Ayrton Senna da Silva

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
ploc
Početnik
Početnik
Postovi: 169
Pridružen/a: 06 lis 2007, 18:22
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Kostrena

Post Postao/la ploc »

Meni nije covjek nicim odavao da je glup ali i Slavica je izjavila za Shumija da je izuzetno glup covjek a on ima sedam naslova i digo je cijeli Ferrari na jedan fantastican niko . I tko je onda lud?
Avatar
ploc
Početnik
Početnik
Postovi: 169
Pridružen/a: 06 lis 2007, 18:22
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Kostrena

Post Postao/la ploc »

ploc je napisao/la:Meni nije covjek nicim odavao da je glup ali i Slavica je izjavila za Shumija da je izuzetno glup covjek a on ima sedam naslova i digo je cijeli Ferrari na jedan fantastican niko . I tko je onda lud?

Sorry digo je Ferrari na jedan fantastican nivo
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

ploc je napisao/la:Meni nije covjek nicim odavao da je glup ali i Slavica je izjavila za Shumija da je izuzetno glup covjek a on ima sedam naslova i digo je cijeli Ferrari na jedan fantastican niko . I tko je onda lud?
:off:
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Post Postao/la Slash »

Evo jednog Senninog citata nakon kvalifikacija u Monte Carlu:

„...posljednji kvalifikacijski krug. Već sam imao osigurano prvo mjesto na startu za pola sekunde, a nakon toga i čitavu sekundu. Odjednom sam postao dvije sekunde brži od bilo koga, uključujući moga kolegu iz iste momčadi s istim bolidom. I tada sam shvatio da ne vozim svjesno. Vozio sam bolid po nekom instinktu, samo što sam bio u drugoj dimenziji. Bilo je kao u tunelu. Ne samo kao onaj tunel pored hotela nego kao da je čitava utrka tunel. Samo sam išao i išao, više i više i više i više. Bio sam daleko iznad granice, ali sam uvijek našao načina da idem još i više.Tada me nešto jednostavno izbacilo. Na neki način sam se probudio i shvatio da sam u drugačijoj atmosferi nego inače. Moja reakcija je bila hitno kočenje i usporavanje bolida. Polako sam se odvezao do boksa i nisam više izlazio taj dan. To me uplašilo jer sam bio daleko izvan svjesnoga stanja. To se događa rijetko, ali držim te uspomene duboko u sebi jer to je važan dio mojih sjećanja.“

Jeli ovo na neki način bilo povezano sa njegovom smrti?
Zbog ove karakteristike da se mogao ''isključiti'' vjerojatno i je bio najbolji, no dali ga je to na kraju koštalo života?
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Post Postao/la Slash »

Ja sam to shvatio kao da je vozio u transu, tj. da on uopće nije svjestan toga što se događa oko njega i da uopće nije svjestan staze, ni ničega nego se sve odvija samo po sebi...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
ploc
Početnik
Početnik
Postovi: 169
Pridružen/a: 06 lis 2007, 18:22
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Kostrena

Post Postao/la ploc »

Amati, the last woman to race in Formula One, described her experience there for F1 Racing Magazine, saying: "It's a male environment and they want to keep it that way - the drivers, the journalists, everyone. Only one person came up to me and offered me his hand at my first GP in South Africa - and that was Ayrton Senna. He came over and said, 'Welcome Giovanna, I'm glad you're here. My congratulations.' The others ignored me, and when I failed they shrugged and said it was because I was a woman." True Champions, it seems, are sometimes proven as Greats not just on track...


Bas sam nasao jos nesto o velikom Senni i to govori puno o njemu
marko
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 361
Pridružen/a: 17 lis 2005, 18:07
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la marko »

Njegov postotak od 40% u kvala,samo govori koliko je čovjek obožavao F1,i želio je konstantno biti prvi,bio to trening ili utrka.Scvakačast!Našao sam jedan intervju za portugalsku televiziju,gdje je rekao da samo više od F1,voli karting!
Avatar
shrkec
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 540
Pridružen/a: 26 lis 2007, 08:27
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Hrv.Zagorje.
Kontakt:

Post Postao/la shrkec »

Komentar zadnje žene u F1 Racingu koja se vozila u f1 : "To je muška okolina i oni to tako žele zadržat-vozači , novinari , svi!. Jedina osoba koja mi je prišla i ponudila ruku na mojoj prvoj GP utrci u Južnoj Africi - bio je to Senna. Stigao je i rekao :"Dobrodošla Giovanna , drago mi je da si tu.Moje čestitke ." Ostali su me ignorirali , a kad sam zeznula svi su mi se rugali i govorili kako je to jer sam ja žena. Pravi šampioni , izgleda , su ispali Veliki ne samo na stazi...
slika
Porsche je Porsche , a sve ostalo su samo auti!
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la gringo73 »

Nisam mogao odolit a da vam ne pokažem sličice iz Suzuke '91, kad je Berger pobijedio,a Senna bio drugi i osvojio prvenstvo. Na odlasku s podijuma dočekao ih je njihov šef Ron i zalio ih kantom vode. Ron kakvog mnogi ne mogu zamisliti da se tako ponašao. Oni su mu uzvratili, ali s manje "streljiva".

slika
slika
slika
slika
slika
slika

:D
Avatar
ploc
Početnik
Početnik
Postovi: 169
Pridružen/a: 06 lis 2007, 18:22
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Kostrena

Post Postao/la ploc »

Sjecam se te utrke ,strasna utrka Bergera je napravio sve za Sennu u toj utrci i u biti ga je Senna propustio na prvo mjesto kako bi mu zahvalio .
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la gringo73 »

ploc je napisao/la:Sjecam se te utrke ,strasna utrka Bergera je napravio sve za Sennu u toj utrci i u biti ga je Senna propustio na prvo mjesto kako bi mu zahvalio .
Da, da. To su bila vremena kad se znalo tko je prvi vozač (već u ugovoru), i Senna je zbog nepoštivanja te stvari navukao bijes Prosta na sebe već prvu zajedničku godinu u McLarenu.
Avatar
neocooler
Početnik
Početnik
Postovi: 198
Pridružen/a: 03 lis 2007, 01:48
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Post Postao/la neocooler »

Najbolji i najprofesionalniji tribute koji sam gledal
Citati Ayrtona:

First: "If I ever happen to have an accident that eventually costs me my life, I hope it is in one go. I would not like to be in a wheelchair. I would not like to be in a hospital suffering from whatever injury it was. If I'm going to live, I want to live fully. Very intensely, because I am an intense person. It would ruin my life if I had to live partially." (January 1994, 4 months prior to his death)
Second: "Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nmr3pqkh ... re=related[/youtube]
"Life sucks but sometimes life sucks goooooood!!!"
Avatar
Stividen
Postovi: 18
Pridružen/a: 13 stu 2007, 18:39
Navijam za: Nikoga
Lokacija: tu negde

Post Postao/la Stividen »

joj. kakav je to samo vozač bio.
sjećam se da sam bila jako mala i da je tata upalio tv s utrkama i rekao mi je da je to najbolji vozač na svijetu. Gledala sam i na youtubeu mnoge isjećke iz njegovih utrka ali me zadivilo svojom vožnjom . sad shvaćam zašto mi je tata ono rekao.
e šteta. :(
Uzmi sve što ti život pruža.
Avatar
neocooler
Početnik
Početnik
Postovi: 198
Pridružen/a: 03 lis 2007, 01:48
Navijam za: Nikoga
Kontakt:

Post Postao/la neocooler »

Najčešće mi je kad je stao i potrčao pomoći unesrećenom :D LEGENDA!!!!
"Life sucks but sometimes life sucks goooooood!!!"
Avatar
ploc
Početnik
Početnik
Postovi: 169
Pridružen/a: 06 lis 2007, 18:22
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Kostrena

Post Postao/la ploc »

neocooler je napisao/la:Najčešće mi je kad je stao i potrčao pomoći unesrećenom :D LEGENDA!!!!
Strava covjece bas sam pogledao onaj filmic i sjecanja dosla.Bio sam s brodom u Italiji i nekolicina nas je bila tako sretna da cemo vidjet utrku i onda .... strava sto da ti kazem jos i danas se najezim kad se toga sjetim.Skidam kapu svim poginulim u utrkama F1 ali ova Sennina nesreca me bila dotukla.Senna najveci
Avatar
Hamilton
Test vozač
Test vozač
Postovi: 657
Pridružen/a: 04 kol 2007, 20:20
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Belišće
Kontakt:

Post Postao/la Hamilton »

neocooler je napisao/la:Najčešće mi je kad je stao i potrčao pomoći unesrećenom :D LEGENDA!!!!


samo još jedan dokaz koliko je velik čovjek bio...
slika
mario89
Postovi: 8
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 04:43

Post Postao/la mario89 »

Prva utrka koje se sječam je ona kad je poginuo Senna stvarno mi je žao što nisam imao tu čast da ga gledam ali iz priča mojega oca i onoga što ste svi vi ovdje napisali te isječaka sa you-tubea siguran sam da je jedan od največih.
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Post Postao/la goran007 »

evo,samo kratko...na danasnji dan prije 48.god roden je Ayrton Senna...
gdje god da je,ja mu zelim sretan rodendan :!:
Avatar
-Briatore-
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1498
Pridružen/a: 28 vel 2006, 09:28
Ja sam: Vozač

Post Postao/la -Briatore- »

Punim imenom Ayrton Senna da Silva rodio se 21.03.1960. godine u Brazilu. Gotovo ne postoji niti jedan rekord kojeg nije srušio u formuli 1, nijedna utrka na kojoj nije pobijedio, nijedan potez koji nije učinio.

Senna je upisao 161 start Velike nagrade, 41 pobjedu i 65 pole pozicija, te tri Naslova prvaka.

Preskočimo već milijun puta ponovljene rezultate i pobjede.

Njegov ego zaokupljenosti nikada nije dopustio duboke ljudske osjećaje. On je volio djecu i donirao milijunske iznose za Brazil. Ranije kobne 1994. godine je rekao: „Želim biti sasvim, sasvim jak. Nikada ne želim postojati napola. Ako se nekada nađem u situaciji da ću umrijeti, želio bih da se to dogodi brzo.“

I tako se dogodilo, 1. svibnja 1994. godine na stazi u Imoli. Njegov Williams iz neobjašnjivog razloga skrenuo je i udario u zid zavoja Tamburello. Tog dana formula 1 je stala, milijuni ljudi diljem svijeta gledali su stravičnu nesreću ne znajući da je otišao jedan od najvećih.

Nakon Ayrtonove smrti, njegov bivši šef, Frank Williams je rekao: „Senna nije bio obična osoba. On je zapravo bio veći čovjek nego što je njegov bolid mogao pružiti.“

Danas bi Senna, da je živ, proslavio 48. rođendan, i samo Bog zna za koliko bi gore navedene brojke bile veće.
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad »

goran007 je napisao/la:evo,samo kratko...na danasnji dan prije 48.god roden je Ayrton Senna...
gdje god da je,ja mu zelim sretan rodendan :!:

Priključujem se prisjećanjima. Ma gdje god bio,.....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Circus Maximus
Postovi: 9
Pridružen/a: 21 ožu 2008, 08:53
Navijam za: Nikoga
Lokacija: On the pole position

Post Postao/la Circus Maximus »

Svakako vrijedno sjećanja ... sretan rođendan Ayrtone, gdje god bio ...
Avatar
Schumy1
Test vozač
Test vozač
Postovi: 649
Pridružen/a: 27 svi 2006, 19:17
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher_Massa
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la Schumy1 »

Sretan rođendan legendo!
slika


Schumy 4ever!!!!
Avatar
red_devil
Veteran
Veteran
Postovi: 2862
Pridružen/a: 02 ruj 2006, 08:52
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Ferrari

Post Postao/la red_devil »

Ayrtone sretan rođendan.
.
Avatar
natural
Postovi: 138
Pridružen/a: 31 sij 2008, 22:26
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari Marlboro
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la natural »

evo još jedan povod da se prisjetimo velikana (jedan dan sa zakašnjenjem, sretan rođendan)
slika
Avatar
Emerson Fittipaldi
Početnik
Početnik
Postovi: 314
Pridružen/a: 13 svi 2007, 22:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Dubrovnik

Post Postao/la Emerson Fittipaldi »

Sretan rođendan najvećemu!!!!!
Odgovori