Juan Pablo Montoya

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Felipe Massa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1569
Pridružen/a: 19 pro 2008, 17:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: Felipe Massa-Ferrari

Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Felipe Massa »

Po meni jedan od najboljih vozaca u vrijeme Schumacherove ere.I jedini koji se prije F.Alonsa uspio pribliziti Schumacheru.Jako mi je zao sto je otisao iz F1.Nazalost nista se tu nije moglo uciti ekipa i on nisu imali dogovor i napustio je F1.Nije zelio da vozi u F1 jer je znao u sta ce se pretvoriti F1 u gomilu dosadnih trka,gdje je gotovo nemoguce prici bolidu ispred sebe i napasti ga.Covijek je imao muda ono sto danas u F1 nema niko.Isao je do krajnjih granica i zato ga mnogo postujem.Da je ostao u F1 vjerovatno bi osvoji naslov ali nije kad je vidio u sta se F1 pretvara
slika

Ayrtone nek ti je vječna slava i hvala.Bio si moj poslednji junak i idol.
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Felipe Massa je napisao/la:Po meni jedan od najboljih vozaca u vrijeme Schumacherove ere.I jedini koji se prije F.Alonsa uspio pribliziti Schumacheru.Jako mi je zao sto je otisao iz F1.Nazalost nista se tu nije moglo uciti ekipa i on nisu imali dogovor i napustio je F1.Nije zelio da vozi u F1 jer je znao u sta ce se pretvoriti F1 u gomilu dosadnih trka,gdje je gotovo nemoguce prici bolidu ispred sebe i napasti ga.Covijek je imao muda ono sto danas u F1 nema niko.Isao je do krajnjih granica i zato ga mnogo postujem.Da je ostao u F1 vjerovatno bi osvoji naslov ali nije kad je vidio u sta se F1 pretvara
Mada je napravio promasaj sto je otisao u SAD. Tamo ga sada nema nigdje...a to gore sto si napisao, slazem se sa svime.
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
Kimi the best
Početnik
Početnik
Postovi: 294
Pridružen/a: 29 ruj 2008, 00:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Kimi the best »

Po meni nikad nije bio u top 3 vozaca, imao je dve sanse za titulu 2003 i 2005 i nije ih iskoristio, tako da nema za cim da zali, a i sam je izjavio da je u F1 uradio sve sto je zeleo, osim titule tako da ne vidi razlog svog povratka. A i 2005 Raikkonen ga je potpunu unistio u Meclarenu tako da ne verujem da bi dobio jos jednu priliku da se bori za titulu i da je ostao u F1.

Imao je on par dobrih voznji koje su ga izdvajale od proseka ali nije bio za sampiona, ali cinjenica je da bi trke sa njim bile zanimljivije.
KR Spa 2008: I wanted to win - or nothing. It is always easy to say that by playing safe I would have probably ended in second place, but that is not the right way to win.
Avatar
almeida
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1092
Pridružen/a: 01 tra 2008, 20:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Za ulizivanje..
Lokacija: grad u moru,grad u kamenu-ZADAR
Kontakt:

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la almeida »

dobar sviđao mi se dok je vozio za williams sjećam se dvobja sa schumacherom sjajan vozać odlićnih sposobnosti ali mu nešto u glavi nije na mistu
slika
"..lipi moj grade uvik te se sitin.."
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Kimi the best je napisao/la:Po meni nikad nije bio u top 3 vozaca, imao je dve sanse za titulu 2003 i 2005 i nije ih iskoristio, tako da nema za cim da zali, a i sam je izjavio da je u F1 uradio sve sto je zeleo, osim titule tako da ne vidi razlog svog povratka. A i 2005 Raikkonen ga je potpunu unistio u Meclarenu tako da ne verujem da bi dobio jos jednu priliku da se bori za titulu i da je ostao u F1.

Imao je on par dobrih voznji koje su ga izdvajale od proseka ali nije bio za sampiona, ali cinjenica je da bi trke sa njim bile zanimljivije.
Imao prilike i nije ih iskoristio...ali ih je imao...za razliku od vecine danasnjih vozaca...danas imas 5 vozaca koji nesto vriede ostali su samo prosjecni...a Montoya je uvijek bio tu negdje...i imao je m_u_d_a nije se bojao nikoga i nicega...to sam cijenio kod njega...mada je cesto radio jako glupe i nepromisljene poteze, ali bar ga je bilo zanimljivo gledati
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la schuey »

sorry na malom OT al daj mi reci koji to ne valjaju vozači ili su samo prosječni,i kada je to po tebi bilo puno više odlilčnih vozača?
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Ferrari-BiH »

schuey je napisao/la:sorry na malom OT al daj mi reci koji to ne valjaju vozači ili su samo prosječni,i kada je to po tebi bilo puno više odlilčnih vozača?
Sad ti hoces da kazes da su svi vozaci jednaki..hoces da kazes da se Piquet, Butto, Sutil, Nakajima, Button pa i Barichelo, Massa i Kovalainen mogu porediti sa Alonsom, Kimijem i Hamiltonom...nigdje nisam rekao da su nekada bili svi super vozaci ali kazem da Montoya ni slucajno nije jedan prosjecan vozac...bar nije bio dok je bio u F1
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la schuey »

Ferrari-BiH je napisao/la:
schuey je napisao/la:sorry na malom OT al daj mi reci koji to ne valjaju vozači ili su samo prosječni,i kada je to po tebi bilo puno više odlilčnih vozača?
Sad ti hoces da kazes da su svi vozaci jednaki..hoces da kazes da se Piquet, Butto, Sutil, Nakajima, Button pa i Barichelo, Massa i Kovalainen mogu porediti sa Alonsom, Kimijem i Hamiltonom...nigdje nisam rekao da su nekada bili svi super vozaci ali kazem da Montoya ni slucajno nije jedan prosjecan vozac...bar nije bio dok je bio u F1
ne,naravno da ne,al nemožeš niti samo tako odbacit Massu nakon onakve prošle sezone npr :p pa stavi tu Kubicu,Vettela i imaš ih već više od 5,iznadprosječan je sigurno i Rubens,nebi smao prosjek ga vukao sve te godine do rekorda,osim toga samo prosječan vozač nemože niti vozit f1 :p

ugl,gledajući s tvog pogleda JPM na taj način ama nikako nije više od prosječnog vozača,gledajući tako nije više niti od Ralfa ili pak i njega svrstavaš u fenomene F1 :roll: ,no naravno ti češ sad reč da je ne znam kakav Bog ili kaj ti ja znam jer je imo muda preticat,hebat ga ima i Sato muda da se zaleti u zavoj 60 kmh brže od ostalih,kaj bi sad on trebo bit ne znam kakav legendarni vozač :roll:

i ton ti nije baš nekaj,ja sam postavio samo kratko pitanje u maleni off da skužim o čem pišeš,no nisam zapravo niti očekivao neki "pametniji" odgovor
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Ferrari-BiH »

osim toga samo prosječan vozač nemože niti vozit f1
govorimo o vozacima u F1 a ne o vozacima opcenito
pa stavi tu Kubicu,Vettela i imaš ih već više od 5
ja koliko znam 3+2 je 5 a ne vise od 5
no nisam zapravo niti očekivao neki "pametniji" odgovor
da se pocnemo vrijeđati?
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la schuey »

Ferrari-BiH je napisao/la:
osim toga samo prosječan vozač nemože niti vozit f1
govorimo o vozacima u F1 a ne o vozacima opcenito
pa stavi tu Kubicu,Vettela i imaš ih već više od 5
ja koliko znam 3+2 je 5 a ne vise od 5
no nisam zapravo niti očekivao neki "pametniji" odgovor
da se pocnemo vrijeđati?

a MASSA?????????? ona sezona nije nimalo ispod prosjeka a niti u prosjeku,nemože samo solidan vozač onakop odvest zato matematiku provjeri :P :P :P :P

možemo se počet vrijeđat,kada naučiš kaj koji znak znači,to što je pod navodnikom nije bezveze,znaš :roll: ugl tema je Montoya,vratimo se na to il prekinimo raspravu,ja sam samo lijepo pito kada ih je bilo odjednom više od 5 zop vozača u godini pogotovo dok je montoya vozio.... samo kako bih razumio post a ne kako bi se svađo s nekim,gore je post pa uživaj ak imaš kaj za reč,ak ne još bolje ;)

i samo da naglasim;inače volim čitanje sa razumjevanjem a ne na blefove samo da se napiše nekaj
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Scuderia »

Montoya..... O njemu nemam bas nekakvo specijalno misljenje ako kuzite sta hocu reci.

Dobro, nije ni bitno ( :D ) da kazem, prije nego zaboravim.
Brzo je dosao u F1, brzo je i otisao.
????

Kada je dosao u svijet F1, vidjelo se da ima ono " nesto " ( NAPOMENA: navodnici), imao je odlicnih voznji, e sad.... nikad necemo moci saznati da li je mogao do kraja.

Da je dobar (samo dobar) vozac, govori i njegov ukupni poredak po godinama.

(6)-2-3-5-4-8

6.-na pocetku svoje karijere u F1
8.-dobro, tu se i ne moze racunati skroz, jer nije vozio sve utrke do kraja

Ostanu na kraju: 2-3-5-4. Dakle dobar (ajmo to tako reci, ukupan poredak)
slika
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la 130R »

Montoya je imao talenta, ali ga nije iskoristio. Ali i mnogi drugi kroz povijest su imali talent i nisu ga iskoristili, a to ih ne čini velikim vozačima.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Felipe Massa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1569
Pridružen/a: 19 pro 2008, 17:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: Felipe Massa-Ferrari

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Felipe Massa »

nazalost tako ali nije on bas bio prosjecan vozac
slika

Ayrtone nek ti je vječna slava i hvala.Bio si moj poslednji junak i idol.
Avatar
Krscho
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1160
Pridružen/a: 31 kol 2008, 08:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1HR TMNF Team

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Krscho »

Meni Montoya nije bio ništa specijalno, u rangu s ralfom dok su vozili skupa, prokocko je svoje sanse za icim u Mclarneu, govorite sad o kaj ja znam čemu imo je muda ovo oon, da je imo mozga još bi vozio u F1, kakav je to vozač koji otiđe iz F1 samo tako bez prave borbe
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Walter »

Imao je momente kad je radio poteze koji su bili sjajni, a onda i dosta momenata kad je vozio bez puno promišljenosti kao neki početnik usijane glave.

Mislim da je 2002. vozio odlično u Williamsu kad je uzeo 7 PP, ali Wiliams nije mogao parirati Ferrariju.
slika
Avatar
spojler
Početnik
Početnik
Postovi: 212
Pridružen/a: 13 vel 2009, 19:08
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pula

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la spojler »

nisam ga nikad volio ali sam ga poštovao jer je uvijek davao sve od sebe
slika
Avatar
indy500
Postovi: 102
Pridružen/a: 10 pro 2006, 08:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kubica i Schumacher
Kontakt:

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la indy500 »

Krscho je napisao/la:Meni Montoya nije bio ništa specijalno, u rangu s ralfom dok su vozili skupa, prokocko je svoje sanse za icim u Mclarneu, govorite sad o kaj ja znam čemu imo je muda ovo oon, da je imo mozga još bi vozio u F1, kakav je to vozač koji otiđe iz F1 samo tako bez prave borbe
Montoya je daleko ispred ralfa
Avatar
sajmon
Postovi: 13
Pridružen/a: 04 lis 2009, 22:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: zanimljive utrke
Lokacija: Zg

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la sajmon »

almeida je napisao/la: ...sjajan vozać odlićnih sposobnosti ali mu nešto u glavi nije na mistu

e a zato mi se bas svidio hehe :biggrin:

nije imao kostantnost u nastupima, ali je ipak imao brzinu... i cojones =D>
Avatar
Bernardinac
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 473
Pridružen/a: 14 srp 2009, 12:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Bernardinac »

Njemu je u glavi sve na "mistu", bar po meni 8)
Da bar sada u F1 ima nekoliko Montoya, ne bi se današnji forumaši žalili kako su sezone dosadne, bez pretjecanja i bezlične.
Čistokrvni racer. A Ralf....hahah tko se njega još sjeća.
McM je bila gadna ekipa za vrijeme R. Dennisa.
Montoya-Dennis....ma nema šanse. Monoya nikoga nije slušao, samo svoj instinkt :lol:
Lotus
Postovi: 94
Pridružen/a: 18 stu 2009, 02:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Lotus »

Jedan od najbržih u zadnjih 10 godina.
Jedan od najnepromišljenijih isto tako.
Mislim da u McLarenu nije uspio jel jednostavno takva jedna hladna sistematična ekipa koju je tad vodio R.Dennis nije odgovarala temperamentu njegovom.Nazalost ni McLaren tad nije bio najbolji auto na gridu...
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Igor18 »

http://www.youtube.com/watch?v=heCsKujaxs4" onclick="window.open(this.href);return false;

hahah kako sam se nasmijao
Michael is faster than you!!
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Dani »

Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Dr. DJ »

Kad se sjetim njegovih dana u F1 hvata me nostalgija...Nikada nisam navijao za njega...Ali njegovi blicevi mi fale...
1982 UCV 1919
Avatar
Bara993
Početnik
Početnik
Postovi: 239
Pridružen/a: 06 tra 2010, 18:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamilton i McLaren
Lokacija: Velika Gorica

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Bara993 »

kome treba retrovizor?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XC6ByCF_ ... re=related[/youtube]
Avatar
Bernardinac
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 473
Pridružen/a: 14 srp 2009, 12:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Juan Pablo Montoya

Post Postao/la Bernardinac »

Montoya uzeo pole ;)
http://www.autosport.com/news/report.php/id/84766" onclick="window.open(this.href);return false;

Bravo majstore 8)
Odgovori