Povijest

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Buxer
Test vozač
Test vozač
Postovi: 799
Pridružen/a: 26 kol 2006, 18:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Povijest

Post Postao/la Buxer »

I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's." - Ayrton Senna, January, 1989

slika
Avatar
Schumy1
Test vozač
Test vozač
Postovi: 649
Pridružen/a: 27 svi 2006, 19:17
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher_Massa
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Povijest

Post Postao/la Schumy1 »

Buxer je napisao/la:Par fotki iz povijesti

http://www.foto-peo-eriksson.se/Portfolio/Portfolio.htm
Tyrell mi je zakon.
Par kotača viška. :lol:
slika


Schumy 4ever!!!!
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la gringo73 »

Naletio na jednu, meni iznenađujuću stvar, i pošto nisam znao gdje bi je stavio, mislim da je ovdje najprimjerenije mjesto.
Ne znam ni sam kako sam se dokoturao do otkrića, ali evo ga: Posljednji GP prije, ili još točnije, JEDINA GP trka za vrijeme 2. svjetskog rata znate gdje je bila održana??? U Beogradu!!! To je spadalo u onu "Zlatnu Eru", tj. njen kraj. Koliko sam ja mogao shvatit, taj GP nije spadao u službeno (europsko) prvenstvo. Sam GP vikend je počeo u svjetskom miru, a za vrijeme drugog dana treninga je već bilo obznanjeno da je Njemačka napala Poljsku. Sama trka je bila upitna, i nagovaranje organizatora Nijemci su ostali i trka je održana. Od 12 prijavljenih natjecatelja, na startu je bilo samo 5 trkača. Mnogi vozači se nisu ni prijavili na trku na preporuku svojih Vlada zbog sigurnosti. Trku je sponzorirao kralj Petar II Karađorđević, a nazočilo je oko 75.000 gledatelja. Staza je bila krug oko Kalamegdana (2.794 metara), vozilo se 50 krugova.
slika
Startni grid je bio sljedeći:
1.Manfred von Brauchitsch - Mercedes-Benz W154 (1:14.2 sekundi)
2.Hermann Lang - Mercedes-Benz W154
3.Hermann Paul Müller - Auto Union D
4.Tazio Nuvolari - Auto Union D
5.Boško Milenković - Bugatti T51,

a GP Beograda je završio ovako:
1. Nuvolari (Auto Union) 1:04:03.8
2. von Brauchitsch (Mercedes-Benz) + 7.6
3. Müller (Auto Union) + 31.6
4. Milenkovic (Bugatti) - (12/15)/19 laps*
DNF Lang/Bäumer (Mercedes-Benz) 5/17 laps? crash**
(*razni izvori o zaostatku, prema Glasu Javnosti, zaostatak je bio 15 krugova, a razlog zaostatka je pregrijavanje i 'lađenje u boksu :)
** Langu je kamenčić razbio staklo na zaštitnim naočalama i njegov auto je preuzeo Bäumer koji se kasnije zabio u topole pokraj staze)
slika
Nuvolari je vozio Auto Union D slika
koji je imao 3000ccm i snagu 420 KS. Nije baš raga, reklo bi se :)
Eto, to je ukratko o tom događaju, koji bi mogao čak biti i u rubrici zanimljivosti, ali pod Povijest sigurno spada.
slika
Maestro
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1113
Pridružen/a: 18 sij 2008, 20:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Čapljina City
Kontakt:

Post Postao/la Maestro »

Svaka čast na postu.
kakav potpis staviti???
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Post Postao/la Dr. DJ »

Odličan post ovo stvarno nisam znao!!!

Svaka čast gringo73..........
1982 UCV 1919
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

nema prikladne teme pa ovdje postam,ko se sjeća ovog vozača,ja sam sad naišo na njega i ne vjerujem,pa njega se nebih sjetio da me muče godinama a kaj je najbolje nije tak davno vozio

slika

p.s. nema varanja :D
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Caldor
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1046
Pridružen/a: 11 srp 2007, 15:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Čakovec

Post Postao/la Caldor »

schuey je napisao/la:nema prikladne teme pa ovdje postam,ko se sjeća ovog vozača,ja sam sad naišo na njega i ne vjerujem,pa njega se nebih sjetio da me muče godinama a kaj je najbolje nije tak davno vozio

slika

p.s. nema varanja :D
Mogu ja probat? Nisam siguran ali mi se čini da se čovjek zove Allan Mcnish. Mislim da u to vrijeme nisam pratio formulu ali sam čitao i vidio slike na netu od njega. Nisam siguran da to je on ali mislim da je.
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Lewis_rulz svaka čast,nadam se da je bez varanja,a on je vozio u sezoni 2002 za toyotu uz miku sala!sad ne znam dal si pratio onda ali i meni zvuči kao davno zaboravljeni vozač,inače odvezao je cijelu sezonu,nije nikad završio u bodovima. baš mi se lijepo ovak prisjetit nekih vozača iz davnina
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Caldor
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1046
Pridružen/a: 11 srp 2007, 15:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Čakovec

Post Postao/la Caldor »

schuey je napisao/la:Lewis_rulz svaka čast,nadam se da je bez varanja,a on je vozio u sezoni 2002 za toyotu uz miku sala!sad ne znam dal si pratio onda ali i meni zvuči kao davno zaboravljeni vozač,inače odvezao je cijelu sezonu,nije nikad završio u bodovima. baš mi se lijepo ovak prisjetit nekih vozača iz davnina
Bez varnja naravno... Pratil jesam onda, ali površno. znači gledal sam utrke, ali većini vozača nisam ni znao imena i nisam se tolko kužil kaj se zbiva.:D To sam sad u zadnje tri godine kad intenzivno pratim formulu svašta doznal pa tako i za njega.
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Post Postao/la Walter »

Što se tiče Mcnisha potražite u arhivi Mladenovih kolumni jednu kolumnu o njemu.
slika
Avatar
Toyota fan-girl
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 471
Pridružen/a: 19 sij 2008, 21:40
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Toyotu

Post Postao/la Toyota fan-girl »

Lewis_rulz je napisao/la:
schuey je napisao/la:nema prikladne teme pa ovdje postam,ko se sjeća ovog vozača,ja sam sad naišo na njega i ne vjerujem,pa njega se nebih sjetio da me muče godinama a kaj je najbolje nije tak davno vozio

slika

p.s. nema varanja :D
Mogu ja probat? Nisam siguran ali mi se čini da se čovjek zove Allan Mcnish. Mislim da u to vrijeme nisam pratio formulu ali sam čitao i vidio slike na netu od njega. Nisam siguran da to je on ali mislim da je.
Mislim da je 4 godine prije ulaska u f1 vozio GT1. Jer imam doma sliku na kojoj se jasno vidi njegovo ime i prezime.
Timo Glock
ten o clock! :-)

"Još smo jednom bili brzi, ali ne i onda kada je to stvarno bilo potrebno. Najbrži krugovi ništa ne vrijede ako ih ne kombinirate sa situacijom koja je stvarno relevantna." - Kimi Raikkonnen
Maestro
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1113
Pridružen/a: 18 sij 2008, 20:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Čapljina City
Kontakt:

Post Postao/la Maestro »

Marina je napisao/la:
Lewis_rulz je napisao/la:
schuey je napisao/la:nema prikladne teme pa ovdje postam,ko se sjeća ovog vozača,ja sam sad naišo na njega i ne vjerujem,pa njega se nebih sjetio da me muče godinama a kaj je najbolje nije tak davno vozio

slika

p.s. nema varanja :D
Mogu ja probat? Nisam siguran ali mi se čini da se čovjek zove Allan Mcnish. Mislim da u to vrijeme nisam pratio formulu ali sam čitao i vidio slike na netu od njega. Nisam siguran da to je on ali mislim da je.
Mislim da je 4 godine prije ulaska u f1 vozio GT1. Jer imam doma sliku na kojoj se jasno vidi njegovo ime i prezime.
I sada ih vozi. Prvak svijeta u Le Mans serijama. On i Capello su timski kolege tj. voze isti bolid. A i Mika Salo je uzao titulu prvaka u Ferrariju. Mislim GP2
kakav potpis staviti???
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Post Postao/la sepulctor »

slika

Zanimljiva slika, nažalost ne znam koja je poveznica ovog skupa, no svi su u neko doba vozili za McLaren.

S lijeva na desno:
James Hunt, Alain Prost, Keke Rosberg, Niki Lauda, Ayrton Senna, Denny Hulme
Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Avatar
brz i zestok
Početnik
Početnik
Postovi: 346
Pridružen/a: 12 ožu 2008, 08:04
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zabok
Kontakt:

Re: Povijest

Post Postao/la brz i zestok »

Buxer je napisao/la:Par fotki iz povijesti

http://www.foto-peo-eriksson.se/Portfolio/Portfolio.htm
super fotke, kolko se razlikuje današnja formula od one prije 40g.
Vettel pobjednik Monze 2008.!
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

sepulctor je napisao/la:
Zanimljiva slika, nažalost ne znam koja je poveznica ovog skupa, no svi su u neko doba vozili za McLaren.

S lijeva na desno:
James Hunt, Alain Prost, Keke Rosberg, Niki Lauda, Ayrton Senna, Denny Hulme
sad sam išo pogledat kjoji je taj uopće i nisam imo pojma da je bio i svj.prvak. ostatak ekipe za pohvalu,e blago tom fotografu :D
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

schuey je napisao/la:
sepulctor je napisao/la:Denny Hulme
sad sam išo pogledat kjoji je taj uopće i nisam imo pojma da je bio i svj.prvak. ostatak ekipe za pohvalu,e blago tom fotografu :D
ccc...kako neznas jednog svjetskog prvaka. ;-)

sepulctor je napisao/la:slika

Zanimljiva slika, nažalost ne znam koja je poveznica ovog skupa, no svi su u neko doba vozili za McLaren.

S lijeva na desno:
James Hunt, Alain Prost, Keke Rosberg, Niki Lauda, Ayrton Senna, Denny Hulme
Kombinacijom mog znanja i google-a :D zakljucio sam da je ta slika slikana 1988. i da je to bila proslava 20 godina od prve McLarenove pobjede u F1 (GP Belgije 1968.).
(sam sam zakljucio otprilike koje je godine slikano, a google mi je pomogao da otkrijem zasto je bas broj 20 na torti ;-)).
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

a mogo si napisat onda i ko je pobjedio na toj utrci ;)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

schuey je napisao/la:a mogo si napisat onda i ko je pobjedio na toj utrci ;)
Bruce Mclaren
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Piquet20 je napisao/la:
schuey je napisao/la:a mogo si napisat onda i ko je pobjedio na toj utrci ;)
Bruce McLaren
:klanjanje: sve znaš :D
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

schuey je napisao/la:
Piquet20 je napisao/la:
schuey je napisao/la:a mogo si napisat onda i ko je pobjedio na toj utrci ;)
Bruce McLaren
:klanjanje: sve znaš :D
Ne, ovdje mi je google pomogao. Znao sam da je Bruce McLaren ostvario prvu pobjedu za svoj tim, ali nisam znao tocno kada i gdje. Ali inace znam puno, istina. :D
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

slika

najgori vozač ikada,sve do jedan timski kolega je bio bolji od njega,uh a sudjelovo je u najspektakularnijem pretjecanju u povijesti f1!!!!on je? bez varanja molim :D
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

schuey je napisao/la:slika

najgori vozač ikada,sve do jedan timski kolega je bio bolji od njega,uh a sudjelovo je u najspektakularnijem pretjecanju u povijesti f1!!!!on je? bez varanja molim :D
Ricardo Zonta

p.s.i mislim da uopce nije bio tako los ;-)

Haha...sad sam skuzio zasto je tebi najgori - jer se jednom na startu (u Austriji ako se ne varam) zabio u Schumachera koji je zbog toga odustao. ;-)
Zadnja izmjena: Piquet20, dana/u 02 tra 2008, 14:44, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

ma bil je (meni) katastrofa,mrzim ga još i danas,užasno mi se gadi čovjek(kaj je najbolje ne znam zakaj), vjerovatno jer je vozio formulu a nije to zavrijedio,mislim valjda svaki purt mu je kolega bil bolji od njega....

baš sam mislio napisat jer sam znao da buš iz prve pogodil ;) (a i nije preteško)
sad sam skuzio zasto je tebi najgori - jer se jednom na startu (u Austriji ako se ne varam) zabio u Schumachera koji je zbog toga odustao.
već sam reko da sve znaš :klanjanje: :D
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Tko je ovo?
slika

EDIT: Jedva čekam da jedan od moderatora ovo vidi :D
.
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

:D Alex Yoong,i valjda njegov bebač,

a moderator p@rty? ;)

EDIT:evo odma jedan drugi,iako nisam dobio potvrdu da sam zadnju sliku pogodio,prilično sam siguran da je to on ;)


a ovo je....????
slika

i slika di se bolje vidi al ne iz doba f1

slika
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Odgovori