Formula 1 Team Manor Racing Team

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

ne kužim zašto je dobra vijest za F1? Pa Rio baš ničim nije pokazao da ne zaslužuje biti u tom bolidu, bio je poprilično ravnopravan sa Wehrleinom za kojeg se govori da je sigurno budući svjetski prvak. Razlika je samo što Wehrlein ima sigurne financije da si osigura mjesto (Mercedes) dok eto Rio nema.

Inače, Rio je potvrđen od Manora kao rezervni vozač
MANOR RACING APPOINTS RIO HARYANTO AS A RESERVE DRIVER

11 August 2016, 07.00 BST/13.00 Jakarta
Banbury, UK

Manor Racing is pleased to announce that Rio Haryanto will remain with the team for the rest of the season, having accepted its offer of a Reserve Driver role.

Rio will be available to deputise should either race driver be unable to take part in an event. He will also be immersed in engineering meetings and PR activities, as the team continues its support for his racing ambitions.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

Eto, još jedan pokazatelj okrutne F1 stvarnosti. Ljudi se prestanu čuditi, kada se ovako nešto dogodi, jer je to kao NORMALNO!? WTF.

http://www.gpupdate.net/en/f1-news/3431 ... -position/

Kao prvo, nemam ništa kontra Haryanta, Wehrleina, Ocona. Čak sam malo pristran za Ocona, jer očekujem da bude nova francuska F1 zvijezda, po onome što sam gledao od njega u formuli 3.
Ovako: po meni Indonežanin Rio nije puno lošiji od Nijemca Pascala, čak su tu negdje po pokazanome u F1. Ali Pascala gura ta premoćna Mercedes mašinerija, i on mi se čini pomalo navikanim,...... no vidjet' ćemo, što će pokazati F1 budućnost.

Sve u svemu, šteta za Haryanta, i vrlo ponižavajuće za njega - ne kao ona priča od ove godine za Kvyta, ali taj hebeni novac uopće nije mjerilo ničega u F1 - nikada kraja profitu, kao da je to glavni pokretač u F1!? F1 je stvoren od ljudi koji su pokretani strašću, a ne novcem,......
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la speedy56 »

Cuky je napisao/la:ne kužim zašto je dobra vijest za F1? Pa Rio baš ničim nije pokazao da ne zaslužuje biti u tom bolidu, bio je poprilično ravnopravan sa Wehrleinom za kojeg se govori da je sigurno budući svjetski prvak. Razlika je samo što Wehrlein ima sigurne financije da si osigura mjesto (Mercedes) dok eto Rio nema.
Zato kaj bih između vozača koji je osvojio dvije serije u svojoj rookie godini (F3, GP3) i pokazao veliki talent (s kojim bi siguran sam i u GP2 ove godine radio odličan posao da ga Merc nije pogurao u DTM) i vozača koji je tri gladne godine (ili 4... ne da mi se sad guglati) vozio GP2 bez da je pobijedio u normalnoj utrci (feature utrci, pobijedio je samo u sprint utrkama) niti pokazao znakove nekog vanzemaljca ipak radije odabrao ovog prvog.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

ali situacija kakva je sad, niti jedan niti drugi nisu dobili pravu šansu pokazati što znaju...jedan je zbog ne svoje greške izgubio šansu, dok drugi dobiva šansu u drugoj polovici sezone u bolidu kojeg nije imao prilike do sada voziti. Loose-loose situacija za obojicu.


A nije ni čudno zašto je Rio izgubio mjesto
From the €15 million listed in the contract with the British-based racing team, Rio has fulfilled only €7.5 million, with biggest backer being state-owned oil and gas company PT Pertamina, which gave €5 million.
http://www.thejakartapost.com/news/2016 ... manor.html
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la F1NAC »

Esteban Ocon ce imat broj 31 (zadnji koji je imao taj broj je David Brabham u Simteku 1994. Momcadski kolega od Ratzenbergera).

Njegove voznje u odnosu na Wehrleina mogu utjecat na to hoce li dobit mozda mjesto u Renaultu.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la F1NAC »

Nema više Pertamine na bolidu (Haryantov sponzor)

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

U Belgiji su počeli koristiti novi nos sa kamerama postavljenim kao kod Ferrarija i Mercedesa (prethodno je u Finčevom postu iznad)
slika


U Singapuru imaju novo prednje krilo. Novi su bočne stranice i kaskade pričvršćene na njih (u pozadini je starije krilo)
slika
slika



Novi sponzor samo za VN Singapura
slika
MANOR RACING PUTS THE SPOTLIGHT ON SPEEDY DELIVERY WITH HONESTBEE

Asia’s leading online concierge service, Honestbee, to feature as Manor Racing’s Fast Companies Series partner for the 2016 Formula 1 Singapore Airlines Singapore Grand Prix

Friday 16 September
Marina Bay Street Circuit, Singapore

For this weekend’s 2016 Formula 1 Singapore Airlines Singapore Grand Prix at the exciting Marina Bay Street Circuit, the online concierge start-up Honestbee, will be Manor Racing’s first Asian “Fast Companies Series” partner. By choosing to partner with the region’s most promising start-up, Manor Racing are providing Honestbee with access to the pinnacle of motorsport.

Honestbee have been rapidly expanding across major cities in Asia since 2015. As the leading and trusted online concierge and delivery service for all lifestyle needs, the newly established business is committed to service excellence and to bringing customers convenience and time-savings with their fast and reliable on-demand services.

As a brand, Honestbee also believes in giving back to society. Founded on the principles of being a social impact business, Honestbee seeks to create equal employment opportunities for everyone in their communities through technology.

To mark this partnership, Honestbee interviewed their customers on the importance of speed and efficiency in making the best use of time – a value that both companies embody. Alongside a fast delivery of groceries Honestbee customers were surprised with an invitation to enjoy the Friday of the Grand Prix weekend as guests of Manor Racing.

Over the weekend, the start-up will also run a social media contest, giving the fastest fans the chance to win a signed race suit, which Pascal Wehrlein has worn during the current season.

The Honestbee logo will be in the spotlight on the rear wing end plates of both Manor Racing cars during this captivating night-time event in The Lion City.

Joel Sng, CEO and Co-Founder at Honestbee

“We are excited to be partnering with Manor Racing in Singapore as part of their Fast Companies Series. We focus on bringing the greatest convenience to our customers so that their life is made easier and more productive. As the agile challenger in F1, Manor Racing are the right team to engage with our customers this weekend. These are exciting times for both companies as we share the need for continuous innovation with the focus on speed core to both of our businesses.”

Simon Pavitt, Marketing Director at Manor Racing

“Honestbee has been making waves in Asia. Discussing with them their rapid scaling across major cities in such a short space of time across the region has been fascinating. Together we’ll be introducing fun ways to reward Honestbee’s large customer base. Cities let their hair down when F1 is in town so Honestbee and Manor Racing hope to deliver extra buzz across Singapore this weekend.”
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

"Poludili" u Manoru. Nabrijani su i hoće prestići Renault i Sauber ( na neki način su već i bolji od Švicaraca ).

Pazite ovo: nabrijani su i na 2017. Ako ovo nije patka za prijevremenu prodaju tima.


http://www.gp1.hr/manor-jos-u-sijecnju- ... om-bolidu/


Stephen Fitzpatrick, il' je lud, il' zna što radi!?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la F1NAC »

A započetak imaju čak i neka poznatija imena poput Frya i Tombazisa tako da nemaju neke lijeve gore. Ako zadrze Mercedes i ako imaju budžet da se ostvare misli Tombazisa ispred Saubera bi mogli biti bez beda.

Sve se može druge godine ispremiješat. nisu to malo promjene koje će se dogodit. Vidiš kako su Ferrari i Mclaren propali na prelasku 2008 na 2009.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

OFF topic

Po ovome što Buemi komentira ne bih ništa dodao. Ali kada sam pročitao ovaj članak, sinulo mi je, da bi mogli doživjeti veliku promjenu u odnosima momčadi.

http://www.gptoday.com/full_story/view/ ... rs__Buemi/

Jedino me strah Red Bulla, jer prema njihovom prijedlogu ide promjena u konstrukciji bolida za 2017. Da nam se ne ponovi scenario sa Mercedes ekipom, prema kojoj je i složena sadašnja konfiguracija F1 bolida?

Pa ćemo slijedeće tri godine gledati kako Max V. svršava na podiju - onda bi moglo biti dosadno gledati F1. Samo da toga ne bude...... #-o #-o
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

Jordan King imati će svoj debi na GP vikendu ovaj tjedan u SAD-u kada će za Manor voziti u FP1
http://www.f1fanatic.co.uk/2016/10/17/k ... ebut-cota/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

Malo su se popunili sponzorima u SAD-u... dodani su Microsoft, Flex-Box i Dell, dok je na bokove dodano i ime momčadi.

Također, isprobavaju HALO

slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

Petorica u igri za Manorova mjesta u kokpitu.....

http://www.grandprix247.com/2016/11/12/ ... -at-manor/

Četvoricu vidite, peti je Jordan King - hoće li Lance biti jedini debitant za 2017.-u?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la speedy56 »

Po meni Wehrlein zaslužuje ostati, a od ovih ostalih.... meh :/
Nasr mi niti u GP2 niti u F1 nije bio nešto, Haryanto nešto manje u GP2, u F1 bolje od očekivanog.
Gutierrez je odvozio 3 sezone pa (iako doduše nije ni imao neki bolid) nije pokazao neki vanserijski talent.
King, koliko god mi je dobar u fightovima u GP2, čini mi se nije materijal za F1.
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

Ekipa ide na prodaju. To se i očekivalo.
Po meni, gadna situacija. I za Manor - jer čim se spominju financijske situacije, nema garancije da će ih biti na gridu slijedeće godine.
Gadno i za par dobrih F1 vozača koji službeno imaju upražnjeno mjesto u SAMO u kokpitu Saubera - i to je sve.

http://www.gptoday.com/full_story/view/ ... _for_sale/

P.S. Krivo mi je, što je Lance Stroll dobio mjesto u Wiiliamsu. Nemam ništa kontra njega, ali mladi Kanađanin, po meni, nije F1 talent. Budućnost će pokazati da li, i koliko griješim.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

Navodno Tavo Hellmund, jedan od ljudi zaslužnih za povratak VN SAD-a utrkom u Teksasu te za povratak VN Meksika, je najizgledniji kupac Manora zajedno sa investitorima iz Teksasa

http://www.motorsport.com/f1/news/hellm ... am-857033/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

Glasina se obistinila. Neću mu biti baš lako za novi početak, al' hebi ga...... dajte čovjeku da živi i radi, ono što najbolje zna. Ako bude prema ovoj glasini, sretno Ron.

http://www.grandprix247.com/2016/12/21/ ... -at-manor/
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Kenny »

pospani gad je napisao/la:Glasina se obistinila. Neću mu biti baš lako za novi početak, al' hebi ga...... dajte čovjeku da živi i radi, ono što najbolje zna. Ako bude prema ovoj glasini, sretno Ron.

http://www.grandprix247.com/2016/12/21/ ... -at-manor/
Jadno da su ga otjerali ovi iz Mclarena, a stvorio je ovaj današnji Mclaren. Bilo bi zanimljivo da u idućih par sezona uspije bit Manor bolji od Mclarena
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la F1NAC »

Čini se da je dosao konacan kraj za Manor. Azijski potencijalni investitori su odustali
Having already delivered the welcomed news of a potential purchase of the team just before Christmas it is with great sadness that I have to report the news of Manor Racing's demise. My source who provided insight into the potential takeover by an Asian consortium contacted me last night with a heavy heart, letting me know that the deal had fallen through and that the current owners are no longer willing to bear the financial costs of operating the team.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

Tvrtka Just Racing Services Ltd., koja vodi momčad Manora, je u stečaju. Vlasnikl prava na mjesto u F1, Manor Grand Prix Racing, nije u stečaju. Kompletno osoblje momčadi je isplaćeno za do kraja prosinca, a daljnji nastavak njihovih ugovora ovisit će o tome hoće li biti nađeni novi vlasnici.
https://www.jamesallenonf1.com/2017/01/ ... istration/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:Tvrtka Just Racing Services Ltd., koja vodi momčad Manora, je u stečaju. Vlasnikl prava na mjesto u F1, Manor Grand Prix Racing, nije u stečaju. Kompletno osoblje momčadi je isplaćeno za do kraja prosinca, a daljnji nastavak njihovih ugovora ovisit će o tome hoće li biti nađeni novi vlasnici.
https://www.jamesallenonf1.com/2017/01/ ... istration/
Čini se da je to kraj.

Scarbs:
I'm hearing Manor's staff told to find new jobs. Fingers crossed for the people who put their faith and livelihoods into the reborn team.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Kenny »

Bilo bi šteta da propadnu
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la F1NAC »

Nasr je s onom vožnjom u Brazilu shebo Manor i svoju F1 karijeru (ironija :D)
Fitzpatrick said: "When I took over the team in 2015, the challenge was clear; it was imperative that the team finish in 10th place or better in 2016.

"For much of the season we were on track. But the dramatic race in Brazil ended our hopes of this result and ultimately brought into doubt the team's ability to race in 2017."
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la pospani gad »

Ostajem optimista za Manor do 27.2.2017.
Čak im dajem neku šansu do 26.3.2017. - možda Bernie prolupa, pa složi neko svoje prolazno-pozitivno ludilo. Zna on imati, neke takve faze - pomogao je timovima i prije.
Naravno, ta njegova financijsko-pravna pomoć timovima, se uvijek okretala u interesu za samu F1 i za samog Bernieja. :)
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la Cuky »

stečajni upravitelji pronašli su novaca da zadrže osoblje u momčadi sa kompletnim plaćama do kraja ovog mjeseca kako bi mogli nastaviti sa radom i povećali šanse da će se naći neki investitor.
http://www.bbc.com/sport/formula1/38603355


Također stečajni upravitelji i dalje razgovaraju sa zainteresiranim stranama
http://www.skysports.com/f1/news/12433/ ... -continues


Inače, bilo je nedavno pisano da ako ne uspiju pronaći kupca do 20. siječnja onda vrlo vjerojatno neće biti na VN Australije jer iako je bolid dizajniran stečajni upravitelj ne dozvoljava da se troši još više novaca te se bolid ne može izraditi. No čak ako ni do tad ne nađu kupca to i dalje ne mora 100% značiti kraj jer ako se pojave na stazi zaključno sa VN Rusije i dalje će imati pravo nastupa u prvenstvu (smiju propustiti 3 utrke)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori