Ayrton Senna da Silva

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Igor18 »

SRV je napisao/la:
Igor18 je napisao/la:
doktor95 je napisao/la:pozdrav ljudi,

Ja imam 15 godina i za mene je A. Senna utjelovljenje svega sto F1 predstavlja ... pogleda sam toliko njegovih videa i svega i stvarno mi je zao sto ga nikad uzivo nisam gleda kako vozi ... a ti ferrari man mozes se sramit ... jak mi je tvoj schumaher koji je bio prvak u samo najjacim bolidima ... kad ga je alonso sa slabijim bolidom porazia (iako ne volim alonsa) ... dok je senna bio ziv ravna mu nije bilo ... a schumaheru je bilo ravnih ... hakinnen, alonso, kimi ... tako da ne pricaj gluposti ... ako sam nesto ode krivo napisa molim da me se ispravi ... LIJEP POZDRAV
Morat ćeš malo bolje proučiti događanja u prošlosti. Iako je ovo tema Ayrton Senna i tu nebi trebalo miješati schumija. Ko je bio bolji nikad se neće znati, vozili su u različita vremena (tehnološka pogotovo) to je isto kao Pele-Maradona, djelovali su u različita vremena, nogomet/formula su bili bitno drugačiji i svako ima svog favorita. Schumacher je osvajao naslove samo u najjačim bolidima?- Pa vozio je praktički samo u 2 (evo od ove sezone i 3-) bolida. A kako je došao do tih naslova?? Proguglaj malo po netu i pogledaj na šta je ličio taj Ferrari u kojeg je Schumacher došao. Kakva je to ekipa bila, i od čega je Schumacher ( zajedno sa još nekim ljudima) izgradio sve te naslove i rekorde. Krenuo je s Ferrarijem praktički sa dna i gradio ekipu i bolid da bi došao do svih tih uspijeha. Nije kao npr.Hamilton došao i sjeo u najbolji bolid na gridu bez da je prstom mrdnuo i osvojio naslove.
Alonso da ga je porazio sa slabijim bolidom? Opet, nebih se složio s tom tvrdnjom. Renault je te 2 godine bio top bolid (tu su uvelike kumovale i gume) i Ferrari je tada bio 3 bolid (2005.godine) iza Renaulta i McLarena na Michelin gumama!

Dok je Senna bio živ bilo mu je ravnih. Kako ne? Alain Prost recimo? A i Mansell je tu bio...
Oprosti, ali se dobro zna ko je (naj)bolji, tu nema sumnje.
Da, Schumacher koji ima 4 naslova svjetskog prvaka više, i još mnogo mnogo rekorda....
Govorim o tome da nikad nisu za pravo odmjerili "snage" na stazi. Da se nije dogodio taj tragičan slučaj, ko kaže da ga Schumacher nebi dobio na stazi 1994. i 1995. godine recimo. U direktnom okršaju. Naravno da ljudi koji su gledali Sennu uživo više naginju na njegovu stranu.
Ja samo hoću reći da je teško (općenito) uspoređivat ljude i sportaše koji su se natjecali u različita vremena. Tehnologija je bila drugačija, uvijeti su bili drugačiji, auti su bili drugačiji. I Schumacher i Senna bili su daleko najbolji vozači svoga vremena. Pa na vrhuncu svoje moći i Schumacher je imao lijepih i zanimljivih vožnji, po kiši i po suhom vremeneu zar ne? Svako doba ima svoje junake i genijalce. Ko je od njih bolji sa sigurnošću i objektivno teško reći jer nisu vozili u isto tehnološko doba, a svi znamo koliko tehnologija u formuli 1 uzima i neutralizira vozačku vještinu ( primjer vam je O Rouge zavoj koji se prije praktički nije mogao proči full gasom, a danas ne da se ne prolazi full gasom nego se još odvozi i sa jednom rukom na volanu a drugom zatvarate f-duct usisnik). Na kraju krajeva, možda i nije bitno ko je bio bolji. I jedan i drugi ostavili su dubok, ne izbrisiv trag u povijesti formule 1.
Michael is faster than you!!
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Chuck Norris »

Igor18 je napisao/la: Da se nije dogodio taj tragičan slučaj, ko kaže da ga Schumacher nebi dobio na stazi 1994. i 1995. godine recimo. U direktnom okršaju. Naravno da ljudi koji su gledali Sennu uživo više naginju na njegovu stranu.
Te 1994 Schumacher je osvojio naslov za jedan jedini bod ispred Hilla.A trebao bi se složit sa mnom da je senna mnogo kvalitetniji vozač od Hilla.
A da još ne govorim o zadnjoj utrci u Adelaidu i načinu na koji je osvojio naslov

Hoću samo reći Schumacher je najbolji vozač u povijesti f1 po statistici ali statistika uvijek ne pokazuje sve.
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Igor18 »

naravno da statistika uvijek ne govori sve, al opet govori puno toga. ne kažem da je na temelju te statistike i rekorda bolji vozač. ja možda ne mogu posve objektivno govorit ko je bolji jer sennu nisam gledo a schumi mi je najdraži vozač al eto za nekoga je senna vozač najbolji svih vremena za nekog schumi. za kog god se "odlucili" imamo jake argumente da taj stav branimo zar ne? makar kad bi ja slagao ljestvicu izgledala bi : 1.schumacher, 1.senna, 3. xyz :)
Michael is faster than you!!
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Chuck Norris »

Igor18 je napisao/la:naravno da statistika uvijek ne govori sve, al opet govori puno toga. ne kažem da je na temelju te statistike i rekorda bolji vozač. ja možda ne mogu posve objektivno govorit ko je bolji jer sennu nisam gledo a schumi mi je najdraži vozač al eto za nekoga je senna vozač najbolji svih vremena za nekog schumi. za kog god se "odlucili" imamo jake argumente da taj stav branimo zar ne? makar kad bi ja slagao ljestvicu izgledala bi : 1.schumacher, 1.senna, 3. xyz :)
Upravo tako.To će uvijek biti vječno pitanje Senna, Schumacher i na koji ćemo teško dobiti objektivan odgovor.Možda pravi odgovor dobije se kad to budu ocijenivali oni koji nisu živjeli za vrijeme jednog i drugog međutim tada nas neće bit da saznamo odgovor :biggrin: :biggrin:

Moja ljestvica je Senna br.1 pa dugo niko,i ta ljestvica je vjerovatno subjektivna jer ja sam se već kao mali dječak "zaljubio" u njegove vožnje
...put u raj nije posut ružama...
SRV
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 883
Pridružen/a: 14 ruj 2007, 20:02
Navijam za: McLaren

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la SRV »

Igor18 je napisao/la:
SRV je napisao/la:
Igor18 je napisao/la:Morat ćeš malo bolje proučiti događanja u prošlosti. Iako je ovo tema Ayrton Senna i tu nebi trebalo miješati schumija. Ko je bio bolji nikad se neće znati, vozili su u različita vremena (tehnološka pogotovo) to je isto kao Pele-Maradona, djelovali su u različita vremena, nogomet/formula su bili bitno drugačiji i svako ima svog favorita. Schumacher je osvajao naslove samo u najjačim bolidima?- Pa vozio je praktički samo u 2 (evo od ove sezone i 3-) bolida. A kako je došao do tih naslova?? Proguglaj malo po netu i pogledaj na šta je ličio taj Ferrari u kojeg je Schumacher došao. Kakva je to ekipa bila, i od čega je Schumacher ( zajedno sa još nekim ljudima) izgradio sve te naslove i rekorde. Krenuo je s Ferrarijem praktički sa dna i gradio ekipu i bolid da bi došao do svih tih uspijeha. Nije kao npr.Hamilton došao i sjeo u najbolji bolid na gridu bez da je prstom mrdnuo i osvojio naslove.
Alonso da ga je porazio sa slabijim bolidom? Opet, nebih se složio s tom tvrdnjom. Renault je te 2 godine bio top bolid (tu su uvelike kumovale i gume) i Ferrari je tada bio 3 bolid (2005.godine) iza Renaulta i McLarena na Michelin gumama!

Dok je Senna bio živ bilo mu je ravnih. Kako ne? Alain Prost recimo? A i Mansell je tu bio...
Oprosti, ali se dobro zna ko je (naj)bolji, tu nema sumnje.
Da, Schumacher koji ima 4 naslova svjetskog prvaka više, i još mnogo mnogo rekorda....
Govorim o tome da nikad nisu za pravo odmjerili "snage" na stazi. Da se nije dogodio taj tragičan slučaj, ko kaže da ga Schumacher nebi dobio na stazi 1994. i 1995. godine recimo. U direktnom okršaju. Naravno da ljudi koji su gledali Sennu uživo više naginju na njegovu stranu.
Ja samo hoću reći da je teško (općenito) uspoređivat ljude i sportaše koji su se natjecali u različita vremena. Tehnologija je bila drugačija, uvijeti su bili drugačiji, auti su bili drugačiji. I Schumacher i Senna bili su daleko najbolji vozači svoga vremena. Pa na vrhuncu svoje moći i Schumacher je imao lijepih i zanimljivih vožnji, po kiši i po suhom vremeneu zar ne? Svako doba ima svoje junake i genijalce. Ko je od njih bolji sa sigurnošću i objektivno teško reći jer nisu vozili u isto tehnološko doba, a svi znamo koliko tehnologija u formuli 1 uzima i neutralizira vozačku vještinu ( primjer vam je O Rouge zavoj koji se prije praktički nije mogao proči full gasom, a danas ne da se ne prolazi full gasom nego se još odvozi i sa jednom rukom na volanu a drugom zatvarate f-duct usisnik). Na kraju krajeva, možda i nije bitno ko je bio bolji. I jedan i drugi ostavili su dubok, ne izbrisiv trag u povijesti formule 1.
Ne poredim ja uopce Sennu i MSC-a. MSC uopce ne spada u sam vrh vozaca, poput Senne ili Clarka. Malo je pak takvih. I ne govorim niti o statistikama niti o titulama.
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Igor18 »

Nego? objasni malo to svoje mišljenje? gdje spada?
Michael is faster than you!!
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Toon »

@SRV i IGORE - hajde molim vas da ta objašnjenja riješite privatnim porukama i prekinete, poput još nekih, gaditi ovu temu jer ona to ne zaslužuje...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Igor18 »

Ako moderatori smatraju da nešto ne valja nek oni to riješe. ovo je tema poput svake druge. to kaj piše senna ne znači da je sveta i da se treba ponašat kao u sterilnoj sobi i pazit da se ne kaže nešto protiv senne
Michael is faster than you!!
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la pospani gad »

Igor18 je napisao/la:naravno da statistika uvijek ne govori sve, al opet govori puno toga. ne kažem da je na temelju te statistike i rekorda bolji vozač. ja možda ne mogu posve objektivno govorit ko je bolji jer sennu nisam gledo a schumi mi je najdraži vozač al eto za nekoga je senna vozač najbolji svih vremena za nekog schumi. za kog god se "odlucili" imamo jake argumente da taj stav branimo zar ne? makar kad bi ja slagao ljestvicu izgledala bi : 1.schumacher, 1.senna, 3. xyz :)
Ja sam gledao vožnje Ayrtona Senne u John Player Special Lotusu, žuto obojanom Lotusu, vrh karijere u McLarenu i tragediju u Williamsu, i gledao sam početke Micheala Schumachera, od debija u Jordanu do sazrijevanja u Benettonu, pa do podizanja Ferrarija. To su vozači koje treba cijeniti zbog takvoga puta u F1. Tu su jednaki. Ostale stvari svatko preferira na svoj način, pa odatle i podijeljenja mišljenja o njihovim vožnjama. Svaki je freak na svoj način. Eto, za mene je Ayrton najbolji i još boljeg nisam vidio.

A ovi instant F1 vozači poput Lewisa mi se ne sviđaju ( ja obožavam ponašanje/karakter Jacquesa Villeneuva, ali i on i Damon su vrlo jeftino dobili dobre aute ). Iako Britanac ima svoje kvalitete, on se ponaša kao da je F1 stvorena zbog njega. Robert Kubica trebao bi se iskristalizirati u pravog F1 junaka, i njega će se iskreno poštovati i gledati. Može biti jednoga dana tako i sa Kamui Kobayashijem. Ja se nadam.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la A.Senna »

Senna je bio posebna karizma i osobnost,na stazi jako agresivan i spreman na sve za pobjedu,tu je njegova velicina a sad je tesko matematicki gledati ko je najbolji vozac,zasto to nebi bio briljantni profesor Prost koji je sigurno u rangu i Senne i Schumachera.Ali moje misljenje je ipak http://www.youtube.com/watch?v=INNKiIMrq8c" onclick="window.open(this.href);return false;
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
BrunoS
Postovi: 123
Pridružen/a: 23 lip 2008, 18:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1 HR TrackMania Team
Lokacija: Mostar

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la BrunoS »

12. studenog ove godine u Brazilu će se održati premijera filma o Senni.

http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... 0889968216" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... 0889968216" onclick="window.open(this.href);return false;

I što se tiče Igorovih komentara, bio u pravu ili ne svejedno, ima čovjek svoje mišljenje, lijepo, pametno, smireno i kulturno ga napiše i to treba da se poštuje, ne treba kao što reče on biti sterilno u ovoj temi, no treba ipak imati potrebnu dozu poštovanja prema ovom velikanu ne samo Formule 1 nego i općenito cijelog sporta, no neki nemaju tu potrebnu dozu poštovanja i sve što znaju pritisnuti je Caps Lock i napisati nešto što nema nikakve logike niti temelja.
slika

The yellow helmet has gone now, All that remains are the tyre marks on the asphalt A void in our hearts and the memories

slika
Avatar
BrunoS
Postovi: 123
Pridružen/a: 23 lip 2008, 18:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1 HR TrackMania Team
Lokacija: Mostar

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la BrunoS »

Izašao je danas i službeni trailer za ovo brazilsko predstavljanje filma:

slika

The yellow helmet has gone now, All that remains are the tyre marks on the asphalt A void in our hearts and the memories

slika
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Walter »

Ovde mi Senna zvuči kao Lebowski "The Dude".

The scene: Eddie Irvine is sitting alone on a table in the Jordan cabin. Jordan's commercial manager, Rubens Barichello and several other people, mostly Team members, are also present. Suzuka was Irvine's first ever F1 race and everyone is watching a re-run of the Senna-Hill-Irvine incident.

Suddenly the door opens and in walks Ayrton Senna accompanied by Norman Howell, director of communications for McLaren and Giorgio Ascanelli, Senna's engineer.

Senna is looking for Irvine, but either he doesn't see him or he doesn't recognise him. Eddie Irvine raises his hand and Senna walks over to him ...

Irvine : Here!

Senna : What the **** do you think you were doing?

Irvine : I was racing!

Senna : You were racing? Do you know the rule that you're supposed to let the leaders come by when you're a back marker?

Irvine : If you were going fast enough, it was no problem.

Senna : I overtook you! And you went three times off the road in front of me, at the same place, like ****ing idiot, where there was oil. And you were throwing stones and all things in front of me for three laps. When I took you, you realised I was ahead of you. And when I came up behind Hill, because he was on slicks and in difficulties, you should have stayed behind me. You took a very big risk to put me out of the race.

Irvine : Where did I put you in any danger?

Senna : You didn't put me in any danger?

Irvine : Did I touch you? Did I touch you once?

Senna : No, but you were that much from touching me, and I happened to be the ****ing leader. I HAPPENED TO BE THE ****ING LEADER!

Irvine : A miss is as good as a mile.

Senna : I tell you something. If you don't behave properly in the next event, you can just rethink what you do. I can guarantee you that.

Irvine : The stewards said "No problem. Nothing was wrong."

Senna : Yeah? You wait till Australia. You wait till Australia, when the stewards will talk to you. Then you tell me if they tell you this.

Irvine : Hey, I'm out there to do the best for me.

Senna : This is not correct. You want to do well. I understand, because I've been there I understand. But it's very unprofessional. If you are a back marker, because you happen to be lapped ...

Irvine : But I would have followed you if you'd overtaken Hill!

Senna : You should let the leader go by ...

Irvine : I understand that fully!

Senna : ... and not come by and do the things you did. You nearly hit Hill in front of me three times, because I saw, and I could of collected you and him as a result, and that's not the way to do that.

Irvine : But I'm racing! I'm racing! You just happened to ...

Senna : You're not racing! You're driving like a ****ing idiot. You're not a racing driver, you're a ****ing idiot!

Irvine: You talk, you talk. You were in the wrong place at the wrong time.

Senna : I was in the wrong place at the wrong time?

Irvine : Yes. I was battling with Hill.

Senna : Really? Really? Just tell me one thing. Who is supposed to have the call? You, or the leader of the race who comes through to lap you?

Irvine : The leader of the race.

Senna : So what have you done?

Irvine : You, you were too slow, and I had to overtake you to try to get at Hill.

Senna : Really? How did I lap you if I was too slow?

Irvine : Rain. Because on slicks you were quicker than me, on wets you weren't.

Senna : Really? Really? How did I come and overtake you on wets?

Irvine : Huh?

Senna : How come I overtook you on wets?

Irvine : I can't remember that. I don't actually remember the race.

Senna : Exactly. Because you are not competent enough to remember. That's how it goes you know.

Irvine : Fair enough. Fair enough. That's what you think.

Senna : You be careful guy.

Irvine : I will. I'll watch out for you.

Senna : You're gonna have problems not with me only, but with lots of other guys, also the FIA.

Irvine : Yeah?

Senna : You bet.

Irvine : Yeah? Good.

Senna : Yeah? It's good to know that.

Irvine : See you out there.

Senna : It's good to know that.

Irvine : See you out there ...

Appearing to turn away Senna then turns back and hits Irvine with his left hand. The blow lands on the right side of Irvine's head. Irvine loses his balance and falls off the table. Senna is still shouting as he is hustled towards the door.

Irvine yells "Insurance claim there!"

Senna (leaving) retorts "You got to learn to respect where you're going wrong!"
slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Dani »

34 years living in the Earth and 16 years as legend in our hearts

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2AaUiwbX ... re=related[/youtube]
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
V3GI
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 467
Pridružen/a: 06 ožu 2010, 23:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: VETTEL I SCHUMI
Lokacija: Gorski kotar/Delnice

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la V3GI »

http://www.spike.com/video/senna-vs-mansell/2812707" onclick="window.open(this.href);return false;

Nikad vise takvih dvoboja :cry:
slika
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la A.Senna »

Sir Stirling Moss, četverostruki viceprvak svijeta u formuli 1 «Ljudi koji me posjećuju često pitaju koliko visoko cijenim Sennu. Tada ih odvedem u predvorje. Na zidu vise dvije potpisane slike vozača. Na jednoj je Juan Manuel Fangio. Na drugoj Ayrton. «Eto, toliko», kažem im.
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la A.Senna »

Negdje krajem osamdesetih Senna ima intervju prije utrke.I pita ga novinar da li ponekad osjeti strah-a on odgovori da više-manje ne, ali ga neka mjesta na nekim stazama znaju ponekad ispunit nelagodom. Tako na ovoj stazi ima jedno mjesto , jedan zavoj, koja ga ispuni tom nekom posebnom vrstom nelagode. Riječ je o intervjuu danom prije trke u Imoli. Slutnja ili samo slucajnost?
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la pospani gad »

A.Senna je napisao/la:Sir Stirling Moss, četverostruki viceprvak svijeta u formuli 1 «Ljudi koji me posjećuju često pitaju koliko visoko cijenim Sennu. Tada ih odvedem u predvorje. Na zidu vise dvije potpisane slike vozača. Na jednoj je Juan Manuel Fangio. Na drugoj Ayrton. «Eto, toliko», kažem im.
Sir Stirling Moss je legenda. Gdje hoćete veći dokaz tko je među vrhu najboljih u F1?!

Uvijek se vraćamo na Michaela Schumachera, kada se spomene tko je najbolji u F1..... Michael je vozio za uspjeh, za statistiku, za 7 naslova,..... Senna je vozio jer je živio, proživljavao F1. F1, to je Senna. Ili Senna=Villeneuve=F1

Već su počeli "skidati" Michaela sa trona. Pogledajte anketu na Pitpassu:

http://www.pitpass.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Uploaded with ImageShack.us

P.S. Pričekajmo 2011-u.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la schuey »

pospani gad je napisao/la:
A.Senna je napisao/la:Sir Stirling Moss, četverostruki viceprvak svijeta u formuli 1 «Ljudi koji me posjećuju često pitaju koliko visoko cijenim Sennu. Tada ih odvedem u predvorje. Na zidu vise dvije potpisane slike vozača. Na jednoj je Juan Manuel Fangio. Na drugoj Ayrton. «Eto, toliko», kažem im.
Sir Stirling Moss je legenda. Gdje hoćete veći dokaz tko je među vrhu najboljih u F1?!

Uvijek se vraćamo na Michaela Schumachera, kada se spomene tko je najbolji u F1..... Michael je vozio za uspjeh, za statistiku, za 7 naslova,..... Senna je vozio jer je živio, proživljavao F1. F1, to je Senna. Ili Senna=Villeneuve=F1

Već su počeli "skidati" Michaela sa trona. Pogledajte anketu na Pitpassu:

http://www.pitpass.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

slika

Uploaded with ImageShack.us

P.S. Pričekajmo 2011-u.
NE želim započeti svađu,ali da ima potpis Piquet juniora dali bi on bio najbolji,pa to je čovjekovo (kako sam kaže) visoko mišljenje-ergo,subjektivno! Fascinatno kako izjaviš da je Senna vozi da bi proživljavao,pa taj čovjek je bio u stanju ubiti ako ne pobjedi,on je pacijent koji je patio na to da bude najbolji,njega je Prost "razvalio". Nemojte me krivo shvatiti ali on je bio dobar samo u kvalifikacijama,zar nije sramota biti "rainman" a da ti suparnik koji mrzi kišu ima više kipnih pobjeda nego ti? Usvim segmentima je bio bolji,u svim osim kvalama! Poanta priče je da je Senna umro,umro kada je popularizirana formula i on j bio prvak. Još nekaj,Clark je za njega izmislio vožnju,hočeš ovisnika i luđaka koji s šuta adrenalinom onda j to Clark koji j vozio SVE ali nije najbolji jel je umro i mlađi,i vozio dva prvenstva i nije F1 toliko popularna bila kao u doba kada ju je Bernie popularizirao,Kimi koji vozi SVE nije popularan jel nije umro,da je umro bio bi legenda! Pazi,nisam spomeno niti jednom Schumachera za kojeg si zapeo,nego sam naveo samo 2 vozača za koja sam siguran da su po meni kompletniji i bolji,ključna riječ je po meni,ne po nekom drugom,osim toga što je Moss u F1? Ja bih rekao senilni starac koji nezna o čem priča,jer ako se on divio Fangiu,kako ali kako pobogu nije neukom seljaku koji je tek sjeo u traktor i počeo vozit bolide a zvan Jim?!?!?! Jednostavno je,zadrti starac iz prahistorije koji mrzi Njemce,a pogotovo Škote! Uvijek će biti diskusija no po meni apsolutno nepotrebno,nema najboljeg,nikad neće biti,vremena su drugačija,svi preferiramo jednu vrstu vozača,i tako ih kvalificiramo. Senna je imao dobrih luđačkih vožnji ali u cijeloj karijeri ja ne znam da je odvezao 10 utrka koje su stvarno dokazale da je fenomen,dok neki drugi (ne mislim na Schumija) su vozili,u puno manje nastupa. Kako god,isprike na podužem postu,ovo neide Sennu nego općenito razmišljanja ljudi,isto tako je po svjetskoj vozačkoj listi Mika Hakkinen u top 10 vozača svijeta,nečuveno,no ljudi glasaju po svom ukusu i tako je bilo,tako će biti.


pozdrav
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Dani »

Koji zaključak za Prosta majko mila. Da li je u svojim sezonama Prost imao više kišnih utrka od Senne. Sigurno da je. Uspoređivat njih dvoje je kao da ja kažem da su Alonso i Massa jednako dobri po kiši. Eto takva ti je usporedba.
Od 19 utrka po kiši u 12 je pobjedio, jednom bio drugi, 4 puta odustao zbog kvara.Pametnome dosta.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la schuey »

Dani je napisao/la:Koji zaključak za Prosta majko mila. Da li je u svojim sezonama Prost imao više kišnih utrka od Senne. Sigurno da je. Uspoređivat njih dvoje je kao da ja kažem da su Alonso i Massa jednako dobri po kiši. Eto takva ti je usporedba.
Od 19 utrka po kiši u 12 je pobjedio, jednom bio drugi, 4 puta odustao zbog kvara.Pametnome dosta.
Pročitaj molim te prvu rečenicu.
Ovo nije post protiv Senne,ovo je post protiv Mossa i njegovog mišljenja,niti jednom riječju ja nisam rekao da je Prost bolji na kiši,nikad nije bio jel nije vozio tako niti ju je volio,dapače. Molim te nemoj sve shvaćati kao napad na tvoga vozača,namjerno sam uzeo Prosta kao primjer,no ni on ne valja jel je duže u F1 vozio.

mini OT;malo lošija usporedba je ipak tvoja,u više trka Alonso je pobjedio 2 puta samo po kiši dok je Massa 1. no nije važno,samo zaboravi na ovu temu,nisam mislio ništa loše poradi Senne,ovo nije pljuvanje po njemu,nego pokušaj dokaza kako svako subjektivno gleda, i mrzim statistiku,ne govori ništa,ali ništa što je relevantno,e tu je pametnom dosta,Senna statistički nije u top 5 vozača! ako uzmeš sve važne kriterije,zar ti je to realno?Ja ga ipak vidim tamo,osobno ne na prvom mjestu no to je moje subjektivno mišljenje.
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
nered
Postovi: 47
Pridružen/a: 15 lis 2010, 00:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la nered »

senna statistički nije u top 5 vozača, al zato rubens barrichello je!? daj nemoj zezat!
i zasto to mika hakkinen nebi bia u top deset? jedini je uspia prismrdit schumaceru krajem devedesetih, a svi znamo kakav su tandem bili schumi i ferrari...
trebalo bi gledat statistiku u postocima i prosjecima, tu bi se vec malo bolje vidilo...
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la schuey »

nered je napisao/la:senna statistički nije u top 5 vozača, al zato rubens barrichello je!? daj nemoj zezat!
i zasto to mika hakkinen nebi bia u top deset? jedini je uspia prismrdit schumaceru krajem devedesetih, a svi znamo kakav su tandem bili schumi i ferrari...
trebalo bi gledat statistiku u postocima i prosjecima, tu bi se vec malo bolje vidilo...
zašto uopće idem komentirati,tko je rekao ikaj ali ikaj o Rubensu? Statistički (kako rekoh ja ne gledam tako i čitaj sa razumijevanjem) nije,a pogotovo Mika nije ni blizu top 10,nijednom,to što ti znaš kakav je Ferrari bio 98 i 99 svaka čast,pa McLaren je bio najbolji bolid na stazi,o čeme pričaš? U svakom segmentu je Ferrari zaostajao,očeš 98 sa katastrofalnim bolidom ili 99 sa lomom noge i opet je Mika osvajao na kraju tek,a dokazao se 2000. godine,i nemoj mi pričat o njemu i još ako kažeš da on nije bio preferiran onda zaista si znalac veći nego Brawn! i dosta OT,tema je Senna,statistički ili ne,u top5 je sigurno. (i odi si zbrajati i oduzimati,uzmi sve relevantne stvari pa češ malo bolje razumijeti i u postocima se inače statistika i radi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

EDIT;evo ja sam svoju statistiku pogledao u top 10 stvari Senna je u samo 3 u top 5 i to je čak 2 puta 5. a Alonso mu za vrat puše na milimetar u dva segmenta,to je statistika,ništa to meni ne znači,ama baš ništa
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
nered
Postovi: 47
Pridružen/a: 15 lis 2010, 00:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la nered »

ok, isto tako se moze reci i da je schumacher osvojia naslove u superiornom bolidu, s podredenim 2.vozacem, i s nelegalnim bolidima i na svakakve druge sumnjive nacine! Al svejedno je najveci, uz sennu, i to ne zelim osporavati!
I prijatelju znam ja dobro sto je statistika, jer sam dipl.ing., i ima sam 2 godine predmet statistika, puste matematike, vjerojatnost, itd., a i zavrsia sam mioc, pa...
Oprostite na ot, ne zelim se svadjat, jednostavno imam neko svoje misljenje koje branim, a ne kazem da je to apsolutno tocno!
Pozz
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la schuey »

nered je napisao/la:ok, isto tako se moze reci i da je schumacher osvojia naslove u superiornom bolidu, s podredenim 2.vozacem, i s nelegalnim bolidima i na svakakve druge sumnjive nacine! Al svejedno je najveci, uz sennu, i to ne zelim osporavati!
I prijatelju znam ja dobro sto je statistika, jer sam dipl.ing., i ima sam 2 godine predmet statistika, puste matematike, vjerojatnost, itd., a i zavrsia sam mioc, pa...
Oprostite na ot, ne zelim se svadjat, jednostavno imam neko svoje misljenje koje branim, a ne kazem da je to apsolutno tocno!
Pozz
Eto,super,zabavi se malo sa statstikom pa češ vidjeti,ja jesam,i iskreno ali iskrenu ju mrzim,statistički postoje osobe koje nemaju veze sa F1 i kvalitetom Senne,Fangia ili nekog a u top 10 su u nekim segmentima. Da završim,2 od 7 nije osvojio u superiornom bolidu,varanje je bilo očito 95 no ne kažnjeno,što reći,i danas cijela ekipa koja se zna i doslovno ne podnosi Briatore-Brawn neće priznati ništa,gledajući moralno,nije uredu,gledajući sa Brawn strane,čovjek je legendarno izveo i ne jedini put u karijeri da iskompromira pravila,puno puno kontroverze,puno svega,ni Senna nije mala beba,Prost nije sasvim "čist".

Eto da zaključimo,razilazimo se u mišljenjima nekim,i neka tu stane,barem na temi,sve ostale stvari pa i OT mi možeš na pp poslati,drage volje ću odgovoriti,jel nema smisla zatrpavati temu istim starim stvarima kao i prije,i ne kažem ni ja da nisi u pravu,ja samo kažem da mišljenje Mossa se predaleko razlikuje od mišljenja Irvinea,Laude,Stewarta,i ostalih legendi koji su puno suvremeniji i puno više u tom sportu nego on.

Živio
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Odgovori