Heikki Kovalainen

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la gringo73 »

130R je napisao/la:
gringo73 je napisao/la:Prema mnogobrojnim napisima Trulli ima ugovor na 3 godine s Lotusom. Link
Fernandes je rekao da je u ponedjeljak objava vozačke postave...dan i po čekanja.
Gascoyne je rekao da bi želio dva iskusna vozača, pa pretpostavljam da će tako i biti, Trulli je skoro siguran, a drugi bi lako moguče mogao biti Villeneuve, ali i neki od ovih vječnih test vozača kao Wurz, de la Rosa i sl.
Ne znam koliko su osnovana nagađanja, ali Reuters navodi da bi Heikki mogao biti drugi vozač Lotusa. Doduše, o njemu se jako malo i pričalo u ovo vrijeme "mješanja karata".Sutra je potvrda, vidit ćemo... Link
slika
Avatar
T0MI5L4V
Postovi: 84
Pridružen/a: 22 stu 2009, 01:39
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la T0MI5L4V »

ja na mjestu sefa lotusa nikad nebi uzel kovu,decko je totalno upropasten u mclarenu
Felipe Massa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1569
Pridružen/a: 19 pro 2008, 17:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: Felipe Massa-Ferrari

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la Felipe Massa »

T0MI5L4V je napisao/la:ja na mjestu sefa lotusa nikad nebi uzel kovu,decko je totalno upropasten u mclarenu
nazalost da... ocekivao sam od njega da ce biti puno bolji... ali nazalost ode u McM
slika

Ayrtone nek ti je vječna slava i hvala.Bio si moj poslednji junak i idol.
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la King iCool »

Heikki je dobar test vozač. Nažalost za njega ali Lewis ga je 2 puta(2008., 2009.) u istom bolidu potpuno deklasiral.
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la Dani »

T0MI5L4V je napisao/la:ja na mjestu sefa lotusa nikad nebi uzel kovu,decko je totalno upropasten u mclarenu
On je upropašten došao iz Renaulta. Nije ni čudo kada mu je menađer bio Flavio.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Bernardinac
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 473
Pridružen/a: 14 srp 2009, 12:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la Bernardinac »

Dani je napisao/la:
T0MI5L4V je napisao/la:ja na mjestu sefa lotusa nikad nebi uzel kovu,decko je totalno upropasten u mclarenu
On je upropašten došao iz Renaulta. Nije ni čudo kada mu je menađer bio Flavio.

McM mu je zapečatio sudbinu. Nadam se da si nađe neki platz :)
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la sunseeker »

Dani je napisao/la:
T0MI5L4V je napisao/la:ja na mjestu sefa lotusa nikad nebi uzel kovu,decko je totalno upropasten u mclarenu
On je upropašten došao iz Renaulta. Nije ni čudo kada mu je menađer bio Flavio.
to je dennis rekao kad je heiki došao u mclaren.....također je rekao da će se tek sad vidjeti pravi heiki, jer je kao, u renaultu jadan bio sav istraumatiziran......i kaj je napravio? bio još lošiji...........
Avatar
T0MI5L4V
Postovi: 84
Pridružen/a: 22 stu 2009, 01:39
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la T0MI5L4V »

Dani je napisao/la:
T0MI5L4V je napisao/la:ja na mjestu sefa lotusa nikad nebi uzel kovu,decko je totalno upropasten u mclarenu
On je upropašten došao iz Renaulta. Nije ni čudo kada mu je menađer bio Flavio.
u renaultu je bio jako dobar,da nije otisao u mclaren gdje je morao biti u podredjenom polozaju(sto je u nekoliko navrata i izjavio) vjerovatno bi njegova karijera izgledala drugacije,sad u lotusu bi moglo biti nesto od njega,jer on je talent imao,samo ga je putem izgubio
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la Dani »

Nasmijavaš me. "On je talent samo ga je putem izgubio". Pa nije to prtljaga. Relativno je dobar u kvalama ali u utrci je jako loš, a to mu sigurno nije kriv McLaren.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
T0MI5L4V
Postovi: 84
Pridružen/a: 22 stu 2009, 01:39
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la T0MI5L4V »

Dani je napisao/la:Nasmijavaš me. "On je talent samo ga je putem izgubio". Pa nije to prtljaga. Relativno je dobar u kvalama ali u utrci je jako loš, a to mu sigurno nije kriv McLaren.
upravo u tome mu je kriv mclaren,jer hamilton uvijek mora imati najbolji taktiku
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la Zweki »

Da vi ste svi tako jako kompetentni da možete suditi da li je Heikki imao lošije taktike od Hamiltona, da je imao lošiji bolid, lošije podešen itd. Pa da ima toliko talenta i da ima toliko znanja uspio bi se on probiti ispred Hamiltona. Budimo realni, Hamilton kad je došao i vozio sa Alonsom, bio je u istoj poziciji kao i Heikki kad je došao u McLaren (ne skroz istoj ali jako sličnoj). Pa se Hamilton uspjevao izboriti za sebe, a ovaj pak ni to ne može. Bljesnuo je svega nekoliko puta, a i to se da nabrojati na prste jedne ruke.
Ne želim ovo sad pretvoriti u raspravu ko je u kakvim pozicijama bio, ali činjenica je da mu brojke i djela ne idu pretjerano na ruku. Gledajući ga uvijek bi kaskao i falilo mu ono nešto. No to je svakako moglo izgledati drugačije da ima nešto u njemu. ;)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la King iCool »

Izgleda da se Alonsovi navijači ne mogu pomirit s onim šta je bilo 2007. pa je sad svaki vozač koji je sporiji od Lewisa u istom bolidu odma upropašten sa Mclarenove strane(iako ne razumijem kako se vozača može upropastiti ako je)...baš ste jadni. Kova je jednostavno pre spor,a to bude vam sljedeće godine Trulli dokazal.
Avatar
Bibi
HNL kladionica velemajstor
HNL kladionica velemajstor
Postovi: 1538
Pridružen/a: 24 srp 2009, 14:31
Ja sam: Vozač
Navijam za: Marc Marquez
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la Bibi »

Najbolje mjesto da se Kova dokaze je u Lotusu
http://www.itv-f1.com/news_article.aspx?id=47544" onclick="window.open(this.href);return false;
Bilo je lijepo dok je trajalo...

24.7.2009-5.5.2013
Avatar
T0MI5L4V
Postovi: 84
Pridružen/a: 22 stu 2009, 01:39
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la T0MI5L4V »

kova je i sam nekoliko puta izjavio da je nezadovoljan jer mora pustati hamiltona u utrci kad je ispred njega i kad je bolji,u kvalifikacijama se uvijek kolicina goriva odredjivala prema hamiltonu,,heikki je morao puknuti do kraja
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la Dani »

T0MI5L4V je napisao/la:kova je i sam nekoliko puta izjavio da je nezadovoljan jer mora pustati hamiltona u utrci kad je ispred njega i kad je bolji,u kvalifikacijama se uvijek kolicina goriva odredjivala prema hamiltonu,,heikki je morao puknuti do kraja
Jadan on. Sva sreća pa je sada u Lotusu. Tko će mu biti sada kriv kada bude lošiji od Trullija? Slične komentare je davao i Nelson. Da li to znači da i njemu nisu dali u Renaultu da bude bolji od Alonsa? :roll:
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la Icy »

Heikkijeva nova kaciga, puno mi je ljepša nego prošle godine:

slika
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la gringo73 »

Svjetski prvaci protiv najbržeg Heikkija na svijetu... :biggrin:

slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la Schumy.d »

gringo73 je napisao/la:Svjetski prvaci protiv najbržeg Heikkija na svijetu... :biggrin:
Eh, da je još glazba u reklami onaj soundtrack iz Rockya, gdje bi mu bio kraj. :biggrin: 8)

Ali, sviđa mi se reklama.
Ne znam, meni je Heikki bio uvijek drag vozač pa bih volio da ga posluži auto ove sezone pa da osvoji ponešto bodova.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la Zweki »

Heikki do sada se nije pokazao nekim posebnim djelima, tim gore što je imao dobar bolid pa je uvijek bio frula. Neću se ponavljat, ali stvarno ne vidim gdje su uopće našli svjetlu točku kod njega da bi ga uopće htjeli u F1.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la 130R »

Tommy je napisao/la:Pretjerujete sa tim kasnjenjem, to sto u par trka mu je kasnilo to ne mjenja cinjenicu da u ove dvije godine nije nista pokazao, a jedina pobjeda mu je darovana. On je prosjecan vozac i nista vise, a njegov dolazak u Mclaren je upravo zbog toga, sezona sa dva super talentirana ih je malo opekla, doduse drago mi je da ih je to proslo i Mclaren se ponovo ne boji staviti dva odlicna (u ovom slucaju odlicnog i dobrog) vozaca u momcad.
2009. su, on i Hamilton, vozili samo par utrka s istim djelovima. 2008. je situacija za Kovalainena bila malo bolja, ali ne puno. Treba uzez u obzir i da je Hamilton u kvalifikacijama uvijek imao povoljniju taktiku.
Ali ok, ti misliš da je Kovalainen puno lošiji, ali zašto onda misliš da je Button nešto bolji od njega. Button je 2001. bio puno gori od Fisichelle u Benettonu, a Kovalainen je bio bolji od Fisichelle u Force Indiji 2007. Buttonu je 2001. bila druga sezona, dakle imao je nešto iskustva, a Kovalainen se našao sa Fisichelom u svojoj debitantskoj sezoni.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la Dani »

Ma imaš pravo. I Fisico je dobar kao i Alonso samo kaj mu nisu išli na ruku sa taktikom. :roll:
Stvarno smiješni komentari. Kao da je Heikki vozio Force Indiu a ne McLaren.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la 130R »

Dani je napisao/la:Ma imaš pravo. I Fisico je dobar kao i Alonso samo kaj mu nisu išli na ruku sa taktikom. :roll:
Stvarno smiješni komentari. Kao da je Heikki vozio Force Indiu a ne McLaren.
Ja nigdje nisam rekao da je Kovalainen bolji od Hamiltona, ni Fisichella od Alonsa. Ali neki ih karakteriziraju kao najgore vozače u F1, i govore da će Button sigurno biti bolji od Kovalainena, a Button je u istim momčadima bio gori od Fisichelle, Ralfa Schumachera i Trullija. I Fisichella ga je dobro namučio, a kasnije je taj isti Fisichella bio nešto gori od Kovalainena.
Ja sam samo na početku htio reči da bi Kovalainen manje zaostajao za Hamiltonom da su imali iste uvjete, možda bi na kojoj utrci i bio bolji, ali u konačnici bi oped izgubio. A, kad si več spomenuo, ni Fisichella u Renaultu nije imao baš bajne uvjete, ali to je druga priča. I ne, ne mislim da bi bio bolji od Alonsa.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la Zweki »

130R je napisao/la:Ja nigdje nisam rekao da je Kovalainen bolji od Hamiltona, ni Fisichella od Alonsa. Ali neki ih karakteriziraju kao najgore vozače u F1, i govore da će Button sigurno biti bolji od Kovalainena, a Button je u istim momčadima bio gori od Fisichelle, Ralfa Schumachera i Trullija. I Fisichella ga je dobro namučio, a kasnije je taj isti Fisichella bio nešto gori od Kovalainena.
Ja sam samo na početku htio reči da bi Kovalainen manje zaostajao za Hamiltonom da su imali iste uvjete, možda bi na kojoj utrci i bio bolji, ali u konačnici bi oped izgubio. A, kad si več spomenuo, ni Fisichella u Renaultu nije imao baš bajne uvjete, ali to je druga priča. I ne, ne mislim da bi bio bolji od Alonsa.
Ajde sad malo razmisli. Vozili su iste bolide, sitnice su činile razliku, ali nemoguće u toj mjeri da on nije mogao dokazati svoje sposobnosti. Prvo ne vjerujem da je njegov bolid bio išta lošiji, drugo možda bi i taktike bile bolje da je on sam bio bolji od Lewisa. A kad bi sebe stavio na mjesto da moram donesti odluku kojem bi vozaču više išao na ruku, svakako bi to bio Lewis, osim ako Heikki može pokazati da je bolji (u nastavku gdje i kad bi imao priliku). Treninzi, kvalifikacije tu obojca imaju razriješene ruke, na njima je da postave vrijeme, nije uvjetovano taktikom nego njihovim sposobnostima. Svejedno to nije dokaz, dokaz je taj da u utrci je bio redovito lošiji, skoro kao pravilo. Opet drugačija taktika nije kriva što mu fali samo jedna mala nijansa za ostalima. Vratimo se u sezonu Lewisa i Alonsa, kome se tu išlo na ruku? Netko se ipak pokazao da nije ništa lošiji i izborio se za sebe. No vratimo se natrag.
Nije poanta da li je bolji Lewis ili Heikki, paonta je ta da je Heikki vozio isti bolid, a taktika nije mogla biti toliko loša da bi unazadila njegove sposobnosti i umjeće u vožnji. Njegovoj vožnji uvjetuje on sam, imao je bolid, ali ne i ono nešto u sebi da bi mogao izvuć maximum iz tog bolida.

Njegova vožnja govori sama za sebe. Ne kažem da je najgori, ali bome ni nije materijal za prvaka.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la sepulctor »

Zweki je napisao/la:Nije poanta da li je bolji Lewis ili Heikki, paonta je ta da je Heikki vozio isti bolid
Čovjek ti je lijepo rekao da je rijetko Heikki imao isti bolid.
A prilagodba u momčadi, prilagodba bolidu i osjećaj supporta i pripadnosti, te dobre atmosfere u momčadi su od krucijalne važnosti. Bez toga nitko nije uspio biti prvakom.
Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Heikki Kovalainen

Post Postao/la Zweki »

sepulctor je napisao/la:
Zweki je napisao/la:Nije poanta da li je bolji Lewis ili Heikki, paonta je ta da je Heikki vozio isti bolid
Čovjek ti je lijepo rekao da je rijetko Heikki imao isti bolid.
A prilagodba u momčadi, prilagodba bolidu i osjećaj supporta i pripadnosti, te dobre atmosfere u momčadi su od krucijalne važnosti. Bez toga nitko nije uspio biti prvakom.
A ja sam lijepo napisao da su sitnice činile razliku ali ne u toj mjeri da se on nije mogao pokazati ili dokazati. A njegova prilagodba bi očito mogla trajati desetljećima. :roll:

Ne srljaj, nego čitaj.

P.S. I u tom rijetkom slučaju kada su se planete poredale i omogućile Heikkiu da ima isti bolid kao Lewis, on i dalje nije bio u stanju dokazati se? Ah, da jesam blesav, pa više sile poput lošije taktike, nemoguće prilagodbe, bez ramena za plakanje, nikako nije bilo moguće. Jbg cijeli kozmos se okrenuo protiv njega, i jednostavno nije bilo suđeno. :p Yea right!
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Odgovori