Michael Schumacher

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la dmarijon »

Ma sve to ok. Ali vi koji malo znaju o takvoj ozljedi, znaju da više nećemo vidjeti onakvog Schumija kakvog ga znamo. To bi bilo čudo. Usotalom, već i stručnjaci otvoreno to govore.... :(
Samo neka se trkaju.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la speedy56 »

Napokon neka dobra vijest ovih dana
http://www.motorsport.com/f1/news/schum ... again-todt" onclick="window.open(this.href);return false;

Nadam se da je zbilja tako
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Toon »

.....hmmmmmm.....
"We may assume that Schumacher can live a relatively normal life within a short period of time," said the FIA president.

Jako me muči ta crvena riječ...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Igor18 »

godina dana je prošla...
keep fighting Michael!
Michael is faster than you!!
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Domi »

http://www.vecernji.hr/automoto/schumac ... uge-982346" onclick="window.open(this.href);return false;
Giorgio Terruzi novinar Corriere della Serra otkrio je nove detalje o automobilističkom prvaku kojem je danas 46. rođendan.

- Schumacher plače. Nekada čak i misteriozno. Plače kada čuje glasove svoje djece, kada čuje glas svoje žene, ili kada čuje svoje pse. U tišini sobe u kojoj je smješten - suza se sliva niz njegovo upijeno lice na svaki zvuk koji mu je poznat. U svemu ovome možemo vidjeti život, smješten u toj suzi. Baš tu je snaga čovjeka koji je ganut, i koji nas je sve dirnuo. Imamo njegove suze, njegovi osjećaji su očiti - napisao je Terruzi.
[-o< :cry:
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

Hebemu sunce ajmo Schumy ovo je tvoja godina!
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Igor18 »

Za one koji možda nisu gledali/pročitali, Schumijev sin ostvario prvu pobjedu

http://www.autoblog.com/2015/04/27/mick ... formula-4/" onclick="window.open(this.href);return false;
Michael is faster than you!!
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Kenny »

Jel ima kakva novost oko njega? Mjesecima ništa nisam vidio
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Cuky »

čitao sam pred neko vrijeme da su u medijima izlazile netočne ili nepotpune informacije koje su valjda dobivali od ljudi koji bi ga posjetili pa je obitelj odlučila da više neće dopuštati posjete i da će novosti biti samo kad imaju neke veće pomake
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la vidc »

2 godine već prošlo :(
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

eh da. Još takva izolacija gdje vijesti doslovno na kapaljku izlaze (one pouzdane) ove dvije godine cini još težima. Forza Schumi!! [-o<
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Kenny »

Bolidi koje je vozio, nisam znao da je testiro Ferrari već 94 i 95 i da je testiro Ligier 94 i Sauber 97. Kako to da je testiro za Ferrari 94 i 95 kad je bio u Benettonu tih sezona
http://www.motorsport.com/f1/photos/mai ... y/?r=88268
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

Ligiera je bio vozio zato da testiraju Renaultov motor, pošto su godinu prije u Benettonu vozili na Fordovim motorima.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Cuky »

Ligieru je djelomično vlasnik bio Flavio Briatore, njihov je bolid za 1995. bio praktički prebojani Benetton B195 it 1995.
slika


Što se Ferrarijevih bolida tiče...mislim da je ove iz 1994. i 1995. testirao nakon što je potpisao za Ferrari...tada testiranja nisu bila regulirana i moglo se testirat što god i kad god
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Kenny »

Znači on je već 94 imo potpisan ugovor sa Ferrarijem? Jel Honda onda imala toliko loš motor kad je Ligier bio puno slabiji?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Cuky »

ne...nego kad je na kraju 1995. prešao u Ferrari prije nego je bolid za 1996. (F310) bio gotov Schumacher je mogao voziti jedino starije bolide. Kako je F310 bio nastavak evolucije modela 412 T2 iz 1995. (čak su na početku sezone i korišteni neki djelovi sa tog starijeg bolida jer su imali problema sa novima) testiranje starijeg bolida je bilo korišteno kao prilika da se Schumacher aklimatizira u ekipu, da svoje mišljenje o kvalitetama i problemima bolida kako bi se moglo već prije prve vožnje F310 razmišljati o promjenama koje bi možda bilo potrebno napraviti. Tokom sezone je došla druga verzija F310 koja je za razliku od početne imala visoki nos te promjene na ovjesu i još pokojim djelovima...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la kowalski »

Jel to bio zadnji v12? Sjećam se da sam čitao negdje da je MS izjavio nakon sta je testirao taj ferrari da je auto bio dovoljno dobar za naslov te 1995
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Kenny »

Da zadnji V12, sumnjam da Alesi nebio osvojio prvenstvo s njim da se moglo
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

kowalski je napisao/la:Jel to bio zadnji v12? Sjećam se da sam čitao negdje da je MS izjavio nakon sta je testirao taj ferrari da je auto bio dovoljno dobar za naslov te 1995
Po imenu vidis da je zadnji (412 t2 -4 za broj ventila po cilindru, 12 za v12 i T za transverzalno smjesten mjenjac) sljedbenik za 1996 je 310 (3.0 v10)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la pospani gad »

Kenny je napisao/la:Bolidi koje je vozio, nisam znao da je testiro Ferrari već 94 i 95 i da je testiro Ligier 94 i Sauber 97. Kako to da je testiro za Ferrari 94 i 95 kad je bio u Benettonu tih sezona
http://www.motorsport.com/f1/photos/mai ... y/?r=88268
Znam ( sjećam se ) da je vozio Ligier iz '94. i Ferrari iz '95., ali se ne sjećam da je vozio Sauber iz '97. i zašto?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la pospani gad »

Kenny je napisao/la:Da zadnji V12, sumnjam da Alesi nebio osvojio prvenstvo s njim da se moglo
Vjerujem da bi Jean Alesi osvojio prvenstvo 1995., da se moglo.
Auto je bio pouzdan,..... ali ubrao je samo pobjedu u Kanadi. I to je bilo na konto Michaelovog peha,....

OT;
Nikad neću prežaliti te godine, koje je Jean "morao" protrajbati u smeću od Ferrarija..... tu ubrajam i štetu u vremenu koju je potrošio Ivan Capelli 1992.,.........
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la:
Kenny je napisao/la:Bolidi koje je vozio, nisam znao da je testiro Ferrari već 94 i 95 i da je testiro Ligier 94 i Sauber 97. Kako to da je testiro za Ferrari 94 i 95 kad je bio u Benettonu tih sezona
http://www.motorsport.com/f1/photos/mai ... y/?r=88268
Znam ( sjećam se ) da je vozio Ligier iz '94. i Ferrari iz '95., ali se ne sjećam da je vozio Sauber iz '97. i zašto?
Sauber je zamolio schumija da testira njihov bolid na Fioranu dok je unutra bilo malo goriva i da da svoje misljenje posto je balans bio los u takvom stanju.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la pospani gad »

F1NAC je napisao/la:
pospani gad je napisao/la:
Kenny je napisao/la:Bolidi koje je vozio, nisam znao da je testiro Ferrari već 94 i 95 i da je testiro Ligier 94 i Sauber 97. Kako to da je testiro za Ferrari 94 i 95 kad je bio u Benettonu tih sezona
http://www.motorsport.com/f1/photos/mai ... y/?r=88268
Znam ( sjećam se ) da je vozio Ligier iz '94. i Ferrari iz '95., ali se ne sjećam da je vozio Sauber iz '97. i zašto?
Sauber je zamolio schumija da testira njihov bolid na Fioranu dok je unutra bilo malo goriva i da da svoje misljenje posto je balans bio los u takvom stanju.
Vidiš, nije to tako davno bilo, a smijelo se to napraviti. To je danas nezamislivo,...... Možda je dobio i neku pinku za to, nemoguće, da je to išlo za džabe,....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Cuky »

danas je problem što nije moguće testirati kad god želiš...

A slična situacija se dogodila i prošle godine na zimskim testiranjima. Mercedes je posudio Wehrleina Force Indiji koju je onda vozio ujutro, a popodne kako ni Hamilton ni Rosberg nisu bili u mogućnosti onda su ga vratili natrag i nakon ručka je vozio Mercedesa.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:danas je problem što nije moguće testirati kad god želiš...

A slična situacija se dogodila i prošle godine na zimskim testiranjima. Mercedes je posudio Wehrleina Force Indiji koju je onda vozio ujutro, a popodne kako ni Hamilton ni Rosberg nisu bili u mogućnosti onda su ga vratili natrag i nakon ručka je vozio Mercedesa.
Hm,.... miješaš kruške i jabuke.
Sauber je trebao Michaela da dobije vrhunsku procjenu bolida sa vrlo praznim tankom goriva.

A Pascal Wehrlein nije ovom prilikom bio test vozač za Force Indiju, ali je imao neke poveznice sa FI jer je bila neka glasina, da postoji mogućnost da zamijeni u utrkama, ili Pereza, ili Hulkenberga. Ako se dobro sjećam. :-k
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Odgovori