Ayrton Senna da Silva

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la McLewis »

Glupo je reci da mu zelim sve najbolje jer ga vise nema, ali iskreno se nadam da se negdje gore utrkuje s andjelima..... KRALJ!!!
McLaren u <3
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Forza »

slika

slika
slikaslikaslika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Toon »

...dugo sam dvojio da li napistati nešto ali 'ajde...rođendan mu je...i uvijek sam smatrao glupim i djetinjim pisati poruke vozačima jer to neće nikada pročitati...a ti si gore...možda ćeš ipak ovo "snimiti"...o Bože, da si živ bio bi stariji i od mene, ''bene godine...samo sam jednom volio vozača a ne momčad...tada kada si ti bio tu...sve prolazi i nove stvari istiskuju uspomene ali ti ćeš ostati, zauvijek i kasnije...hey, sretan ti rođendan prijatelju.......................................................................................................................
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
f430
Postovi: 72
Pridružen/a: 17 vel 2012, 22:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: fernando alonso

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la f430 »

http://automoto-portal.hr/auto/prodaje- ... -formuli-1" onclick="window.open(this.href);return false;
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Chuck Norris »

Mladen Jergović o Senni

U trenucima dok ovo pišem, 30. je travnja 2012. Za koji sat bit će točno 18 godina kako sam prvi i posljednji put u životu popričao, ozbiljno popričao, s tada živom legendom Formule 1, Ayrtonom Sennom. Nakon razgovora bio sam omamljen. Zar je istina da sam uistinu pričao s njim? Zar je istina da je rekao da se vidimo nakon utrke, da dođem, ako nađem vremena, u Williams na analizu utrke? Manje od 24 sata kasnije, sav se svijet srušio, ne samo za mene, nego za milijune koji čak i nisu imali moju sreću.

Ayrtona Sennu poznavao sam ranije iz viđenja. Te 1994. bio sam veću punu treću godinu dio F1 cirkusa, putovao sam na sve utrke o trošku jednog od najbogatijih ljudi na planeti i živio, i radio, san. Poznavao sam gotovo sve vozače. Hello, hello, to je, uz nekoliko iznimki, bio domet poznanstva, ali to je bilo OK. Oni su radili svoj posao, ja svoj. Tako je bilo i sa Sennom. Uvijek bi pozdravio, uvijek na sekundu zadržao pogled, ponekad se nasmiješio. Ali, to je bilo to.

U subotu, 30 travnja 1994. u kvalifikacijama za Grand Prix San Marina poginuo je Austrijanac Roland Ratzenberger. Bio je to drugi čin užasnog vikenda, najcrnjeg u dugoj i ne uvijek sretnoj povijesti našeg sporta.U petak je u šikani prije ulaska u boksove mlađahni Rubens Barrichello, tada tek u svojoj drugoj F1 sezoni, doslovno odletio sa staze i udario u gumama zaštićenu zaštitnu ogradu. Barrichello je u trenutku kad su ga vadili iz razbijenog Jordana bio u polusvijesti, više tamo nego ovdje.

Prva osoba koju je vidio u Medicinskom centru kad se malo povratio bio je njegov sunarodnjak i mentor, Ayrton Senna. Jednom kasnijom prilikom, za vrijeme TV intervjua, Barrichello mi je pričao kako je mislio da smrt i nije tako loša ako je prvi anđeo kojeg vidite onaj s nasmiješenim licem Senne…
Već dobro uzdrmanog Barrichellovom nesrećom, Sennu je smrt Ratzenbergera posve dotukla. Čim je u boksu Williamsa vidio na TV ekranu što se dogodilo, Senna je privolio vozača Sigurnosnog automobila Maxa Angelellija da ga brzo odveze na mjesto sudara. Naravno, on nije mogao ništa učiniti za Austrijanca o kojem su već brinuli doktor Sid Watkins i njegova ekipa – ali Senna je jednostavno morao biti na licu mjesta, morao je vidjeti i shvatiti što se dogodilo. Njegova hiper-analitička narav naprosto je morala iznaći sve odgovore.
Ratzenberger je već bio van domašaja medicinske znanosti kad je dopremljen i onda hitno prebačen helikopterom u bolnicu u Bolonju, gdje je, oko sat i pol nakon nesreće, proglašen mrtvim. Vijest je izazvala snažan šok u F1 paddocku Imole. Bila je to prva smrt u vrijeme Grand Prix vikenda nakon Kanade 1982. Praktički čitava generacija F1 vozača nije imala priliku upoznati nekada tako čestu pratilju posla kojim su se bavili.
Senna je bio osobito potresen. Za nedjeljnu utrku osigurao je pole position, treći u tri utrke te sezone (premda niti jednu od prve dvije utrke nije završio), rutinski odradio debrief s inženjerima predvođenima Davidom Brownom, popričao u paddocku s Gerhardom Bergerom i Micheleom Alboretom, i dogovorio s njima sastanak, zajedno sa svim drugim vozačima, sutra, nakon obaveznog sastanka s direktorom utrke Charlijem Whitingom.
I tada je, u pratnji brata Leonarda, krenuo prema izlasku iz paddocka, prema njihovom iznajmljenom automobilu. Ja sam stajao na tom izlazu i čekao na nekog iz ekipe. Senna je rekao svoje uobičajeno ˝Hello˝, i onda stao. Pitao me je o TV snimci neseće Ratzenbergera, snimci koju sam pregledao tog popodneva na desetke puta, između ostalog i zato jer sam morao napraviti nekoliko kopija za talijansku policiju i istražitelje.
Pričali smo o detaljima nesreće, zanimala ga je apsolutno svaka pojedinost. Rekao je da će sutradan doći pogledati snimku u naša reportažna kola, i očekivao sam da će otići, tim više što je Leonardo već cupkao na mjestu. U tom trenutku Senna je nešto rekao bratu na portugalskom i odmah sam shvatio da ga je poslao prema automobilu, da čeka tamo.
I onda je uslijedio razgovor čijeg se svakog detalja sjećam i danas, 18 godina kasnije. Razgovarali smo o smrti, religiji, životu, smislu utrka i bavljenja onim što čovjek voli. Sennine sam glavne svjetonazore, naravno, poznavao iz brojnih intervjua i press-konferencija što sam ih čuo u godinama dok sam radio za FOM. Ništa od svega što je rekao sada meni nije bilo posve strano, ali razlika zbog činjenice da je razgovarao samo sa mnom, a ne s predstavnicima medija, bila je magična. Sennina inače besprijekorna elokvencija i maestralnost u engleskom jeziku (kojim nije baratao posve gramatički savršeno, ali kojeg je svejedno sjajno koristio da oblikuje sve što je mislio, ili barem glavninu onog što je mislio), sada su bili posve omamljujući. Razlika je bila i u tome što odgovorima na moja pitanja nije, kao kad je govorio za javnost, davao deset ili petnaest sekundi prethodnog razmišljanja. Ovaj put govorio je odmah, često mi i upadajući u pitanja.
Senna je, naravno, bio religiozan, ali ne u tradicionalnom smislu. Nije čak niti išao redovno u crkvu. Radije, njegova je religija bila njegova unutrašnja stvar, njegov način da kontrolira i kanalizira svoju strast za utrkama, njegov način da objasni svoje stanje svijesti u trenucima dok na granici mogućnosti vozi bolid Formule 1. Stanje savršene harmonije svijesti, podsvijesti i tijela, koje psiholozi danas nazivaju Zonom.
Pričao mi je podrobno o transu sličnom stanju u kojem on nikada, svojim umom, ne prolazi zavoj u kojem njegov bolid trenutno jest, već je uvijek u jednom zavoju kasnije, onom koji tek dolazi. Govorio mi je i o zabludi mnogih vozača koji zaziru od njega jer, misleći o njemu da je toliko fanatično religiozan da je imun na ljudski strah od smrti, smatraju da je zbog toga na stazi potpuno beskrupulozan. Smetale su ga takve predrasude drugih, ali činilo mi se također da ih svejedno ne želi raspršiti, da mu daju snagu i pomažu u psihološkoj borbi protiv rivala na stazi. Pitao sam ga o tome: samo se nasmiješio. Pričali smo još dosta dugo i neke od stvari o kojima smo pričali nerado prenosim dalje. Senna je bio tada, zbog smrti kojoj je prisustvovao ranije tog dana, u posebnom stanju duha i uvijek mi se nekako činilo izdajom o tome pričati s bilo kim drugom. Besmislica, naravno, ali ostat ću pri tome.
Zanimalo ga je koje sam nacionalnosti, što radim u FOM-u, kakav je moj odnos s Berniejem Ecclestoneom i, osobito, Slavicom. Pitao me o mojem odnosu prema utrkama i Formuli 1, i tu me pozvao da sutradan dođem, nakon utrke, u garažu Williamsa, i budem prisutan dok s inženjerima ˝secira˝ utrku. Naravno, pristao sam i pitao ga mogu li ujutro poslati jednog kamermana na taj veliki sastanak vozača, na kojem će se, saznao sam, raspravljati o sigurnosti vozača koja je, očito, zahtijevala posebnu pažnju.
Odobrio je prisustvo kamermana, pod uvjetom da to bude Franco Scandinaro, ˝moj˝ glavni čovjek u FOM-ovoj posadi. Čvrsti stisak ruke, ˝See you tomorrow˝ i Senna je otišao prema F1 parkingu.
Sutradan, 1. svibnja 1994. Franco je uistinu otišao na taj sastanak i snimio sekvence koje će ubrzo postati povijesne, antologijske. I onda je došla utrka. Radio sam za tu utrku TV grafike u FOM-u, grafike koje su odlazile talijanskom režiseru njihove nacionalne televizije RAI, koja je u to vrijeme radila prijenose iz Imole i Monze. Nesreću sam vidio u živo na televiziji, kao i svi F1 fanovi širom svijeta. Kad je Senna prebačen helikopterom u bolnicu u Bolonji i nakon što je utrka nastavljena, svakih nekoliko minuta čuo sam u slušalicama talijanskog režisera TV prijenosa kako se kod asistenata raspituje o Senninom stanju. I tako sam u jednom trenutku čuo strašne riječi ˝morte cerebrale˝ (smrt mozga), i znao sam da čovjeka s kojim sam jučer pričao više nema i da više nikada neće misliti o onom zavoju koji tek dolazi.
Ostatak to vikenda protekao je kao u nekom transu. Nakon utrke opet su naša TV kola bila puna policijaca i inspektora, čak su i mene tražili nekakav iskaz.
Posebna je pažnja poklonjena takozvanoj OBC traci, snimci kamere na Senninom automobilu koja je trebala pokrivati nesreću. Oko te snimke isplela se kasnije u medijima (i znatno šire!) čitava legenda. Istina je jednostavna. Čovjek koji je za tu utrku bio režiser OBC kamera bio je FOM-ov uposlenik Alan Woollard, čovjek koji inače nema nikakve veze s TV produkcijom, ali koji je bio ˝Berniejev čovjek˝ (poput Whitinga ili Herbieja Blasha) još iz vremena Brabhama. U trenucima kad je utrka, nakon pet krugova pod Sigurnosnim automobilom nastavljena, Woolard je uključio OBC kameru na Senninom Williamsu. Senna je vodio u utrci, tik ispred Michaela Schumachera. Iz nekog razloga, početkom idućeg kruga, Woollard je odlučio da ta kamera više nije interesantna i počeo je pipkavi i nesavršeni proces njezinog isključivanja. Stjecajem nevjerojatnih okolnosti, to mu je uspjelo točno u trenutku kad je Senna počeo gubiti kontrolu nad bolidom, koju desetinku sekundu prije izlijetanja sa staze i udarca u onaj zid zavoja Tamburello.
Zajedno s talijanskim policajcima i detektivima gledao sam master traku s tom snimkom. Svi smo bili potpuno nijemi. Nitko nije mogao vjerovati da snimka prestaje tamo gdje prestaje – ali bilo je tako. Sve kasnije spekulacije i optužbe da je Ecclestone (iz nekog razloga) dao ˝modificirati˝ snimku i uništiti prave dokaze o Senninoj nesreći naprosto su neistinite. Bio sam tamo, ja sam bio taj koji je izvadio master traku iz video snimača i znam da, prije nago ju je vidjela policija, nije napuštala moje ruke.

Zašto je Woollard odlučio prekinuti rad te kamere, naravno, posebno je pitanje. Nitko s mrvicom televizijskog instinkta ne bi to učinio tada, u trenucima dok je Senna bio pod značajnim pritiskom Schumachera, tik iza Williamsovog stražnjeg krila. Kako bilo da bilo, Woollard više nikada nije radio ništa u TV produkciji. Od iduće utrke u Monte Carlu, režiser OBC kamera u Formuli 1 bio sam – ja.
Idućeg jutra, nakon totalno neprospavane noći u obližnjem hotelu ˝Olimpia˝ još sam morao obaviti neke poslove u F1 paddocku. Na odlasku prišao mi je portugalski F1 vozač Pedro Lamy i zamolio da se poveze sa mnom do aerodroma u Bologni. Za čitavo vrijeme vožnje od Imole do aerodroma Lamy je plakao. Smatrao se dijelom krivim za Senninu smrt, jer on je bio udario u auto Finca JJ Lehtoa na samom startu utrke, što je prouzročilo izlazak Sigurnosnog automobila na stazu. Lamy je bio siguran da su se zbog relativne sporosti Sigurnosnog automobila (bila je to tada pratktički serijska Opel Vectra) gume na Senninom Williamsu i svim ostalim bolidima previše ohladile, što je dovelo do smanjenja pritiska u njima, a to je opet dovelo do pojačane aerodinamičke nestabilnosti preko malih neravnina u zavoju Tamburello…
U avionu za londonski Heathrow sjedio sam do Kena Tyrrella i njegove supruge Nore. I oni su plakali skoro cijelim putem do kuće. Tyrrel mi je tada ispričao kako je nakon utrke u parc fermeu, kamo je dovezen Sennin razbijeni Williams, u bolidu pronađena složena austrijska nacionalna zastava. Sennin je plan bio da nakon utrke razvije tu zastavu, u znak počasti za poginulog Rolanda Ratzenbergera. Bilo je tada, na tom letu iz Italije punom F1 ljudi, uistinu vrlo teško ostati sabran i suhih očiju.
Bio je to težak, užasan vikend. Ecclestone se teško zamjerio obitelji Senna, posebnu Leonardu kojeg je, čini se, uvjeravao da će s Ayrtonom biti sve u redu. Sam Bernie kasnije mi je pričao da se radilo o jezičkom nesporazumu – Leonardo uistinu nije baš predobro vladao engleskim. Ali, obitelj Senna nije Ecclestoneu dopustila prisustvo na Senninom pogrebu, pa mu je prisustvovao leteći helikopterom iznad povorke i groblja Morumbi u Sao Paulu.
Od nas koji smo živjeli i bili blizu Formuli 1 u Sennino vrijeme, svatko ima neku svoju priču, ili svoje mišljenje o ovom nevjerojatnom vozaču. Ja sam imao i sreću da ga osobno upoznam. Trajalo je to samo 24 sata, ali posve je sigurno da mi je obilježilo život. I učinilo žutu mojom omiljenom bojom.
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ne vjerujem mu za snimku. Mislim da ne govori istinu jer je u cijelom tom slučaju on ako se ne varam na strani Williamsa, tj. da bolid nije kriv za smrt. Možda sam nekaj pobrkal, neda mi se sad provjeravati.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la F1NAC »

RIP :( 18 godina

ovo baš i ne vjerujem :
Bio sam tamo, ja sam bio taj koji je izvadio master traku iz video snimača i znam da, prije nago ju je vidjela policija, nije napuštala moje ruke.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Forza »

slika
Ayrton Senna : The day it arrives, it will arrive. It could be today or 50 years later. The only sure thing is that it will arrive.

Ayrton Senna: " If I ever happen to have an accident that eventually costs me my life, I hope it is in one go. I would not like to be in a wheelchair. I would not like to be in a hospital suffering from whatever injury it was. If I’m going to live, I want to live fully, very intensely, because I am an intense person. It would ruin my life if I had to live partially."
slikaslikaslika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Chuck Norris »

18 godina od kad je zauvijek otišao.RIP legendo

http://www.dailymotion.com/video/xqgqy9 ... from=embed
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Kenny »

Zašto bi ovi iz FOMa dirali snimke? Po meni ili su u Williamsu nešto zeznili, ili se gume na autu nisu dosta zagrijale, a možda je i sam Senna napravio grešku, kad se nije vidilo da je kočio. U svakom slučaju mi je žao
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Chuck Norris »

Woollard je odlučio da ta kamera više nije interesantna i počeo je pipkavi i nesavršeni proces njezinog isključivanja. Stjecajem nevjerojatnih okolnosti, to mu je uspjelo točno u trenutku kad je Senna počeo gubiti kontrolu nad bolidom, koju desetinku sekundu prije izlijetanja sa staze i udarca u onaj zid zavoja Tamburello
Ovo objašnjenje ne drži vodu,niti ima ikakvog smisla
Šta je se točno desilo vjerovatno nikad saznati nećemo

Mene zanima je li Mladen ikad do sada pričao o ovome(o kompletnom razovoru sa Sennom).Ja prvi put čujem ovo pa mi je čudno ako nije do sada to pričao zašto je čekao 18 godina
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Kenny »

Koliko se ja sjećam spominjao je to. Mene zanima šta bi ta kamera mogla točno i otkrit pa da ima ikaki razlog da se izbriše ta snimka?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Forza »

slikaslikaslika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Vuksa_KC »

Koji smjehovi :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xj2rgY-Yj98#![/youtube]
Avatar
tofa
Postovi: 54
Pridružen/a: 06 tra 2011, 14:10
Navijam za: McLaren
Lokacija: Đakovo

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la tofa »

Njuškajući po internetu našao sam zanimljiv test dva automobila, samo što jedan od njih ima puno zanimljiviju priču :)

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Nv83OJk--4" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la pospani gad »

Kakva fotka, koja govori puno o ovoj ljudskoj osobi, imenom i prezimenom, jedan i jedini neponovljivi Ayrton Senna:

Mjesto radnje, mislim da je Spa. Godina, 1992. Vozač u Ligierovom bolidu, Francuz Erik Comas. Isti čovjek, koji je 1994., na stazi u Imoli, tada u bolidu Larrousse, izašao na stazu sa svojim bolidom nakon fatalnog izlijetanja Ayrtona Senne. Bio je jedan intervju poslije s njim, u vezi toga događaja, s pitanjem zašto se zatekao na stazi, kada su svi bili na gridu ili boxu. Intervju je bio na francuskom. Ali dočaravam/zamišljam si, da je htio "vidjeti" što je sa Ayrtonom.

slika

Uploaded with ImageShack.us
Zadnja izmjena: pospani gad, dana/u 26 stu 2012, 21:09, ukupno mijenjano 2 puta.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la speedy56 »

Još uvijek nisam pogledao onaj dokumentarac i kako svako-malo čuješ neki detalj o Senni mi je sve više žao što nisam. Sad ću ga probati nabaviti i u miru pogledati.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Vuksa_KC »

tofa je napisao/la:Njuškajući po internetu našao sam zanimljiv test dva automobila, samo što jedan od njih ima puno zanimljiviju priču :)

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Nv83OJk--4" onclick="window.open(this.href);return false;
Kako god bila zanimljiva priča, slabo ko i primjećuje taj Merc kraj E30 koji je slavan i obožavan bez nekog posebnog marketinga i slavnih osoba.
Ako je cestovni auto vezan uz Sennu u pitanju, onda je to Honda NSX.
Avatar
leopnd
Početnik
Početnik
Postovi: 221
Pridružen/a: 08 ožu 2013, 18:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Thierry Boutsen
Lokacija: Pula
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la leopnd »

Sjećanje ne blijedi...

slika

slika

slika

slika

slika

slika
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la speedy56 »

Danas sam saznao jednu zanimljivu stvar :)
Znate li za "neku" utrku Mercedes E klasa na Nurburgringu 1984. u kojoj je pobijedio ovaj auto s čovjekom koji nosi ime ove tema za volanom?
slika
Siguran sam da znate.
Znate li točan datum te utrke?
Ja nisam znao i jako mi je žao što nisam jer ova utrka se održala 12.5., na moj rođendan :festa2:
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Armanini »

naravno da znamo :)



do tada nepoznati senna demolirao konkurenciju.. mi smo imali ligu s tim autom u cast upravo toj utrci :)
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Vuksa_KC »

Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la F1NAC »

Vuksa_KC je napisao/la::O
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oeO2q8FzcnM#at=81[/youtube]
FUUU :D to si od mene pobra :D stavi san vec u f1 video snimke haha
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Vuksa_KC »

nisam, videl sam na nekom portalu :P
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Vuksa_KC »

Odgovori