Bernie Ecclestone

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Scuderia »

Nanjusio starac novac, nisam siguran da li je on ovo izjavio, ali ne bi me cudilo da jeste.

Zutritt zum Rennzirkus erhält, wer gut zahlt und wo die Formel 1 einen Markt wittert. N

"Dozvolu za utrku ce dobiti oni koji dobro plate, i gdje se F1 moze probiti kao marka".


Ima skoro 100 godina i jos mu nije dosta, zeli jos, a sto je najgore, zeli unistiti F1 gurajuci nove staze, i to u nekim znj zemljama ala Tajland, Azerbajdzana ( koji k ) a izbacivajuci tradicionalne staze.
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Armanini »

ma sumnjam ja u te projekte..
di ce u takvim zemljama se napunit tribine..

a i javnost je prilicno protiv toga, pa ima i to valjda neki utjecaj..


opet, s druge strane.. uvijek je bilo utrka u kalendaru u nekim dalekim zemljama (juzna afrika i sl), tako da nema razloga zasto da ne budu..
stavi se recimo u nasu kozu, da je primjerice ta bistra stvarni projekt i da bernie zeli dovest formulu kod nas.. iako smo mi "egzoticna" i lijepa zemlja, em pol svijeta nikad culo za nas i kod puno njih bi bio isti komentar - u nekim znj zemljama ala jugoslavija :)


problem je kod ovih istocnjaka sa kojima govnjar potpise ugovor na trilijun godina i koje se zadrze u kalendaru, a staze su po sebi bez okusa i mirisa..
dok se ovdje moraju mjenjat il izbacivat..

evo staze u argentini, moto gp sjedece godine, odi tamo jbmu, a ne se ciganit za neku sicu od par miljona :)
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Toon »

još malo...imam osječaj još malo... huhu,huhu
slika
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Armanini »

yep yep, zadnji trzaji :)
rFactor F1 HR server Info
slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Alonso-champ »

Lol Toon..hahaha...crni humor...
Alonsista hasta la muerte..
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Chuck Norris »

Ne bi loše bilo da jedna utrka bude u Afganistanu,tamo bi dobili ono što Bernie želi napetost do samog kraja.Tamo bi umjesto guma pucalo nešto drugo...
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Walter »

Poživiće Bernie još(na našu žalost), siguran sam u to, žilav je on.
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Kenny »

Scuderia je napisao/la:Nanjusio starac novac, nisam siguran da li je on ovo izjavio, ali ne bi me cudilo da jeste.

Zutritt zum Rennzirkus erhält, wer gut zahlt und wo die Formel 1 einen Markt wittert. N

"Dozvolu za utrku ce dobiti oni koji dobro plate, i gdje se F1 moze probiti kao marka".


Ima skoro 100 godina i jos mu nije dosta, zeli jos, a sto je najgore, zeli unistiti F1 gurajuci nove staze, i to u nekim znj zemljama ala Tajland, Azerbajdzana ( koji k ) a izbacivajuci tradicionalne staze.
Zar nije i sada tako?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Scuderia »

Armanini je napisao/la:ma sumnjam ja u te projekte..
di ce u takvim zemljama se napunit tribine..

a i javnost je prilicno protiv toga, pa ima i to valjda neki utjecaj..


opet, s druge strane.. uvijek je bilo utrka u kalendaru u nekim dalekim zemljama (juzna afrika i sl), tako da nema razloga zasto da ne budu..
stavi se recimo u nasu kozu, da je primjerice ta bistra stvarni projekt i da bernie zeli dovest formulu kod nas.. iako smo mi "egzoticna" i lijepa zemlja, em pol svijeta nikad culo za nas i kod puno njih bi bio isti komentar - u nekim znj zemljama ala jugoslavija :)


problem je kod ovih istocnjaka sa kojima govnjar potpise ugovor na trilijun godina i koje se zadrze u kalendaru, a staze su po sebi bez okusa i mirisa..
dok se ovdje moraju mjenjat il izbacivat..

evo staze u argentini, moto gp sjedece godine, odi tamo jbmu, a ne se ciganit za neku sicu od par miljona :)

I ja sumnjam za projekt Azerbajdzan, ali za Tajland mi se cini da ce ih uspjet progurati u kalendar.

Stvar je u tome, sto sam ja veliki nostalgicar po pitanju F1, i kada voze na novim stazama, uvijek od mene dodje glasni " Ah " i sjecanja na stare staze na kojima se vise ne vozi. ( Magny Cours, Imola, Estoril, Adelaide, Buenos Aires, Mexico, A1 ring, Jerez, Kyalami, Donington Park )...

Jasno mi je da je uvijek u kalendaru bilo staza u dalekim zemljama, ali nije ih previse u danasnje doba, aludiram na Aziju ?

Probat cu ih nabrojati :
Japan, J.Koreja, Indija, Kina, Singapur, Bahrein, Abu Dhabi , ( Tajland, Rusija, moguce staze ) - nadam se da sam ih sve izbrojao.

U usporedbi sa europskim stazama...

Spanjolska, Monaco, VB, Njemacka, Madjarska, Belgija, Italija -

Isti je broj, no otpadat ce u blizoj buducnosti, u korist drugih staza, " boljih".


Na kraju od europskih staza ce ostati jedino Monaco ( zbog elite ), Italija ( tradicija ) i mozda Belgija ( zasto mozda ? s obzirom da je vec bilo razdoblja u kojima se nije odrzao GP vikend sumnjam u dugotrajno odrzavanje GP vikenda tamo )

Svaka ova nova staza na kojoj se vozi je po meni bez okusa i mirisa, ne znam ni kako recimo izgleda staza u Indiji, Juznoj Koreji, jer su mi lose po sebi, dok recimo A1 ringa se jos dan danas sjecam. (isto vrijedi i za neke druge)

Europa ce od mjesta gdje se ovaj sport doslovno rodio, postati samo onako usputna stanica za prvenstvo, a Azija i Amerika ce postati primarni kontinenti na kojima ce se odvijati prvenstvo. Samo zbog pohlepe starkonje koji ne zna sta ce sa sobom pod stare dane.

Mozda je problem samo u meni sto sam u nekim stvarima sto se tice F1 nostalgican, pa mi bude lose kada citam na vijestima da ovaj pohlepni starac zeli neku novu stazu, u nekoj novoj drzavi, izbacivajuci europske staze koje su mi neusporedivo bolje od bile koje nove gdje se vozi i gdje ce se u buducnosti voziti.

@ Kenny,

Jeste, no, sto mu nije dosta vise ?
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Kenny »

Scuderia zaboravio si na Australiju, Malaysiu, Bahrain, SAD, Brasil, tako da je Europskih staza dosta manje, a nažalost još manje onih pravih staza i ja isto većinu novih staza nemam pojma kako izgledaju dok neke stare znam, mogu reć samo da se slažem sa tvojim postom, a i da me zanima jel Formula može da preživi, a da se Nevozi u Europi
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la wolfman »

moram se složit s scudom...iako sam iz mlađe garde ne sviđa mi se ovo nikako :( samo mi se čini da će prije preživjet VB,ipak su (skoro)sve ekipe tamo ili Njemačka nego Spa s kojom se stalno nešto natežu,nažalost svih pravih fanova f1
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Cuky »

jedine staze koje se meni izvan Europe sviđaju su Interlagos, Austin, Sepang, Shanghai i Buddh...ove ostale su mi sve onako meh (pričam o aktualnim stazama naravno)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Domi »

Suzuka ?
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Cuky »

staza je OK, ima povijest, ali se meni ne sviđa...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la speedy56 »

Meni je Suzuka mrak! Suzuka, Albert Park i Interlagos su mi staze (izvan Europe) bez kojih ne bih mogao zamisliti sezonu. (također aktualne)

Ja se nadam da će se momčadi ili vozači barem pokušati dogovoriti s Bernijem da prestane sa smanjivanjem broja utrka u Europi i odlaženje u nove zemlje s bezličnim stazama. Mislim da je čak Brawn tako nešto govorio prije godinu-dvije kad je bila aktualna priča o izbacivanju Spa.
slika
Avatar
senamozart
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 441
Pridružen/a: 04 lis 2010, 21:47
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1 McLaren Team

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la senamozart »

hoče li ovaj fosil napokon napustiti F-1.

Vlasnik Formule 1 Bernie Ecclestone optužen je u Njemačkoj za primanje mita, a to je i sam potvrdio.
Pod istragom je nakon što je jedan njemački bankar osuđen za primanje 44 milijuna dolara mita od Ecclestonea za prodaju udjela u Formuli 1.

izvor:http://www.guardian.co.uk/sport/2013/ju ... rman-court
slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la gringo73 »

http://www.vecernji.hr/scena/bernie-ecc ... nak-596966" onclick="window.open(this.href);return false;
Što reći!? :biggrin:

slika
slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la McLewis »

Ja se poveselio da ga je srce izdalo zbog previse viagre, kad on golubove hvata hahah
McLaren u <3
Avatar
vu.k
Postovi: 44
Pridružen/a: 14 stu 2010, 22:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: williams

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la vu.k »

Bernie Ecclestone u Londonu je u utorak optužen za veliki korupcijski skandal iz 1995. godine kada je prodavao vlasnički udio u Formuli 1.
http://sportski.net.hr/automoto/bernie- ... una-dolara" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la speedy56 »

:smijeh:
http://www.bbc.co.uk/sport/0/formula1/24831606" onclick="window.open(this.href);return false;

Mislim da je krajnje vrijeme da otiđe u penziju...
slika
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la zizi »

speedy56 je napisao/la::smijeh:
http://www.bbc.co.uk/sport/0/formula1/24831606" onclick="window.open(this.href);return false;

Mislim da je krajnje vrijeme da otiđe u penziju...

nemoj tako. zar u cvijetu mladosti i naponu snage ... :biggrin:
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Walter »

Ha,ha,ha.Ko Mister Bin
slika
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la zizi »

"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Bernie Ecclestone

Post Postao/la Toon »

Inače danas je ovaj mladić napunio laganih 86...a ja pao u depresiju...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Odgovori