Jacques Villeneuve

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Re:

Post Postao/la pospani gad »

Damson2 je napisao/la:
pospani gad je napisao/la: Ovome linku, mjesto je ovdje....

http://free-st.t-com.hr/villeneuve/
Bas mi je drago sta si postavio link na tekst koji sam ja napisao! Lipo je znat da to neko cita! :)

Sta se tice Jacuqesa, smatram da je prelazak u BAR najveca pogreska njegove karijere, i da je nekim slucajem presau u Ferrari (sto nije bilo moguce zbog Schumachera) ili McLaren (sto nije bilo moguce zbog odnosa s Ronom), da bi i njegovi protivnici danas puno bolje govorili o njemu... Sigurno ne bi osvojio jos puno naslova prvaka, ali bi sigurno jos dosta puta pobjedio Schumachera, izveo neka luda pretjecanja i odvozio zanimljive utrke...
Ovdje mu je i mjesto. Tom linku. I pravo dobro napisano. Greška Jacquesove karijere, je ta, što si je dopustio da Craig Pollock dovede u momčad Davida Richardsa. Uopće ne kužim, što je vidio u tom manageru - taj učitelj skijanja ga je iskoristio.

I taj link, odnosno to napisano, treba zaštiti i čuvati, da mlađi znaju o kakvoj se osobi radilo.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Ante sexy
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1140
Pridružen/a: 21 lis 2007, 09:41
Ja sam: Vozač
Navijam za: M.Schumachera
Lokacija: Zadar

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la Ante sexy »

Piquet20 je napisao/la:
Ante sexy je napisao/la:A to što je gubija od imalo kvalitetni momčadski kolega ?
Buttona , Masse , Alonsa , Heidfeld ga isto svrstava u odličnog vozača sa nedostatkom sreće :D
Ti jednostavno imas averziju prema Jacquesu i mozemo mi iznijeti koliko god hocemo cinjenica, ali ti ga ocito nikad neces smatrati dobrim vozacem. A sve je to uzrokovano jednom trkom - Jerez 1997. ;-)

Nego, na sto spada ovaj forum kada schuey brani Villeneuvea. :shock: :lol:
p.s. da nebi netko krivo shvatio - vecoj kvaliteti foruma pridonose upravo takva objektivna gledanja na dogadaje, bez obzira na navijacke afinitete. ;-)
Ma kakve činjenice da su ga pobjeđivali u istom bolidu svi osim Ricarda Zonte ?
ja nisam pročita/vidija niti jednu činjanicu zašto bi on bija više od prosječnog vozača kako to neki tvrde
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la Piquet20 »

Ante sexy je napisao/la:ja nisam pročita/vidija niti jednu činjanicu zašto bi on bija više od prosječnog vozača kako to neki tvrde
Da ne ulazim u prevelike filozofije - nemoze svatko postati svjetskim prvakom pa makar imao u rukama i uvjerljivo najbolji bolid na gridu. Ili ti mislis da to nije tocno? :roll:
slika
Ante sexy
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1140
Pridružen/a: 21 lis 2007, 09:41
Ja sam: Vozač
Navijam za: M.Schumachera
Lokacija: Zadar

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la Ante sexy »

Piquet20 je napisao/la:
Ante sexy je napisao/la:ja nisam pročita/vidija niti jednu činjanicu zašto bi on bija više od prosječnog vozača kako to neki tvrde
Da ne ulazim u prevelike filozofije - nemoze svatko postati svjetskim prvakom pa makar imao u rukama i uvjerljivo najbolji bolid na gridu. Ili ti mislis da to nije tocno? :roll:
Naravno kad se priča o Schumacheru ona se kaže lako njemu ima najjači bolid Ferrari je to sve riješija itd
a to što je Jacques Villeneuve imao najjači bolid nema veze onda se kaže nemože svak i sa najjačim bolidom bit prvi

usput davno je neko sa inferiornim bolidom osvojio prvenstvo, toliko o tome koliko je bolid bitan
Avatar
prljavi harry
Početnik
Početnik
Postovi: 238
Pridružen/a: 21 vel 2007, 20:41
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Pula

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la prljavi harry »

Ante sexy je napisao/la:
Piquet20 je napisao/la:
Ante sexy je napisao/la:ja nisam pročita/vidija niti jednu činjanicu zašto bi on bija više od prosječnog vozača kako to neki tvrde
Da ne ulazim u prevelike filozofije - nemoze svatko postati svjetskim prvakom pa makar imao u rukama i uvjerljivo najbolji bolid na gridu. Ili ti mislis da to nije tocno? :roll:
Naravno kad se priča o Schumacheru ona se kaže lako njemu ima najjači bolid Ferrari je to sve riješija itd
a to što je Jacques Villeneuve imao najjači bolid nema veze onda se kaže nemože svak i sa najjačim bolidom bit prvi

usput davno je neko sa inferiornim bolidom osvojio prvenstvo, toliko o tome koliko je bolid bitan

Misliš na onaj ilegalni iz 1994. ili? Ne dopuštam da mi se blati Villeneuva, ne ne [-X Od njega se i siledžije odbijaju u pijesak :D
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la K1M1 »

Ante sexy je napisao/la: Ma kakve činjenice da su ga pobjeđivali u istom bolidu svi osim Ricarda Zonte ?
ja nisam pročita/vidija niti jednu činjanicu zašto bi on bija više od prosječnog vozača kako to neki tvrde
činjenice su sljedeće: prvak u champ car series 1995., prvak u indy 500 1995., prvak u f1 1997., drugi u f1 1996., drugi u 24 sata le mansa 2008... itd. ima toga još
ako je to tebi prosječan ili loš vozač onda stvarno neznam... :?
i preporučam ti da pročitaš onaj link koji je stavio pospani gad prije par postova...
slika
Ante sexy
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1140
Pridružen/a: 21 lis 2007, 09:41
Ja sam: Vozač
Navijam za: M.Schumachera
Lokacija: Zadar

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la Ante sexy »

K1M1 je napisao/la:
Ante sexy je napisao/la: Ma kakve činjenice da su ga pobjeđivali u istom bolidu svi osim Ricarda Zonte ?
ja nisam pročita/vidija niti jednu činjanicu zašto bi on bija više od prosječnog vozača kako to neki tvrde
činjenice su sljedeće: prvak u champ car series 1995., prvak u indy 500 1995., prvak u f1 1997., drugi u f1 1996., drugi u 24 sata le mansa 2008... itd. ima toga još
ako je to tebi prosječan ili loš vozač onda stvarno neznam... :?
i preporučam ti da pročitaš onaj link koji je stavio pospani gad prije par postova...
Hm mislim da nije baš dobro mješati više serija koncentrirano na F1 ako je ovo statistika vozača koji nije samo prosječan vozač kako to neki kažu nego nešto više onda svaka čast
1998 5th
1999 21st
2000 7th
2001 7th
2002 12th
2003 16th
2004 21st
2005 14th
2006 15th

i on je kad se uzmu sve sezone koje je odvezao u F1 prosječno završio na 11 mjestu =D>
Avatar
prljavi harry
Početnik
Početnik
Postovi: 238
Pridružen/a: 21 vel 2007, 20:41
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Pula

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la prljavi harry »

Mislim da ti fale sezone '96. i 97', ali čini mi se da si ih namjerno izostavio, hm. Neću reći da je od '98. na dalje vozio loša auta jer to svi znamo, ali K1M1 ti je gore dobro napisao. Istina, nema 7 naslova prvaka, ali sam siguran da fali ljudima više nego taj "najveći".
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la schuey »

prljavi harry je napisao/la:Mislim da ti fale sezone '96. i 97', ali čini mi se da si ih namjerno izostavio, hm. Neću reći da je od '98. na dalje vozio loša auta jer to svi znamo, ali K1M1 ti je gore dobro napisao. Istina, nema 7 naslova prvaka, ali sam siguran da fali ljudima više nego taj "najveći".
e pa u krivu si,ne fali :P :biggrin: šala,ja bih volio recimo da se vrati jer mi je simpa ovak,makar je već postario dosta

@Antiša sexy-čovjek je prvak i viceprvak bio,ima uz Hamija najbolju rookie sezonu u povijesti,ima prebogatu karijeru sa brdo para zarađenih,i vraćam se nazad,za razliku od mnogih velikana od njegovog starog,Alesija,Zanardija,ma brdo njih,on ima naslov u vetrini i tu je kraj svim raspravama. al eto,kao što rekoh u jednoj temi,ljudi pričaju da su DC i Montoya legende i predobri vozači,no za razliku od Jacquesa nemaju veliki pehar doma,pa ko je onda boli,a ne zaboravi da su oba od ovih također vozili u fenomenalnim bolidima,e pa vidiš,nisu prvaci.... I rest my case
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Ante sexy
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1140
Pridružen/a: 21 lis 2007, 09:41
Ja sam: Vozač
Navijam za: M.Schumachera
Lokacija: Zadar

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la Ante sexy »

schuey je napisao/la:
prljavi harry je napisao/la:Mislim da ti fale sezone '96. i 97', ali čini mi se da si ih namjerno izostavio, hm. Neću reći da je od '98. na dalje vozio loša auta jer to svi znamo, ali K1M1 ti je gore dobro napisao. Istina, nema 7 naslova prvaka, ali sam siguran da fali ljudima više nego taj "najveći".
e pa u krivu si,ne fali :P :biggrin: šala,ja bih volio recimo da se vrati jer mi je simpa ovak,makar je već postario dosta

@Antiša sexy-čovjek je prvak i viceprvak bio,ima uz Hamija najbolju rookie sezonu u povijesti,ima prebogatu karijeru sa brdo para zarađenih,i vraćam se nazad,za razliku od mnogih velikana od njegovog starog,Alesija,Zanardija,ma brdo njih,on ima naslov u vetrini i tu je kraj svim raspravama. al eto,kao što rekoh u jednoj temi,ljudi pričaju da su DC i Montoya legende i predobri vozači,no za razliku od Jacquesa nemaju veliki pehar doma,pa ko je onda boli,a ne zaboravi da su oba od ovih također vozili u fenomenalnim bolidima,e pa vidiš,nisu prvaci.... I rest my case
prebogatu karijeru sa brdo para , to mu je najveći uspjeh karijere brdo para pa mislim da si to dobro reka :D
Montoya nikad nije imao najjači bolid na gridu a za DC-a barem ja nikad nisam reka da je bija dobar vozač
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la schuey »

Ante sexy je napisao/la:
prebogatu karijeru sa brdo para , to mu je najveći uspjeh karijere brdo para pa mislim da si to dobro reka :D
Montoya nikad nije imao najjači bolid na gridu a za DC-a barem ja nikad nisam reka da je bija dobar vozač
malo je OT al po meni je McLAren bio puno bolji bolid kad se kimi borio za naslov,jedini problem je bila nepouzdanost,al nemožeš reć da nije bio odluičan,a ni williams nije bio za bacit,tako da.... ja sam dao samo usporedbu i kod nje stojim,to je kao da kažeš da Phil Jill,Farina,Hunt i Mansell nisu nikakvi vozači jer su "samo" jedan naslov uzeli sa iznimno dobrim bolidima :roll: znam da je to tvoje mišljenje al probaj malo realnije sagledat,sad tupiš nekaj tipa onih gluposti koje ALF tupi kad ga dirnu emocije gonjene od strane kluba za zaštitu životinja ;)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Ante sexy
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1140
Pridružen/a: 21 lis 2007, 09:41
Ja sam: Vozač
Navijam za: M.Schumachera
Lokacija: Zadar

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la Ante sexy »

schuey je napisao/la:
Ante sexy je napisao/la:
prebogatu karijeru sa brdo para , to mu je najveći uspjeh karijere brdo para pa mislim da si to dobro reka :D
Montoya nikad nije imao najjači bolid na gridu a za DC-a barem ja nikad nisam reka da je bija dobar vozač
malo je OT al po meni je McLAren bio puno bolji bolid kad se kimi borio za naslov,jedini problem je bila nepouzdanost,al nemožeš reć da nije bio odluičan,a ni williams nije bio za bacit,tako da.... ja sam dao samo usporedbu i kod nje stojim,to je kao da kažeš da Phil Jill,Farina,Hunt i Mansell nisu nikakvi vozači jer su "samo" jedan naslov uzeli sa iznimno dobrim bolidima :roll: znam da je to tvoje mišljenje al probaj malo realnije sagledat,sad tupiš nekaj tipa onih gluposti koje ALF tupi kad ga dirnu emocije gonjene od strane kluba za zaštitu životinja ;)
Al gle on je osvojia jedan naslov i jedno drugo misto u najjačem bolidu i izgorija neki su ljudi osvojili isto samo jedan naslov al su trajali borili se stalno bili tu negdje a on je pao u zaborav i vozio na začelju stalno
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la Kenny »

Ante sexy je napisao/la:
Al gle on je osvojia jedan naslov i jedno drugo misto u najjačem bolidu i izgorija neki su ljudi osvojili isto samo jedan naslov al su trajali borili se stalno bili tu negdje a on je pao u zaborav i vozio na začelju stalno
On je pogrješio što je otišao u onaj BAR jer je tamo mu bila gotova karijera, da je ostao u Williamsu, ili da je prešao u Mclaren sigurno bi uzeo još koji naslov.
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la zvjerko »

Kenny je napisao/la:
Ante sexy je napisao/la:
Al gle on je osvojia jedan naslov i jedno drugo misto u najjačem bolidu i izgorija neki su ljudi osvojili isto samo jedan naslov al su trajali borili se stalno bili tu negdje a on je pao u zaborav i vozio na začelju stalno
On je pogrješio što je otišao u onaj BAR jer je tamo mu bila gotova karijera, da je ostao u Williamsu, ili da je prešao u Mclaren sigurno bi uzeo još koji naslov.
Da ne moraš tražiti... od 7 vozača koji su postali prvaci sa williamsom samo dva su ostala u timu braniti titulu i to prva dva: Jones i Rosberg - ostali su otišli: Piquet, Mansell, Prost, Hill, Villeneuve - dakle ostajanje baš i nije bilo izgledno (volio bih čuti razloge zašto ali vjerovatno je ser Frank najviše uticao), osim toga Adrian Newy jeć prešao u McLaren i rezultat se već vidio na zadnjoj utrci sezone. Uz ferrrari, u koji nije mogao doći pored Schumachera, McLaren je več bio zauzet...vjerovatno je bilo i boljih opcija ali...
Avatar
Kimi the best
Početnik
Početnik
Postovi: 294
Pridružen/a: 29 ruj 2008, 00:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la Kimi the best »

NI jedan vozac koji osvoji naslov prvaka ne moze da je prosecan vozac... Villeneuve je u karijeri imao jednu olaksavajucu okolnost, a to je da je odmah upao u konkurentan bolid, ali to mu nista ne bi znacilo da je bio prosecan vozac. Da nije bio odlican vozac sigurno ne bi imao onakve prve dve sezone... U prvoj sezoni se ravnopravno nosio sa dosta iskusnijim i odlicnim Hillom, a u drugoj je protiv fenomenalnog Schumahera uzeo titulu, jeste da je Ferrari imao losiji bolid te sezone ali borio se protiv Schumahera koji itekako zna da kazni svaku gresku protivnika, to sigurno ne moze da uradi prosecan vozac.

A ima tu i jos jedna stvar, i vozac cini da je odredjeni bolid konkurentan a ne samo mehanicari i inzinjeri koji ga projektuju. Da su na mestu Villeneuve i Hilla bili neki drugi vozaci,sigurno da taj Willijams ne bi bio u toj meri konkurentan. Recimo 82 i 83 Ferrari je imao najbolji bolid ali imali su tu nesrecu da su 82 u svega par trka ostali bez oba vozaca, i mesto u Ferrariju za 83 je dobio Rene Arnoux, 3 puta je pobedio ali je titulu uzeo Piquet, e sad da je uzeo titulu verovatno bi bile price, eto imao je srecu da udje u Ferrari, u najbolji bolid itd,itd. Ako nisi odlican vozac nista ti ne znaci konkurentan bolid.

A sto se tice ovoga da vozaci koji su osvajali titule u Willijamsu nisu nastavili da voze za njih, pa verovatno da je Frank Willijams posle sezona 1981 i 1986 uvideo da dva odlicna vozaca ne mogu da voze u istom timu, tako da nije bilo mesta za Mansella i Prosta ili Prosta i Sennu, a i malo je verovatno da bi uopste bilo moguce da se opet u istom timu nadju Mansell i Prost, ili Senna i Prost. Tako da je posle 1996 i odlicne prve sezone gde je parirao Hillu, Villneuve imao zagarantovano mesto prvog vozaca , dok sa Hillom nisu produzili ugovor. Da su kojim slucajem i Hill i Villneuve ostali u Willijamsu i 1997, titulu bi te godine verovatno uzeo Schumaher.

A sto se tice njegove dalje karijere pa covek je jednostavno napravio par losih poteza, prvo sa BAR-om, pa sa onim pauziranjem, pa one nepotrebne tri trke za Renault 2004 itd... Slicnu karijeru imao je i Fittipaldi, dve titule i onda pokusaj cini me se prvog Brazilskog tima u F1, poslednjih 5 sezona je zavrsavao oko 15-tog mesta u sampionatu sa svega par osvojenih bodova, kad bi se samo gledale te poslednje sezone i on bi bio los vozac.
KR Spa 2008: I wanted to win - or nothing. It is always easy to say that by playing safe I would have probably ended in second place, but that is not the right way to win.
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la schuey »

zvjerko je napisao/la:
Da ne moraš tražiti... od 7 vozača koji su postali prvaci sa williamsom samo dva su ostala u timu braniti titulu i to prva dva: Jones i Rosberg - ostali su otišli: Piquet, Mansell, Prost, Hill, Villeneuve - dakle ostajanje baš i nije bilo izgledno (volio bih čuti razloge zašto ali vjerovatno je ser Frank najviše uticao), osim toga Adrian Newy jeć prešao u McLaren i rezultat se već vidio na zadnjoj utrci sezone. Uz ferrrari, u koji nije mogao doći pored Schumachera, McLaren je več bio zauzet...vjerovatno je bilo i boljih opcija ali...
da navodno svi ti vozači ukljičujući i Jacquesa su nakon naslova tražili i plaću prvaka koji su i bili,dal je istina isto ne znam,al vjerovatno je,ipak je Franck uz Dennisa najveći škrtac fomule 1 ;)


da je bilo boljih opcija i nije,po meni jedini ili Jordan ili BAR,s time da je daleko najveću lovu mogao namlatiti tamo,uz to umjesto djela para je dobivao udio u momčadi kolko se sjećam,a to mu je bila isto velka želja,veliki tobacco sponzor i brdo para momčad su dogurali do čak drugog mjesta u konstruktorima 2004,ali eto,svi najbolji ljudi/stručnjaci su bili ili u Ferrariju ili u McLarenu,jednostavno nije imao sreće,nažalost napustio je BAR prije tog uspijeha iako sam siguran da bi bio puno-puno korisniji nego Hondin kamikaza vozač,no takav je život....



p.s.zvjerko pa i JV je ostao branit titulu u Williamsu sljedeću godinu ;)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la Piquet20 »

zvjerko je napisao/la:od 7 vozača koji su postali prvaci sa williamsom samo dva su ostala u timu braniti titulu i to prva dva: Jones i Rosberg - ostali su otišli: Piquet, Mansell, Prost, Hill, Villeneuve - dakle ostajanje baš i nije bilo izgledno (volio bih čuti razloge zašto ali vjerovatno je ser Frank najviše uticao)
Ne, ne...Villeneuve je ostao braniti naslov prvaka (1998. je bio u Williamsu). ;)
Ali, zanimljivu temu si pokrenuo pa da je ja malo produbim. :D

Svi prvaci sa Williamsom:
Alan Jones: prvak 1980.; treci u prvenstvu 1981., nakon cega se (privremeno) povlaci iz F1. Razlozi: zasicenost Formulom, ali i veliko rivalstvo sa momcadskim kolegom, Carlosom Reutemannom.
Keke Rosberg: prvak 1982.; ostao u momcadi do kraja 1985. godine kada prelazi u McLaren. Razlog: McLaren je tada bio najbolja momcad, a Williams se poceo buditi tek nakon sto je Rosberg, sredinom 1985., potpisao za McLaren.
Nelson Piquet: prvak 1987.; otisao iz momcadi na kraju iste sezone. Razlog: neslaganje sa momcadskim kolegom Nigelom Mansellom.
Nigel Mansell: prvak 1992.; otisao iz momcadi na kraju iste sezone. Razlog: Alain Prost je potpisao za Williams za 1993. godinu, a u ugovoru je imao klauzulu da u momcadi te sezone nesmiju biti Ayrton Senna i Nigel Mansell.
Alain Prost: prvak 1993.; otisao iz momcadi na kraju iste sezone. Razlog: Ayrton Senna je potpisao za Williams za iducu sezonu, a Prost radi loseg iskustva iz McLarena nije htio biti ponovno s njime u momcadi.
Damon Hill: prvak 1996.; otisao iz momcadi na kraju iste sezone. Razlog: Frank Williams mu nije htio produziti ugovor - pretpostavljam da je osnovni razlog taj sto je Hill trazio puno vecu placu nego sto je imao do tada, ali i zato sto je FW preferirao Villeneuvea.
Jacques Villeneuve: prvak 1997.; otisao iz momcadi na kraju 1998. Razlog: Jacquesova zelja za stvaranjem svoje momcadi; FW mu je htio produziti ugovor!


Kimi the best je napisao/la:Slicnu karijeru imao je i Fittipaldi, dve titule i onda pokusaj cini me se prvog Brazilskog tima u F1, poslednjih 5 sezona je zavrsavao oko 15-tog mesta u sampionatu sa svega par osvojenih bodova, kad bi se samo gledale te poslednje sezone i on bi bio los vozac.
schuey je napisao/la:uz to umjesto djela para je dobivao udio u momčadi kolko se sjećam,a to mu je bila isto velka želja
That's my point! Covjek je htio stvoriti SVOJU momcad (ako se ne varam on je imao 30%, Pollock 30%, a BAT 40% momcadi). Mnogi su slicnu stvar pokusali u povijesti F1, no jedino je Jack Brabham u potpunosti uspio (postao prvak sa svojom momcadi 1966. godine).
Zadnja izmjena: Piquet20, dana/u 14 stu 2008, 00:21, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la zvjerko »

@schuey & Piquet20
Nekako mi je "promakao" `98. - fala na ispravci.
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la sepulctor »

Piquet20 je napisao/la: Jacques Villeneuve: prvak 1997.; otisao iz momcadi na kraju 1998. Razlog: Jacquesova zelja za stvaranjem svoje momcadi; FW mu je htio produziti ugovor!
Čitam novi F1 Racing jutros i Villeneuve kaže IZRIČITO da ga Frank NIJE htio u momčadi.

Što se Mansella tiče, ista stvar. Nije bio problem toliko u Prostu, koliko je Mansell htio veću plaću, a Williams nije htio platiti, jer zašto platiti više Mansella, kad imaš Prosta (koji ga je pobijedio u Ferrariju 1990.) i gotovo besplatnog Hilla?
Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la Piquet20 »

sepulctor je napisao/la:Čitam novi F1 Racing jutros i Villeneuve kaže IZRIČITO da ga Frank NIJE htio u momčadi.

Što se Mansella tiče, ista stvar. Nije bio problem toliko u Prostu, koliko je Mansell htio veću plaću, a Williams nije htio platiti, jer zašto platiti više Mansella, kad imaš Prosta (koji ga je pobijedio u Ferrariju 1990.) i gotovo besplatnog Hilla?
Cinjenica je da je FW tada volio imati mlade, perspektivne vozace koji jos nisu postali prvaci i ne kostaju puno. Ali ja se tocno sjecam da je FW ostao jako iznenaden kada je Villeneuve objavio da odlazi u BAR. Mozda je to bila samo prica za medije, ali...



Sto se tice 1992./1993.:

(pogledajte filmic od 3:15 do kraja)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M3b_YR_s ... re=related[/youtube]
slika
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la Walter »

Williams je često mijenjao vozače jer vozač kad osvoji naslov hoće bolju platu a poznato je da je FW stari škrtac.
slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la Dani »

Nije škrt nego realan. Veliku zaslugu u svim naslovima odigrali su njegovi bolidi.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la Piquet20 »

Evo jedan odlican filmic o Jacquesu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gn21UJAt ... annel_page[/youtube]
slika
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la K1M1 »

evo jedna odlična vijest za fanove jacquesa..
villeneuve najavio mogući povratak u f1 sljedeće sezone. :driver:
http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/n ... 2628.shtml
joj, kako bi to dobro bilo, imali bi još jednog svjetskog prvaka više na gridu..
a s obzirom na to da će sljedeće sezone biti 13 ekipa, uopće nije nemoguće da ga netko uzme... 8)
slika
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: Jacques Villeneuve

Post Postao/la 130R »

Drago mi je da postoji ta mogučnost, volio bi ga opet vidjeti na gridu. Iako mislim da nebi puno napravio, nikad se nezna možda bi opet mogao iznenaditi kao u svojoj prvoj sezoni.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Odgovori