Kamui Kobayashi

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Igor18 »

Dani je napisao/la:Krivnja obostrana. Kamui priznaje da nije namjeravao vratiti poziciju jer je ovaj brži, a dalje drži gas skroz do kraja kao i Hamilton, te ne koči na vrijeme.
Ne, Kamui nije kriv niti 1 % u ovoj situaciji. To kaj on nije vjerovao ili nije išao u pretjecanje nema nikakve veze.
On je imao auto sa vrlo malo downforcea i kada je ušao u Hamiltonovu zavjetrinu dobio je dodatnog ubrzanja, vozio se skoro paralelno s njim i držao svoju liniju koja je i inače linija kojom se prolazi zavoj u normalnim okolnostima.

Hamilton nije niti pogledao gdje se Kamui nalazi i samo je skrenuo desno bez gledanja u retrovizor da se uvjeri da nema nikoga ( gledanje u retrovizor uči se u autoškoli :D). Koba nije imao gdje da se makne, niti se imao zašto micati, samo zato kaj je Hami pokraj?! Nebi išlo. Hami da je držao svoju liniju prošao bi zavoj sasvim normalno i odmaglio dalje.
Neoprezan je bio, šteta zbog njega samog jer (a o tome sam u nekoliko navrata pisao) od kada je došao u F1 bodove gubi na isti način, vlastitom glupošću i nepromišljenošću. Da se "skulira" već je mogao imati 2 ili 3 naslova prvaka. A u nedjelju bi pobjedio utrku.

Ali izgleda da se toga nikad neće riješiti. Žao mi je zbog kobe jer je mogao ostvariti vrlo dobar rezultat
Michael is faster than you!!
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Dani »

Igor18 je napisao/la: On je imao auto sa vrlo malo downforcea i kada je ušao u Hamiltonovu zavjetrinu dobio je dodatnog ubrzanja, vozio se skoro paralelno s njim i držao svoju liniju koja je i inače linija kojom se prolazi zavoj u normalnim okolnostima.
On je imao auto koji je trebao biti upučen u boks zbog dijelova koji su stršali ako ćemo već pričati o tome.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Igor18 »

Dani je napisao/la:
Igor18 je napisao/la: On je imao auto sa vrlo malo downforcea i kada je ušao u Hamiltonovu zavjetrinu dobio je dodatnog ubrzanja, vozio se skoro paralelno s njim i držao svoju liniju koja je i inače linija kojom se prolazi zavoj u normalnim okolnostima.
On je imao auto koji je trebao biti upučen u boks zbog dijelova koji su stršali ako ćemo već pričati o tome.
jel kaj otpalo na tom autu?

imao je i button auto kojem je falilo pol zadnjeg krila i desni retrovizor pa mu nije ništa smetalo
Michael is faster than you!!
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Dani »

Ma sve 5. Imao je i Rubens takav bolid u Mađarskoj 2009. pa smo vidjeli kako je završilo.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Igor18 »

Rubensovom bolidu otpala je sasvim 17. stvar
Michael is faster than you!!
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la gringo73 »

slika

3 i po sata nakon završetka kvalifikacija; krcate tribine i skandiranje za Kobayahija! Ludi Japanci :D
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Kenny »

Nova kaciga od Kamuia za Brazil
http://www.gpupdate.net/en/f1-news/2719 ... ed-helmet/" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Scuderia »

Q&A Kamui
KLIK
slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Alonso-champ »

Kamui Kobayashi's Linkin Park helmet used in the Brazilian GP has been sold for $19,000! Proceeds go to charity Music for Relief
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Scuderia »

"We need to get lots of mileage and investigate problems. We had a couple of problems and we have to improve that. The mileage for four days is quite a lot so this is quite natural stuff.
----------------------------------> KLIK
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la pospani gad »

Što mislite, da li bi se Kamui Kobayashi trebao osjećati ugroženim od strane Sergio Pereza, sada, kada je Meksikanac osvojio drugo mjesto na VN Malezije?
Ja mislim da se on neće osjećati ugroženim, mada je normalna ljudska reakcija, da osjeća nelagodu u ovom slučaju, kada je ( mlađi i manje iskusniji ) timski kolega uspio prije njega ostvariti F1 postolje.
S tim, da ja mislim i to, da je Kamui Kobayashi bolji vozač od Sergia. Tj. Sergio mi i nije baš nešto, kao neka malo jača kamilica ( ispričavam se ako je ovo nekoga uvrijedilo ). Mislim, da su mu se, neke stvari poklopile na VN Malezije. Tj. ima talenta, ali mi ipak nije tako dobar. Vrijeme će pokazati. Ne bih spominjao njegov potencijalni angažman u Ferrariju, niti njegov status u "Ferrarijevoj" ( štogodveć ) akademiji - ima i puno talentiranih mladih vozača Talijana, paaaa...., hm,..... Ferrari samo hoće lovu koja stoji iza mladog Meksikanca. A samo, to će i dobiti.

Ali opet, nakon svega što sam napisao, potrebita je ovakva mlada i svježa krv u F1, pa makar bila i kratkog daha.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la:Što mislite, da li bi se Kamui Kobayashi trebao osjećati ugroženim od strane Sergio Pereza, sada, kada je Meksikanac osvojio drugo mjesto na VN Malezije?
Ja mislim da se on neće osjećati ugroženim, mada je normalna ljudska reakcija, da osjeća nelagodu u ovom slučaju, kada je ( mlađi i manje iskusniji ) timski kolega uspio prije njega ostvariti F1 postolje.
S tim, da ja mislim i to, da je Kamui Kobayashi bolji vozač od Sergia. Tj. Sergio mi i nije baš nešto, kao neka malo jača kamilica ( ispričavam se ako je ovo nekoga uvrijedilo ). Mislim, da su mu se, neke stvari poklopile na VN Malezije. Tj. ima talenta, ali mi ipak nije tako dobar. Vrijeme će pokazati. Ne bih spominjao njegov potencijalni angažman u Ferrariju, niti njegov status u "Ferrarijevoj" ( štogodveć ) akademiji - ima i puno talentiranih mladih vozača Talijana, paaaa...., hm,..... Ferrari samo hoće lovu koja stoji iza mladog Meksikanca. A samo, to će i dobiti.

Ali opet, nakon svega što sam napisao, potrebita je ovakva mlada i svježa krv u F1, pa makar bila i kratkog daha.
hm što se tice Kobe on je uredu , dobar je što se preticanja tiče al mislim da je Sergio konzistentniji od njega
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
spacedoc
Test vozač
Test vozač
Postovi: 592
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 17:39
Navijam za: Za kog ove godine navijat

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la spacedoc »

ma ja bi rekel ova kombinacija nježan bolid i njegov agresivan stil baš i nisu par . strategija ulazak više gdje trebaš biti brz i preticati je za njega a ne ulazak manje i kotrljanje
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la pospani gad »

spacedoc je napisao/la:ma ja bi rekel ova kombinacija nježan bolid i njegov agresivan stil baš i nisu par . strategija ulazak više gdje trebaš biti brz i preticati je za njega a ne ulazak manje i kotrljanje
Otkud ti to, da je Sauber C31 nježan bolid? Je, Kamui je agresivan vozač, brz, inteligentan i nadasve hrabar i odlučan, borben,...... Ali zar je moguće da bolid više odgovora Meksikancu? Hoće li to biti veliki hendikep za Japanca, u ovoj 2012.?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Chuck Norris »

pospani gad je napisao/la: S tim, da ja mislim i to, da je Kamui Kobayashi bolji vozač od Sergia. Tj. Sergio mi i nije baš nešto, kao neka malo jača kamilica
Ne bih se složio sa ovim.Mislim da je Perez veliki talent i da će vrijeme pokazati o kakvom je vozaču riječ.Da ne bude zabune ne mislim to na osnovu ove utrke već odavno.

Što se tiče Kamuia,o kojem imam također pozitivno mišljenje,mislim da ova činjenica neće utjecati na njegove vožnje,ali sam mišljenja da će ga Perez većinu utrka dobivati
Zadnja izmjena: Chuck Norris, dana/u 02 tra 2012, 23:10, ukupno mijenjano 1 put.
...put u raj nije posut ružama...
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la dmarijon »

I meni se čini da će ipak prevagnuti upravo to. Bolid koji će odgovarati Perezu. Kamui je više onaj - Hamilton stil.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Kenny »

Meni je Perez bio dobar odma prošle sezone, Kobayashi mi je isto od početka dobar, prošle sezone je bio ispred Pereza, ali mi je nekako bolji dojam Perez ostavio, a ova sezona je duga i treba pričekat, bit će teško Kobayashiu zbog ove trke da ga stigne, ali nije na kraju ni najbitnija stvar ko će od njih biti ispred
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la pospani gad »

Chuck Norris je napisao/la:
pospani gad je napisao/la: S tim, da ja mislim i to, da je Kamui Kobayashi bolji vozač od Sergia. Tj. Sergio mi i nije baš nešto, kao neka malo jača kamilica
Ne bih se složio sa ovim.Mislim da je Perez veliki talent i da će vrijeme pokazati o kakvom je vozaču riječ.Da ne bude zabune ne mislim to na osnovu ove utrke već odavno.

Što se tiče Kamuia,o kojem imam također pozitivno mišljenje,mislim da ova činjenica neće utjecati na njegove vožnje,ali sam mišljenja da će ga Perez većinu utrka dobivati
Možda krećem sa krive strane, ali kada vidim da Sergio u financijskoj zaleđini ima najbogatijeg čovjeka svijeta ( po Forbesu ), Carlos Slima, onda nekako ne dobijam dojam da ga je toliki talent, "dovezao" u F1. Sergio talenta ima, to je svakako. I Kamui je pravi trkač, ali kada vidim na koji način je on izborio mjesto u F1, to mi ga automatski stavlja ispred Meksikanca.
E, sad, bez obzira na to, kako je koji od njih dvojice uspio doći u F1, pokušavajući realno i objektivno gledati, vrijeme i rezultati će pokazati tko je bolji od njih dvojice. Mislim da će ipak ovaj rez Sergia na VN Malezije, dodirnuti Kamui u njegovoj svijesti, ali ne previše. Jer Japanac je stvarno čvrst karakter, nije neka mamina maza.
Što kaže kolega Kenny, nije baš najbitnije koji će od njih biti prvi na kraju ove sezone, ali opet i to se gleda, kada se neke stvari računaju. Mislim da je sam Kamui spominjao, da ga osrednjost neće zadržati u F1 kokpitu, ali i da ima momčadi ( osim Saubera ), koje su zainteresirane za njega i njegove usluge.
Dobri su vozači, ali opet, moj subjektivni instikt mi govori, da je Kamui bolji od njih dvojice. Je, Sergio je meni ostavio zanimljiv dojam nakon ove utrke u Sepangu, ali meni treba još dokaza. :biggrin:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
deda
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 419
Pridružen/a: 12 lip 2008, 17:49
Navijam za: Alonso

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la deda »

Meni je isto Kamui za sada vise pokazao, imao je prosle godine par fenomenalno hrabrih pretijecanja i to ako se ne varam ni manje ni vise nego Schumachera!? Sergio je dobar al treba se jos dokazat, jedno drugo mjesto u cudnim okolnostima nemora znacit nista.
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Kenny »

Gade :biggrin: pogledaj da je i Kamui u F1 došo jer je imao Toyotu iza sebe da nije bilo te Toyote vjerovatno nebi nikad bio u F1 kao što je i sam rekao nego bi kuhao kod starog u restoranu, a tako je slično i Perez stigao u F1. Prije prve trke prošle godine se ni meni Perez nije sviđao jer je donjeo sa sobom sponzore u Sauber, ali već nakon 1 trke se vidilo da je dobar vozač, a to je i potvrdio kroz ostatak sezone
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la pospani gad »

Kenny je napisao/la:Gade :biggrin: pogledaj da je i Kamui u F1 došo jer je imao Toyotu iza sebe da nije bilo te Toyote vjerovatno nebi nikad bio u F1 kao što je i sam rekao nego bi kuhao kod starog u restoranu, a tako je slično i Perez stigao u F1. Prije prve trke prošle godine se ni meni Perez nije sviđao jer je donjeo sa sobom sponzore u Sauber, ali već nakon 1 trke se vidilo da je dobar vozač, a to je i potvrdio kroz ostatak sezone
Je. Točno. Jaka Toyota je bila iza njega. Ali njega je Toyota, od mnogih drugih japanskih vozača uzela pod svoje. Vjerovatno ne zato što su svi mogli jesti free u restoranu njegova oca.

