Michael Schumacher

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Kenny »

slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

njemacki novinar je isao po stazi kud je i Schumacher isao. Pri kraju videa je dio staze di su ona kamenja

Zadnja izmjena: F1NAC, dana/u 05 sij 2014, 15:48, ukupno mijenjano 1 put.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Igor18 »

MIKA HAKKINEN, bivši prvak Formule 1 i najveći rival Michaela Schumachera, prokomentirao je u intervjuu za Bild tešku ozljedu na skijanju njemačkog vozača.

"To je nešto najgore što ti se može dogoditi. Schumacher će dobiti ovu bitku jer je borac koji nikad ne odustaje sve dok ne pobijedi", poručio je Finac koji je i sam doživio tešku nesreću 1995. godine i poput Schumachera završio u komi.

"U početku je to bio strašan šok. Novine su bile pune mojih slika kako me krvavog izvlače iz bolida, a obitelj nije dobila nikakve informacije. Vidjeli su samo slike, no nisu mogli znati u kakvom sam stanju. Kad sam se probudio, prvo sam si postavio pitanje: mogu li micati noge i ruke? Jesam li izgubio vid? Odmah mi je bilo jasno da će oporavak dugo trajati. ", izjavio je Hakkinen i dodao:

"Pričao sam o nesreći puno s Michaelom. On je zapravo emotivan čovjek, iako se takav nije činio na stazi. Zato sam uvijek imao toliko poštovanje prema njemu, zato su i ljudi toliko pogođeni ovom nesrećom."
Michael is faster than you!!
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la speedy56 »

Postoji snimka Schumacherove nesreće, naime, igrom slučaja 35 godišnji Nijemac je smartphoneom snimao curu i u pozadini ulovio Schumachera. Iz snimke se jasno vidi da nije bio prebrz, točnije da nije išao više od 20km/h.
Im Hintergrund des Films ist demnach leicht verwackelt zu sehen, wie ein Skifahrer in dem nicht präparierten Teil zwischen zwei Pisten über den Schnee gleitet und schließlich zu Fall kommt. Nach Aussagen des Zeugen, der sich am Freitag beim SPIEGEL meldete, war dieser Skifahrer offenbar Michael Schumacher. Er soll "gemächlich gefahren" und mit einem Tempo von "maximal 20 Stundenkilometern" unterwegs gewesen sein.
http://www.spiegel.de/panorama/leute/de ... 41827.html" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la dmarijon »

Ne znam koliko znate o komi, ali već ovo nažalost ne zvuči dobro. Što je koma duža, to je teže biti bez posljedica nakon buđenja. Probudit će skoro sigurno, jer ga oni drže u komi. Devet dana je već dosta dugo... :(
Samo neka se trkaju.
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la K1M1 »

Ne znam ni ja puno o tome ali 9 dana nije uopce predugo kao što možda misliš... Karl Wendlinger je nakon onog udesa u monaku 1994. bio u komi 3 tjedna, pa se eto uspio potpuno oporavit i vec sljedece godine ponovno vozit f1... Stirling Moss je nakon nesreće bio u komi mjesec dana i isto se uspio potpuno oporavit... A to su samo primjeri iz f1 za koje znam, bilo je sigurno slučajeva da su ljudi bili u komi i 2,3 mjeseca pa su se potpuno oporavili...

Naravno to su teške ozljede glave i svakakve posljedice su moguće, ali je isto tako moguce i da se u potpunosti oporavi, što se iskreno nadam i vjerujem da hoće ;)
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Armanini »

bas malo prije pricam s majkom pa mi prica o nekim slucajevima gdje je zena bila 3 tjedna u komi i poslije se vratila na posao "kao da nis ni bilo"..

samo da.. ovo je vjerojatno puno rizicnije obzirom da je glava u pitanju..
Probudit će skoro sigurno
koliko god to optimisticno zvuci za procitat, koliko je meni jasno to jos nitko ne moze garantirat.. iako negdje pise da je neki doktor izjavio da je izvan zivotne opasnosti, vecinom u nastavku teksta pise da su to sve spekulacije i da je jos rano za rec :/ :(
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la pospani gad »

K1M1 je napisao/la:Ne znam ni ja puno o tome ali 9 dana nije uopce predugo kao što možda misliš... Karl Wendlinger je nakon onog udesa u monaku 1994. bio u komi 3 tjedna, pa se eto uspio potpuno oporavit i vec sljedece godine ponovno vozit f1... Stirling Moss je nakon nesreće bio u komi mjesec dana i isto se uspio potpuno oporavit... A to su samo primjeri iz f1 za koje znam, bilo je sigurno slučajeva da su ljudi bili u komi i 2,3 mjeseca pa su se potpuno oporavili...

Naravno to su teške ozljede glave i svakakve posljedice su moguće, ali je isto tako moguce i da se u potpunosti oporavi, što se iskreno nadam i vjerujem da hoće ;)
Karl Wendlinger, nikada vise nije bio, dio Mercedesovog trojca koji je obecavao, poslije te nesrece. Vozio je par F1 utrka 1995. za Sauber, i vidjelo se da to vise nije onaj racer,.....ona nesreca u Monacu 1994., ga je skrsila dozivotno, vezano za trkacu karijeru,....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Toon »

...izgleda da ga još neće buditi iz kome jer je rizik prevelik...čekati i vjerovati...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Kenny »

Nadam se da će se oporavit
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Igor18 »

L'Equipe tvrdi: 'Michaela počinju buditi iz kome'

Puno je vijesti i demantiranja istih od glasnogovornice al ja se nadam da bu sve OK na kraju. Vjerujem da ne samo da će se probudit i normalno funkcionirat nego da ćemo ga u budućnosti vidjet kako na nekoj stazi naganja neki auto ili karting. Ipak je on šampion!!

Michael is faster than you!!
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la McLewis »

potvrdila i glasnogovornica da ga bude...
McLaren u <3
Avatar
kreja
Postovi: 91
Pridružen/a: 14 stu 2010, 18:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Michaela Schumachera
Lokacija: ljubuški

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la kreja »

Izgleda da je nakratko otvorio oči prilikom buđenja što je odličan znak,drži se majstore!!
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Scuderia »

Schumi navodno ima upalu pluca. :(
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la F1NAC »

auuu :( jbmu kud jos i to
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Kenny »

ajde neka se već jednom probudi i da sve bude u redu
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Domi »

Korina demantirala da ima upalu pluća.
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la gjoko-mkd »

to je lepa vest.nesto najlosije sto se moze dogoditi na coveku koji je u komu je upalu pluca.pre pola sata sam se vratio iz bolnice gde moj drug prezivljala nesto slicno kao sumaher,i nekako vucem paralele celo vreme.njega ga je zadesila aneurisma krajem kolovoza,nije u komu ali nista ne zna.nikog ne razspoznaje.

nadam se da ce bar shumi izbeci ovu sudbu
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Igor18 »

Felipe Massa, brazilski pilot u Formuli 1, posjetio je ovog tjedna svog nekadašnjeg timskog kolegu Michaela Schumachera, u bolnici u Grenobleu.

Podsjećamo kako više od mjesec i pol dana Schumacher leži u bolnici u umjetno izazvanoj komi poslije teških ozljeda glave, koje je zadobio prilikom skijanja u Francuskoj.

Massa je poslije posjete Schumacheru stao pred novinarske mikrofone te izjavio:


- Uvijek sam optimist, pa sam optimist i u slučaju Schumachera. Djelovao mi je potpuno normalno, makar nisam liječnik i ne mogu davati nikakve prognoze - rekao je Massa i dodao:

- Dok sam mu pričao pomicao je nekoliko puta s usnama. Vjerujem i svi mi moramo vjerovati kako će se Schumi probuditi i kako će još uživati u životu. Pričao sam mu mnoge stvari, govorio o novom bolidu, o novoj momčadi, kako mi je bilo u Jerezu… Više sam mu puta govorio neka se probudi. Ja vjerujem u to.
Michael is faster than you!!
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Cuky »

Neda mi se tražiti po drugim portalima, ali s obzirom da gp1.hr uglavnom kopira članke, vjerojatno ne izmišljaju
http://www.gp1.hr/sabine-kehm-michael-p ... e-znakove/" onclick="window.open(this.href);return false;
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Toon »

Nakon onoga što sam do sada vidio ovo je prva ohrabrujuća vijest..jbga lovimo se i za to...ja nažalost nisam takav optimista no 'ajde to mi daje bar neku nadu da će se probuditi koliko toliko kao Michael...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la mrd »

Pozitivne novosti:

slika
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Armanini »

yep, jucer kazu ima znakova ka oporavku, danas cak i da se poceo budit i bit svjestan..
ajd idemo jos malo i tu si!
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Igor18 »

ma neda se gazda! iduće sezone šetal bu se on po boksevima :D
Michael is faster than you!!
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Michael Schumacher

Post Postao/la Cuky »

Izgleda da se legendino stanje u zadnje vrijeme dosta popravlja
http://www.24sata.hr/f1/schumacher-reag ... ima-361117" onclick="window.open(this.href);return false;
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori