Fernando Alonso [#14]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

onboard njegovog zadnjeg pokušaja za kvalificiranje



@Popeye
Nije problem u Chevroletu ni najmanje. Prva 4 mjesta u kvalifikacijama zauzeli su bolidi sa Chevroletom. U top 9 bolida je 6 bolida pogonjenih Chevroletom. Problem je bahatost McLarena i Alonsa. 2017. su uspjeli dobro jer su surađivali sa jakom ekipom, tj. Andretti im je pripremio bolid koji su oni obojali u svoje boje i imali Andrettijeve ljude pored sebe. Mislili su su "hej ovo i nije tako teško, opet ćemo samo Indy odradit i bit bolji"... No ove godine su bili praktički prepušteni sami sebi i pogubili su se sa setupom. Da su imalo pametni do kraja ove sezone bi odradili barem Texas i Pocono da steknu kao ekipa iskustva na ovalima. I dogodine lijepo cijelu sezonu odradit pa da dođu spremni na Indy500
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 20 svi 2019, 09:48


@Popeye
Nije problem u Chevroletu ni najmanje.
Ma ne u Seviju, motor je dobar ali taj tim Carlin je los. od njihova 3 vozaca samo jedan se kvalifikovo(Kimbol), druga dva O'Vard i Cilton nisu. I Alonso.
No ove godine su bili praktički prepušteni sami sebi i pogubili su se sa setupom.
Saradjivali su sa Carlin Racing koji je kako sam rekao najslabiji.


edit: pocele su i sprdnje

slika

slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 20 svi 2019, 09:48 onboard njegovog zadnjeg pokušaja za kvalificiranje



@Popeye
Nije problem u Chevroletu ni najmanje. Prva 4 mjesta u kvalifikacijama zauzeli su bolidi sa Chevroletom. U top 9 bolida je 6 bolida pogonjenih Chevroletom. Problem je bahatost McLarena i Alonsa. 2017. su uspjeli dobro jer su surađivali sa jakom ekipom, tj. Andretti im je pripremio bolid koji su oni obojali u svoje boje i imali Andrettijeve ljude pored sebe. Mislili su su "hej ovo i nije tako teško, opet ćemo samo Indy odradit i bit bolji"... No ove godine su bili praktički prepušteni sami sebi i pogubili su se sa setupom. Da su imalo pametni do kraja ove sezone bi odradili barem Texas i Pocono da steknu kao ekipa iskustva na ovalima. I dogodine lijepo cijelu sezonu odradit pa da dođu spremni na Indy500
BS
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

možeš pisati da je BS, ali je po meni itekako bahato očekivat da će odraditi jednu jedinu utrku u sezoni i tu istu pobjediti protiv ekipa koje su odradile sve testove prije sezone i već nekoliko utrka i "pročitale" svoje bolide
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 20 svi 2019, 12:59 možeš pisati da je BS, ali je po meni itekako bahato očekivat da će odraditi jednu jedinu utrku u sezoni i tu istu pobjediti protiv ekipa koje su odradile sve testove prije sezone i već nekoliko utrka i "pročitale" svoje bolide
Zvucis kao da su imali par boljih opcija ali evo iz objesti su odabrali ovu - da dokazu kaj?

Kolko sam shvatio njima je cilj indy involment na duge staze. A ovo je samo prvi korak...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

razumijem ja da je cilj na duge staze i dapače, treba početi lagano. Ali oni su preskočili punu sezonu prošle godine da bi se nakon 2 godine vratili opet na jednu utrku. Samo što su tada nastupali kao sponzor jednog bolida pripremljenog od strane Andrettija, a ove su godine bili skoro pa samostalni uz manju pomoć jedne od najlošijih ekipa. Moglo se to puno bolje isplanirati ako su već htjeli napraviti nešto.

Ako već misle dogodine full sezonu odradit kao što se piše, zar im ne bi bilo pametno ove godine bar na nekoliko utrka nastupiti da umoče prste u tu vodu prije nego se bace naglavačke u plićak.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

citam kolko mu se ljudi rugaju(Alonsu) bas bi sad voleo u inat njima da kupi jedan od auta koji se q i pobedi trku. ja bi to uradio na njegovom mestu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

Nemaju se što rugati njemu. Nisam čitao nikakve bombastične najave utrke i rezultata od njega samog. To što ekipa i on svi zajedno nisu dorasli problemu ove godine može im samo poslužiti kao dobra budilica za slijedeći pokušaj.

A što se tiče onih slika kao iznad... to je sve sprdnja baš kao i svaki put kad neki od razvikanijih vozača ostvari loš rezultat.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 20 svi 2019, 13:35 Nemaju se što rugati njemu.
alonsomrzci ima ih kako nema.
Nisam čitao nikakve bombastične najave utrke i rezultata od njega samog.
ma kazu "najbolji vozac" a nije se uspeo kvalifikovati za neku tamo trku gde voze losiji vozaci nego u F1 ;)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 20 svi 2019, 13:25 razumijem ja da je cilj na duge staze i dapače, treba početi lagano. Ali oni su preskočili punu sezonu prošle godine da bi se nakon 2 godine vratili opet na jednu utrku. Samo što su tada nastupali kao sponzor jednog bolida pripremljenog od strane Andrettija, a ove su godine bili skoro pa samostalni uz manju pomoć jedne od najlošijih ekipa. Moglo se to puno bolje isplanirati ako su već htjeli napraviti nešto.

Ako već misle dogodine full sezonu odradit kao što se piše, zar im ne bi bilo pametno ove godine bar na nekoliko utrka nastupiti da umoče prste u tu vodu prije nego se bace naglavačke u plićak.
A mozda nisu imali novaca??? pa su tek sad krenuli kad je McLaren puno finacncijski stabilniji, kad je Brown poceo slagati stvari....

Mozda im nije ovo bio izbor, mozda su imali za ovu sezonu samo za jednu utrku - logicno to je indy. Mozda ce probati kupiti momcad za sljdecu sezonu i odraditi cijelu a mozda sloziti svoju momcad.

Također - fora mi je vidjet kak svi uz McLaren -uvijek je Alonso drugi krivac.

Mozda bi bilo dobro da vi Ferarijevci pomete pod svojim pragom prvo pa onda komentirate tuđe sposobnosti / nesposobnosti....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Napominjemo kako je primarni bolid napravljen u McLaren Technology Centru razbio na treningu u četvrtak, a u kvalifikacijama je koristio rezervni Carling sastavljen na Floridi.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la speedy56 »

Učinite si uslugu i sjednite prije nego ovo krenete čitati.
https://apnews.com/a8653967a9714ac7a9a3ba576f712fff
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

O j....
Po ovome je cudo kaj su uopce blizu bili...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Dječje igre i smicalice: Rivalstvo Lewisa Hamiltona i Fernanda Alonsa 2007. godine

http://www.gp1.hr/2019/05/djecje-igre-i ... 07-godine/


ovo sam ja pre citao na engleskom a evo sad i na nasem jeziku. i tada sam rekao Hamilton je zapoceo kriv je kao i Ron Denis koji je to njemu dozvolio. Alonso je ostao sam.

saopstio da ce se i sledece godine pripremati samo za Indi 500 i da ga puna sezona u Indikaru ne zanima. a tim za koji bi vozio ne mora biti Mclaren vec kako je rekao "sto konkurentniji". da li to onda znaci da Mclaren odustaje od Indija?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Monegasque
Postovi: 47
Pridružen/a: 22 svi 2019, 15:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Monegasque »

Sato, Montoya dvaput i Villeneuve su osvojili Indy s puno manje medijske pažnje ...Montoya je prvog osvojio kad je nastupio samo na njemu, a puna sezona u dobrom timu može samo pomoć
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

Izgleda da su se Alonso i McLaren razišli
https://wtf1.com/post/fernando-alonso-a ... rtnership/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Nekak je išlo prema tome.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

slažem se sa autorom članka kad kaže da je to vjerojatno najbolje za obje strane. Realno, McLaren nema gdje upotrijebiti Alonsa osim za reklame, čime bi vjerojatno narušili važnost svojih trenutnih vozača. S druge strane, Alonso sa McLarenom vjerojatno teško može u skoro vrijeme doći do Indy 500 pobjede pa mu je bolje probat se ugurati u sjedalo neke jače ekipe
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la speedy56 »

Također se slažem. Slobodniji je kaj se tiče Indya, slobodniji je kaj se tiče LM-a.
McLaren također nema pritisak pitanja u vezi programa za Indy s njim (isto kao i za WEC)
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

slika

:D
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Fernando Alonso contacts Red Bull to return to Formula One

The future of Fernando Alonso is in the air. The Spaniard, after saying goodbye to Formula One and winning the World Endurance Championship, is on vacation, but without announcing what will become of him next season.

Helmut Marko, adviser of Red Bull, has given the first tracks of what the future of the Asturian can be. Ensures, in an interview to motorsport.com ., That the environment of Alonso has made them aware of their availability to return to Formula One. " Alonso's environment has made us aware of its availability, but for Honda, Alonso is impossible " . In this way, Marko rules out that the Spaniard can sign for the brand and notes that the dispute between Alonso and the Japanese firm during his stay at McLaren would be marking his possible return.

In addition, the relationship between Alonso and Horner is not the best after they will face publicly when the Spaniard announced that he had rejected Red Bull to replace Ricciardo .
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la vidc »

Alonso i verstappen. To bi bio vatromet
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

vidc je napisao/la: 10 srp 2019, 22:08 Alonso i verstappen. To bi bio vatromet
Marketing.....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Nastavljaju se pripreme za Dakar (još nije potvrđen nastup)
After a successful campaign in the 2018/19 FIA World Endurance Championship, Fernando Alonso and TOYOTA GAZOO Racing will join forces once again in the upcoming months for a series of tests with the Toyota Hilux, the car that is expected to compete in the next Dakar Rally.

Over the next five months, Fernando, who looks to broaden his already-remarkable motorsport career across multiple disciplines, will work closely with TOYOTA GAZOO Racing and its Dakar Rally team, undergoing an intensive training programme in the Toyota Hilux across Europe, Africa and the Middle East to familiarise himself with the challenging rigours of rally raid.

The two-time Le Mans 24 Hours winner, reigning FIA World Endurance Championship title holder, two-time Formula 1 World Champion, and winner of the 24 Hours of Daytona, will push his limits to develop the off-road driving skills needed to tackle some of motorsport’s most challenging events.

Fernando, 38, will continue testing in the deserts of southern Africa on August 20-23, followed by a non-competitive first outing at the 2019 Harrismith 400 in South Africa, fifth round of the South African Cross Country Series, on September 13-14
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori