Bruno Senna

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Igor18 »

pinkdpanter je napisao/la:izgleda da brunno vozi sljedeće god umjesto petrova =D> =D>
od kud ti to :?:
Michael is faster than you!!
Avatar
Centurion
Test vozač
Test vozač
Postovi: 593
Pridružen/a: 30 sij 2011, 10:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Centurion »

Igor18 je napisao/la:
pinkdpanter je napisao/la:izgleda da brunno vozi sljedeće god umjesto petrova =D> =D>
od kud ti to :?:
ne znam baš, iskreno sumnjam, iako je bruno vozač sa potencijalom,
mislim da Renaultu/Lotusu treba dosta sponzora da pokrpaju rupe zbog Raikonnena,
A ja iskreno mislim da Petrov ima više sponzora, a ispred njega Kubica koji kad se vrati će maknuti tko god bude uz Raikonnena,
ne želim da Bruno bude zaboravljen vozač opet...
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Bruno Senna

Post Postao/la F1NAC »

pa sta nije receno da ako Petrova ne odaberu da ce uzet Grosjeana ?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Bruno Senna

Post Postao/la pospani gad »

Igor18 je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:mislim da ova tema moze lagano nazalost u povijest .
vjerovatno zauvjek
Nadam se da neće još dugo u povijest.

Kasno se uključujem u raspravu. Po meni Bruno nije ništa kriv u sudaru sa Michaelom Schumacherom. Vjerujem u to što je napisao kolega Dani; je, vozio je 70%, zbog grča pred domaćom publikom. Bruno je odlično odvezao cijelu utrku, a najbolji dio mu je bio do sudara sa Nijemcem, koji je bio preoptimističan - točnije, po običaju predrzak, prema svojim starim, nezaboravljenim navikama......

Bruno zaslužuje svoje mjesto u F1. Ne samo zbog prezimena naravno, ali ima smisla vidjeti ga opet na stazama F1. Nadam se uz bok sa Kimijem Raikkonenom. Ma kakav Grosjean..... :thumbdown:. Ali prezime koje je pokupio od svoje bake, doslovno zvoni u ušima, nas koji smo pratili cijelu karijeru Ayrtona Senne.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Bruno Senna

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la:
Igor18 je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:mislim da ova tema moze lagano nazalost u povijest .
vjerovatno zauvjek
Nadam se da neće još dugo u povijest.

Kasno se uključujem u raspravu. Po meni Bruno nije ništa kriv u sudaru sa Michaelom Schumacherom. Vjerujem u to što je napisao kolega Dani; je, vozio je 70%, zbog grča pred domaćom publikom. Bruno je odlično odvezao cijelu utrku, a najbolji dio mu je bio do sudara sa Nijemcem, koji je bio preoptimističan - točnije, po običaju predrzak, prema svojim starim, nezaboravljenim navikama......

Bruno zaslužuje svoje mjesto u F1. Ne samo zbog prezimena naravno, ali ima smisla vidjeti ga opet na stazama F1. Nadam se uz bok sa Kimijem Raikkonenom. Ma kakav Grosjean..... :thumbdown:. Ali prezime koje je pokupio od svoje bake, doslovno zvoni u ušima, nas koji smo pratili cijelu karijeru Ayrtona Senne.
hm posto im je total dao ultimatum , sumnjam da ce senna u Lotus (renault), nazalost i meni je drag i kad pogledas covjek je odvezo sezonu i po i to u kakvim bolidima. Počeo u HRTu di nisu ni komadić plastike promjenili do kraja sezone , i onda ove godine došao nakon sto se renault počeo gubit i raspadat...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Igor18 »

pospani gad je napisao/la:
Igor18 je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:mislim da ova tema moze lagano nazalost u povijest .
vjerovatno zauvjek
Nadam se da neće još dugo u povijest.

Kasno se uključujem u raspravu. Po meni Bruno nije ništa kriv u sudaru sa Michaelom Schumacherom. Vjerujem u to što je napisao kolega Dani; je, vozio je 70%, zbog grča pred domaćom publikom. Bruno je odlično odvezao cijelu utrku, a najbolji dio mu je bio do sudara sa Nijemcem, koji je bio preoptimističan - točnije, po običaju predrzak, prema svojim starim, nezaboravljenim navikama......

Bruno zaslužuje svoje mjesto u F1. Ne samo zbog prezimena naravno, ali ima smisla vidjeti ga opet na stazama F1. Nadam se uz bok sa Kimijem Raikkonenom. Ma kakav Grosjean..... :thumbdown:. Ali prezime koje je pokupio od svoje bake, doslovno zvoni u ušima, nas koji smo pratili cijelu karijeru Ayrtona Senne.
Pitanje:
Smatraš da je u tom dvoboju Schumacher bio preoptimističan. Objasni kako to?

Pogledaj ovaj video. Od 8:20 minute ide usporena snimka,
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IYnP_QTQ ... re=related[/youtube]

Schumacher puno brži, izlazi iz zavjetrine i ide sa vanjske strane, po krajnjoj desnoj strani staze, drži svoju liniju kojom bi vrlo vjerovatno prošao pokraj. Senna ima ogroman prostor na lijevoj strani, unutrašnjoj gdje je trebao pozicionirati bolid za obrambeni potez, potez koji on nije napravio, nije ostavio nikakav prostor.
Naprotiv, na usporenoj snimci lijepo se vidi kako ide ravno na Schumachera koji drži svoju liniju, jedinu koju je mogao..

Ne vidim ništa preoptimistično od Schumachera, nego naprotiv neiskustvo, nesmotrenost ili preoptimističnost od strane Senne da pred domaćom publikom uz extra motivaciju koji je dobio, napravi što bolji rezultat.
I jednostavno nije bio kooperativan.
Baš naprotiv, i još nakon šta su se 1. put dotaknuli diže ruku i gestikulira prema Schumacheru, usred zavoja umjesto da se koncentrira kako da ne napravi još goru situaciju (koju je na kraju i napravio.)
U takvim situacijam mora biti respekt od strane oba vozača, kao npr. 2006. u dvoboju Kimi-Schumacher, gdje je Kimi napravio obrambeni potez ali je ostavio dovoljno mjesta da prođu oba bolida
Michael is faster than you!!
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Bruno Senna

Post Postao/la pospani gad »

@Igor18

Snimka je odlična, ali jedva sam dočekao 8:20 min..... :biggrin:
Kao prvo; Michael udara Brunu. Brunu griješi jedino što gubi konc. i vrijeme mahanjem..... ulaze zajedno u zavoj, Michael pritišće i zatvara... Bruno ne silazi sa staze..... u tako malo prostora ga dodiruje-jedino je još mogao sići sa staze,..... pa onda još jedan dodir gdje je probušio gumu na njemčevom bolidu.... i to je to....

Michael je imao brži bolid, ali je sve to isforsirao.... mogao je pričekati još koji krug, da ga bolje snimi i jednostavnije pređe. Michael se ponio, kao da ga je Bruno trebao jednostavno pustiti, bez borbe..... običan trkaći incident..... bespotrebno kažnjavanje....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Kenny »

Da je bruno skreto u zavoj, a ne išo ravno to se nebi desilo, ali se slažem da je bespotrebno kažnjavanje
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Igor18 »

Trkaći incident, apsolutno sam protiv kažnjavanja za takve stvari. Jer to ubija draž utrkivanja, ali ovdje se Senna morao postavit drugačije, tamo skroz na početku incidenta, na kočenju za 1. zavoj.
Jer ako je Schumacher napao sa vanjske strane i Senna to nije uspio blokirat onda se ne ostaje na liniji koju je Senna držao jer je imao PUNO mjesta i morao je biti kooperativan. Da je bolid pozicionirao nakon Schumacherovog napada pola metra ili metar u lijevu stranu nebi došlo do sudara. Možda bi čak i uspio bez problema obraniti napad, ali to je danak neiskustva.
Da je u toj situaciji bio bilo koji drugi, iskusniji vozač sigurno bi ta situacija završila sasvim normalno.

Dan prije, Senna je za BBC govorio da on ustvari gotovo da i ne zna ovu stazu. Ne zna kojim linijama prolaziti zavoje, da je prošle godine u hrt-u vozio jedne linije, a sada u Renaultu potpuno druge i da još traži pravi način prolaska staze.
Možda je i to doprinjelo sudaru, jednostavno manjak iskustva utrkivanja na ovoj stazi, ovo mu je kad malo bolje pogledam i bio prvi direktni dvoboj na toj stazi uopće...

Heh..
Kako može Schumacher udarit Brunu.. Zaustavi sliku u trenutku kada počinje usporena snimka. Pogledaj pozicije njih 2 (znači jedan pokraj drugog) i pogledaj poziciju vozača iza njih, on je na potpuno istoj liniji kao Schumacher.
Kako snimka odmiče, MSC je pozicioniran nešto ispred Brune, na liniji koju prati od početka startno ciljne ravnine i drži se te linije koja prati zavoj (isto kao FI iza njih), dok s druge strane Bruno ne drži svoju liniiju koju je imao u trenutku napada Schumachera i ne prati zavoj nego ide u kontra stranu od zavoja i ulazi u putanju Schumachera.

Ako su 2 automobila kotač uz kotač onda ne mogu oba proći zavoj istom linijom, jedan mora ići unutrašnjom stranom.

Znači govorim za sam početak, dolazak na kočenje za 1. zavoj.
Ali i nakon kaj je došlo do 1. kontakta bilo bi sve OK, ali nakon toga dolazi potez koji otkriva veliko Brunino neiskustvo.
Znači usred zavoja, nakon kontakta on ne ostaje fokusiran na kočenje i prolazak zavoja, nego skreće pogled prema Schumacheru, diže ruku sa volana i gestikulira prema njemu.. to je djelić sekunde ali dovoljan da uzrokuje ono kasnije.

Potpuno sam uvjeren da nebi došlo do kasnijeg kontakta da nije bilo tog trenutka dekoncentracije nakon kontakta.
Michael is faster than you!!
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Kenny »

Igore baš nisam siguran da nebi došlo do sudara jer je tu Schumacher ostavio premalo mjesta
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
kimi&pablo.u.bmw
Početnik
Početnik
Postovi: 302
Pridružen/a: 13 stu 2008, 17:03
Ja sam: Vozač

Re: Bruno Senna

Post Postao/la kimi&pablo.u.bmw »

@pospani gad
nisi znao da mozes pomeriti slider na odredjeni deo snimka? :D

sumi je poceo prerano zatvarati (nesto slicno hamiltonu na spa ove godine) i verovatno je ocekivao da se jadni bruno povinuje njegovoj zelji

zato je montoya bio streptomicin za sumija :P





[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kfyfG-ad ... re=related[/youtube]
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Bruno Senna

Post Postao/la vidc »

senna je već izgubio poziciju i morao je popustiti i malo više paziti jer schumacher je morao nekako skrenuti u zavoj a ne nastaviti voziti pravo prema zoni za izlijetanje samo zato što senna isto to radi. nije za kaznu, ali i ne ide u korist senni. u sred dvoboja dizati ruku i mahati te pri tome izgubiti kontrolu nad bolidom i drugom vozaču uništiti utrku nije baš neki argument na koji se može pozvati kada se bude birao kolega raikkonenu.
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Dani »

Preoptimistično je Šumi išao sa vanjske strane. Vrlo rijetko se tako prolazi na prvom zavoju Brazila. A imao je mjesta za proć po unutarnjoj strani.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Bruno Senna

Post Postao/la gringo73 »

Pojedine radio i TV postaje su objavile da će Bruno voziti za Williams 2012. Službene potvrde nema.
slika
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Domi »

Svi bi u Williams, ovo već postaje komično :lol:
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
nando fan
Početnik
Početnik
Postovi: 166
Pridružen/a: 19 svi 2009, 12:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa

Re: Bruno Senna

Post Postao/la nando fan »

Wiliamsu treba love a Bruno je ima.
Avatar
Matt_77
Početnik
Početnik
Postovi: 201
Pridružen/a: 07 sij 2012, 18:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Zg - Og

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Matt_77 »

f1.com

Senna to race for Williams in 2012 18 Jan 2012
Williams have announced on Tuesday that Bruno Senna will contest the 2012 FIA Formula One World Championship for the team. Senna, who is the nephew of three-time world champion Ayrton Senna, replaces Rubens Barrichello as Pastor Maldonado’s team mate.

Sponzori (odnosno njihovi novci) osigurali mjesto u ekipi...nadam se da ce bruno ipak opravdati to mjesto svojim voznjama, ali ipak mislim da su sutil ili alguesruari vise zasluzili to mjesto
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Dani »

Sutil je bio favorit, ali njega vrlo vjerojatno čeka zatvorska kazna za napad. Šteta.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Bruno Senna

Post Postao/la dmarijon »

Ma rasturit će Bruno... da ne kažem šta. Tužno, pored nekih vrhunskih slobodnih vozača, ali tako je kako je. to je F1.
Samo neka se trkaju.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Bruno Senna

Post Postao/la pospani gad »

Dani je napisao/la:Sutil je bio favorit, ali njega vrlo vjerojatno čeka zatvorska kazna za napad. Šteta.
Ne vjerujem da će Adrian Sutil završiti u zatvoru. Ima sigurno dovoljno dobrih odvjetnika da to riješe.... samo, narušit' će mu se ugled F1 vozača. To neće utjecati na njegove dobre, vozačke sposobnosti, ali hoće li na potražnju za njim, u ovom prebukiranom F1 svijetu?

A Bruno zaslužuje ovo mjesto, bez obzira na svu lovu u pozadini. Pa da vidimo tu 2012.-u.

Uh.... #-o , gdje je taj vikend 16.03. - 18.03.!? Čovječe.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Bruno Senna

Post Postao/la K1M1 »

dmarijon je napisao/la:Ma rasturit će Bruno... da ne kažem šta. Tužno, pored nekih vrhunskih slobodnih vozača, ali tako je kako je. to je F1.
Vrhunskih? :? A tko je to po tebi vrhunski da mi je znat?.. Buemi? Alguersuari? Petrov? d'Ambrosio? Liuzzi?
Sutila nisu uzeli jer mu slijedi ono suđenje a možda i zatvor, bilo bi im ga preriskantno uzet. A svi ovi ostali gore navedeni nisu ništa bolji vozači od Senne + ovaj još donosi spoznzorskog novca da ekipa bude financijski mirna i da se auto bez problema kroz cijelu godinu može razvijat... di ćeš bolje..
slika
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Re: Bruno Senna

Post Postao/la One and only »

pospani gad je napisao/la:
Dani je napisao/la:Sutil je bio favorit, ali njega vrlo vjerojatno čeka zatvorska kazna za napad. Šteta.
Ne vjerujem da će Adrian Sutil završiti u zatvoru. Ima sigurno dovoljno dobrih odvjetnika da to riješe.... samo, narušit' će mu se ugled F1 vozača. To neće utjecati na njegove dobre, vozačke sposobnosti, ali hoće li na potražnju za njim, u ovom prebukiranom F1 svijetu?

A Bruno zaslužuje ovo mjesto, bez obzira na svu lovu u pozadini. Pa da vidimo tu 2012.-u.

Uh.... #-o , gdje je taj vikend 16.03. - 18.03.!? Čovječe.
Sutil mi inače izgleda kao da će svaki trenutak nekoga opaliti šakom. Mislim da ima problema malo sa glavom, a nije toliko dobar vozač da mu se progleda kroz prste.
Za Sennu je ovo vjerovatno zadnja prilika da se dokaže u F1.
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Bruno Senna

Post Postao/la Kenny »

pitanja od fanova za brunu i odgovori
https://twitter.com/WilliamsF1Team" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Bruno Senna

Post Postao/la dmarijon »

K1M1 je napisao/la:
dmarijon je napisao/la:Ma rasturit će Bruno... da ne kažem šta. Tužno, pored nekih vrhunskih slobodnih vozača, ali tako je kako je. to je F1.
Vrhunskih? :? A tko je to po tebi vrhunski da mi je znat?.. Buemi? Alguersuari? Petrov? d'Ambrosio? Liuzzi?
Sutila nisu uzeli jer mu slijedi ono suđenje a možda i zatvor, bilo bi im ga preriskantno uzet. A svi ovi ostali gore navedeni nisu ništa bolji vozači od Senne + ovaj još donosi spoznzorskog novca da ekipa bude financijski mirna i da se auto bez problema kroz cijelu godinu može razvijat... di ćeš bolje..
Sory, ali nemoj biti smiješan, Alguersari je ne za klasu, nego za dvije klase bolji od Brune
Samo neka se trkaju.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Bruno Senna

Post Postao/la dmarijon »

Makar, razumijem ih. 14 milijona je 14 milijona.... Samo, ona neka ne budu licemjeri :) : “Sennu nismo doveli zbog novca”
Samo neka se trkaju.
Odgovori