Fernando Alonso [#14]

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
speedy56
Legenda
Legenda
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la speedy56 » 19 svi 2019, 16:47

Kemijaju sa setupom na FP...i naravno, kad im treba vremena na stazi počne padati kiša.
Kakva je sad situacija, iznenadio bih se da ne ispadnu (ako će se voziti uopće danas)
slika

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: FA

Post Postao/la zonelsk » 19 svi 2019, 17:33

speedy56 je napisao/la:
19 svi 2019, 16:47
Kemijaju sa setupom na FP...i naravno, kad im treba vremena na stazi počne padati kiša.
Kakva je sad situacija, iznenadio bih se da ne ispadnu (ako će se voziti uopće danas)
Osjecaja sam da nece uspjeti uci ( temeljem jučer vidjenog)

A ako i uspije, nekak sam meh glede izgleda za trku.
I like to race, not to do laps alone.

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 19 svi 2019, 18:01

Zanimljivo mi je kako su ubili bolid u pod koliko je iskrio. I dalje se gube na terenu.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011

speedy56
Legenda
Legenda

Post Postao/la speedy56 » 19 svi 2019, 18:07

Fali im vremena na stazi jednostavno (kvarovi i gremlini, sudar 3 zida), a i dojam se da se na samom početku nisu baš najbolje pripremili.
Nije ni bilo za očekivati da će bez frke proći u Fast9, ali ja sam ih očekivao barem negdje oko 15.mjesta na startu, pa kaj bude bude u utrci.

Bolidi su isti za sve, gume su iste za sve, staza je ista za sve, Nando je 2017. dokazao da je i više nego materijali za Fast9 - jednostavno momčad kaska.
Da ne govorim da nisu odvozili nijednu utrku prije ove i da će, ako se uspiju kvalificirati (u kaj sumnjam) prvi pravi pitstop u utrci odraditi tek tu, na Indyu 500.
Točno se sjećam kad sam slušao podcast Marshalla Pruetta u kojemu je upravo to govorio (negdje krajem prošle godine, kad je ova cijela priča postala službena)
slika

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la zonelsk » 19 svi 2019, 18:23

Ove indy500 sljedece godine full indy + naravno indy 500.

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 19 svi 2019, 19:00

Problem je da je i stvar setupa dosta kompleksna. Odnosno setup nije simetrican. A zadnji put kad su bili su, bili s momcadi koja ima dosta iskustva u takvim stvarima i trebat ce im doslovno vremena da polove tempo u ovalima. U F1 im treba puno da ulove prikljucak a kamoli kad su u Indyu i to u jednoj utrci u sezonu. Ili kupit postojecu momcad ili se uhodat sezonu, dvije (cijele) u Indyu .... drukcije nece ic. Ovako izgledaju ko amateri (sto i jesu zapravo)
slika

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 19 svi 2019, 19:24

citam ako se kisa nastavi i u narednim danima i ne mogu ovo zavrsiti da se moze desiti da dozvole svih 36 auta na startu. Takav presedan je ranije u proslosti jednom bio napravljen.
slika

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 19 svi 2019, 20:33

a moze se desiti da i Mclaren kupi auto koji se kvalifikovo. to se vec desilo u proslosti.

The oldsters can tell you a longer history of the practice, but the last time it happened was in 2011 when Andretti's cars were having all sorts of problems, and Ryan Hunter Reay missed the show. AJ Foyt had run Bruno Junqueira in a second car, and he made it in. Michael Andretti made a call and offered a price to AJ, and AJ accepted. RHR and his livery (DHL) ran in Junqueira's . Whatever Michael paid, it was worth it because as I recall, DHL had a bunch of people coming in and it was a big, big deal to get them signed on long-term. Considering they're still on RHR's car in 2019, it worked.
slika

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 19 svi 2019, 23:00

Alonso OUT... i to za

Nek se makne iz McL-a.. Veće su mu sanse za triple crown
slika

speedy56
Legenda
Legenda

Post Postao/la speedy56 » 19 svi 2019, 23:05

Očekivano.
Jbg, šteta da nije upao barem da skupi iskustva, malo je falilo.
slika

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 19 svi 2019, 23:08

McLaren propada na koju god sportsku scenu se pojavi. Ovo je bilo prezustro donesena odluka, ić sami i to na jednu jedinu utrku u kalendaru. Recept za katastrofu. Ako Alonso odluči ostat s McLarenom onda jedina solucija je odradit cijelu sezonu ili upecat kojeg Andrettija, Penskea... Blamaža im je ovo bila
slika

speedy56
Legenda
Legenda

Post Postao/la speedy56 » 19 svi 2019, 23:17

Da, jasno. Ako su ozbiljni, pojavit će se još na kojem ovalu do kraja ove sezone.

Ma i bolje da su out. Bar budu se naučili pameti...
Čudi me jedino da kraj svog tog silnog iskustva de Ferrana, Fernleya i ostalih se nisu sjetili da bi im malo iskustva dobro došlo.
slika

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 20 svi 2019, 09:07

Mclaren nije mogao kao preprosle godine saradjivati sa Andretijem koji je jedan od top3 tima, nego su posto ih je Honda otkacila nasli Sevrolet tim Carlin koji je jedan od slabostojecih i otuda ovakav rezultat.

ostaje im kupiti auto koji se kvalifikovo, vidjeni su u boksu Ed Carpenter Racinga.

edit:

8:05 de Feran odbio da kupi auto jer zeli da Mclaren zasluzi svoje mesto na gridu
slika

Cuky
Moderator
Moderator
Navijam za: Ferrari

Post Postao/la Cuky » 20 svi 2019, 09:48

onboard njegovog zadnjeg pokušaja za kvalificiranje

@Popeye
Nije problem u Chevroletu ni najmanje. Prva 4 mjesta u kvalifikacijama zauzeli su bolidi sa Chevroletom. U top 9 bolida je 6 bolida pogonjenih Chevroletom. Problem je bahatost McLarena i Alonsa. 2017. su uspjeli dobro jer su surađivali sa jakom ekipom, tj. Andretti im je pripremio bolid koji su oni obojali u svoje boje i imali Andrettijeve ljude pored sebe. Mislili su su "hej ovo i nije tako teško, opet ćemo samo Indy odradit i bit bolji"... No ove godine su bili praktički prepušteni sami sebi i pogubili su se sa setupom. Da su imalo pametni do kraja ove sezone bi odradili barem Texas i Pocono da steknu kao ekipa iskustva na ovalima. I dogodine lijepo cijelu sezonu odradit pa da dođu spremni na Indy500
slika
slika 2
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 20 svi 2019, 11:53

Cuky je napisao/la:
20 svi 2019, 09:48

@Popeye
Nije problem u Chevroletu ni najmanje.
Ma ne u Seviju, motor je dobar ali taj tim Carlin je los. od njihova 3 vozaca samo jedan se kvalifikovo(Kimbol), druga dva O'Vard i Cilton nisu. I Alonso.
No ove godine su bili praktički prepušteni sami sebi i pogubili su se sa setupom.
Saradjivali su sa Carlin Racing koji je kako sam rekao najslabiji.

edit: pocele su i sprdnje

slika

slika
slika

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la zonelsk » 20 svi 2019, 12:55

Cuky je napisao/la:
20 svi 2019, 09:48
onboard njegovog zadnjeg pokušaja za kvalificiranje

@Popeye
Nije problem u Chevroletu ni najmanje. Prva 4 mjesta u kvalifikacijama zauzeli su bolidi sa Chevroletom. U top 9 bolida je 6 bolida pogonjenih Chevroletom. Problem je bahatost McLarena i Alonsa. 2017. su uspjeli dobro jer su surađivali sa jakom ekipom, tj. Andretti im je pripremio bolid koji su oni obojali u svoje boje i imali Andrettijeve ljude pored sebe. Mislili su su "hej ovo i nije tako teško, opet ćemo samo Indy odradit i bit bolji"... No ove godine su bili praktički prepušteni sami sebi i pogubili su se sa setupom. Da su imalo pametni do kraja ove sezone bi odradili barem Texas i Pocono da steknu kao ekipa iskustva na ovalima. I dogodine lijepo cijelu sezonu odradit pa da dođu spremni na Indy500
BS

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 20 svi 2019, 12:59

možeš pisati da je BS, ali je po meni itekako bahato očekivat da će odraditi jednu jedinu utrku u sezoni i tu istu pobjediti protiv ekipa koje su odradile sve testove prije sezone i već nekoliko utrka i "pročitale" svoje bolide
slika
slika 2
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la zonelsk » 20 svi 2019, 13:04

Cuky je napisao/la:
20 svi 2019, 12:59
možeš pisati da je BS, ali je po meni itekako bahato očekivat da će odraditi jednu jedinu utrku u sezoni i tu istu pobjediti protiv ekipa koje su odradile sve testove prije sezone i već nekoliko utrka i "pročitale" svoje bolide
Zvucis kao da su imali par boljih opcija ali evo iz objesti su odabrali ovu - da dokazu kaj?

Kolko sam shvatio njima je cilj indy involment na duge staze. A ovo je samo prvi korak...

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 20 svi 2019, 13:25

razumijem ja da je cilj na duge staze i dapače, treba početi lagano. Ali oni su preskočili punu sezonu prošle godine da bi se nakon 2 godine vratili opet na jednu utrku. Samo što su tada nastupali kao sponzor jednog bolida pripremljenog od strane Andrettija, a ove su godine bili skoro pa samostalni uz manju pomoć jedne od najlošijih ekipa. Moglo se to puno bolje isplanirati ako su već htjeli napraviti nešto.

Ako već misle dogodine full sezonu odradit kao što se piše, zar im ne bi bilo pametno ove godine bar na nekoliko utrka nastupiti da umoče prste u tu vodu prije nego se bace naglavačke u plićak.
slika
slika 2

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 20 svi 2019, 13:33

citam kolko mu se ljudi rugaju(Alonsu) bas bi sad voleo u inat njima da kupi jedan od auta koji se q i pobedi trku. ja bi to uradio na njegovom mestu.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 20 svi 2019, 13:35

Nemaju se što rugati njemu. Nisam čitao nikakve bombastične najave utrke i rezultata od njega samog. To što ekipa i on svi zajedno nisu dorasli problemu ove godine može im samo poslužiti kao dobra budilica za slijedeći pokušaj.

A što se tiče onih slika kao iznad... to je sve sprdnja baš kao i svaki put kad neki od razvikanijih vozača ostvari loš rezultat.
slika
slika 2

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 20 svi 2019, 13:42

Cuky je napisao/la:
20 svi 2019, 13:35
Nemaju se što rugati njemu.
alonsomrzci ima ih kako nema.
Nisam čitao nikakve bombastične najave utrke i rezultata od njega samog.
ma kazu "najbolji vozac" a nije se uspeo kvalifikovati za neku tamo trku gde voze losiji vozaci nego u F1 ;)
slika

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la zonelsk » 20 svi 2019, 14:35

Cuky je napisao/la:
20 svi 2019, 13:25
razumijem ja da je cilj na duge staze i dapače, treba početi lagano. Ali oni su preskočili punu sezonu prošle godine da bi se nakon 2 godine vratili opet na jednu utrku. Samo što su tada nastupali kao sponzor jednog bolida pripremljenog od strane Andrettija, a ove su godine bili skoro pa samostalni uz manju pomoć jedne od najlošijih ekipa. Moglo se to puno bolje isplanirati ako su već htjeli napraviti nešto.

Ako već misle dogodine full sezonu odradit kao što se piše, zar im ne bi bilo pametno ove godine bar na nekoliko utrka nastupiti da umoče prste u tu vodu prije nego se bace naglavačke u plićak.
A mozda nisu imali novaca??? pa su tek sad krenuli kad je McLaren puno finacncijski stabilniji, kad je Brown poceo slagati stvari....

Mozda im nije ovo bio izbor, mozda su imali za ovu sezonu samo za jednu utrku - logicno to je indy. Mozda ce probati kupiti momcad za sljdecu sezonu i odraditi cijelu a mozda sloziti svoju momcad.

Također - fora mi je vidjet kak svi uz McLaren -uvijek je Alonso drugi krivac.

Mozda bi bilo dobro da vi Ferarijevci pomete pod svojim pragom prvo pa onda komentirate tuđe sposobnosti / nesposobnosti....

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 20 svi 2019, 15:57

Napominjemo kako je primarni bolid napravljen u McLaren Technology Centru razbio na treningu u četvrtak, a u kvalifikacijama je koristio rezervni Carling sastavljen na Floridi.
slika

speedy56
Legenda
Legenda

Post Postao/la speedy56 » 21 svi 2019, 07:03

Učinite si uslugu i sjednite prije nego ovo krenete čitati.
https://apnews.com/a8653967a9714ac7a9a3ba576f712fff
slika

Odgovori