Formula 1 Team Manor Racing Team

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Formula 1 Team Manor Racing Team

Post Postao/la gringo73 »

Danas je "predstavljen" bolid (koji još nije viđen) Virgin Racinga-a. VR-01 je u potpunosti napravljen u CFD-u, bez zračnih tunela. Za sad se zna da će bolid biti crveno-crne boje, a ostali podaci su vam ovdje. Ono što je jako učljivo je dužina bolida: 5500mm :!: Mercedes GP je dug 4800mm, ili 70 cm kraći. (Renault je 5050mm) Vozači ovog trolejbusa su Glock i Di Grassi.
Bolid je trebao biti predstavljen online, ali zbog tehničkih problema koje su imali, još nema prvih slika...ali čim izađu, stavljajte. :D
Bolid putuje za Silverstone gdje će sutra prve krugove voziti Timo Glock. Na Silverstonu će biti 2 dana.

slika

slika
slika
Avatar
brg
Postovi: 53
Pridružen/a: 30 sij 2010, 21:00
Navijam za: JB

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la brg »

to je neka greška, prije da je dug 5050mm
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la King iCool »

Ne izgleda loše autić ima lijep dizajn, malo me podsjeća na Spyker ne znam ni sam zakaj...
dribler
Postovi: 58
Pridružen/a: 29 ruj 2009, 14:18
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes GP
Lokacija: Zagreb

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la dribler »

Ne izgleda loše?!

Meni izgleda fantastično!!
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la gringo73 »

Poprilično dug i uzak nos...

slika

slika

slika
slika
Avatar
Bernardinac
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 473
Pridružen/a: 14 srp 2009, 12:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la Bernardinac »

Najljepše obojen bolid do sada, definitivno :)
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

ovi trajblovi na prednjem krilu mu nisu trebali
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la Kenny »

gringo73 je napisao/la: VR-01 je u potpunosti napravljen u CFD-u, bez zračnih tunela.
Svi pričaju da je USF1 najlošiji, a vidim da ni Virgin nije išao u zračni tunel.
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la Schumy.d »

Odlično izgleda bolid!! :thumbup:
Felipe Massa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1569
Pridružen/a: 19 pro 2008, 17:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: Felipe Massa-Ferrari

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la Felipe Massa »

Fino izgeda bolid.Videcemo koliko ce biti brz.Verovatno da ce biti na kraju poretka sa USF1(ako se oni pojave).
slika

Ayrtone nek ti je vječna slava i hvala.Bio si moj poslednji junak i idol.
spacedoc
Test vozač
Test vozač
Postovi: 592
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 17:39
Navijam za: Za kog ove godine navijat

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la spacedoc »

ako je brz kak zgleda bit ce ludo , zbog duzine bolid monako ce im biti trn u oku
slika
Avatar
Friga
Postovi: 147
Pridružen/a: 02 svi 2008, 10:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Raikkonen
Lokacija: Galgovo

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la Friga »

slika
Krilo mi se čini malo drugačije od drugih.. A bolid su stvarno dobro ofarbali..! :thumbup:
TF110 - Toyota F1 '10
slika"
Avatar
brg
Postovi: 53
Pridružen/a: 30 sij 2010, 21:00
Navijam za: JB

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la brg »

Pa njima je najvažnije da je dobro ofarban ,nisu oni tu radi osvajanja prvenstva nego radi reklame
Avatar
schumy
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 354
Pridružen/a: 22 vel 2005, 21:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Sisak

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la schumy »

brg je napisao/la:Pa njima je najvažnije da je dobro ofarban ,nisu oni tu radi osvajanja prvenstva nego radi reklame
potpuno se slažem s tobom
Avatar
almeida
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1092
Pridružen/a: 01 tra 2008, 20:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Za ulizivanje..
Lokacija: grad u moru,grad u kamenu-ZADAR
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la almeida »

Sjajno ofarban,nadam se da će biti brz bolid,sve što je branson uzeja u ruke bilo je dorbo,pa tako može i ovo ;)
slika
"..lipi moj grade uvik te se sitin.."
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la 47 »

E onda su uspjeli, jer izgleda odlično! Baš fali malo individualnosti, svi su neki dosadni samo sa sponzorskim naljepnicama.
Ovaj bar ima nekakav karakter, šare su zakon :D
slika
Avatar
nikolaa
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1131
Pridružen/a: 18 lis 2007, 18:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: FERRARI

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la nikolaa »

Fantastican obojan bolid.Iybor boja je fantastican i osvjeyenje je u F1 karavanu.

Sto se tice tehnickog aspekta,ja ipak nesto puno ne vjerujem u potpuno CFD dizajniranje bolida,ali opet tko zna.
Nos bolida je vrlo slican Ferrari-jevom,kao i straznje krilo.Na prednjem krilu mi se cini da nije dovrsen posao.Jos ce tu bubnuti flap-ove vjerojatno od Brawn-a.U tom fazonu posto rub krila podsjeca na rub Mercedesovog bolida.Takodje nema nosace straznjeg krila poput Mercedes-a.Implementiran pokrov motora kao kod Ferrari-ja,Wiliams-a i Mercedes-a.Ono konvencionalno,a ne nakovanj pokrov motora kao kod ostalih.
Inace,Wirth nije los strucnjak.Iskusan je,ali i prilicno mlad i radikalan.
Ima zanimljivih stvari na bolidu koji je cini mi se mjesavina Mercedes-a i Ferrari-ja.Nadam se sto boljoj brzini ovog bolida,jer sto je vise konkurentnih momcadi to je bolji show.
FORZA FERRARI!!!
Lotus
Postovi: 94
Pridružen/a: 18 stu 2009, 02:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la Lotus »

Jedan od spoznora Marussia. :lol: :lol:
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la luka_kimi »

Bolid izgleda vrlo moćno. Boje su fantastično poklopljene, sigurno jedan od najljepših bolida.

Što se tiče performansi, nisam siguran. Ako sam dobro shvatio, bolid je dizajniran samo pomoću CFD-a i CAD-a. Tehnički gledano, po tome, bolid će funkcionirati, sada, kako će se taj bolid pokazati u praksi... Tko zna.

Iznenadila me zapravo smionost Virginovih inžinjera, pored svih tih bolida koji su, laički gledano, normalne dužine, oni naprave jedno takvo "čudovište", duljine preko 5 metara.

Nos je veoma neobičan. Uzak, dugačak i nekako špicast. Koliko vidim,podignut je slično kao i Ferrarijev, što u kombinaciji sa tanjim prednjim gumama donosi veći protok zraka i drugačije performanse prednjeg ovjesa. Nos je, kao što smo i očekivali, u stilu prošlogodišnjeg nosa Red Bulla , žljebovit, dakle, ako gledamo od kokpita prema prednjem kraju bolida, što je sada postalo vrlo "in".

Shark fina zasada nema. Bolid djeluje pomalo agresivno, iako to ne mora ništa značiti. Kako je nikolaa rekao, ima puno pojedinih djelova i inovacija sa drugih i vjerojatno konkurentnijih bolida. To ne mora nužno značiti da je bolid dobar, ali isto tako, niti loš. 8)
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la gringo73 »

Na prirodnom svijetlu, ipak je boja malo drugačija.

slika

slika


Isti modni kreator? :)

slika
slika
Avatar
Friga
Postovi: 147
Pridružen/a: 02 svi 2008, 10:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi Raikkonen
Lokacija: Galgovo

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la Friga »

luka_kimi je napisao/la:Iznenadila me zapravo smionost Virginovih inžinjera, pored svih tih bolida koji su, laički gledano, normalne dužine, oni naprave jedno takvo "čudovište", duljine preko 5 metara.

..što je woow puno.! :---)

Evo pogleda sa testiranja -- naravno nemora ništa značit, al opet možda i može bit jedno od dobrih riješenja.. :read:
"We have quite a variation in the length of cars this season with the McLaren, BMW Sauber and Ferrari at the longer end of the scale and the Renault and Williams shorter. It appears that the longer cars are working better, but it’s early days yet and hard to draw conclusions."
Ali prednje krilo im je "suho"! Šta je s tim?
I kako izgleda tu su iskoristili tu razliku duljine.
Ajde komercijala :pare: (velike površine,hehe), al neče valjda bit zahebancija cijelu sezonu..!?
gringo73 je napisao/la:Vozači ovog trolejbusa su Glock i Di Grassi.
E pa žao mi Glocka ako bude tako.. :sranja:(ako ne proradi ono IPAK)
TF110 - Toyota F1 '10
slika"
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la pospani gad »

luka_kimi je napisao/la: Što se tiče performansi, nisam siguran. Ako sam dobro shvatio, bolid je dizajniran samo pomoću CFD-a i CAD-a. Tehnički gledano, po tome, bolid će funkcionirati, sada, kako će se taj bolid pokazati u praksi... Tko zna.

Iznenadila me zapravo smionost Virginovih inžinjera, pored svih tih bolida koji su, laički gledano, normalne dužine, oni naprave jedno takvo "čudovište", duljine preko 5 metara.

Nos je veoma neobičan. Uzak, dugačak i nekako špicast. Koliko vidim,podignut je slično kao i Ferrarijev, što u kombinaciji sa tanjim prednjim gumama donosi veći protok zraka i drugačije performanse prednjeg ovjesa. Nos je, kao što smo i očekivali, u stilu prošlogodišnjeg nosa Red Bulla , žljebovit, dakle, ako gledamo od kokpita prema prednjem kraju bolida, što je sada postalo vrlo "in".

Shark fina zasada nema. Bolid djeluje pomalo agresivno, iako to ne mora ništa značiti. Kako je nikolaa rekao, ima puno pojedinih djelova i inovacija sa drugih i vjerojatno konkurentnijih bolida. To ne mora nužno značiti da je bolid dobar, ali isto tako, niti loš. 8)
Hm.... ne želim biti zloguk... niti mi je to namjera.... iako... ponekad ostavljam negativistički dojam komentiranja ( kod nekih članova ).

Htio bih biti oprezan kod ove izjave. Što želim? Želim se osvrnuti na svoje sjećanje i informacije o glavnom tehničkom licu ove momčadi - Nick Wirth.
On je za sezonu 1994. složio ( ili odobrio ) bolid momčadi Simtek. A znamo da je Roland Ratzenberger poginuo na VN Imole 1994. zbog otpadanja dijela prednjeg krila ( mislim ). To je tada bio dokaz.... koliko su nove momčadi ( njihovo tehničko vodstvo ) riskirale kako bi uspjele.... koliko su bile krhke i neispitane uslijed gomile sati testiranja. Simtek se ugasio 1995. Ali Nick Wirth i dalje radi....

Zato sam skeptičan. Skeptičan sam što on vodi tu novu momčad i što je tako malo testiranja. Eto, toliko....

P.S. A iza Nicka Wirtha ( odnosno tvrtke koja je vodila Simtek - mislim da je Wirth Research ili tako nekako ) je stajao nitko drugi do Max Mosley.... kao i ovaj put... kada je gdin. Mosley odobrio ulazak momčadi Manor GP ( tj. Virgin GP ) u elitno društvo F1.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la sunseeker »

pospani gad je napisao/la: Hm.... ne želim biti zloguk... niti mi je to namjera.... iako... ponekad ostavljam negativistički dojam komentiranja ( kod nekih članova ).

Htio bih biti oprezan kod ove izjave. Što želim? Želim se osvrnuti na svoje sjećanje i informacije o glavnom tehničkom licu ove momčadi - Nick Wirth.
On je za sezonu 1994. složio ( ili odobrio ) bolid momčadi Simtek. A znamo da je Roland Ratzenberger poginuo na VN Imole 1994. zbog otpadanja dijela prednjeg krila ( mislim ). To je tada bio dokaz.... koliko su nove momčadi ( njihovo tehničko vodstvo ) riskirale kako bi uspjele.... koliko su bile krhke i neispitane uslijed gomile sati testiranja. Simtek se ugasio 1995. Ali Nick Wirth i dalje radi....

Zato sam skeptičan. Skeptičan sam što on vodi tu novu momčad i što je tako malo testiranja. Eto, toliko....

P.S. A iza Nicka Wirtha ( odnosno tvrtke koja je vodila Simtek - mislim da je Wirth Research ili tako nekako ) je stajao nitko drugi do Max Mosley.... kao i ovaj put... kada je gdin. Mosley odobrio ulazak momčadi Manor GP ( tj. Virgin GP ) u elitno društvo F1.
isto tako možeš povući paralelu sa williamsom......ne trebaš tako gledati, momčadi su uvijek riskirale i išle do svojih granica, nažalost ponekad je to završilo kobno ali to je konstantna prijetnja svakom vozaču

osim toga otpadale su i raspadale se stvari na bolidima i kasnije (i to prilično često), pa se ništa nije dogodilo, splet nesretnih okolnosti.......nažalost......
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la luka_kimi »

pospani gad je napisao/la:
luka_kimi je napisao/la: Što se tiče performansi, nisam siguran. Ako sam dobro shvatio, bolid je dizajniran samo pomoću CFD-a i CAD-a. Tehnički gledano, po tome, bolid će funkcionirati, sada, kako će se taj bolid pokazati u praksi... Tko zna.

Iznenadila me zapravo smionost Virginovih inžinjera, pored svih tih bolida koji su, laički gledano, normalne dužine, oni naprave jedno takvo "čudovište", duljine preko 5 metara.

Nos je veoma neobičan. Uzak, dugačak i nekako špicast. Koliko vidim,podignut je slično kao i Ferrarijev, što u kombinaciji sa tanjim prednjim gumama donosi veći protok zraka i drugačije performanse prednjeg ovjesa. Nos je, kao što smo i očekivali, u stilu prošlogodišnjeg nosa Red Bulla , žljebovit, dakle, ako gledamo od kokpita prema prednjem kraju bolida, što je sada postalo vrlo "in".

Shark fina zasada nema. Bolid djeluje pomalo agresivno, iako to ne mora ništa značiti. Kako je nikolaa rekao, ima puno pojedinih djelova i inovacija sa drugih i vjerojatno konkurentnijih bolida. To ne mora nužno značiti da je bolid dobar, ali isto tako, niti loš. 8)
Hm.... ne želim biti zloguk... niti mi je to namjera.... iako... ponekad ostavljam negativistički dojam komentiranja ( kod nekih članova ).

Htio bih biti oprezan kod ove izjave. Što želim? Želim se osvrnuti na svoje sjećanje i informacije o glavnom tehničkom licu ove momčadi - Nick Wirth.
On je za sezonu 1994. složio ( ili odobrio ) bolid momčadi Simtek. A znamo da je Roland Ratzenberger poginuo na VN Imole 1994. zbog otpadanja dijela prednjeg krila ( mislim ). To je tada bio dokaz.... koliko su nove momčadi ( njihovo tehničko vodstvo ) riskirale kako bi uspjele.... koliko su bile krhke i neispitane uslijed gomile sati testiranja. Simtek se ugasio 1995. Ali Nick Wirth i dalje radi....

Zato sam skeptičan. Skeptičan sam što on vodi tu novu momčad i što je tako malo testiranja. Eto, toliko....

P.S. A iza Nicka Wirtha ( odnosno tvrtke koja je vodila Simtek - mislim da je Wirth Research ili tako nekako ) je stajao nitko drugi do Max Mosley.... kao i ovaj put... kada je gdin. Mosley odobrio ulazak momčadi Manor GP ( tj. Virgin GP ) u elitno društvo F1.
Dobro, smrt Rolanda Ratzenbergera više je plod debilne ekipe u boksu nego samog dizajna bolida. Ratzenberger je imao sudar u kojem je oštećeno prednje krilo, međutim, ekipa iz boksa vrši "provjeru :evil: " i govore Rolandu da, budući da je sve u redu, ide u još jedan brzi krug.

Ono na što oni nisu računali, jest činjenica da krilo koje je i jako malo oštećeno, pod velikim silama koje djeluju na bolid pri brzini od 300 km/h, jednostavno puca, a što je za posljedicu, nažalost, imalo smrt jednog vozača. Ali ti o tome već vjerojatno sve znaš- ;)

Ono što sam htio reći, jest da Wirth po meni nije direktno niti indirektno odgovoran za smrt Ratzenbergera. Jedino ukoliko je on sjedio na pit-wallu i vršio tehničku provjeru bolida. ;)

Nick Wirth je doista poznat u svijetu F1, kao veoma radikalan stručnjak. Što se tiče samog Virgina, skeštičan sam. U teoriji, bolid bi trebao biti dobar. Ali opet, to je bolid koji je napravljen samo pomoću CAD-a i CFD-a, dakle, praktično, taj je auto još na nuli. ;)

I ružna mi je ova narančasta. :biggrin:
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
themacor
Postovi: 120
Pridružen/a: 25 kol 2006, 01:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Montoya
Lokacija: Beograd

Re: Formula 1 team - Virgin Racing

Post Postao/la themacor »

Ipak nije tako narandzast kao sto neko gore rece:

slika

slika

slika
I am whatever U say I am
Odgovori