Mika Häkkinen

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Mika

Post Postao/la schuey »

gringo73 je napisao/la: A znaš šta je, po meni, razlog tih izjava, i njihovog odnosa? Nije bilo prljavštine! Bilo je pravo fer utrkivanje. Meni je uvijek na pameti ono pretjecanje u Spa (nešto najljepše što sam vidio)...i nakon trke Mika opisuje Schumiju kako je to napravio :)
nije baš skroz bez prljavštine ali kako gadno to inače ide,ovo je bilo fer da bolje ne može ;)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Mika

Post Postao/la King iCool »

Za mene je Mika heroj jer sam zbog njega "upao" u F1 98-99 kad je osvojio naslove i zbog njega navijam za McM.
Mika Hakkinen-The real flying Finn!
Avatar
almeida
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1092
Pridružen/a: 01 tra 2008, 20:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Za ulizivanje..
Lokacija: grad u moru,grad u kamenu-ZADAR
Kontakt:

Re: Mika

Post Postao/la almeida »

Mda sam njega oduvijek mrzio zbog dvoboja sa šumijem ipak ga poštivam kao dobru dušu ovog
sporta i iznimno cijenim
slika
"..lipi moj grade uvik te se sitin.."
Avatar
nikolaa
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1131
Pridružen/a: 18 lis 2007, 18:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: FERRARI

Re: Mika

Post Postao/la nikolaa »

Mika je velicanstven covjek,prvenstveno.Jako brz vozac,mozda ne najkompletniji ali nije dzabe osvojio 2 naslova to je sigurno.Odnos izmedju njega i Schumi-ja su bili na razini brace iako su bili istovremeno konkurenti.Fantasticne borbe na stazi.Fantasticne press konferencije,a jos bolje kad je na presici i Irvine(onda nastaje pisanje).Takvog odnosa u F1 medju vozacima nema bas od povlacenja Mike.Schumi-ja niko nije podnosio bas najbolje kasnije,a Schumi se nije trudio oko toga...Danas niko ni sa kim ne moze hehehe...Kimi na svoju stranu,Hamilton na svoju,Massa sa Kubicom.Jedino prijateljstvo je mozda Kubica-Massa-Alonso(mada su Massa i Alonso imalI svojih momenata).
FORZA FERRARI!!!
Avatar
Toyota fan-girl
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 471
Pridružen/a: 19 sij 2008, 21:40
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Toyotu

Re: Mika

Post Postao/la Toyota fan-girl »

Meni je užasno smiješan Mikin engleski . Zapravo toliko smiješan da prelazi granicu smiješnog-simpatičnog.
Timo Glock
ten o clock! :-)

"Još smo jednom bili brzi, ali ne i onda kada je to stvarno bilo potrebno. Najbrži krugovi ništa ne vrijede ako ih ne kombinirate sa situacijom koja je stvarno relevantna." - Kimi Raikkonnen
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Mika

Post Postao/la A.Senna »

Veliki vozac koji je na listi najboljih u povijesti po ocijenama bivsih vozaca f1 medju 5 najvecih ikada,mnogi ga stavljaju ispred Sumija i moguce je jer broj ostvarenih naslova neznaci nista,tu treba imati srece npr sada Hamiltonu crkne motor i gotovo Massa prvak i to svak pamti a niko kako je vozio i za koliko i pod kojim okolnostima mu je izmakla titula.
Mclaren se poceo srozavati i neprestano je odkazivao dok je Ferari bio pouzdaniji nego ikada,ta tradicija loseg M-Mercedesa koja je krenula krajem proslog desetljeca i nastavila se pocetkom Kimijeve karijere u Mclarenu(sjecate se onih kvarova i kimijevih frustracija zbog toga)frustrirala je i Miku i jos kad mu se rodio sin,paf,izgubio je inspiraciju koja je potrebna velikim majstorima.Uglavnom tog vozaca toliko respektiram da tvrdim da je krajem 90-ih on sjeo u Ferari a Sumi u McLaren uvijeren sam da bi onih 7 Sumijevih naslova bio samo nedostizni san.
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
F1-Champ
Početnik
Početnik
Postovi: 174
Pridružen/a: 23 ožu 2008, 23:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-MSC
Lokacija: ZGB

Re: Mika

Post Postao/la F1-Champ »

A.Senna je napisao/la:Veliki vozac koji je na listi najboljih u povijesti po ocijenama bivsih vozaca f1 medju 5 najvecih ikada,mnogi ga stavljaju ispred Sumija i moguce je jer broj ostvarenih naslova neznaci nista,tu treba imati srece npr sada Hamiltonu crkne motor i gotovo Massa prvak i to svak pamti a niko kako je vozio i za koliko i pod kojim okolnostima mu je izmakla titula.
Mclaren se poceo srozavati i neprestano je odkazivao dok je Ferari bio pouzdaniji nego ikada,ta tradicija loseg M-Mercedesa koja je krenula krajem proslog desetljeca i nastavila se pocetkom Kimijeve karijere u Mclarenu(sjecate se onih kvarova i kimijevih frustracija zbog toga)frustrirala je i Miku i jos kad mu se rodio sin,paf,izgubio je inspiraciju koja je potrebna velikim majstorima.Uglavnom tog vozaca toliko respektiram da tvrdim da je krajem 90-ih on sjeo u Ferari a Sumi u McLaren uvijeren sam da bi onih 7 Sumijevih naslova bio samo nedostizni san.
ferrari je bio šit od bolida dok je sumaher dolazio u njega...tipa renault oce sezone dok je alonso dolazio u njega ....scumacher je digo ferrari jer je sasobom poveo iz benettona browna i ekipu i da nije on doso u ferrari nebi oni jos duugo godina titulu uzeli
nije schumacher sjeo u najjaci auto na gridu pa onda pomeo konkurenciju nego je on napravio ferrari onim sto jest danas ;)

i ja jako cijenim hakkinena i mislim da je on velik vozac al nije bio ni blizu ko schumacher ;)
slikaslika
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: Mika

Post Postao/la Walter »

Mika i Schumi su bili veliki rivali ali i veliki prijatelji, to je nešto što se rijetko dešavalo ne samo u F1 već i u ostalim sportovima.

slika

slika

slika

slika
slika
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Mika

Post Postao/la 47 »

Mika je car :D a taj segment je jedan od boljih u TG-u!

http://www.topgear.com/uk/videos/finn-a ... ry=Popular" onclick="window.open(this.href);return false;

Mika priča o Monzi i suzama.
slika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Mika

Post Postao/la King iCool »

Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Mika

Post Postao/la F1NAC »

kako uzima dah svaki put prije komentara :D it was incredible .... it was ................... incredible :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
nered
Postovi: 47
Pridružen/a: 15 lis 2010, 00:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Mika

Post Postao/la nered »

moja prva ljubav.......................... <3 MIKA <3
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Mika

Post Postao/la gringo73 »

Mika Häkkinen is back!
The two-time Formula One world champion will take part in the Intercontinental Le Mans Cup in Zhuhai, China on 13 November.
Driving a Mercedes-Benz SLS AMG GT3, he and his team-mates will compete in the Six Hours of Zhuhai.


slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Mika

Post Postao/la Armanini »

nice, to cemo onda malo i popratiti..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Mika

Post Postao/la Igor18 »

stavite i link za prijenos (kad dođe vrijeme)..
Naravno ako netko nađe
Michael is faster than you!!
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Mika

Post Postao/la Scuderia »

Mika nakon testiranja
KLIK
slika
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Mika Häkkinen

Post Postao/la Igor18 »

12.6. Mika dolazi u ZG
https://www.facebook.com/JoinThePactCroatia" onclick="window.open(this.href);return false;

ukoliko budete imali sreće i znanja možete osvojit i vožnju s njim :)
Michael is faster than you!!
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Mika Häkkinen

Post Postao/la King iCool »

Happy Birthday, Mika! :rodjendan: :festa: :festa2:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Mika Häkkinen

Post Postao/la Cuky »

Kaže da je bio jako blizu povratka u F1 u nekoliko navrata...čak i da je sa Williamsom u jedno vrijeme razgovarao o angažmanu, al mu se nije svidjelo kako su razgovori tekli.
Najbliže povratku kaže da je bio za 2007. sa McLarenom kao partner Alonsu, al da je na zadnjem testu sa momčadi kada je testirao bolid iz 2006. i imao dosta mehaničkih problema shvatio da nije spreman ponovno nositi se sa konstantnim riješavanjem problema
http://www.f1fanatic.co.uk/2017/09/08/h ... ning-2006/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Mika Häkkinen

Post Postao/la F1NAC »

Neznam koliko je radi toga al znam da sam citao da ga je Hamilton doslovno ubio s vremenima. I citao sam intervju hakkinenov nakon testa i nije spominjao takve probleme onda. Ali mislim da je tada vec bilo prekasno za njega a da je Hamilton vec bio frisko meso
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Mika Häkkinen

Post Postao/la popeye »

Hakkinen progovorio o konfliktu sa Sennom!

Finac Mika Hakkinen je nakon više od 25 godina otvorio dušu o odnosu s bivšim momčadskim kolegom Ayrtonom Sennom.

Hakkinen smatra velikom privilegijom što je dobio priliku voziti u istoj momčadi s legendarnim Brazilcem, ali kaže da mu nije bilo lako. Obojica su bili 100 posto odlučni u naumu biti najbolji.

Leteći Finac je zasjeo na mjesto IndyCar zvijezde Michaela Andrettija tri utrke prije kraja sezone u Estorilu ’93.

“Kad sam započeo F1 karijeru u McLarenu, Ayrton me uopće nije poštovao. Razgovarali jesmo, ali bilo mi je poprilično jasno da me ne cijeni ni najmanje”, započinje Hakkinen iznositi stečene utiske nakon dugo vremena.

“Bio sam u redu s tim. Mladi momak iz Martinlaaksoa je nastavio obavljati svoj posao, dužnosti i napredovati. Svoj sam posao napravio u portugalskom Estorilu kad sam odvozio brže vrijeme od njega u kvalifikacijama”.

Hakkinen kaže da mu je tada Ayrton prišao i upitao: “Kako si pobogu odvozio brže vrijeme od mene?”, pa mu je Mika odgovorio: “Hey, imam veća muda”, na što je Ayrton skroz poludio.

Toliko se razljutio da mu se unio u lice i počeo pričati o svojoj cijeloj karijeri i svjetskim prvenstvima koja je pobijedio pa ga pritisnuo uza zid i kazao: “Nemoj ni pokušavati”.

Nakon toga Mika kaže da njihov odnos nikad više nije bio dobar. “Ayrton je primjetio da sam mu prijetnja, kako bi mogao izgubiti status najboljeg vozača u svijetu i da dolaze mladići (on i Schumacher) koji se neće ustručavati boriti na stazi s njim”.

Hakkinenovo svjedočanstvo svakako baca novo svjetlo u povijesnom mozaiku Ayrtona Senne.
https://www.poleposition.hr/hakkinen-pr ... sa-sennom/
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Mika Häkkinen

Post Postao/la pospani gad »

Koji mu je kuki, da je sada našao blatiti Ayrtona?! #-o #-o

Pa i sve da je to čista/gola istina, mogao je ovo prešutiti - pošaljem mu ja gajbu votke; da se smiri. Kada dobim na Eurojackpot-u, koju milju €.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Mika Häkkinen

Post Postao/la Cuky »

pa ako su ga pitali u intervjuu i odgovorio je u čemu je problem? zar je trebao lagati kako je sve bilo super savršeno samo kako se "legenda nebi blatila"?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Mika Häkkinen

Post Postao/la pospani gad »

Šutio je svo vrijeme, i sada se zaželio medijske pažnje. Trebao je imati cojones, pa to reći za života Ayrtona Senne.
Kukavica.

Michael Schumacher je sve svoje rekao u lice Ayrtonu Senni. Mika je mudro šutio, i sada rekao. Tko zna što još ima za ispričati. #-o
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Mika Häkkinen

Post Postao/la Cuky »

Pa nije baš da je bilo puno vremena za reći to za života Ayrtona pošto je Ayrton poginuo par mjeseci kasnije...a Mika tada nije bio neko poznato ime za kojim su novinari trčali
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori