Povijest

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
SA face
Postovi: 98
Pridružen/a: 09 srp 2007, 14:35
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la SA face »

p@rtibrejker, skidam kacigu, svaka cast :shock: :D

Recimo oko 15. 000 EUR
neprijatelj nikad nespava
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

SA face je napisao/la:p@rtibrejker, skidam kacigu, svaka cast :shock: :D

Recimo oko 15. 000 EUR
skini jednu nulu i to je otprilike to :)
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
SA face
Postovi: 98
Pridružen/a: 09 srp 2007, 14:35
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la SA face »

samo 1500, pa i nije mnogo...
Znate li koji je vozac vozio prvi bolid u F1 sa motorom straga i koji je to bolid.
neprijatelj nikad nespava
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Post Postao/la zizi »

SA face je napisao/la:samo 1500, pa i nije mnogo...
Znate li koji je vozac vozio prvi bolid u F1 sa motorom straga i koji je to bolid.

da nije stirling moss (cooper)
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
SA face
Postovi: 98
Pridružen/a: 09 srp 2007, 14:35
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la SA face »

Odgovor je djelimicno tacan. U pitanju jeste Cooper, ali Moss je te godine bio vozac trokrake zvijezde. Vozac o kojem je rijec te sezone nije osvojio niti jedan bod (kao i naredne mada je vozio drugi automobil), a radi se o vrhunskom vozacu, koji je godinama kasnije imao svoju momcad (osobno kad se njegova momcad povukla iz natjecanja F1, za mene je to to bio pocetak kraja romanticne ere u F1). I jos jedna zanimljivost. Kad se pojavi Cooper sa motorom straga u toj sezoni je ucestvovalo nekih 80-tak vozaca. Dakle cekamo jos ko je bio hrabri vozac koji se odlucio za taj neobican potez a poslje je to postalo standard u F1.
neprijatelj nikad nespava
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

SA face je napisao/la:Odgovor je djelimicno tacan. U pitanju jeste Cooper, ali Moss je te godine bio vozac trokrake zvijezde. Vozac o kojem je rijec te sezone nije osvojio niti jedan bod (kao i naredne mada je vozio drugi automobil), a radi se o vrhunskom vozacu, koji je godinama kasnije imao svoju momcad (osobno kad se njegova momcad povukla iz natjecanja F1, za mene je to to bio pocetak kraja romanticne ere u F1). I jos jedna zanimljivost. Kad se pojavi Cooper sa motorom straga u toj sezoni je ucestvovalo nekih 80-tak vozaca. Dakle cekamo jos ko je bio hrabri vozac koji se odlucio za taj neobican potez a poslje je to postalo standard u F1.
da nije Jack Brabham?
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Avatar
don_vicenzo
Test vozač
Test vozač
Postovi: 620
Pridružen/a: 10 vel 2006, 01:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Renault_Alonso
Lokacija: Split
Kontakt:

Post Postao/la don_vicenzo »

SA face je napisao/la:Tacno.
S kojim se vozacem zabavljala supruga M. Schumachera, prije nego sto je doticni M.S. zaveo, a ista je je bila i razlog kraja prijateljstva ova dva vozaca.
Nije se zabavljala nego je Corina bila Frentzenova cura 4 ili 5 godina i zato je puklo prijateljstvo...
RENAULT F1 EQUIPE
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Post Postao/la sepulctor »

Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Avatar
SA face
Postovi: 98
Pridružen/a: 09 srp 2007, 14:35
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la SA face »

Brabham je tacan odgovor...
Inace ako se dvoje zabavljaju i ako nisu pederi ocito je da je jedno od njih cura :idea:
Evo jedno opet lagano pitanje:
Koji se vozac najvise puta pojavio na startovima F1
neprijatelj nikad nespava
Maestro
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1113
Pridružen/a: 18 sij 2008, 20:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Čapljina City
Kontakt:

Post Postao/la Maestro »

SA face je napisao/la:Brabham je tacan odgovor...
Inace ako se dvoje zabavljaju i ako nisu pederi ocito je da je jedno od njih cura :idea:
Evo jedno opet lagano pitanje:
Koji se vozac najvise puta pojavio na startovima F1
Rubens Barichello. Zapravo izjednačio je broj nastupa s nekim, ne sjećam se s kim.
kakav potpis staviti???
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Post Postao/la zizi »

Maestro je napisao/la:
SA face je napisao/la:Brabham je tacan odgovor...
Inace ako se dvoje zabavljaju i ako nisu pederi ocito je da je jedno od njih cura :idea:
Evo jedno opet lagano pitanje:
Koji se vozac najvise puta pojavio na startovima F1
Rubens Barichello. Zapravo izjednačio je broj nastupa s nekim, ne sjećam se s kim.


mislim da riccardo patrese ima više startova
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
SA face
Postovi: 98
Pridružen/a: 09 srp 2007, 14:35
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la SA face »

Mislim da mu nedostaje trka ili dvije da predje u vodstvo. Dakle mislim da se jos nije izjednacio. Nije Rubens...
neprijatelj nikad nespava
Avatar
SA face
Postovi: 98
Pridružen/a: 09 srp 2007, 14:35
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la SA face »

Bravo Zizi, odgovor je Patrese, a mislim da ce se na sljedecoj utrci izjednaciti. Dakle ova sezona u Tirskoj nam donosi jos jedan rekord ako Rubens bude ziv i zdrav.
Idemo dalje, Tko je osvojio u svojoj prvoj utrci pobjedu i u prvoj sezoni naslov, BTW mislim da je po tituli doktor prava ?
neprijatelj nikad nespava
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

SA face je napisao/la:Bravo Zizi, odgovor je Patrese, a mislim da ce se na sljedecoj utrci izjednaciti. Dakle ova sezona u Tirskoj nam donosi jos jedan rekord ako Rubens bude ziv i zdrav.
Stvar je u razlicitim interpretacijama. Naime neki Rubensu broje Imolu '94., Indianapolis '05. i jos jednu trku (nemogu se sad sjetiti koju) kao nastup, a drugi pak ne.
SA face je napisao/la:Idemo dalje, Tko je osvojio u svojoj prvoj utrci pobjedu i u prvoj sezoni naslov, BTW mislim da je po tituli doktor prava ?
Giuseppe "Nino" Farina. Ali ipak je to bila tek prva sezona F1.
slika
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Post Postao/la Icy »

kad smo već kod startova, mali OT, ali mislim da bi neko od vas to mogo znati: zašto na nekim tablicama piše da Schumacher ima 248, na drugima 249, a na trećima 250 startova :?: :!:
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

icegirl_no1 je napisao/la:kad smo već kod startova, mali OT, ali mislim da bi neko od vas to mogo znati: zašto na nekim tablicama piše da Schumacher ima 248, na drugima 249, a na trećima 250 startova :?: :!:
slično kao post iznad,ovisi kaj broje,schumi je u karijeri imao podosta diskvalifikacija i zabrana na par utrka tak da neki sam zbroje sveukupno i to je to. svaki broji na svoj način al jedino se fiaino prihvaća kao službeno
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
SA face
Postovi: 98
Pridružen/a: 09 srp 2007, 14:35
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la SA face »

Na Barichellovom web site-u pise (ako sam ja dobro razumio portugalski jer ta vijest jos nije prevedena na engl.) da ce u Tursko postati rekorder po broju nastupa.
Hajdemo malo o godinama, znate li koje su godine prvi put signalne zastave sluzbeno uvedene u F1?
neprijatelj nikad nespava
Avatar
hamiltongirl
Test vozač
Test vozač
Postovi: 694
Pridružen/a: 07 stu 2007, 11:49
Ja sam: Vozačica
Navijam za: McLaren Mercedes
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la hamiltongirl »

malo cu ic ot al kad smo vec kod zastavica.... zanima me kojih sve boja ima zastavica,i koja cemu sluzi(nikak da to pohvatam)?
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

hamiltongirl je napisao/la:malo cu ic ot al kad smo vec kod zastavica.... zanima me kojih sve boja ima zastavica,i koja cemu sluzi(nikak da to pohvatam)?
Ima o tome OVDJE
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

SA face je napisao/la: Hajdemo malo o godinama, znate li koje su godine prvi put signalne zastave sluzbeno uvedene u F1?
E ovdje si barem mene ulovio u neznanju :) Znam da su zastavice u moto-sportu općenito prvi put korištene jo 1899 (negdje sam naišao na taj podatak) ali kada su uvedene, i još službeno u F1... :oops:
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
hamiltongirl
Test vozač
Test vozač
Postovi: 694
Pridružen/a: 07 stu 2007, 11:49
Ja sam: Vozačica
Navijam za: McLaren Mercedes
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la hamiltongirl »

p@rtibrejker je napisao/la:
hamiltongirl je napisao/la:malo cu ic ot al kad smo vec kod zastavica.... zanima me kojih sve boja ima zastavica,i koja cemu sluzi(nikak da to pohvatam)?
Ima o tome OVDJE
e super,hvala...:)
Avatar
SA face
Postovi: 98
Pridružen/a: 09 srp 2007, 14:35
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Sarajevo

Post Postao/la SA face »

Manje vise pojavljivale su se na mnogim F1 utrkama od pocetka, ali ovdje je dakle rijec o njihovoj sluzbenoj upotrebi kao i samoj definicji signalnih zastava.
neprijatelj nikad nespava
Avatar
p@rtibrejker
Veteran
Veteran
Postovi: 2562
Pridružen/a: 07 kol 2006, 20:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hrvatsku Kunu
Lokacija: tu sam

Post Postao/la p@rtibrejker »

SA face je napisao/la:Manje vise pojavljivale su se na mnogim F1 utrkama od pocetka, ali ovdje je dakle rijec o njihovoj sluzbenoj upotrebi kao i samoj definicji signalnih zastava.
Da, za pretpostaviti je kad su se pojavile, naravno na početku, ali službeno... :-k

Da ja više ne spamam nek netko tko zna odgovori ;)
- Oviedon Ihmisohjus -
...who are you to wave your finger?...
ignore lista: MP4don - 07.04.09. ivanpetka - 29.07.09. mmilo42 - 02.10.09. Butt-kisser 23.10.09. Felipe Massa 01.08.10.
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

odlično pitanje,ja bih ovak na blef bubnuo negdi sredinom sedamdesetih...stvarno nemam pojma,znam ig sve al nikad mi nije palo na pamet gledat od kad
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

evo ja da jedno postavi9m,naravno bez varanja molim:
naslov konstruktora se nije dodjeljivao od početka nego je tek kasnije uveden. koje godine je to bilo i ko je bio tadašnji prvi konstruktorski prvak u povijesti?
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Odgovori