! :-)

"Još smo jednom bili brzi, ali ne i onda kada je to stvarno bilo potrebno. Najbrži krugovi ništa ne vrijede ako ih ne kombinirate sa situacijom koja je stvarno relevantna." - Kimi Raikkonnen
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Mika

Post Postao/la gringo73 »

Toyota fan-girl je napisao/la:
schuey je napisao/la:
MP4don je napisao/la: Od onda vidim samo sreberno... :)
to si dobro reko :badgrin:

dobar je vozač al nije recimo meni rang jednog schumija il senne,imao je i dosta agfova,greški nepotrebnih ali što mi najviše nedostaje je obostrano iznimno poštovanje između njega i schumija,to je zaista rijetkost,dva takva rivala
s ovim se baš i ne slažem jer , je schumi jedino njega smatrao za pravog i dostojnog protivnika.
A znaš šta je, po meni, razlog tih izjava, i njihovog odnosa? Nije bilo prljavštine! Bilo je pravo fer utrkivanje. Meni je uvijek na pameti ono pretjecanje u Spa (nešto najljepše što sam vidio)...i nakon trke Mika opisuje Schumiju kako je to napravio :)
slika
Odgovori