Povijest momčadi - Rasprava

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:Ono što sam rekao, i što i dalje cijelo vrijeme tvrdim: STR se smatra nasljednikom Minardija,
TR jeste nasledio Minardi ALI NIJE MINARDI. Da li se sa tim slazes?
STRu se pripisuju svi nastupi Minardija
Gde to? To je pogresno. Jel se Renaultu pripisuju 3 titule iz 1994 i 1995?
i STRu se kao debitantska godina vodi godina u kojoj je debitirao Minardi. Ne shvaćam zašto je to tako teško shvatiti
Zato sto ne moze biti tako. Koja je debitanska godina Red Bula? 2005 ili ona kad je debitovo Jaguar ili mozda ona kad je debitovo Stjuart? #-o
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la pospani gad »

Ja tebe ne razumijem. Po tebi ispada da je npr. Rubens Barrichello vozio za Mercedes, ako je vozio i za Brawn GP i za Hondu!? Zbog statistike ili povijesti momčadi?

Ispada da je Ayrton Senna debitirao sa Benettonom, a ne sa Tolemanom?!
Treba razdvojiti te dvije momčadi: Toleman od 1981. do 1985.; Benetton od 1986. do 2001. jer bi ispalo da je Renault nastao od Tolemana ( a to nije točno ), pošto je 2001. kupio Benetton?! To bi onda značilo prema tebi i nekim statističkim podacima PREKLAPANJE momčadi; recimo 1983. su se zajedno utrkivali Toleman ( budući Benetton ) i Renault kao ista momčad!? A to - nije točno.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la popeye »

Evo Cuky sta pise

First entry 2005 Australian Grand Prix
https://en.wikipedia.org/wiki/Red_Bull_Racing

Sta pise

Constructors'
Championships 2 (2005, 2006)
Drivers'
Championships 2 (2005, 2006)

https://en.wikipedia.org/wiki/Renault_in_Formula_One

AMIN
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Cuky »

to je Wikipedija... službena stranica F1kao prvu sezonu današnjeg RB-a navodi 1997,tj.Stewartow debi.

@Pospani
Preklapanja nema. Kao što sam napisao još dok su postovi bili u Mercedes temi: ovaj Renault i Renault iz 70-ih i 80-ih nemaju nikakve veze jedan sa drugim, osim po imenu i vlasniku.

Tadašnja momčad Renault prestala je sa postojanjem povlačenjem kompanije iz F1. Današnja tvornička momčad vuče korijene od momčadi Toleman
In May 1985, Toleman acquired major sponsorship from the Benetton clothing company, which had previously sponsored Tyrrell and were at the time the major sponsor of the Alfa Romeo team. During the 1985/86 off-season, the knitwear firm purchased the team and it was renamed Benetton Formula prior to the 1986 season. The team, through numerous sales, became Renault factory team since 2016 season.
Kao što je jasno iz citata, momčad Toleman nikada nije prestala sa radom. Ono što se mijenjalo bili su naziv i vlasnik.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:to je Wikipedija... službena stranica F1kao prvu sezonu današnjeg RB-a navodi 1997,tj.Stewartow debi.
A sta wikipedia nije tacna? Kako prva sezona RB moze biti '97 kad je RB kupio Jaguar krajem 2004.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Cuky »

zato jer je momčad, koja trenutno nosi naziv Red Bull svoj prvi nastup imala 1997. pod drugim nazivom

Wikipedija može biti točna, tko god da je sastavljao članak na wiki možda gleda samo od kad se pojavio trenutni naziv... no kad tražim neke informacije mislim da su službeni izvori puno bolje mjesto za traženje informacija
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la zonelsk »

Sluzbeni podaci, a i momcadi same za sebe govore jedno (mislim na njihovu povijest) a vi primjenjujuci svoje "kriterije" pokusavate to opovrgnuti. Why???

Ja sam namerno stavio primjer McLarena koji je vrlo vjerojatno identican kao i ostali, jedino mu nitko nije mijenjao ime. Ali je mijenjao vlasnike, sponzore, momcadi, inzenjere itd... I onda umjesto argumenata dobijem samo smajli.

Ako smatrate da sam napisao glupost, onda barem probajte komentriati i argumentirati to.

EDIT:
Zaboravio se referencirati na wiki. Vecinom je tocna (ili priblizno tocna) ali je jakoo podlozna zajednici jer ne postoji netko jedisntven ko je revidira, tj revidiramo je svi mi ako zelimo. Kako ti mozes nesto napisati na wikipediji tako mozes i prepraviti.

Za precizne i bitne stvari u suštini treba izbjegavti wiki, ako zelis naci nesto na brzinu (osnove) pa kasnije istrazivati vise onda je wiki dobar pocetak.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la:Zaboravio se referencirati na wiki. Vecinom je tocna (ili priblizno tocna) ali je jakoo podlozna zajednici jer ne postoji netko jedisntven ko je revidira, tj revidiramo je svi mi ako zelimo. Kako ti mozes nesto napisati na wikipediji tako mozes i prepraviti.
To je zapravo jedini problem sa Wiki...možeš ju uzeti kao neku startnu točku, jer od nekud treba krenuti. Al kao jedini izvor je jako nepouzdana. Pred par godina kad je HRT izgubio prijenose nogometne LP stajalo je da će kod nas istu prenositi CropesTV. Taj edit sam bio ja napravio, čisto da dokažem jednom kolegi na drugom forumu da ono što piše na Wiki ne treba uzimati zdravo za gotovo. Iako ta TV zapravo uopće ne postoji više od tjedan dana je stajala navedena kao vlasnik prava na prijenos
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la zonelsk »

Hahhaha
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:zato jer je momčad, koja trenutno nosi naziv Red Bull svoj prvi nastup imala 1997. pod drugim nazivom

Wikipedija može biti točna, tko god da je sastavljao članak na wiki možda gleda samo od kad se pojavio trenutni naziv... no kad tražim neke informacije mislim da su službeni izvori puno bolje mjesto za traženje informacija
Cuky naveo sam ti primer Renaulta. Jel se racunaju 3 titule iz '94 i '95? Ne. Onda ni Red Bulov debi nije sa Stjuartom.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la:Onda ni Red Bulov debi nije sa Stjuartom.
Možeš ti to ponavljati koliko želiš, činjenice se ne slažu sa tobom
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Kenny »

I na Wikipedi piše da se je RBR prije zvao Jaguar
https://imgur.com/a/YrewY
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Cuky »

Jer je ista ekipa, to je prethodno ime. Iako, opet, Wikipedija nije najpouzdaniji izvor klikneš li na to ime doći ćeš na Jaguar gdje će onda biti
Previous name: Stewart Grand Prix
Next name: Red Bull Racing

Klikom na Stewartovo ime dobiješ stranicu za Stewart gdje više nemaš prethodno ime, nego samo slijedeće što znači da si došao do početne točke za tu jednu momčad
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:
popeye je napisao/la:Onda ni Red Bulov debi nije sa Stjuartom.
Možeš ti to ponavljati koliko želiš, činjenice se ne slažu sa tobom
#-o

Citiraj mi celu recenicu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la popeye »

Sta pise

http://redbullracing.redbull.com/article/highlights

2005 First F1 Points For The Team
2005 Seventh In Constructors' World Championship In First Racing Season

I nemoj me vise za*ebavati
Zadnja izmjena: popeye, dana/u 23 vel 2018, 12:44, ukupno mijenjano 1 put.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Kenny »

popeye je napisao/la:
Cuky je napisao/la:
popeye je napisao/la:Onda ni Red Bulov debi nije sa Stjuartom.
Možeš ti to ponavljati koliko želiš, činjenice se ne slažu sa tobom
#-o

Citiraj mi celu recenicu.
Red Bullu nije debi sa Stjuartom, nego je to debi tom timu koji je kasnije promjenio vlasnika i ime
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Cuky »

Kenny je napisao/la:Red Bullu nije debi sa Stjuartom, nego je to debi tom timu koji je kasnije promjenio vlasnika i ime
Napokon da netko shvaća ono što pričam već dva dana
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la:Sta pise

http://redbullracing.redbull.com/article/highlights

2005 First F1 Points For The Team
2005 Seventh In Constructors' World Championship In First Racing Season

I nemoj me vise za*ebavati
Ti vjeruj sa tim stavom i pristojnošću u što god hoces, pa i u chemtrailse, da je zemlja ravna...itd.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:
Kenny je napisao/la:Red Bullu nije debi sa Stjuartom, nego je to debi tom timu koji je kasnije promjenio vlasnika i ime
Napokon da netko shvaća ono što pričam već dva dana
Cuky naveo sam ti primer Renaulta. Jel se racunaju 3 titule iz '94 i '95? Ne.

Pa dobro hoces ti meni odgovoriti na ovo?

A kopiro sam ti podatke i sa Red Bulove zvanicne stranice, hoces da kazes da oni sami ne znaju kad su debitovali, osvojili prve bodove? #-o #-o #-o
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Kenny »

popeye je napisao/la:
Cuky je napisao/la:
Kenny je napisao/la:Red Bullu nije debi sa Stjuartom, nego je to debi tom timu koji je kasnije promjenio vlasnika i ime
Napokon da netko shvaća ono što pričam već dva dana
Cuky naveo sam ti primer Renaulta. Jel se racunaju 3 titule iz '94 i '95? Ne.

Pa dobro hoces ti meni odgovoriti na ovo?

A kopiro sam ti podatke i sa Red Bulove zvanicne stranice, hoces da kazes da oni sami ne znaju kad su debitovali, osvojili prve bodove? #-o #-o #-o
Normalno da ta 3 naslova pripadaju Benettonu, a Red Bullovi Red Bullu, ali je tim debitiro 80ih sa Tolemanom
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la popeye »

Recimo da je 3 naslova imo i Jaguar, RB ih kupi i ne usvajaju njihove naslove, pa tako ni ostale njihove rezultate pa ni njihov (Jaguarov) debi!
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Kenny »

popeye je napisao/la:Recimo da je 3 naslova imo i Jaguar, RB ih kupi i ne usvajuju njihove naslove, pa tako ni ostale njihove rezultate pa ni njihov (Jaguarov) debi!
Ne, Jaguar je imo debi kad ga je imo, RBR isto tako, Stewart i Jaguar su osvajali bodove i pobjede za sebe dok je RBR to radio za sebe, ali taj tim je imo svij prvi nastup sa Stewartom, sve statistike im se vode odvojeno, ali taj tim je imao svoju prvu utrku 1997
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la popeye »

Koji tim? Pa jel znas ti kolko je ljudi iz '97 u sadasnjem Red Bulu? :)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Kenny »

popeye je napisao/la:Koji tim? Pa jel znas ti kolko je ljudi iz '97 u sadasnjem Red Bulu? :)
Neznam, jel ti znaš? Koliko je ljudi u Ferrariju od onog iz 1950? ja mislim da je 0, jel to onda neki drugi Ferrari?

Prije par godina znam da je Eddie Jordan pričao kako je tad bilo u Fi i dalje dosta ljudi koji su bili u Jordanu. Sjeti se kad je Kimi pobjedio za "lotus" da su ga pitali nešto u stilo kako je pobjedit za lotus nakon neznam koliko godina, pa je on reko da to nije Lotus, da je Lotus ugašen 94 jer taj tim nije imao nikakve veze sa lotusom, a RBR ima veze sa stewartom iz 97
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la popeye »

I ne mogu se odvajati rezultati i debi. Ili ide sve ili nista. Ako je neki tim debitovo 1997 onda se i svi rezultati od tada prisvajaju. Ali lepo pise na oficijalnoj stranici Red Bula kad su debitovali, osvojili prve bodove.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori