Ayrton Senna da Silva

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la pospani gad »

mrd je napisao/la:Mala posveta majstoru od danas na mom autu.
Kolega, čestitam na ideji.
Ako ni' tajna, di se to može nabaviti?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la mrd »

pospani gad je napisao/la: Kolega, čestitam na ideji.
Ako ni' tajna, di se to može nabaviti?
Hvala kolega Pospani :zivili:
Naravno da ni'. Ja sam je nabavio ovdje. Sa slanjem za Hrvatsku izadje oko 12 eura, tako da nije bas jeftina, ali morao sam :)
slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la mrd »

Posto je ovaj sa YT skinut, nasao sam na dailymotionu HRT snimku cijele utrke iz Imole 1994 (ovaj lik na profilu ima brdo snimaka ukljucujuci i neke F1 studije ia 2006/2007):
Formula 1 - San Marino GP 1994 - HRT - Part 1
Formula 1 - San Marino - Imola 1994. HRT - Part 2
Formula 1 - San Marino - Imola 1994. HRT - Part 3
slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Alonso-champ »

Ja nisam mogao gledati,ugasio sam kad se Senna zabio :-(
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la F1NAC »

Zanimljiv video. A danas kad čujemo Vettela i Blue flags kako bi rekao Alonso onda je on pi....

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xTBHrMq ... r_embedded[/youtube]
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la pospani gad »

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... BTBlt3pLVo

Nevjerovatno. Senna je vječan. Predobro.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la F1NAC »

Kad Bugatti ima Chirona , zašto nebismo imali i Sennu.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la F1NAC »

Jedan lik navodno prodaje razrezani komad nosa sa Senninog bolida kada je umro u Imoli. Cijena 75000$. Eh sad dal je pravo....

https://www.ebay.co.uk/itm/AYRTON-SENNA ... Sw4PxaK1pV
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la pospani gad »

F1NAC je napisao/la:Jedan lik navodno prodaje razrezani komad nosa sa Senninog bolida kada je umro u Imoli. Cijena 75000$. Eh sad dal je pravo....

https://www.ebay.co.uk/itm/AYRTON-SENNA ... Sw4PxaK1pV
Pa.... moguće je - da je to komad tog bolida. Da je neki lik došao do tog dijela Ayrtonovog bolida. I sada, kada mu više nije do,.... toga komada pokušava ubrat' lovu.
Ja osobno, ne vjerujem da je to komad iz fatalne Imole. Čak mi malo vuče na dio Williamsovog bolida iz 1995.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la pospani gad »

Podsjetnik na situaciju Erik Comas i Ayrton Senna:

https://www.motorsport.hr/erik-comas-ay ... sio-zivot/

Znam.... ovaj tekst je napravljen trivijalno.
Jednom prilikom sam našao i intervju sa Eric Comas u vezi ove situacije ( i Imole 1994. ), ali..... bio je na francuskom........
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la pospani gad »

Evo još sjećanja na Sennu:

https://www.poleposition.hr/senna-znam- ... e-pomakao/

Znam, da je i ovo poznato..... ali neka se spominje i pamti.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Vuksa_KC »

pospani gad je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:Jedan lik navodno prodaje razrezani komad nosa sa Senninog bolida kada je umro u Imoli. Cijena 75000$. Eh sad dal je pravo....

https://www.ebay.co.uk/itm/AYRTON-SENNA ... Sw4PxaK1pV
Pa.... moguće je - da je to komad tog bolida. Da je neki lik došao do tog dijela Ayrtonovog bolida. I sada, kada mu više nije do,.... toga komada pokušava ubrat' lovu.
Ja osobno, ne vjerujem da je to komad iz fatalne Imole. Čak mi malo vuče na dio Williamsovog bolida iz 1995.
Ma totalna glupost. Takva stvar da izađe javno brujali bi svi mediji.
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Kenny »

slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la F1NAC »

24 godine su prosle. Izgubili smo njega i Ratzenbergera. Takoder neznam dal ste znali ali Ayrton je sa sobom tokom utrke nosio austrijsku zastavicu koju bi drzao u zraku nakon utrke njemu u cast...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la pospani gad »

Ovaj video je za 20 - godišnjicu smrti.... ali ja ga do sada nisam gledao. Možda netko i od vas nije imao priliku gledati ovaj video uradak?

https://www.youtube.com/watch?v=IUshi7qY0yA


Evo i par tekstova. Za današnji datum. Ima ponešto i o Rolandu, i drugim fatalno stradalim F1 vozačima:

https://www.motorsport.hr/24-godine-od- ... formule-1/

https://www.f1puls.com/28400/posljednji ... ona-senne/

https://www.poleposition.hr/presjek-crn ... ma-zidova/

http://www.gp1.hr/2018/04/zanimljivosti ... buducnost/

Slava im..... :driver: :driver: :driver: :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la F1NAC »

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la pospani gad »

Još jedan plus od moje strane za Charlesa Leclerca:

https://www.gpfans.com/en/articles/2750 ... -s-master/

Sada znam tko je moj potencijalni kandidat za navijanje ( uz Hulkenberga i Ocona ), kada ode Fernando.......
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Cuky »

u najnovijem F1 podcastu gost je bio Prost i naravno da je bilo govora o Senni i njihovom odnosu. Prost je ispričao kako je počevši sa zimom 1993/94 kada se povukao iz F1 redovno komunicirao sa Ayrtonom, kako su vodili dugačke telefonske razgovore barem jednom ili dvaput tjedno u kojima su razmjenjivali profesionalne i privatne brige i probleme. Također je rekao da mu je Senna znao reći da mu je teško naći motivaciju od kada je on otišao jer da ga ovi drugi klinci na gridu ne motiviraju toliko. Uz to, Senna ga je nazvao na dan utrke u San Marinu 1994, raspravljali su o tome kako poboljšati sigurnost u F1 te je Senna tražio Prosta da se vrati u F1
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 28 ruj 2018, 00:15 u najnovijem F1 podcastu gost je bio Prost i naravno da je bilo govora o Senni i njihovom odnosu. Prost je ispričao kako je počevši sa zimom 1993/94 kada se povukao iz F1 redovno komunicirao sa Ayrtonom, kako su vodili dugačke telefonske razgovore barem jednom ili dvaput tjedno u kojima su razmjenjivali profesionalne i privatne brige i probleme. Također je rekao da mu je Senna znao reći da mu je teško naći motivaciju od kada je on otišao jer da ga ovi drugi klinci na gridu ne motiviraju toliko. Uz to, Senna ga je nazvao na dan utrke u San Marinu 1994, raspravljali su o tome kako poboljšati sigurnost u F1 te je Senna tražio Prosta da se vrati u F1
Poslušao sam i ja to. Sviđa mi se slušat Prosta, lik baš ima priča pun Q. I ono najvažnije, upravo zahvaljujući Prostu je Senna došao '88 u McL, inače bi tamo došao Piquet da se pitalo Dennisa.

Inače očekivao sam možda mrvicu više o rivalstvu sa Sennom. Al TC nije išao detaljnije.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la: 28 ruj 2018, 00:15 u najnovijem F1 podcastu gost je bio Prost i naravno da je bilo govora o Senni i njihovom odnosu. Prost je ispričao kako je počevši sa zimom 1993/94 kada se povukao iz F1 redovno komunicirao sa Ayrtonom, kako su vodili dugačke telefonske razgovore barem jednom ili dvaput tjedno u kojima su razmjenjivali profesionalne i privatne brige i probleme. Također je rekao da mu je Senna znao reći da mu je teško naći motivaciju od kada je on otišao jer da ga ovi drugi klinci na gridu ne motiviraju toliko. Uz to, Senna ga je nazvao na dan utrke u San Marinu 1994, raspravljali su o tome kako poboljšati sigurnost u F1 te je Senna tražio Prosta da se vrati u F1
Imaš neki link za taj F1 podcast?

Uvijek me je čudilo, što Senna nije mogao naći protivnika u Michaelu Schumacheru!? :-k

Volim poslušati Prosta što god ima reći o Senni, iako je sve, više-manje, poznato. I stvarno Prost može puno i detaljno pričati o svemu. Baš o svemu. U ono vrijeme nisam ga mogao podnijeti. Maltene, išao mi je na živac, kao i Senni.
A sada, kada gledam njega, pitam se,.... kakav bi bio Senna da je preživio Tamburelo?
Drago mi je, da je Prost živ, i da sada imamo tu neku, drugu perspektivu na sav taj rat Prost - Senna. Pogled na te događaje iz prošlosti, od direktnog protivnika na stazi. Relativno objektivna mišljenja, iako Prost, naravno.... za neke situacije sa staze, i dalje drži svoju stranu - što je očekivano i normalno.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la: 28 ruj 2018, 11:55
Cuky je napisao/la: 28 ruj 2018, 00:15 u najnovijem F1 podcastu gost je bio Prost i naravno da je bilo govora o Senni i njihovom odnosu. Prost je ispričao kako je počevši sa zimom 1993/94 kada se povukao iz F1 redovno komunicirao sa Ayrtonom, kako su vodili dugačke telefonske razgovore barem jednom ili dvaput tjedno u kojima su razmjenjivali profesionalne i privatne brige i probleme. Također je rekao da mu je Senna znao reći da mu je teško naći motivaciju od kada je on otišao jer da ga ovi drugi klinci na gridu ne motiviraju toliko. Uz to, Senna ga je nazvao na dan utrke u San Marinu 1994, raspravljali su o tome kako poboljšati sigurnost u F1 te je Senna tražio Prosta da se vrati u F1
Imaš neki link za taj F1 podcast?

Uvijek me je čudilo, što Senna nije mogao naći protivnika u Michaelu Schumacheru!? :-k

Volim poslušati Prosta što god ima reći o Senni, iako je sve, više-manje, poznato. I stvarno Prost može puno i detaljno pričati o svemu. Baš o svemu. U ono vrijeme nisam ga mogao podnijeti. Maltene, išao mi je na živac, kao i Senni.
A sada, kada gledam njega, pitam se,.... kakav bi bio Senna da je preživio Tamburelo?
Drago mi je, da je Prost živ, i da sada imamo tu neku, drugu perspektivu na sav taj rat Prost - Senna. Pogled na te događaje iz prošlosti, od direktnog protivnika na stazi. Relativno objektivna mišljenja, iako Prost, naravno.... za neke situacije sa staze, i dalje drži svoju stranu - što je očekivano i normalno.
https://youtu.be/-ZzKrfXUh1M
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la zonelsk »

Ili youtube sto je losije jer moras preko njega slusati pa ili moras biti na PC ili na mobu a onda ne mozes nista drugo.

Ili neki podcast app, sto je po meni bolje ako volis ili inace slusas podcastove.
Koristim podcast addict i super je. Također , pretplatis se i odmah vidis kad dođe nova epizoda.
I pratiti što si polsušao, ili ako nemas vremena u komadu, pa zapamti di si stao itako..
Bolje nego yt definitivno.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Vuksa_KC »

pospani gad je napisao/la: 28 ruj 2018, 11:55
Uvijek me je čudilo, što Senna nije mogao naći protivnika u Michaelu Schumacheru!? :-k

A sada, kada gledam njega, pitam se,.... kakav bi bio Senna da je preživio Tamburelo?
Meni to slično, mada ne volim uspoređivati nogomet i F1, ali žar i čar zavise od ljudi do ljudi.
Imam par frendova zagriženih nogometom, deklarirani Barcelonosti/Realovci. Ali njima je praktički bitnije da ovaj drugi izgubi, nego da njihov pobjedi. Nema veze izgubili oni u LP ili od nekog niželigaša 5:0, bitno je samo da nije iz međusobnog okršaja jer to najteže pada.
To je očito ta "hrana" i nekako mi se čini da se ugriz teško može kontrolirati svjesno.
Meni je nekad davno :biggrin: slično bilo, ako nije Ferrari e onda neka ne bude ni McLaren. Ali sad dok je McLaren pao, vidim kolko mi fale malo ta vremena i žar navijanja i sad bi rađe bi da je McLaren razvaljivao, nego Merc i RB, kad već ne može Ferrari.
Pretpostavljam da je i Senna malo patio za tim nekim vremenima, a sad čista je logika zašto je to njemu bio Prost ili meni Ferrarijevcu Mclaren.

Ja si ih uvijek zamišljam da bi se upravo radi toga, obojica nastavili natjecati, tj. obrukali bi se s vodstvom nekog lošeg tima u F1, kak se je i Prost :biggrin:
Zadnja izmjena: Vuksa_KC, dana/u 29 ruj 2018, 09:44, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Cuky »

Pa mislim da je jednostavno: Schumacher je tada bio neki novi klinac na gridu, a Prost je bio prvak prije nego su on i Senna ukrstili mačeve i znao je da ako želi biti najbolji mora pobjediti Prosta. Kako te prve sezone zajedno nisu imali konkurencije cijele sezone bilo je kao u Mercedesu prve 3 sezone ove hibridne ere: njih dvoje, jedan protiv drugog. Sve drugo je manje bitno.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la F1NAC »

Plus taj novi klinac bi ga mogao narednih sezona pocet gazit (ipak 9 godina razlike ako se ne varam). Nova era vozaca, fizicki spremniji. Ipak je on bio dio starije garde na gridu
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori