Ayrton Senna da Silva

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Perfect 8)
.
Avatar
Magic Alonso
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1622
Pridružen/a: 25 kol 2006, 10:37
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernanda

Post Postao/la Magic Alonso »

a sve ste već rekli :p
...stvarno dobbra animacija! :thumbup:
"Together, we have made a dream come true." Fernando Alonso
Avatar
Schumy1
Test vozač
Test vozač
Postovi: 649
Pridružen/a: 27 svi 2006, 19:17
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher_Massa
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la Schumy1 »

Dobro,dobro. :thumbup:
slika


Schumy 4ever!!!!
FICHO
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1257
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 10:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la FICHO »

Evo, za sve Sennine fanove nekoliko wallpapera iz kolekcije...

slika slika slika slika slika
slika
>>>>>>>>>>> Forza Ferrari! ~ Sempre Ferrari! <<<<<<<<<<
Avatar
LuDi_AnalBoy
Početnik
Početnik
Postovi: 234
Pridružen/a: 07 ruj 2006, 13:44
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zabreg grad

Post Postao/la LuDi_AnalBoy »

E...Tex...fakat mi nije jasno...pa kak čovjek koji se tolko razumije u F1 i obožava taj sport može napisati profesor za Hilla??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????' :( Mislim....to mi fakat nije jasno! Inače mislim da si super dečko i baš si mi drag...pogotovo zato jer si daješ puno truda ;)
Gnjida
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

tex je napisao/la:našao sam nešto šta objašnjava šta se dogodilo zašto je senna završio u zidu i napravili su detaljnu rekonstrukciju sudara

http://video.google.com/videoplay?docid ... 92&q=senna
http://video.google.com/videoplay?docid ... 83&q=senna
Ima sam ja par slika, di se vide komadi nečega po stazi, ali mi je to ostalo na starom hardu, a nemogu ga spojiti :x
.
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

.
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Post Postao/la goran007 »

Ayrton Senna roden je u Sao Paolu 21.03.1960...stoga,da je ziv danas bi slavio svoj 47.rodendan...iako fizicki nije s nama ja mu ga od srca cestitam,te se nadam da je i na drugom svijetu barem jednako uspjesan kao sto je bio na ovom
Avatar
Maher
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1062
Pridružen/a: 19 lip 2006, 22:32
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Jedno 10 metara od Arene

Post Postao/la Maher »

goran007 je napisao/la:Ayrton Senna roden je u Sao Paolu 21.03.1960...stoga,da je ziv danas bi slavio svoj 47.rodendan...iako fizicki nije s nama ja mu ga od srca cestitam,te se nadam da je i na drugom svijetu barem jednako uspjesan kao sto je bio na ovom
Pridružujem se čestitkama
SIMPLY THE BEST DRIVER EVER SAID GOOD BYE ON 22.10.2006
FICHO
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1257
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 10:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la FICHO »

Također, čestitke jednom od najboljih u F1. slika
slika
>>>>>>>>>>> Forza Ferrari! ~ Sempre Ferrari! <<<<<<<<<<
Avatar
Schumy1
Test vozač
Test vozač
Postovi: 649
Pridružen/a: 27 svi 2006, 19:17
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher_Massa
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la Schumy1 »

Također čestitke.
slika


Schumy 4ever!!!!
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Čestitke jednom od Careva F1, koji na žalost nije ne ovom svijetu :cry:
.
Avatar
Buxer
Test vozač
Test vozač
Postovi: 799
Pridružen/a: 26 kol 2006, 18:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Buxer »

slika

slika

slika

slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's." - Ayrton Senna, January, 1989

slika
Avatar
rindt
Postovi: 119
Pridružen/a: 22 vel 2007, 10:45
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Država Hrvatska

Post Postao/la rindt »

Ivan 26 je napisao/la:Maistorluk tog covjeka se ne moze opisati rijecima.Bio je jednostavno maistor.Pogino je zbog toga sto je pukla letva volana na prvom zavoju poslje ciljne ravnine i brzinom od 310 km/h se zabio u zid i .............nema smisla dalje :cry: :(
:klanjanje: SENA

Tako je , i što je najveće tragedija sam Ayrton je inicirao tu promjenu na letvi bolida, koliko sam uspio pročitat nije se uspio prilagodit volanu sad se ne sjećam ili mu je bio preblizu tjelu ili predaleko ,pa su mehaničari Wiliamsa pred samu utrku u Imoli zbog nedostatka vremena istu prepilali i zavarili. Nažalost od svih teorija ova najviše drži vodu i poradi muljaže u istrazi, a nedostaje onaj dio snimke iz Senninog bolida kada moment prije izljetanja vidimo samo smetnje.
Avatar
Buxer
Test vozač
Test vozač
Postovi: 799
Pridružen/a: 26 kol 2006, 18:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Buxer »

rindt je napisao/la:
Tako je , i što je najveće tragedija sam Ayrton je inicirao tu promjenu na letvi bolida, koliko sam uspio pročitat nije se uspio prilagodit volanu sad se ne sjećam ili mu je bio preblizu tjelu ili predaleko ,pa su mehaničari Wiliamsa pred samu utrku u Imoli zbog nedostatka vremena istu prepilali i zavarili. Nažalost od svih teorija ova najviše drži vodu i poradi muljaže u istrazi, a nedostaje onaj dio snimke iz Senninog bolida kada moment prije izljetanja vidimo samo smetnje.
Najmannje što želim je ikakva polemika ovdje ali ta teorija ne drži vodu, bar po pitanju telemetrije. Vrlo jednostavno, među ostalim mjerene su i sile na "letvi" i telemetrija kaže da je sila postojala u trenutku udarca. Fizika je tu jasna, ne možeš izmjeriti silu na nečemu što je puknuto. Iz toga proizilazi da je "letva" bila u jednom komadu, dakle nije pukla, slomila se i sl. Što je sve nestalo prije istrage nećemo nikada saznati jer su u igri preveliki novci.
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's." - Ayrton Senna, January, 1989

slika
Avatar
rindt
Postovi: 119
Pridružen/a: 22 vel 2007, 10:45
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Država Hrvatska

Post Postao/la rindt »

Buxer je napisao/la:
rindt je napisao/la:
Tako je , i što je najveće tragedija sam Ayrton je inicirao tu promjenu na letvi bolida, koliko sam uspio pročitat nije se uspio prilagodit volanu sad se ne sjećam ili mu je bio preblizu tjelu ili predaleko ,pa su mehaničari Wiliamsa pred samu utrku u Imoli zbog nedostatka vremena istu prepilali i zavarili. Nažalost od svih teorija ova najviše drži vodu i poradi muljaže u istrazi, a nedostaje onaj dio snimke iz Senninog bolida kada moment prije izljetanja vidimo samo smetnje.
Najmannje što želim je ikakva polemika ovdje ali ta teorija ne drži vodu, bar po pitanju telemetrije. Vrlo jednostavno, među ostalim mjerene su i sile na "letvi" i telemetrija kaže da je sila postojala u trenutku udarca. Fizika je tu jasna, ne možeš izmjeriti silu na nečemu što je puknuto. Iz toga proizilazi da je "letva" bila u jednom komadu, dakle nije pukla, slomila se i sl. Što je sve nestalo prije istrage nećemo nikada saznati jer su u igri preveliki novci.
A ko kaže da su mjerene sile na letvi, tu nismo bili svjedoci ni ti ni ja! Samo sam napisao da od svih teorija ova najviše drži vodu, od svega što sam pročitao a toga je puno, Ayrton je pomalo frustriran početkom sezone 1994, te bolidom u koji se nije uspio najbolje smjestiti inicirao promjene na stupu upravljača. Pošto navodno nije bilo vremena za izradu novog pristupilo se doradi postojećeg i desilo se što se desilo. Ja najmanje želim polemiku. Od 1981.g. od kada pratim f1 nebrojeno sam puta bio svjedokom ,što kroz tv što kroz tisak ,gluposti, zavrzlama, makinacija , nedorečenih pravila. Velik i prevelik se novac vrti da bi mi za naših života saznali pravu istinu. Da ne misliš da laprdam moram se pohvalit da sam prošlo ljeto zahvaljujući prirodi mog posla bio na "PETARI", jahti Ecelstonovih ne da bi vidio brod, nego samo da gibam prostorom gdje se kreću svi koji nešto znače u formuli!!!
Avatar
Buxer
Test vozač
Test vozač
Postovi: 799
Pridružen/a: 26 kol 2006, 18:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Buxer »

rindt je napisao/la:A ko kaže da su mjerene sile na letvi, tu nismo bili svjedoci ni ti ni ja! Samo sam napisao da od svih teorija ova najviše drži vodu, od svega što sam pročitao a toga je puno, Ayrton je pomalo frustriran početkom sezone 1994, te bolidom u koji se nije uspio najbolje smjestiti inicirao promjene na stupu upravljača.


A gle, mjeri se sve pa tako i to, a podatke telemetrije je pustio sam Williams. U svakom slučaju, sve može biti frizirano i namješteno a svjedočimo tako malom broju stvari da za masu onoga što nam se servira ne možemo biti ziher jesu li stvarno onakve kako su nam prikazane. U svakom slučaju, krajnji rezultat se zna i tu povratka nema, što je bilo bilo je a istina, istina nebi ništa promjenila. Nagađanja, simulacija i pretpostavki sam se nagledao i malo mi je dosta svega toga, oni koji sigurno znaju kaj se dogodilo neće to nikada reći i to je cijela mudrost. Ayrtonu kapa dole i laka mu zemlja bila.
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's." - Ayrton Senna, January, 1989

slika
Avatar
*1n50mn1č4r*
Postovi: 145
Pridružen/a: 07 tra 2007, 13:24
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la *1n50mn1č4r* »

Ayrton Senna ce zauvijek zivjeti u srcima svih koji su ga pratili... veliki vozac koji da je pozivio osvojio bi jos vise u f1, bez ikakve sumnje...

KRALJ kvalifikacija, s najvecim postotkom quala - 40% (Schumacher ima 27%) i uz Fangia i Clarka statisticki(dakle u smislu razlomaka i ciste matematike, ne po broju uspjeha) najbolji vozac svih vremena... svima nam nedostajes care...

RIP Senna
THE BEST YEARS OF FORMULA1
slika
Thank you Mika, thank you Michael

Go McLaren! 4ever!
ice on fire
Postovi: 64
Pridružen/a: 01 stu 2007, 22:20
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Konjščina, Bočaki 59

Post Postao/la ice on fire »

slažem se i ja sam gledao neke djelove utrka i njegove izjave nakon utrka. Takvog vozača više neće bit. Čak sam i gledao kad je 1991 (mi se čini ) pobjedio u brazilu. . I zaplakao sam . i onda kad su ga odvezli u sigurnosnom autu čak je otvorio prozor i mahao navijačima . Nešto veličanstveno.
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

Ja mislim da je njegova najveca prednost pred drugim vozacima (opcenito, ne samo u njegovo doba) bila inteligencija. Potrazite i poslusajte malo njegove intervjue pa ce vam sve biti jasno.

npr. ovaj citat koji imam u potpisu je on izrekao...
slika
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Post Postao/la sepulctor »

Piquet20 je napisao/la:Ja mislim da je njegova najveca prednost pred drugim vozacima (opcenito, ne samo u njegovo doba) bila inteligencija. Potrazite i poslusajte malo njegove intervjue pa ce vam sve biti jasno.

npr. ovaj citat koji imam u potpisu je on izrekao...
Viš zanimljivo, a Frank Williams je izjavio da nije bio osobito pametan.

Valjda od jada jer nije ništa osvojio u Williamsu...
Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Post Postao/la Piquet20 »

sepulctor je napisao/la:
Piquet20 je napisao/la:Ja mislim da je njegova najveca prednost pred drugim vozacima (opcenito, ne samo u njegovo doba) bila inteligencija. Potrazite i poslusajte malo njegove intervjue pa ce vam sve biti jasno.

npr. ovaj citat koji imam u potpisu je on izrekao...
Viš zanimljivo, a Frank Williams je izjavio da nije bio osobito pametan.

Valjda od jada jer nije ništa osvojio u Williamsu...
Ma da? A dobro, pitanje u kom kontekstu i kada je to izjavio.
Ali stvarno sam gledao puno toga o njemu (i prije nego je poginuo i nakon), i stvari koje je on govorio nemoze reci netko priglup. A i vecina ljudi u paddocku su to isto tvrdili (da je bio iznimno inteligentan).
Na kraju krajeva, nemozemo se svi svima svidjati, zar ne? ;-)
slika
Avatar
One and only
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1591
Pridružen/a: 12 srp 2007, 22:01
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari- M. Schumacher
Lokacija: Mostar

Post Postao/la One and only »

Piquet20 je napisao/la:
sepulctor je napisao/la:
Piquet20 je napisao/la:Ja mislim da je njegova najveca prednost pred drugim vozacima (opcenito, ne samo u njegovo doba) bila inteligencija. Potrazite i poslusajte malo njegove intervjue pa ce vam sve biti jasno.

npr. ovaj citat koji imam u potpisu je on izrekao...
Viš zanimljivo, a Frank Williams je izjavio da nije bio osobito pametan.

Valjda od jada jer nije ništa osvojio u Williamsu...
Ma da? A dobro, pitanje u kom kontekstu i kada je to izjavio.
Ali stvarno sam gledao puno toga o njemu (i prije nego je poginuo i nakon), i stvari koje je on govorio nemoze reci netko priglup. A i vecina ljudi u paddocku su to isto tvrdili (da je bio iznimno inteligentan).
Na kraju krajeva, nemozemo se svi svima svidjati, zar ne? ;-)
Glup čovjek ne može biti šampion ni u sportu za koji postoje stereotipi da je za glupe ljude (poput recimo strongmana i sl. sportova snage). Da bi bio vrhunski u bilo kojem sportu moraš biti jako pametan. Senna je osim toga bio i jako vatren pa je nekad i radio iracionalne stvari svojstvene priglupim ljudima. Jbg južnjačka krv nadjača pamet ponekad. Valjda je zbog toga i bio tako omiljen među navijačima. Sve u svemu Senna je bio jedan od većih mozgova ovog sporta (mislim među vozačima).
slika

Hoću da budem drugačiji, pa stoga neću ostoju staviti na ignore listu :)
Avatar
sepulctor
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 548
Pridružen/a: 30 stu 2005, 23:29

Post Postao/la sepulctor »

Piquet20 je napisao/la:
sepulctor je napisao/la:
Piquet20 je napisao/la:Ja mislim da je njegova najveca prednost pred drugim vozacima (opcenito, ne samo u njegovo doba) bila inteligencija. Potrazite i poslusajte malo njegove intervjue pa ce vam sve biti jasno.

npr. ovaj citat koji imam u potpisu je on izrekao...
Viš zanimljivo, a Frank Williams je izjavio da nije bio osobito pametan.

Valjda od jada jer nije ništa osvojio u Williamsu...
Ma da? A dobro, pitanje u kom kontekstu i kada je to izjavio.
Ali stvarno sam gledao puno toga o njemu (i prije nego je poginuo i nakon), i stvari koje je on govorio nemoze reci netko priglup. A i vecina ljudi u paddocku su to isto tvrdili (da je bio iznimno inteligentan).
Na kraju krajeva, nemozemo se svi svima svidjati, zar ne? ;-)
To je bio interview poslije Sennine smrti. "Senna wasn't exactly a genious, but he was a genious once inside the car..."
Eto, to je rekao Frank kad su ga pitali.
Posjedujem velik izbor F1, Moto GP, Le Mans, WSBK, INDY, WRC i ostalih utrka, te nogometnih i hokej utakmica.
Svi zainteresirani za razmjenu nek se jave na pp.
Avatar
ploc
Početnik
Početnik
Postovi: 169
Pridružen/a: 06 lis 2007, 18:22
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Kostrena

Post Postao/la ploc »

Je najvise se govorilo o letvi ali ne zaboravite da je to bila za Williams prva godina bez aktivnog ovjesa nakon niza fantasticnih godina.Govorilo se da imaju velikih problema s ovjesom opcenito , drugi su se bolje snasli
tj neki nisu ni imali bas nekih iskustava s aktivnim ovjesom te su igrom slucaja imali kakvu takvu prednost na pocetku godine a mi smo nazalost izgubili nikad prezaljenog covjeka prvaka.
Odgovori