Ayrton Senna da Silva

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Post Postao/la A.Senna »

A.Senna je napisao/la:Nadji na Y.Toube Sennin zadji krug snimljeno iz njegovog kokpita.Dok prolazi kroz tamburelo bolid se naglo zanjise lijevo desno,a zvuk motora pojaca(motor vrisne,kao da je u leru,straznji tockovi su tada vjerijatno bili u zraku)jasno se cuje,a sennina kaciga se grcevito trzne u lijevo(nevide se ruke na volanu,ali bio je svijestan i po tom trzaju mislim da ga je zelio ispraviti)to je klasicno podupravljanje,nes vijerovati nesto slicno sam ja dozivio na cesti u mom autu(naravno pri puno manjoj brzini :D )to je tesko rijecima objasniti.Kad vozilo dobije grip baci te suprotno od pravca zanosenja ako ga pocmes ispravljati.Drzim da je u poslijednjem trenu pred zidom kao iskusan vozac znao da nema svrhe vise motati tockovima na pijesku pri toj brzini i da ce usporenje i kocenje biti jace ako ih ostavi pravo.Da vratio ga je u manju i kocio maksimum to nije filozofija,te podatke je zabiljezila telemetrija koja je sve podatke trenutno slala u boks.
ovaj link najbolje opisuje o cemu govorim i sto se dogodilo Aertonu,samo se to ovdje bolje vidi.http://www.youtube.com/watch?v=GDSR6lHC ... re=related klasika
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Post Postao/la A.Senna »

Poslijednji intervju velikog automobiliste 3 dana prije nesrece,koji je radio Blazicko i HRT.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Zy1ZtA3p ... annel_page[/youtube]
Zadnja izmjena: A.Senna, dana/u 04 tra 2009, 13:03, ukupno mijenjano 1 put.
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Post Postao/la A.Senna »

Jedna snimka sa HRTa, prenios imola 94,desetak minuta nakon senina udesa,nemogu nac prvi dio.
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
sunseeker
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1303
Pridružen/a: 02 lip 2007, 07:59
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la sunseeker »

da se ipak prisjetimo sretnijih trenutaka....


jedan od najlegendarnijih krugova svih vremena

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QRS-ZjXr ... re=related[/youtube]
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Post Postao/la A.Senna »

sunseeker je napisao/la:da se ipak prisjetimo sretnijih trenutaka....


jedan od najlegendarnijih krugova svih vremena

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QRS-ZjXr ... re=related[/youtube]
Eh da Donigton 1993.U Tom krugu po kisi pretice profesora (Prosta)Sumi izljece u pijesak ,dribla ih kao da vozi po sinama :D da da to je bio jedan i jedini "Kisni covjek" niko u povjesti nije tako dominirao na kisi(Schumacher je bio dobar ali tako dominirao nije ni on)Sennina taktika je bila kad ostali odu u boks da stave gume za kisu on ostaje na slikovima i
tako gradi prednost sto ostali tih 30 sec nisu vise mogli nadoknaditi s kisnim gumama i bio je toliko siguran da nece pogrijesiti,,bas na ovoj utrci vozio je neke krugove na slikovima s jednakim vremenom kao ostali na kisnim,upravo ta njegova dominacija na kisi bila je nevjerovatna i cinila ga je Sennom.To i govori Brazilski
komentator na kraju ove utrke i urla "hvala ti Senna!!"
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
Scottish girl
Postovi: 33
Pridružen/a: 18 ruj 2008, 19:41
Ja sam: Vozačica

Post Postao/la Scottish girl »

Lucky je napisao/la:
Nekima je to bio prije 14 godina praznik,meni najgori dan od kad pratim F 1.
Arytone nikad te neću zaboraviti. :cry:

Nekima je bio praznik a meni rođendan tj. dan ranije 30 kada je poginuo Ratzenberger, ali sam slavila tu nedjelju. Bio je to potpuni šok za mene. Istina, Senna nije poginuo na sam datum mog rođendana, ali svake godine 30tog prođe mi kroz glavu: Sutra je godišnjica.... :cry:
Baba Kulašuša
Postovi: 107
Pridružen/a: 09 ruj 2008, 14:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari pa sta bude
Lokacija: Šuma

Post Postao/la Baba Kulašuša »

Zato sam ja tog 01.05.94. imao točno 18. godina. I nisam mogao bilivit da se to događa. Nažalost sjećanja polako blijede te tu i tamo naletim na neku emisiju o tome i što se točno dogodilo tog dana. Sve u svemu tužno.
:(

P.S.
Ne vjerujem u teorije zavjere.
Evo ga ,zvoniiii. Bijeli jelen!
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Post Postao/la A.Senna »

Mnogi misle da njegova pogibija nije zavjera da se stvarno nesto dogodilo autu,ali kao sto sam vec pisao zasto nedostaje snimka prije udara,kamera je vijesto iskljucena.Kada sam vidio fotografiju njegove kacige nakon udesa rekao sam,kvragu pa ovakvu pravilnu okruglu rupicu ostavlja samo metak!Evo linka sa tom raspravom na you tube
http://www.youtube.com/watch?v=6tOmUvtQW-0

Osim toga mozda su samo rekli da je kocio prije udara,(mozda je laz)jos nisam vidio negdje neku snimku udara koja nije usporena,cak ni na tv prenosu direktno samo je slow motion(mozda zato da se ne vidi prava brzina bolida pa se moze reci da je kocio)a ustvari je mozda vec bio mrtav.Mozda nije istina i samo je napuhivanje dogadjaja ali ima tu stvari koje raspaljuju mastu.
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Post Postao/la A.Senna »

Sliku kacige i vise o tome imate ovdje
http://www.ayrton-senna.com/s-files/picsf03.html

A sanse da nesto drugo osim metka ostavi ovakvu pravilnu rupu ravne su nuli. :?:
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Post Postao/la A.Senna »

Njegova glava se u trenutku izlijetanja naglo trza u lijevo,iako bi bilo logicno da pokret bude u desno(Iz perspektive vozaca) s obzirom na zavoj i da je navodno pokusao ispravljati motajuci volan u desno, ruke na volanu se ne vide,navodni metak ako ga je bilo dolazi s desne strane.
http://www.youtube.com/results?search_q ... ola&page=5
Ljubitelji zavjera imate poslasticu ;)
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Baba Kulašuša
Postovi: 107
Pridružen/a: 09 ruj 2008, 14:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari pa sta bude
Lokacija: Šuma

Post Postao/la Baba Kulašuša »

[quote="A.Senna"]Mnogi misle da njegova pogibija nije zavjera da se stvarno nesto dogodilo autu,ali kao sto sam vec pisao zasto nedostaje snimka prije udara,kamera je vijesto iskljucena.Kada sam vidio fotografiju njegove kacige nakon udesa rekao sam,kvragu pa ovakvu pravilnu okruglu rupicu ostavlja samo metak"

Slažem se. Rupa izgleda kao od metka (čak zastrašujuće) i baš mi je to prošlo kroz glavu kad sam prije nekoliko mjeseci surfajući pronašao tu stranicu.
Bez obzira na izgled kacige, još uvijek vjerujem da je stvar čisto mehanička i da bi se netko nakon 14 godina već pohvalio da je pucao. Ili da je djelovala neka anti skupina ili slično ili bi neke informacije o metku procurile iz povjerljivih krugova, ali nisam za sada našao ništa.
Evo ga ,zvoniiii. Bijeli jelen!
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Post Postao/la sepulctor »

Pametnjakovići, krivo gledate.

"The round aperture shown in the top of Senna's helmet is a vent hole, the plug assumedly knocked out during the crash."

To je to okruglo, a rupa kroz koju je prošla šipka od ovjesa je ona porezotina ispod.
Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Avatar
A.Senna
Početnik
Početnik
Postovi: 301
Pridružen/a: 11 tra 2008, 13:40

Post Postao/la A.Senna »

sepulctor je napisao/la:Pametnjakovići, krivo gledate.

"The round aperture shown in the top of Senna's helmet is a vent hole, the plug assumedly knocked out during the crash."

To je to okruglo, a rupa kroz koju je prošla šipka od ovjesa je ona porezotina ispod.
Kvragu u pravu si :D A steta bila bi to divna zavjera,nadao se se burnoj raspravi i sad si sve pokvario :cry:




slika
Rupa za ventilacju
slika
Nova kaciga,bas specificno za ovu kacigu

Ipak drzim da mu je bolid sabotiran :badgrin: , zasto nema snimke,zasto je istraga trajala 8 godina,zasto postoji vise verzija uzroka izlijetanja a sud nije dao jednu sluzbenu verziju.
Biti drugi znaci biti prvi medju gubitnicima....A.Senna
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Post Postao/la sepulctor »

Urota postoji i to na relaciji FIA - FOCA - FOM - Williams.

Crna kutija je uništena, onboard snimka je skraćena, a Williamsovci se drže kao pijan plota teorije da je Senna izletio.

EJ, Senna da je izletio u zavoju koji se i po kiši vozio punim gasom!!!

A tu teoriju podržava i "naš jedini F1 insajder", koji je, simptomatično, vrlo dobar prijatelj s Peterom Windsorom, da istim onim koji je podvaljivao lažne dokaze kroz Sunday Times i F1 Racing, te istim onim koji se vozio s Frankom Williamsom u trenutku njegove prometne nesreće.

+ "naš jedini F1 insajder" je u to doba radio u FOM-u...
Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Baba Kulašuša
Postovi: 107
Pridružen/a: 09 ruj 2008, 14:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari pa sta bude
Lokacija: Šuma

Post Postao/la Baba Kulašuša »

sepulctor je napisao/la:Pametnjakovići, krivo gledate.

"The round aperture shown in the top of Senna's helmet is a vent hole, the plug assumedly knocked out during the crash."

To je to okruglo, a rupa kroz koju je prošla šipka od ovjesa je ona porezotina ispod.
Fakat, fakat. Čestitam, debil sam. :idea: :oops:
Onda ništa od ideje Schumacherovog snajperiste. :D Bez veze.
Al ako postoji urota čemu je skrivat 14 godina? Koje bi mogle biti posljedice? Frank u zatvoru (pa čovjek je već ionako do pupka u grobu)!?
Evo ga ,zvoniiii. Bijeli jelen!
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la K1M1 »

A.Senna je napisao/la: Kvragu u pravu si :D A steta bila bi to divna zavjera,nadao se se burnoj raspravi i sad si sve pokvario :cry:

slika
Rupa za ventilacju
Istina, ono gore je rupa za ventilaciju, ali pogledajte onu rupu na viziru gdje je navodno prošla ta neka šipka, eto i ta rupa je isto okruglog oblika i po toj teoriji tamo je mogao proći taj metak (ova rupa označena žutim strelicama).
Ova teorija o metku vjerojatno nije istina, ali ja mislim da je on izgubio svijest još prije udara i da je to gubljenje svijesti uzrokovalo udar, evo pogledajte na ovoj snimci na 0:14, u isto vrijeme se događa to da auto samo produži ravno i to da sennina glava odlazi u lijevo kao da je bez svijesti http://www.youtube.com/watch?v=SHr4zNAy7N4
No to pomicanje glave može značiti i to da je on pokušao skenuti ulijevo ali auto jednostavno nije reagirao. To potkrepljuje onu teoriju da je pukla šipka od volana.
Al opet ostaje veliki misterij zašto je onboard snimka prekinuta. I zašto nema drugih oboard snimaka sa one kamere iznad vozača i s one kamere gdje se vidi volan?
I čemu svo to zataškavanje dokaza? Glavni istražitelj kaže kako su te takozvane crne kutije nakon sudara bile gotovo nedirnute. A nakon Fia-inog pregleda vraćene su mu totalno razbijene. Dakle zaključak je da je fia razbila te kutije kako bi uništila dokaze...
Možda nikad nećemo saznat istinu, al tko zna, možda frank williams i ovi što su zataškavali slučaj ipak nekad, možda na samrti kažu što se zaista dogodilo...
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Post Postao/la sepulctor »

K1M1 je napisao/la: Istina, ono gore je rupa za ventilaciju, ali pogledajte onu rupu na viziru gdje je navodno prošla ta neka šipka, eto i ta rupa je isto okruglog oblika i po toj teoriji tamo je mogao proći taj metak (ova rupa označena žutim strelicama).
To je najvjerojatnije optička varka (neki odbljesak svjetla), jer je Senna imao ozljedu iznad desne arkade, a ovo je negdje na licu u razini nosnica.
K1M1 je napisao/la: Ova teorija o metku vjerojatno nije istina, ali ja mislim da je on izgubio svijest još prije udara i da je to gubljenje svijesti uzrokovalo udar, evo pogledajte na ovoj snimci na 0:14, u isto vrijeme se događa to da auto samo produži ravno i to da sennina glava odlazi u lijevo kao da je bez svijesti http://www.youtube.com/watch?v=SHr4zNAy7N4
Ja još nisam čuo da čovjek bez svijesti koči silom od 3.75g i mijenja 2 brzine na niže, a sve u pola sekunde...
Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la K1M1 »

sepulctor je napisao/la: Ja još nisam čuo da čovjek bez svijesti koči silom od 3.75g i mijenja 2 brzine na niže, a sve u pola sekunde...
kao što je gore napomenuo A.Senna niti na jednoj snimci se nevidi da je kočio ni da je mjenjao dve brzine na niže... ajde nađi mi snimku gdje se vidi ili čuje da je kočio i mjenjao brzine... I ja sam za ovo gore da je izgubio svijest iznio samo kao jednu od stotinu teorije, a ne da se to i stvarno dogodilo...
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Post Postao/la sepulctor »

K1M1 je napisao/la:
sepulctor je napisao/la: Ja još nisam čuo da čovjek bez svijesti koči silom od 3.75g i mijenja 2 brzine na niže, a sve u pola sekunde...
kao što je gore napomenuo A.Senna niti na jednoj snimci se nevidi da je kočio ni da je mjenjao dve brzine na niže... ajde nađi mi snimku gdje se vidi ili čuje da je kočio i mjenjao brzine... I ja sam za ovo gore da je izgubio svijest iznio samo kao jednu od stotinu teorije, a ne da se to i stvarno dogodilo...
To o kočenju je dokazano na suđenju - pronađi u prethodnim postovima linkove.

Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Baba Kulašuša
Postovi: 107
Pridružen/a: 09 ruj 2008, 14:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari pa sta bude
Lokacija: Šuma

Post Postao/la Baba Kulašuša »

Išao sam još jednom, po stoti put, pogledat snimku.
Evo sad kad sam je gledal, ponovno mi djeluje kao da nije mogao volan okrenut pa je produžio ravno. Položaj glave ide u lijevo kao da refleksno hoće skrenut u lijevo (to se meni dogodilo kad sam sa ženom gledao titanic u kinu i pola dvorane skreće glavom lijevo kako bi spasili brod prije udarca u santu leda-svi znamo kraj). Čak mi i snimka iz bolida MS. djeluje kao da je još Sennin bolid skrenuo desno mada to može biti optička varka.
Evo ga ,zvoniiii. Bijeli jelen!
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

Baba Kulašuša je napisao/la:Išao sam još jednom, po stoti put, pogledat snimku.
Evo sad kad sam je gledal, ponovno mi djeluje kao da nije mogao volan okrenut pa je produžio ravno. Položaj glave ide u lijevo kao da refleksno hoće skrenut u lijevo (to se meni dogodilo kad sam sa ženom gledao titanic u kinu i pola dvorane skreće glavom lijevo kako bi spasili brod prije udarca u santu leda-svi znamo kraj). Čak mi i snimka iz bolida MS. djeluje kao da je još Sennin bolid skrenuo desno mada to može biti optička varka.
jebate a kaj si onda tek radio dok ste Bambia gledali,pa bilo vas je po cijeloj sobi :smijeh: :smijeh: :smijeh:
je OT al moro sam hahahhaha

a sad na temu,mislim da kao i u svem u životu,nešto kad se dogodi uvijek se pokuašava nać dežurni krivac,jel uvijek nam netko za nekaj mora bit kriv. Najlakše je izmislit neku semi priču i u nju povjerovatkako bi se opravdao gunitak s nekim poštenim razlogom,nažalčost to nije baš tako jedanostavno,Sennu smo izgubili i nadajmo se da je on posljednji.....
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Baba Kulašuša
Postovi: 107
Pridružen/a: 09 ruj 2008, 14:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari pa sta bude
Lokacija: Šuma

Post Postao/la Baba Kulašuša »

Nije bio film o Bambiju već o Lassie i to smo gledali na ljubavnim sjedalima :D .

Jesmo izgubili smo ga ali na čudan način i to je ono što frustrira, kao pjesma u uhu koje se nemreš riješiti pa ti se stalno vrti dok je ne izbiješ drugom pjesmom. Tak i ovo dok se ne riješi misterij stalno ti se vrti po glavi
Evo ga ,zvoniiii. Bijeli jelen!
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

Slažem se da je još puno nejasnoća ali izgleda li ovo poznato


To je bio Berger 5 godina prije i pročitao sam negdje da je Piquetovo izlijetanje 1987. isto bilo jako slično sa razlikom da je udario zadnjim krajem i ostao živ. Ima filmić na youtubu ali se ne vidi kako je došlo do izlijetanja već samo krš i lom...jednom se moralo desiti da bi došlo do promjena. Na žalost nije bilo dovoljno ni drugi puta već je tek fatalna nesreća pokrenula promjene tamburella.
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Post Postao/la zvjerko »

Slažem se da je još puno nejasnoća ali izgleda li ovo poznato
youtube

To je bio Berger 5 godina prije i pročitao sam negdje da je Piquetovo izlijetanje 1987. isto bilo jako slično sa razlikom da je udario zadnjim krajem i ostao živ. Ima filmić na youtubu ali se ne vidi kako je došlo do izlijetanja već samo krš i lom...jednom se moralo desiti da bi došlo do promjena. Na žalost nije bilo dovoljno ni drugi puta već je tek fatalna nesreća pokrenula promjene tamburella.

Neš me muči sa umetanjem direkta za youtube pa je link tu.
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Post Postao/la schuey »

zvjerko je napisao/la:

To je bio Berger 5 godina prije i pročitao sam negdje da je Piquetovo izlijetanje 1987. isto bilo jako slično sa razlikom da je udario zadnjim krajem i ostao živ.
Neš me muči sa umetanjem direkta za youtube pa je link tu.
poanta je sa zadnjim krajem,sjeti se Ralfovih sudara u Americi,iako zidovi imaju federe za ublaživanje,sudari su bili gadni samo zato jer sukontra,da je okrenuto se vozilo izašao bi bez imalo problema iz kokpita,da je lupio zadnjim krajem izašao bi isto odmah,a ne ne znam koliko krugova proveo unutra.jednako kao Senna,da je on lupio zadnjim krajem,danas bi sigurno bio živ ;)

što se tiće linka,imaš prefiks au.youtube što moraš izbacit pa onda radi,na australskom si treažio i tu je problem ;)

Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Odgovori