No, šalu na stranu,..... :biggrin:

.....tako da, po meni on je u samu Toyotu došao svojim vozačkim kvalitetama, a ne sa nekim sponzorstvom, i svi znamo, dobivši onu priliku 2009. u Toyoti zbog ozlijede Time Glocka, došao je na slavan glas, zbog kojeg ga je stari lisac Peter Sauber snimio, itd., itd.,....bla, bla, itd.,..... sve ostalo je povijest.
Mene, baš zanima nastup Sauberovih vozača za vikend iza Uskrsa, na VN Kine. Mislim, da će si Kamui dati nekog extra truda. Nadam se.
Čak imam neki predosjećaj, da se je Kamui malo i zalijenio/uspavao, i da mu možda treba ovakav "poticaj", dobar rez momčadskog kolege, da se trgne. Vidit' ćemo.... uskoro....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Kenny »

pospani gad je napisao/la:
Je. Točno. Jaka Toyota je bila iza njega. Ali njega je Toyota, od mnogih drugih japanskih vozača uzela pod svoje. Vjerovatno ne zato što su svi mogli jesti free u restoranu njegova oca.

No, šalu na stranu,..... :biggrin:

.....tako da, po meni on je u samu Toyotu došao svojim vozačkim kvalitetama, a ne sa nekim sponzorstvom, i svi znamo, dobivši onu priliku 2009. u Toyoti zbog ozlijede Time Glocka, došao je na slavan glas, zbog kojeg ga je stari lisac Peter Sauber snimio, itd., itd.,....bla, bla, itd.,..... sve ostalo je povijest.
Mene, baš zanima nastup Sauberovih vozača za vikend iza Uskrsa, na VN Kine. Mislim, da će si Kamui dati nekog extra truda. Nadam se.
Čak imam neki predosjećaj, da se je Kamui malo i zalijenio/uspavao, i da mu možda treba ovakav "poticaj", dobar rez momčadskog kolege, da se trgne. Vidit' ćemo.... uskoro....
Ali gledaj da je za Toyotu sigurno dobra reklama u Japanu da imaju Japanskog vozača, sigurno su mogli na tu trku dovest i nekog drugog vozača Di Restu, Bianchia, ili nekog drugog vozača, ali su oni ipak odlučili na Kobayashia koji je dobar vozač, a i iz Japana je. Na žalost nekih vozača ljudi iz timova gledaju i odakle je vozač, dok nekima to odgovara :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la pospani gad »

@Kenny

Hm.... neka je i bilo tako, da je Toyoti štimalo to, u vezi Kamui-ija, da imaju domaćeg vozača. Ali to nije ni blizu, kako su Sergio Perez, pa Pastor Maldonado, Charels Pic, Vitaly Petrov pa od ove godine i Bruno Senna dobili vozačko mjesto u F1.

Kamui-san nije uopće u toj grupi "F1 plaćenika". Tako da ti otpada takva usporedba u slučaju vozačkog dvojca, Meksikanac-Japanac. Japanac se više "naradio", nego Meksikanac da bi došao u F1.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Kenny »

Točno je da Kamui nije trebao nekog sponzora da dođe u F1, ali mu je trebala Toyota tako da je slično, da ga Toyota nije gurala možda nebi bio u F1 nikad, istina je da sada jema nijednog njegovog sponzora u Sauberu niti mu treba, ja sam htjeo reć za sam početak njegove karijere da je i on trebao Toyotu iza sebe da uđe u F1, isto tako je Perez trebao Meksičke sponzore, Maldonado Chaveza... Ja mislim da sad Perez može F1 voziti i bez sponzora ne samo zbog ove trke, Maldonado do sad ništa nije pokazo, ali nije ni imao priliku u onakom Williamsu, ako se nepokaže dobar ove sezone nije dobar i to je to
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Kamui Kobayashi

Post Postao/la Cuky »

Pa po tome je onda i Schumacher trebao Mercedesa kad je počeo, i Alonso je trebao Telefonicu, i Lewis Hamilton je trebao McLarena, i Vettel je trebao RB....Njega je Toyota uzela kao trećeg vozača, Glock se ozlijedio i on je uskočio, kao što i svaka druga momčad ubaci svojeg 3. vozaač umjesto ozlijeđenog...Ja tu ne vidim nikakve sličnosti sa ulaskom u F2 zbog sponzora
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori