Fernando Alonso [#14]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Vuksa_KC je napisao/la: 12 stu 2018, 12:19 Vidio sam ko i svi drugi pa eto komentiram.
Vidli su i suci na n kamera i telemetrije.
A vi fanboyi i dalje gurajte glavu u pijesak.

Tj. vi ga najbolje znate pa prosvijetlite sve pošto se odmah pozivate na njegova duševna stanja.
A čuj, kada ti kužiš da je Fernando frustriran i vjeruješ da je to napravio baš zato, tako i mi vjerujemo da vodi bitke sa smećem od bolida, i da mu ni' lako kada ga svi šutaju i omalovažaju njegove uspjehe u F1.
I Michael Schumacher je osvojio 7 titula, pa imaš danas likova koji prvo spominju Adelaide '94. i Jerez '97.

Ali tako valjda treba biti, netko nekoga voli ( prati ), drugi nekoga drugoga,.... i to je to. Bio bi matrix, kada bi svi bili.... isti. Bilo bi dosadno i predvidljivo. Ovako imamo: ljubavi i mržnje; dobra i zla; žena i muškaraca; djece i nezrelih odraslih; itd., itd.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Vuksa_KC »

pospani gad je napisao/la: 12 stu 2018, 13:11
Vuksa_KC je napisao/la: 12 stu 2018, 12:19 Vidio sam ko i svi drugi pa eto komentiram.
Vidli su i suci na n kamera i telemetrije.
A vi fanboyi i dalje gurajte glavu u pijesak.

Tj. vi ga najbolje znate pa prosvijetlite sve pošto se odmah pozivate na njegova duševna stanja.
A čuj, kada ti kužiš da je Fernando frustriran i vjeruješ da je to napravio baš zato, tako i mi vjerujemo da vodi bitke sa smećem od bolida,
Eto vi to vjerujete, ja ovo.
Samo vi odmah krenete sa sarkazmom i izrugivanjem o tuđim shvaćanjima i pogledima jer se ipak pulenu nešto prigovorilo, a ne gledalo kao vi, tj. da je kriv za sve netko drugi, ne on.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Vuksa_KC je napisao/la: 12 stu 2018, 13:29
pospani gad je napisao/la: 12 stu 2018, 13:11
Vuksa_KC je napisao/la: 12 stu 2018, 12:19 Vidio sam ko i svi drugi pa eto komentiram.
Vidli su i suci na n kamera i telemetrije.
A vi fanboyi i dalje gurajte glavu u pijesak.

Tj. vi ga najbolje znate pa prosvijetlite sve pošto se odmah pozivate na njegova duševna stanja.
A čuj, kada ti kužiš da je Fernando frustriran i vjeruješ da je to napravio baš zato, tako i mi vjerujemo da vodi bitke sa smećem od bolida,
Eto vi to vjerujete, ja ovo.
Samo vi odmah krenete sa sarkazmom i izrugivanjem o tuđim shvaćanjima i pogledima jer se ipak pulenu nešto prigovorilo, a ne gledalo kao vi, tj. da je kriv za sve netko drugi, ne on.
A čuj,.... neka je to - tako. I bolje je, u neku ruku. Gdje bi završili, kada bi svi na F1-HR navijali, za recimo npr.,...... za Lewisa Hamiltona?
Malo pretjeruješ da se tuđa shvaćanja izruguju - to je već do osobnog karaktera onoga koji komentira, do kućnog odgoja i opće kulture i ponašanja - to ne radi baš svatko od nas. Iako nas sve ovdje, u neku ruku..... još uvijek drži taj Balkan, zar ne?

Ja,osobno - da ne prihvaćam / čitam tuđe komentare, mišljenja i iskustva, bio bih veći ego tripper od bilo kojeg vrhunskog F1 vozača. Stavimo ruku na srce i recimo: F1 je skupina doslovno najboljih vozača, i u samom njenom vozačkom vrhu, MORAJU biti SUPER ego triperi, koji sami sebe forzaju do ibera, da imaju što više pobjeda, naslova,.... i novaca.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

ocekujem da mu Liberti pripremi neko iznenadjenje posle zadnje trke, bice emotivno.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

popeye je napisao/la: 12 stu 2018, 15:34 ocekujem da mu Liberti pripremi neko iznenadjenje posle zadnje trke, bice emotivno.
Ne očekujem, ništa slično. Ne vidim potrebu za tim.
Jedino, što mi je bitno - neka ostane mala nada i šansa, da će se vratiti u punu sezonu utrkivanja u F1. Nije on još za staro gvožđe.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la marcus »

popeye je napisao/la: 12 stu 2018, 15:34 ocekujem da mu Liberti pripremi neko iznenadjenje posle zadnje trke, bice emotivno.
He he he....neka mu daju đir u Lewisovoj Mečki.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

pospani gad je napisao/la: 12 stu 2018, 15:48
popeye je napisao/la: 12 stu 2018, 15:34 ocekujem da mu Liberti pripremi neko iznenadjenje posle zadnje trke, bice emotivno.
Ne očekujem, ništa slično. Ne vidim potrebu za tim.
ameri su to, prave show od svega, moraju ga sa necim ispratiti ;)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

popeye je napisao/la: 12 stu 2018, 16:23
pospani gad je napisao/la: 12 stu 2018, 15:48
popeye je napisao/la: 12 stu 2018, 15:34 ocekujem da mu Liberti pripremi neko iznenadjenje posle zadnje trke, bice emotivno.
Ne očekujem, ništa slično. Ne vidim potrebu za tim.
ameri su to, prave show od svega, moraju ga sa necim ispratiti ;)
A.... ne bih se čudio,.... da se tako i nešto dogodi. Ameri.
A i Alonsu će biti drago...... vidjet' ćemo..... za nešto manje od dva tjedna.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la kowalski »

Good riddance

Neka ga isprate nogu u guzicu i nek se ne vraca vise
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 12 stu 2018, 13:29
pospani gad je napisao/la: 12 stu 2018, 13:11
Vuksa_KC je napisao/la: 12 stu 2018, 12:19 Vidio sam ko i svi drugi pa eto komentiram.
Vidli su i suci na n kamera i telemetrije.
A vi fanboyi i dalje gurajte glavu u pijesak.

Tj. vi ga najbolje znate pa prosvijetlite sve pošto se odmah pozivate na njegova duševna stanja.
A čuj, kada ti kužiš da je Fernando frustriran i vjeruješ da je to napravio baš zato, tako i mi vjerujemo da vodi bitke sa smećem od bolida,
Eto vi to vjerujete, ja ovo.
Samo vi odmah krenete sa sarkazmom i izrugivanjem o tuđim shvaćanjima i pogledima jer se ipak pulenu nešto prigovorilo, a ne gledalo kao vi, tj. da je kriv za sve netko drugi, ne on.
Dobio si odgovor istim tonom kojim si krenuo i sad ti to smeta...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Pa smeta i vama koliko vidim bilo kaj, tebi prvom jer si prvi počeo sa spuštanjem 'PS. Ti ga najbolje razumiješ.'

Ja osim toga iskreno rekao mišljenje, ali moram se opet ponoviti da se ne smije protiv pulena ništa govoriti.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 12 stu 2018, 22:24 Pa smeta i vama koliko vidim bilo kaj, tebi prvom jer si prvi počeo sa spuštanjem 'PS. Ti ga najbolje razumiješ.'

Ja osim toga iskreno rekao mišljenje, ali moram se opet ponoviti da se ne smije protiv pulena ništa govoriti.
Smije smije. Dapače ja ću prvi se produžiti tome kad je realno, argumentirano i bez zlobe. Cisto pljuvanje radi pljuvanja cu uvijek popratiti nekim slicnim postom.

Tvoj sam shvatio tako, ak sam u krivu isprike.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la marcus »

kowalski je napisao/la: 12 stu 2018, 20:49 Good riddance

Neka ga isprate nogu u guzicu i nek se ne vraca vise
Potpisujem!
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Alonso-champ »

Kad hejteri pocnu s*ati svasta mozes procitati 🤦‍♂️🤦‍♂️
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Ima tu hejta ali ima i osnovane kritike.
Utrku sam, igrom slucaja, gledao sa covjekom koji ne prati F1 uopce. I u masi njegovih pitanja o svemu tome pojavilo se i pitanje "zasto se ovaj narandzasti sklonio ds prodje jedan a drugom nije dopustio?".
Zato sto je kreten, sto koristi svaku mogucu situaciju da provocira, a pogotovo ekipu Ferrarija. Biko izjavama, bilo radio porukama, bilo potezima na stazi.
To ti je kao kad pretices svojim nekim novijim autom nekoga pocetnika u Golfu Mk2 a on u stilu pedal to the metal namjerno ubrzava i smije se misleci si wow jesam zafrkan.
To je covjek koji ne zna gubiti.
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la marcus »

Trudim(o) se!
Ne mrzim ga, samo ga ne volim....
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la kowalski »

Odlican vozac, ali za mene i konfliktna osoba koja svuda oko sebe vidi neprijatelje, osoba koja rovari, stvara podjele i razara vlastiti tim iznutra.

To se vidilo već 2006-e kada je u jeku borbe za naslov izjavio da Renault zapravo ne zeli da Alonso bude prvak, i to iz razloga što će dogodine prijeci u McM. 2007-e opet konflikti, al kukanje tada nije upalilo, morao se sam izboriti za sebe, al nije znao ili nije uspio pa je pobjegao natrag doma u Renault. Taj kukavičluk ga je očito skupo koštao jer je tada napokon započeo njegov pad od kojega se nikad nije oporavio. Pad nažalost za nas predug i previše mučan jer traje već 10ak godina.

Ovih zadnjih par godina tip se više nije u stanju ni kontrolirati, već svako malo njegov (pre)golemi ego izbija na vidjelo u formi izjava poput "nitko od ostalih vozaca na gridu ne bi mogao ovaj bolid staviti na ovu poziciju danas osim mene" :DDD - Hvalite me usta moja...

Iz navedenih razloga po meni on je underachiever, jer je po talentu je mogao osvojiti puno više, ali tip je mentalno tomu nedorastao i žrtva vlastitog ega.

Uglavnom, kao civilu želim mu sve najbolje, al u kontekstu F1 ne želim ga više ni vidit ni čut, nek to auto napokon preuzme netko ko ce biti presretan da vozi kantu, samo da vozi u F1.
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Vuksa_KC je napisao/la: 12 stu 2018, 22:24 Pa smeta i vama koliko vidim bilo kaj, tebi prvom jer si prvi počeo sa spuštanjem 'PS. Ti ga najbolje razumiješ.'

Ja osim toga iskreno rekao mišljenje, ali moram se opet ponoviti da se ne smije protiv pulena ništa govoriti.
Cijeni se i poštiva sve iskreno, te stručno i iskustveno koje možeš ovdje nama dati u razmjeni mišljenja. To je OK.
Koliko vidim, ovdje na portalu nema traga fašizma, nepotizma, ksenofobije,..... i to je jedan od razloga zašto je ovaj forum OK. Zato što smo mi, OK, jedni prema drugima.
Zadnja izmjena: pospani gad, dana/u 13 stu 2018, 11:46, ukupno mijenjano 1 put.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

kowalski je napisao/la: 13 stu 2018, 09:06 Odlican vozac, ali za mene i konfliktna osoba koja svuda oko sebe vidi neprijatelje, osoba koja rovari, stvara podjele i razara vlastiti tim iznutra.

To se vidilo već 2006-e kada je u jeku borbe za naslov izjavio da Renault zapravo ne zeli da Alonso bude prvak, i to iz razloga što će dogodine prijeci u McM. 2007-e opet konflikti, al kukanje tada nije upalilo, morao se sam izboriti za sebe, al nije znao ili nije uspio pa je pobjegao natrag doma u Renault. Taj kukavičluk ga je očito skupo koštao jer je tada napokon započeo njegov pad od kojega se nikad nije oporavio. Pad nažalost za nas predug i previše mučan jer traje već 10ak godina.

Ovih zadnjih par godina tip se više nije u stanju ni kontrolirati, već svako malo njegov (pre)golemi ego izbija na vidjelo u formi izjava poput "nitko od ostalih vozaca na gridu ne bi mogao ovaj bolid staviti na ovu poziciju danas osim mene" :DDD - Hvalite me usta moja...

Iz navedenih razloga po meni on je underachiever, jer je po talentu je mogao osvojiti puno više, ali tip je mentalno tomu nedorastao i žrtva vlastitog ega.

Uglavnom, kao civilu želim mu sve najbolje, al u kontekstu F1 ne želim ga više ni vidit ni čut, nek to auto napokon preuzme netko ko ce biti presretan da vozi kantu, samo da vozi u F1.
Ma daj, drugih kukavnih vozača nema? Prvo mi na pamet, pada Vettel;..... itd.

Ron Dennis je uništio 2007. McLaren, do daljnjega. Umjesto da je omogućio deklariranom i dokazanom prvaku naslov u najboljem bolidu te sezone, gurao je Lewisa Hamiltona u prvi plan ( imao je naravno POSLOVNE razloge / namjere za to - budimo objektivni ), da bi Kimi Raikkonen stigao do svog naslova, iako je par utrka prije kraja sezone bio u velikom bodovnom deficitu, te je imao manje šanse od Alonsa i Hamiltona za vozački naslov.
Ron Dennis je tada napravio riskantan potez i naišao na tvrd orah - Fernanda Alonsa.

Fernando Alonso ima gadan karakter, i sigurno ima još mana i falingi,.... ali mogao je uzeti taj naslov 2007. i više njih.

Znači, u pitanju je odluka Ron Dennisa, a ne da je Fernando Alonso toliko loš. Da treba dobiti nogu u guzicu, ili pljuvanje u lice, ili nešto treće.
Zadnja izmjena: pospani gad, dana/u 13 stu 2018, 11:52, ukupno mijenjano 1 put.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Vuksa_KC »

pospani gad je napisao/la: 13 stu 2018, 11:30
Vuksa_KC je napisao/la: 12 stu 2018, 22:24 Pa smeta i vama koliko vidim bilo kaj, tebi prvom jer si prvi počeo sa spuštanjem 'PS. Ti ga najbolje razumiješ.'

Ja osim toga iskreno rekao mišljenje, ali moram se opet ponoviti da se ne smije protiv pulena ništa govoriti.
Cijeni se iskreno, te stručno i iskustveno koje možeš ovdje nama dati u razmjeni mišljenja. To je OK.
Koliko vidim, ovdje na portalu nema traga fašizma, nepotizma, ksenofobije,..... i to je jedan od razloga zašto je ovaj forum OK. Zato što smo mi, OK, jedni prema drugima.
Ja sam naveo svoje argumente. Osobno viđenje koliko god onda bilo subjektivno, komentatori reagirali, također vjerojatno subjektivno, ali zato ima i reakcija sudaca, radio komunikacija...

I više puta već kod kritike Alosna odmah na prvu se naiđe na komentar tipa 'baš ti znaš što je u njegovoj glavi'.
Kakav je to pak argument #-o , tj. nek se onda i to pojasni stručno i iskustveno kakvo mu je mentalno i psihičko stanje.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Vuksa_KC je napisao/la: 13 stu 2018, 11:51
pospani gad je napisao/la: 13 stu 2018, 11:30
Vuksa_KC je napisao/la: 12 stu 2018, 22:24 Pa smeta i vama koliko vidim bilo kaj, tebi prvom jer si prvi počeo sa spuštanjem 'PS. Ti ga najbolje razumiješ.'

Ja osim toga iskreno rekao mišljenje, ali moram se opet ponoviti da se ne smije protiv pulena ništa govoriti.
Cijeni se iskreno, te stručno i iskustveno koje možeš ovdje nama dati u razmjeni mišljenja. To je OK.
Koliko vidim, ovdje na portalu nema traga fašizma, nepotizma, ksenofobije,..... i to je jedan od razloga zašto je ovaj forum OK. Zato što smo mi, OK, jedni prema drugima.
Ja sam naveo svoje argumente. Osobno viđenje koliko god onda bilo subjektivno, komentatori reagirali, također vjerojatno subjektivno, ali zato ima i reakcija sudaca, radio komunikacija...

I više puta već kod kritike Alosna odmah na prvu se naiđe na komentar tipa 'baš ti znaš što je u njegovoj glavi'.
Kakav je to pak argument #-o , tj. nek se onda i to pojasni stručno i iskustveno kakvo mu je mentalno i psihičko stanje.
Uhvatilo se Alonsa, kao da je on jedini prgavac u sadašnjoj ( prošloj i budućoj ) F1.
Ako se traži, mentalno i psihičko stanje vozača, to možemo i sami procjeniti, iako nas bar većina nije te struke ( psiholozi, psihijatri, i slični liječnici ). Evo, bar dva, tri primjera:

1. Reci ti meni, u kakvom je stanju bio Niki Lauda kada je 1976. na GP vikendu u Japanu, odustao od utrke?
2. Pa mi objasni, u kakvom je mentalnom stanju bio Alain Prost 1989. na GP vikendu u Australiji, kada je odustao od utrke?
3. U kakvom je mentalnom stanju bio Ayrton Senna na GP vikendu u San Marinu 1994., nakon razgovora sa dr. Sid Watkins, i nakon što je sjeo u bolid da se utrkuje, prije toga stavivši austrijsku zastavu u svoj bolid Willaimsa?

Po meni, mentalno i psihičko stanje vozača je nebitno.

Bitan je međusobni respect među navijačima, među nama - da si možemo priuštiti razmjenu mišljenja, korespodenciju, komentare i druženje. Nekada se, do visoke razine, ne slažemo.... i slično - ali, to je život.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2898
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Pa da, eto, sam si objasnio.
Pitaj ove koji to traže, ja sam samo to naveo koliko je to besmisleno jer se ne može nikako znati, samo pretpostaviti.
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la kowalski »

pospani gad je napisao/la: 13 stu 2018, 11:34
kowalski je napisao/la: 13 stu 2018, 09:06 Odlican vozac, ali za mene i konfliktna osoba koja svuda oko sebe vidi neprijatelje, osoba koja rovari, stvara podjele i razara vlastiti tim iznutra.

To se vidilo već 2006-e kada je u jeku borbe za naslov izjavio da Renault zapravo ne zeli da Alonso bude prvak, i to iz razloga što će dogodine prijeci u McM. 2007-e opet konflikti, al kukanje tada nije upalilo, morao se sam izboriti za sebe, al nije znao ili nije uspio pa je pobjegao natrag doma u Renault. Taj kukavičluk ga je očito skupo koštao jer je tada napokon započeo njegov pad od kojega se nikad nije oporavio. Pad nažalost za nas predug i previše mučan jer traje već 10ak godina.

Ovih zadnjih par godina tip se više nije u stanju ni kontrolirati, već svako malo njegov (pre)golemi ego izbija na vidjelo u formi izjava poput "nitko od ostalih vozaca na gridu ne bi mogao ovaj bolid staviti na ovu poziciju danas osim mene" :DDD - Hvalite me usta moja...

Iz navedenih razloga po meni on je underachiever, jer je po talentu je mogao osvojiti puno više, ali tip je mentalno tomu nedorastao i žrtva vlastitog ega.

Uglavnom, kao civilu želim mu sve najbolje, al u kontekstu F1 ne želim ga više ni vidit ni čut, nek to auto napokon preuzme netko ko ce biti presretan da vozi kantu, samo da vozi u F1.
Ma daj, drugih kukavnih vozača nema? Prvo mi na pamet, pada Vettel;..... itd.

Ron Dennis je uništio 2007. McLaren, do daljnjega. Umjesto da je omogućio deklariranom i dokazanom prvaku naslov u najboljem bolidu te sezone, gurao je Lewisa Hamiltona u prvi plan ( imao je naravno POSLOVNE razloge / namjere za to - budimo objektivni ), da bi Kimi Raikkonen stigao do svog naslova, iako je par utrka prije kraja sezone bio u velikom bodovnom deficitu, te je imao manje šanse od Alonsa i Hamiltona za vozački naslov.
Ron Dennis je tada napravio riskantan potez i naišao na tvrd orah - Fernanda Alonsa.

Fernando Alonso ima gadan karakter, i sigurno ima još mana i falingi,.... ali mogao je uzeti taj naslov 2007. i više njih.

Znači, u pitanju je odluka Ron Dennisa, a ne da je Fernando Alonso toliko loš. Da treba dobiti nogu u guzicu, ili pljuvanje u lice, ili nešto treće.
Tema je Alonso.

Zasto bi Ron Dennis nekome nesto "omogucio"?Zasto taj netko to sam ne uzme tj. zasto sam to ne ostvari?

Nismo u socijalizmu.

Cinjenica je da je Alonso 2007-e nije obranio naslov. Isto tako je cinjenica da ga je porazio s istim autom tada rookie Hamilton. Sto se dogadjalo 2007-e, o tome nitko nije pretjerano govorio, da bi se moglo zakljuciti sta se tocno dogodilo u odnosu izmedju dennisa i alonsa.

Ajmo uzet da je bio sikaniran od strane Dennisa.
Dakle, bio je sikaniran od Dennisa te sezone i sta tip nakon toga napravi?

Tip pobjegne na kraju sezone iz auta za naslov u auto koje je smece od auta. Svjesno odustane od borbe za naslov za 2008. godinu.

Masu ljudi na svijetu, u RH, pa cak i na ovom forumu ima loseg sefa, ili sefa koji favorizira jednako dobroga kolegu, i sigurno ne daju svi otkaz.

Neki ljudi se bore a neki bjeze, a Alonso je pobjegao i vise nikad nije dobio kvalitetnu priliku za naslov.

Od najmladjeg dvostrukog prvaka i najveceg prospekta za skinit MS-a, Alonso je postao frustrirani, jalni starac kojemu svaki k smeta.

Ja nisam strucnjak al mislim da je Alonso mentalno slab jer se nije uspio nametnuti i afirmirati kao aktualni svj prvak i mislim da je kukavica jer je pobjegao od borbe. To je moje misljenje.
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

kowalski je napisao/la: 13 stu 2018, 13:48

Tema je Alonso.
Pa komentiramo Alonsovu 2007.-u. Zar Ron Dennis nije bitan u ovoj povijesnoj činjenici / događaju?
kowalski je napisao/la: 13 stu 2018, 13:48
Zasto bi Ron Dennis nekome nesto "omogucio"?Zasto taj netko to sam ne uzme tj. zasto sam to ne ostvari?

Nismo u socijalizmu.
Nije bilo potrebe o davanju prilike Alonsu ili omogućavanju statusa prvog vozača. Ron Dennis je oduvijek bio poznat po jednakom statusu njegovih vozača, bar do polovice sezone.
Ron Dennis je, recimo, vjerovao da treba pustiti Hamiltona da bude egal Alonsu, i to je OK. Ali da je odredio i odlučio da uzmu siguran vozački i konstruktorski naslov za McLaren; trebao je u jednom trenutku presjeći tu borbu, koja se pretvorila u "bratoubilački rat". I to je jedan od razloga, zašto je McLaren doživio failure 2007. Pa na ovamo, do 2018.-e.

.......
kowalski je napisao/la: 13 stu 2018, 13:48
Ajmo uzet da je bio sikaniran od strane Dennisa.
Dakle, bio je sikaniran od Dennisa te sezone i sta tip nakon toga napravi?
Ne mogu prihvatiti, ovo objašnjenje da je Ron Dennis odlučio šikanirati Alonsa.
Jednostavno je vidio priliku, da poslije Brabhamovog testnog vozača crne boje kože ( ne znam njegovo ime i prezime, bilo je to 80-tih ), iskoristi situaciju u F1 sa talentiranim ( tamnoputim ) Hamiltonom i probaju osvojiti prventsvo sa rookijem. ( Za malo je to uspjelo Jacques Villenuveu 1996. sa Williamsom ). Ron je taman osigurao ugovor sa Vodafone-om, bio je tu i Santander,..... prema tadašnjoj Ronovoj ideji lova se trebala exponencijalno množiti, ali..... podcjenio je Alonsa i njegovu želju mladog vozača za uspjehom. Jednostavno je podcijenio lika, kako bi drugog lika promovirao.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la kowalski »

pospani gad je napisao/la: 13 stu 2018, 14:23
Pa komentiramo Alonsovu 2007.-u. Zar Ron Dennis nije bitan u ovoj povijesnoj činjenici / događaju?
Referirao sam se na tvoje spominjanje Vettela
pospani gad je napisao/la: 13 stu 2018, 14:23
Nije bilo potrebe o davanju prilike Alonsu ili omogućavanju statusa prvog vozača. Ron Dennis je oduvijek bio poznat po jednakom statusu njegovih vozača, bar do polovice sezone.
Ron Dennis je, recimo, vjerovao da treba pustiti Hamiltona da bude egal Alonsu, i to je OK. Ali da je odredio i odlučio da uzmu siguran vozački i konstruktorski naslov za McLaren; trebao je u jednom trenutku presjeći tu borbu, koja se pretvorila u "bratoubilački rat". I to je jedan od razloga, zašto je McLaren doživio failure 2007. Pa na ovamo, do 2018.-e.
Znači ti smatraš je da Dennis trebao u jednom momentu odabrati Alonsa kao br 1 vozača?
Moje misljenje je da se Alonso sam trebao pobrinuti za sebe, a ne ovisiti o tome hoće li mu ili neće šef nesto dati. Pravi muškarac, u ovom slučaju vozač, sam stvara svoju sreću. A sreću nekada treba i znati isprovocirati.
Ako uzememo u obzir i to da su nih dvojica po tebi imali jednak status od početka, tim više mi nije jasno zasto je Alonso pobjegao iz momčadi, tj. što mu je točno smetalo tu ako Hamilton nije bio favoriziran. Opet mi je jedini logičan zaključak da je tip kukavica i da je pobjegao od borbe s tipom koji mu je "ušao u glavu".
pospani gad je napisao/la: 13 stu 2018, 14:23
Ne mogu prihvatiti, ovo objašnjenje da je Ron Dennis odlučio šikanirati Alonsa.
Jednostavno je vidio priliku, da poslije Brabhamovog testnog vozača crne boje kože ( ne znam njegovo ime i prezime, bilo je to 80-tih ), iskoristi situaciju u F1 sa talentiranim ( tamnoputim ) Hamiltonom i probaju osvojiti prventsvo sa rookijem. ( Za malo je to uspjelo Jacques Villenuveu 1996. sa Williamsom ). Ron je taman osigurao ugovor sa Vodafone-om, bio je tu i Santander,..... prema tadašnjoj Ronovoj ideji lova se trebala exponencijalno množiti, ali..... podcjenio je Alonsa i njegovu želju mladog vozača za uspjehom. Jednostavno je podcijenio lika, kako bi drugog lika promovirao.
To sam napisao kao pretpostavku. Ja nisam siguran da ga je RD šikanirao, nego sam po tvom pisanju zaključio da je to tvoje mišljenje.

Ovaj zadnji boldani dio texta mi nikako nije jasan. Ti mislis da je RD podcijenio želju za uspjehom najmlađeg dvostrukog svj prvaka ikada?

Nemoguce da bi itko podcijenio tada najuspjesnig mladog vozaca u povijesti F1, a pogotovo iskusni mačak poput RD. Kad ti takav tip dođe u ekipu ako imaš imalo soli u glavi znat ćeš da on puca na rušenje svih rekorda.
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Odgovori