Fernando Alonso [#14]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la goran007 »

@kowalski

Sezona 2007.g je vec toliko prozvakana i onda se uvijek iznova nade netko ko okrece pricu na neku svoju stranu...
Ron Dennis je vec nakon Mađarske htio potjerati Alonsa,ali odredeni sponzori nisu dozvolili...
Tu pricu sam slucajno saznao vrlo brzo,ali poslije je dobila neke potvrde i procurila...
S druge strane ne bi u njihovom slucaju pricao o pobjedi vec da su jednako izgubili 109-109 i poklonili naslov..
Slazem se u jednoj izjavi u nekoj drugoj temi s kolegom @Toon da se Fernando u startu morao drugacije postaviti prema rookiju,ali treba biti objektivan i priznati da njegovom stilu voznje izrazito nisu odgovarale nove gume iako je tokom sezone i taj problem anulirao...
Isto tako Lewis iako novajlija je odvozio impresivnu sezonu(za mene osobno mozda njegova najbolja)..
O kakvom bijegu pricas kad u Kini Ron izjavi da se nisu utrkivali protiv Kimija nego protiv Fernanda..Djeluje ti to kao da gazda pomislja na nastavak suradnje...Treba li napomenuti da bez greske u kvalama zaostaje skoro 7 desetinki...
Nadalje,u Brazilu zaostaje 1 min za Ferrarijem,prakticki u rangu s BMW-om(da ne googlam najbolji krug mu je oko pol sekunde iza Lewisovog)...To je situacija u kojoj je trebao osvojiti naslov....
Pricate da je nakon toga uslijedio pad...
Pa njegove voznje,pogotovo 2012.g(uvjerljivo proglasen vozacem godine) su nesto najbolje sto je neko vec dugo pruzio...
Protiv Red Bullovog svemirskog broda dva puta dosao u situaciju da zadnja trka odlucuje o prvaku...
Massu koji je bio u rangu Kimija je doslovno popisao(prije nego pocnete pisati o broju 1 i 2 odvrtite pocetak sezone gdje ga nije napadao,vec stovise stitio),a s Kimijem obrisao pod...

No to je samo moje skromno i u 2 min nakucano razmisljanje...
Mozda ste zbilja u pravu da je za mitske borbe s Schumijem,Hamiltonom i Vettelom zasluzio s nogom u guzicu kak ste gore napisali
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Evo, goran007 je umjesto mene odgovorio.
Jedno je, kao što piše marcus - ne voli ga. Ne mrzi ga, ali ga ne voli. OK, to je njegov dojam.
A drugo je stalno spominjati karmu, odvratan karakter i slično. Kada se samo sjetim 2010. i Abu Dhabija, dođe mi da "zagrizem u željezo".
Jest, opak je Alonso i svašta-nešto, ali ga bome i sreća ili sportska taktika nije služila, baš npr. to u Abu Dhabiju 2010.

Ovo za 2007.-u je još nedovršena storija, i mislim da će o tome Hamilton, Dennis, Alonso i netko četvrti još dati koju činjenicu; s vremenom.

OK, ostvarili smo svoja prava, i ostali pri svojim mišljenjima. To je; tako.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

Moje mišljenje je da se karmu uvijek spominje u njegovom kontekstu jer ju on voli iskoristiti u svojim radio porukama kad netko nešto po njegovom mišljenju nepravedno napravi pa kasnije odustane.

Što se Alonsa tiče: ja ga ne volim. Glavni razlog je: prekinuo je dominaciju Ferrarija i Schumachera. Neke njegove reakcije, izjave i sl. su samo, barem meni, dolijevanje benzina na vatru. Vozio je Ferrari, veselio sam se njegovim pobjedama i borbama za naslov... ali ne zato što sam odjednom zavolio Alonsa. Dapače, i dalje ga nisam mogao smisliti. Ali, vozio je za ekipu za koju navijam i morao sam ga trpiti. Slična je situacija sa Vettelom... ne volim ga, nikad mi nije bio naj naj vozač. Razlika između njega i Alonsa je samo u tome što za trenutnog crvenog imam nešto više poštovanja nego što sam prema Alonsu ikada imao.

S druge strane, samo kao primjer da ne ispadnem mrzitelj svih: Kimi Raikkonen. Bio mi je simpatičan u Sauberu. Vozio mi je za jednu od najmrskijih ekipa (McLaren) i svejedno mi je bio drag. Pa makar sam se veselio njegovim i DC-ovim problemima i odustajanjima, 2005. kada se borio protiv Alonsa navijao sam za njega da osvoji. Iako McLaren nisam mogao smisliti, a Renault mi je bio čak i nekako fora.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la kowalski »

goran007 je napisao/la: 13 stu 2018, 15:22 @kowalski

Sezona 2007.g je vec toliko prozvakana i onda se uvijek iznova nade netko ko okrece pricu na neku svoju stranu...
Ron Dennis je vec nakon Mađarske htio potjerati Alonsa,ali odredeni sponzori nisu dozvolili...
U tom trenutku ga je i trebao potjerati. Ja bi ga svakako potjerao da mi je onakvu sramotu priuštio pred cijelim svijetom.
goran007 je napisao/la: 13 stu 2018, 15:22 Tu pricu sam slucajno saznao vrlo brzo,ali poslije je dobila neke potvrde i procurila...
S druge strane ne bi u njihovom slucaju pricao o pobjedi vec da su jednako izgubili 109-109 i poklonili naslov..
Tko je bolji, onaj tko završi drugi ili onaj ko završi treći?
goran007 je napisao/la: 13 stu 2018, 15:22 Isto tako Lewis iako novajlija je odvozio impresivnu sezonu(za mene osobno mozda njegova najbolja)..
Ako je prosuti 17 (pravih a ne ovih umjetnih) bodova u 2 trke najbolja sezona onda što reći za ovu sezonu.
Naravno, za Alonsa bolje zvuči da je izgubio od Hamiltona koji je bio u svojoj najboljoj sezoni ikada, nego od nekog prosječnog Hamiltona.
goran007 je napisao/la: 13 stu 2018, 15:22 O kakvom bijegu pricas kad u Kini Ron izjavi da se nisu utrkivali protiv Kimija nego protiv Fernanda..Djeluje ti to kao da gazda pomislja na nastavak suradnje...Treba li napomenuti da bez greske u kvalama zaostaje skoro 7 desetinki...
Nadalje,u Brazilu zaostaje 1 min za Ferrarijem,prakticki u rangu s BMW-om(da ne googlam najbolji krug mu je oko pol sekunde iza Lewisovog)...To je situacija u kojoj je trebao osvojiti naslov....
Vrati se na mađarsku pa razmisli bi li ti s čovjekom koji te osramoti ispred cijelog svijeta nastavio suradnju. Ili si ti jedan od onih koji misli da je RD kupio najboljeg vozača na svijetu, te s istim sklopio ugovor na više sezona s namjerom da mu da pedalu na polovici prve sezone, s namjerom da istoga osramoti, samo kako bi ga razotkrio kao tek drugog najboljeg vozača na svijetu u tom trenutku, odmah iza svog pulena Hamiltona?
goran007 je napisao/la: 13 stu 2018, 15:22 Pricate da je nakon toga uslijedio pad...
Da, i to je činjenica. Alonso je 2007 bio aktualni svj. prvak, i to dvostruki, a nikada kasnije to nije ponovio.
goran007 je napisao/la: 13 stu 2018, 15:22 Pa njegove voznje,pogotovo 2012.g(uvjerljivo proglasen vozacem godine) su nesto najbolje sto je neko vec dugo pruzio...
S ovime se možemo i ne moramo složiti, ovo je samo tvoj subjekivni dojam.
goran007 je napisao/la: 13 stu 2018, 15:22 Massu koji je bio u rangu Kimija je doslovno popisao(prije nego pocnete pisati o broju 1 i 2 odvrtite pocetak sezone gdje ga nije napadao,vec stovise stitio),a s Kimijem obrisao pod...
Ovo je činjenica. Jedino šta to nije bio Masa koji je 1.5 godinu bio brži od Kimija nego Masa nakon federa u glavu, iako mislim da bi ga Alonso neovisno o federu patosirao.
Kimi od 2006 više nije sjena Kimija 2003-06.

Al nebitno mi je svakako to za poantu jer nigdje nisam napisao da je Alonso los ili prosjecan vozač, nego suprotno.
goran007 je napisao/la: 13 stu 2018, 15:22 Mozda ste zbilja u pravu da je za mitske borbe s Schumijem,Hamiltonom i Vettelom zasluzio s nogom u guzicu kak ste gore napisali
Ne moram ja biti u pravu niti sam u pravu. Ljudi ovdje pišu što bi alonsu trebalo priuštiti za njegov oproštaj, tj njegovu posljednju utrku.
Moje mišljenje je da mu treba priuštiti nogu u guzicu. Al to je samo moje mišljenje, dopuštam da svatko ima drugačije.

ps. na forumu smo i ne trebaš mi persirati ;)
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la goran007 »

Uh...
Ajmo pomalo...

Prvo nemoj biti kontradiktoran.Nemoj pisati kak je pobjegao,a u drugom postu objasnjavati kak je u redu da ga je odlucio potjerati.Uopce ne zelim ulaziti u njihov odnos,ali da su nakon Mađarske imali isti tretman(pogotovo nakon Belgije kad je bio sud) ne samo da je svima jasno da nisu nego Ron to nije ni krio...
Dalje,uzasno me zanima da li si uopce tu sezonu pratio.Napisat da je Hamilton u toj sezoni bio prosjecan i usporedivat s voznjom ovog bolida mi je smijesno.On je tad svaku utrku vozio protiv tri odlicna vozaca u odlicnim bolidima,a ove imao pomoc Bottasa protiv limitiranog Kimija i Vettela koji se totalno ove sezone izblamirao...
On je tad vozio fenomenalnu sezonu i samo ga je neiskustvo ostavilo bez naslova(sa sadasnjim iskustvom otisao bi po nove gume ranije i rijesio prvenstvo)..
Kada sam spomenuo 2012.g onda to nije moje i tvoje misljenje nego misljenje sefova momcadi,ljudi koji su direktno ukljuceni u F1 i o njoj ne pricaju na temelju subjektivnosti...Tu nas dvojica nemamo kaj traziti..Zar mislis da to nije bilo cisto ko suza da ne bi glasali za najmladeg trostrukog prvaka...
Subjektivnost je ova tvoja prica o Massinom federu jer pojma nemas koliko ga je to usporilo...
Za inf. bio je brzi u kvalama od Alonsa na prvoj utrci nakon povratka 2010.g...
A ako je i 109-109 razvaljeno,kaj bi onda trebali reci o odnosu Hamilton-Button(Button je kroz 3 sezone u Mclarenu osvojio vise bodova pa ja svejedno mislim da je Hamilton bolji-ili sam samo subjektivan)ili o gubitku naslova od Rosberga...
Ovo je sluzenje tvojom logikom jer ne mislim umanjivat kvalitetu Hamiltona
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la kowalski »

goran007 je napisao/la: 13 stu 2018, 16:47 Prvo nemoj biti kontradiktoran.Nemoj pisati kak je pobjegao,a u drugom postu objasnjavati kak je u redu da ga je odlucio potjerati.
Nigdje to nisam napisao. Napisao sam da ga je TREBAO potjerati i da bih ga JA potjerao.
goran007 je napisao/la: 13 stu 2018, 16:47 Dalje,uzasno me zanima da li si uopce tu sezonu pratio.Napisat da je Hamilton u toj sezoni bio prosjecan i usporedivat s voznjom ovog bolida mi je smijesno.
Ad hominem napad u vec u drugom postu.

Hamilton je u toj sezoni bio prosječan Hamilton, napravio je u dvije zadnje utrke 2 greške kakve se rijetko viđaju i sve što je do tada učinio je palo u vodu. Ili se zadnje dvije utrke ne računaju?
goran007 je napisao/la: 13 stu 2018, 16:47 On je tad vozio fenomenalnu sezonu i samo ga je neiskustvo ostavilo bez naslova(sa sadasnjim iskustvom otisao bi po nove gume ranije i rijesio prvenstvo)..
Mislim da je iskustvo itekakako bitan faktor u osvajanju naslova. Možda bi, da sada nema to iskustvo izgubio i ove god naslov?
goran007 je napisao/la: 13 stu 2018, 16:47 Kada sam spomenuo 2012.g onda to nije moje i tvoje misljenje nego misljenje sefova momcadi,ljudi koji su direktno ukljuceni u F1 i o njoj ne pricaju na temelju subjektivnosti...Tu nas dvojica nemamo kaj traziti..Zar mislis da to nije bilo cisto ko suza da ne bi glasali za najmladeg trostrukog prvaka...
Njihovo mišljenje. Ja imam svoje koje je možda isto kao njihovo, al u konačnici to je nebitno.
Spominješ tu 2012 kao augument za svoju tvrdnju kako kod Alonsa nije nakon 2007-e uslijedio pad. Ja kažem da je pao i da je to činjenica, ja to nisam izmislio. Alonso nikada nakon 2007-e nije bio aktualni svj. prvak.
To je objektivni kriterij.
goran007 je napisao/la: 13 stu 2018, 16:47 A ako je i 109-109 razvaljeno,kaj bi onda trebali reci o odnosu Hamilton-Button(Button je kroz 3 sezone u Mclarenu osvojio vise bodova pa ja svejedno mislim da je Hamilton bolji-ili sam samo subjektivan)ili o gubitku naslova od Rosberga...
Ovo je sluzenje tvojom logikom jer ne mislim umanjivat kvalitetu Hamiltona
Prvo si u priču uveo Massu, pa Kimija i evo sada Buttona, Bottasa i Rosberga.

Ne da mi se više.

Uskoro će ova tema u ropotarnicu povijesti i to će biti dobar dan.
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la goran007 »

Ova tema nece u ropotarnicu povijesti,ali ovaj razgovor hoce...i bolje tako...
Dva posta iznad napises da je pobjegao u Renault zbog kukavicluka,a sad objasnjavas kak to nisi napisao nego samo opravdavas njegovo tjeranje iz momcadi..daj se odluci da li smatras da je potjeran ili pobjegao
Ja te uopce nisam napao nego samo rekao da me zanima jer se nikad ne dotices relevantih cinjenica s utrka nego mi djeluje da pogledas statistiku i oko toga slazes pricu...
Da bi se bilo prvak u F1 nije dovoljno samo znanje vec je dobar(ne nuzno dominantan,ali ni daleko od toga)bolid preduvjet za to...
Statisticki Alonso zbilja nije osvojio naslov,ali vozacki pad nije dozivio...To je i tebi jasno i naravno da ti misljenje ljudi koji su unutra i znaju daleko vise ne znaci nista ako se kosi s tvojim...
Napises da sam u pricu uveo Massu,Buttona i Rosberga.To si napisao kao da sam uveo vilenjake,carobnjake i babe vracare...
Pa to su ljudi s kojima su dijelili bolide,borbe na stazi,opcenito jedno razdoblje F1,ciji se rezultati mogu(i moraju)komparirati i koji u toj prici itekako imaju mjesta...

...ali za kraj da se konacno slozimo..
Nek ide u ropotarnicu povijesti(s moje strane je ovo zadnji post) ovaj razgovor...
Lp
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

“Biće tu još nekih drugih izazova ne samo i trka za 500 milja Indijanapolisa.” kazao je Alonso za Xinhua. “Osećam da trebam da napunim baterije u narednoj godini, ali u 2020. možda ću imati mogućnost za punu sezonu u Indycaru a možda i u Formuli 1, ili pak nekoj drugoj seriji.”
al nas ovaj voza :D
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

a gle za 2 god bude star ko kimi a on ocito ima volje jos voziti..

ne vidim razloga da se ne vrati. Pogotovo ako top ekipi ne ode neki vozac.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

ma u redu je to nego ovih dana kenja po F1 kako ne valja, a sad kaze da bi se vratio :) Mislim jasno je meni zasto je on otiso, savrseno jasno, ali brate nemoj biti licemer.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Pa rekel je kaj mu ne valjda. Ak se to promjeni vratit ce se...i u čemu je problem..
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Ni to sto je rekao ne misli jer da vozi konkurentan auto to ne bi pricao.

A vratice se ako Mclaren bude konkurentan a ne ako se F1 promeni.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Fernando nije licemjeran, već je bilo teško procijeniti 2014./2015. koliko će McLaren ( Honda ) biti loš ili dobar. Kockao se, riskirao je, i znamo što je bilo - gomila frustracija, i protraćene godine.
Da je znao biti pametniji, ranije bi otišao iz F1 ili uzeo godinu, dvije pauze dok mu se ne otvore bolje prilike u F1 ( shema Niki Lauda; Alain Prost; Kimi Raikkonen ).
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Drugdje nije ni imao kamo. Po meni je vise kao damage limitation to bio. Kockao se protiv Ferrarija i tu je izgubio. Oni nisu namjeravali njega cekat vec su osigurali drugog vozaca. Nakon toga preostaje se nadat da ce Honda bit cudo.

BUMP:

AMuS u akciji opet. Navodno iz Nissana su mu došli s ponudom od 30 milijuna (eura valjda) za jednu sezonu u FE da zamjeni Albona
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

F1NAC je napisao/la: 20 stu 2018, 12:04 Drugdje nije ni imao kamo. Po meni je vise kao damage limitation to bio. Kockao se protiv Ferrarija i tu je izgubio. Oni nisu namjeravali njega cekat vec su osigurali drugog vozaca. Nakon toga preostaje se nadat da ce Honda bit cudo.
Ferrari je podbacio 2010.-e u Abu Dhabiju, te je Ferrari shebao i 2012.-u.
Fernando Alonso je u cijelom Ferrari periodu vozio na svojem nivou.

Fernando Alonso nije namjeravao više čekati Ferrari da se oni poslože, i otišao je.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la: 20 stu 2018, 13:48
F1NAC je napisao/la: 20 stu 2018, 12:04 Drugdje nije ni imao kamo. Po meni je vise kao damage limitation to bio. Kockao se protiv Ferrarija i tu je izgubio. Oni nisu namjeravali njega cekat vec su osigurali drugog vozaca. Nakon toga preostaje se nadat da ce Honda bit cudo.
Ferrari je podbacio 2010.-e u Abu Dhabiju, te je Ferrari shebao i 2012.-u.
Fernando Alonso je u cijelom Ferrari periodu vozio na svojem nivou.

Fernando Alonso nije namjeravao više čekati Ferrari da se oni poslože, i otišao je.
Daj pls nemoj opet s tim. Pa nije ni on svetac jer ti ja mogu nabrojit bez beda stvari koje je shebao i on 2012. Te godine je Ferrari bio solidan auto po race paceu i ono najbitnije tenk što se tiče pouzdanosti. Problem do 2017. su Ferrariju bile kvalifikacije i tu je bolid bio shit, ali zato se uvijek u trci dizao u odnosu na ostale. Alonso nije želio prihvatit novi ugovor na više godina te je zelio samo jednu godinu. I tu je dobio pedalu.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Naravno da se Alonso zajebo sto je napustio Ferari to je sada jasno ko dan. Jer on sada kleci pred tim Ferarijem da ga uzmu nazad ali ovi nece.

Sto se tice sezone 2010 Ferari nije bio najbrzi auto i samo zahvaljujuci Alonsovom genijalnoscu su dosli na zadnju trku u borbi za titulu, i sta se desilo na toj trci greska pit-vola Ferarija odnosno nekog tamo stratega koji je odmah posle toga dobio otkaz. 2012 je Alonso pokupljen nesrecno na startu u Spa i Suzuki tu je izgubio titulu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Domi »

Alonso ‘tried to blackmail McLaren into sabotaging Hamilton’s race’ at Hungary in 2007

Kak ide stih dobro poznate pjesme, "zbogom i više se ne vraćaj..". :bye:
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

evo upravo čitam taj članak i ne vjerujem... znači Dennis je svojevoljno išao FIA-i sa informacijama o špijuniranju Ferrarija riskirajući kaznu samo kako Alonsu ne bi omogućio da mu prijeti.

I onda najjača isprika: "to je napravio u trenutku bijesa i nije tako mislio"
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Cijeli taj Mclaren te godine je bio kako bi rekli "toxic". Prvo McLaren shebe Alonsa pošto je on trebao bit na boljoj strategiji, što se goriva tiče. I to se desi kad se muljaš sa Alonsom. ali ovo da je Dennis isao svojevoljno FIA-i.... Loooool. VOlio bi znat otkud Benson vuče te informacije. I čemu plasiranje tih istih za vrijeme vikenda kad je njemu zadnja trka. Hebeni Britanci
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

zasto je ovo sada moralo izaci. Koji ljigavci britanci.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Cuj ljigavci Britanci a Alonso i ostali sveci.
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la vidc »

jesam li ja lud il se ovo manje-više zna već dugo vremena? ovo da je Alonso ucjenjivao mclaren
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la speedy56 »

Jedna caka je vukla drugu te 2007.
Ja kao Nandov navijač ne mogu reći da je on nevinasce, ali nije da nisu niti drugi akteri priče.
Sve u svemu - na kraju su spusila sva trojica te godine (Alonso, Hamilton i McLaren)
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Ferrari-BiH je napisao/la: 21 stu 2018, 08:09 Cuj ljigavci Britanci a Alonso i ostali sveci.
Nije ni Alonso ispravno postupio to se ne radi da ucenjuje tim za koji vozi ali kad procitas taj tekst sto je bbc napisao videces da je Hamilton ustvari prvi poceo, onda se Alonso osecao izdanim od tima i poco da ucenjuje. A u stvari po meni najveci je krivac Ron Denis zato sto nije imo kontrolu nad svojim vozacima.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori