Utrke 2017 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la Toon »

...na poslu sam pa sam gledao na Areni onu dvojcu naših sretnika...kad sam doma gledam sky...mogu si samo zamisliti o čemu su srali...nešto sam poslije pročitao ali vidim da su ih i čitatelji dosta popljuvali (to mi baš drago bilo)....
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Nadam se da će upecat DC-a od 2019 nadalje kad Sky preuzme vlast u UK. I da će Crofty dobit pedalu. Uvlači se u dupe Hamiltonu kao Kolinda Trumpu. Još mi je najjače kako lik brani očajnog Palmera
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

a najjače je bilo kada je za vrijeme slobodnih treninga u četvrtak izjavio da u Barceloni Bottas nije zadržavo Vettela čak su i ovi njegovi sa Sky bili u fazonu "e sad si ga pretjerao". :lol:
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Nije samo Sky, ja gledam na austrijskom ORFeins gdje oba komentatora preferiraju Vettela pa su rekli da je možda Kimi ovdje izigran.
Kimi bi vjerojatno sretniji bio da mu je danas crknuo motor kad je izašao iza Vettela nego da je morao proći ciljem drugi. Ovdje je 95% do inženjera za strategiju bilo, on je odlučio rasplet. Prvi se povuče onaj kod kojeg želiš uradit undercut, Kimi nije mogao sam na sebi uradit undercut ali dobro to je F1, tako je već moralo biti. Žao mi je samo to jer mu je ovo bila najvjerovatnija šansa za pobjedit u ovoj sezoni, Monaco, startaš prvi, prvi zavoj prođeš prvi, sve ostalo je povjest (ako ne padne kiša i ne izađe SC u krivom trenutku).
Od sada napred će vjerojatno biti još više deprimiran i demotiviran za pobjede, jedino što mu preostaje pomagat Vettelu.

Bolidi su užasni za ove ulice, ako je nekad vrijedilo da treba biti 2,5sec brži mislim da sada treba 3,5sec brži biti za nekakvu ozbiljnu akciju.
Bolidi se nedaju pratit, vožnja u zavjetrini vjerujem da je agonija, prije sam bio protiv DRS-a ali dok se ne izmjeni opet pravilnik navijam za DRS i na prednjem krilu. Ovu bi stazu trebali rukovodeći se dogovorit da je uvjek 100% kišna, ako ne prirodno onda zaljevat.

Mercedesova forma je danas bila prilično loša, zagrijavanje guma je veliki problem. Hamilton se nije mogao odvojiti od McLarena a niti približiti TorroRossu za akciju. Nakon dugo vremena kad su mu gume proradile je opasno lovio Sainza ali onda je došao SC i opet sve iznova.
Bottas također, niti držat priključak s Ferrarijima niti se odvojit od RB-ova, kako mu je uspjelo ono u kvalifikacijama, svaka čast.
Hamiltonove kvalifikacije su jučer bile zanimljive, gledao sam njegove pokušaje brzog kruga i u jednom trenutku je odvozio prvi sektor bez greške sa 1,5sec zaostatka za vodećim, pa to Honde skupa ne uspiju nabrat u prvom sekoru. Kao da ima tvrde gume pa je 2-3sec sporiji.
Još je dobro sve ispalo danas za ovakvu stazu, čim prije zaboravit i tražit formu dalje.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Nije samo Sky, ja gledam na austrijskom ORFeins gdje oba komentatora preferiraju Vettela pa su rekli da je možda Kimi ovdje izigran.
Kimi bi vjerojatno sretniji bio da mu je danas crknuo motor kad je izašao iza Vettela nego da je morao proći ciljem drugi. Ovdje je 95% do inženjera za strategiju bilo, on je odlučio rasplet. Prvi se povuče onaj kod kojeg želiš uradit undercut, Kimi nije mogao sam na sebi uradit undercut ali dobro to je F1, tako je već moralo biti. Žao mi je samo to jer mu je ovo bila najvjerovatnija šansa za pobjedit u ovoj sezoni, Monaco, startaš prvi, prvi zavoj prođeš prvi, sve ostalo je povjest (ako ne padne kiša i ne izađe SC u krivom trenutku).
Od sada napred će vjerojatno biti još više deprimiran i demotiviran za pobjede, jedino što mu preostaje pomagat Vettelu.

Bolidi su užasni za ove ulice, ako je nekad vrijedilo da treba biti 2,5sec brži mislim da sada treba 3,5sec brži biti za nekakvu ozbiljnu akciju.
Bolidi se nedaju pratit, vožnja u zavjetrini vjerujem da je agonija, prije sam bio protiv DRS-a ali dok se ne izmjeni opet pravilnik navijam za DRS i na prednjem krilu. Ovu bi stazu trebali rukovodeći se dogovorit da je uvjek 100% kišna, ako ne prirodno onda zaljevat.

Mercedesova forma je danas bila prilično loša, zagrijavanje guma je veliki problem. Hamilton se nije mogao odvojiti od McLarena a niti približiti TorroRossu za akciju. Nakon dugo vremena kad su mu gume proradile je opasno lovio Sainza ali onda je došao SC i opet sve iznova.
Bottas također, niti držat priključak s Ferrarijima niti se odvojit od RB-ova, kako mu je uspjelo ono u kvalifikacijama, svaka čast.
Hamiltonove kvalifikacije su jučer bile zanimljive, gledao sam njegove pokušaje brzog kruga i u jednom trenutku je odvozio prvi sektor bez greške sa 1,5sec zaostatka za vodećim, pa to Honde skupa ne uspiju nabrat u prvom sekoru. Kao da ima tvrde gume pa je 2-3sec sporiji.
Još je dobro sve ispalo danas za ovakvu stazu, čim prije zaboravit i tražit formu dalje.
na ovo boldano. Prvo se povlači onaj koji je ispred na stazi. I Mercedes to radi cijelo vrijeme
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Mercedes je to radio da ne osteti prvog vozaca, time sto je drugi odmah krug nakon prvog isao u boks na istu strategiju. Sjeti se 2014 monaco, Ham na repu od pocetka do kraja Rosbergu, evidentno brzi i ako bi njega u tom trenutku povukli prije, desio bi se najvjerojatnije undercut sto je neposteno do prvog vozaca. Isli su jedan za drugim na izmjene i ostali na istim pozicijama u vecini slucajeva, ne samo monaco.
slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

kolega tada su se Mercedesovi vozači borili međusobno niko drugi ih nije ugrožavao i Mercedes nije želio da se miješa, sada je borba između vozača koji voze za različite timove.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la vidc »

Nikakve timske odredbe. Vettel dobio cisto ko suza. Kimi je bio sporiji, dobio prvi sansu za odlazak u boks, ne znam sta je trebao vise. Sve je bilo na njemu, nije iskoristio
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Magnussev bomba start

https://streamable.com/pwstc

BUMP:

Nisam imao prilike gledati gridwalk danas. Minuta šutnje je bila samo za Manchester? Žalosno ako nije bilo nikakve posvete Haydenu od strane FOMa
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la Alonso-champ »

Da,koliko sam ja skontao samo za Manchester...

Sramota...
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la Cuky »

jedna zanimljiva snimka...onboard prolasci kroz tunel kroz povijest, počevši sredinom 50-ih pa do danas...u snimci iz 1973. se može vidjeti i početak gradnje hotela koji se nalazi iznad tunela
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la popeye »

Kimi me razocaro. On nije u stanju u MONAKU pol poziciju pretvoriti u pobedu. E stvarno treba da se povuce i da na njegovo mesto dodje neki mladi lav koji ce gristi.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Perez je panj, evo potvrđeno.
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la zizi »

da li je seb zasluženo pobijedio ?

u potpunosti. iskoristio je priliku koja mu se pružila odvezavši izvrsno kada je trebalo

da li bi seb pobijedio da on i kimi voze za različite timove ?

jako teško. ne vjerujem da bi dobio priliku
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la vidc »

Mnogi se ustvari zale sto je ferrari dozvolio utrkivanje a ne obrnuto.raikkonen je cijeli prvi stint imao priliku pobjec. Bojim se da je on racunao na timske odredbe i da ferrari nece dozvolit vettelu da se bori za pobjedu pa je ziheraski vozio. Ili jednostavno nije mogao brze. Vettel je dobio sansu i iskoristio je majstorski.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la Toon »

zizi je napisao/la:da li bi seb pobijedio da on i kimi voze za različite timove ?

jako teško. ne vjerujem da bi dobio priliku
...kratko i jasno...sve se svodi upravo na to...
@vidc...jel' ti barem malo razmisliš prije nego nešto napišeš (ne odnosi se samo na posljednji post)?
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la vidc »

Naravno, razmislim,informiram se, pogledam vremena krugova na fia.com itd
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la dmarijon »

Ja ko ... tek sinoć u pol noći pogledao skinutu trku. DO tada nisam ni radio palio (da ne bi slučajno čuo rez :D ) . S puta.
A dobro odigrano. Žao mi je kimija, ali eto. To je život. Da barem malo više grize... gdje mu je bila ona brzina iz kvala. Ne znam baš za ovo što Toon priča. Možda je ali nije mi tako djelovalo. Cijelu trku nekako mlak. Ali na kraju se odlično završilo. Osobno mislim da će on i koju trku do kraja sezone i dobiti (po mogućnosti ne onu gdje će vettel dobiti kaznu).
Na kraju, ne djeluje mi nimalo takva razlika u brzini kako rezultati pokazuju. ferarijevi vozači su solidno odvozili (ne odlično, ali barem bez greške, kao i stratezi). Merc ima praktički tu brzinu. Ponekad se izgubi u setupa, ponekad u zagrijavanju guma, ponekad Hamiju cura ne da večer prije... Ali sve u svemu bottasove kvale su živi dokaz da je lako moglo završiti skroz naopako.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la Toon »

dmarijon je napisao/la:Ja ko ... tek sinoć u pol noći pogledao skinutu trku. DO tada nisam ni radio palio (da ne bi slučajno čuo rez :D ) . S puta.
A dobro odigrano. Žao mi je kimija, ali eto. To je život. Da barem malo više grize... gdje mu je bila ona brzina iz kvala. Ne znam baš za ovo što Toon priča. Možda je ali nije mi tako
...ovako je išla priča na konfenrenciji nakon utrke...

Q: Kimi, coming to you, obviously you lost the race in the pit stops. The normal wisdom in Monaco is that when you’re leading you’re not the first one to make a move. But just before you made your stop we heard a radio message exchange with your engineer in which you were asking about pitting. So to be clear, were you asking for the stop or did they call it?

KR: No, I was called in and that’s about it.

....ili u prijevodu BIO SAM POZVAN (za one koji misle da ovo znači TRAŽIO SAM BOX)...
...da nije bio u Ferrariju teško bi Kimi mogao izgubiti (ne bi mogao) ovu utrku...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la zonelsk »

Da nije bio u ferrariju tesko da bi vodio ovi utrku...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la Toon »

zonelsk je napisao/la:Da nije bio u ferrariju tesko da bi vodio ovi utrku...
...i to stoji ;)
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la vidc »

Kimi je pozvan da ga zaštite od Verstappena koji je nakon izlaska iz boksa odvozio u tom trenutku najbrži treći sektor utrke. Mercedes odmah zove i Bottasa da pokriju verstappenov pokušaj undercuta (valjda su i oni htjeli Bottasu oduzet treće mjesto i poklonit ga Ricciardu a samim time i više WCC bodova Red Bull-u, pa ga nisu ostavili vani, što je očito nešto što se oduvijek znalo da je bolja opcija, nego su ga zvali u boks). Ferrari logično razmišlja da ako je verstappen u red bullu odvozio tako dobar sektor na novim gumama, normalno bi bilo da će mercedes odvozit isto tako ako bi izašao ispred njega. I ferrari odluči pozvat Kimija da ga zaštite jer je lik vozio sporo (nisu pozvali Vettela jer vozač ispred ima prednost da prvi ide u boks). dakle, ostavili su Vettela taj jedan krug duže i u tom trenutku riskirali njegovo drugo mjesto da bi zaštitili Kimijevo prvo. u tim trenucima se pokazuje da Vettel na starim gumama može vozit puno brže nego ovi iza i daju mu šansu da izvuče maksimalno iz guma. timske odredbe bi bile da su Vettela zvali u trenutku kad on ustvari nabija prednost samo da bi se vratio iza Kimija i dušebrižnici bili sretni.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 25.-28. svibnja 2017.

Post Postao/la dmarijon »

E sad je već kritično
administratoriiiiiiiii
jedan dan do početka vikenda kultne blame canada blame canada!!!
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la Cuky »

Podij 2016.

slika

Informacije o stazi

slika

Satnica

Kod: Označi sve

1st Free practice	Fri 9 Jun 16:00 - 17:30
2nd Free practice	Fri 9 Jun 20:00 - 21:30
3rd Free practice	Sat 10 Jun 16:00 - 17:00
1st Qualifying		Sat 10 Jun 19:00 - 19:18
2nd Qualifying		Sat 10 Jun 19:25 - 19:40
3rd Qualifying		Sat 10 Jun 19:48 - 20:00
Race				    Sun 11 Jun 20:00
Gume
slika

These are the tyres that must be available (one of them to be used) at some point in the race:
P Zero supersoft
P Zero soft



Q 2016

slika

R 2016

slika
slika

2016 Highlights


Fast Facts


Pole position 2016


Kako je nastao Wall of Champions
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Kanade - Circuit Gilles Villeneuve, 9.-11. lipnja 2017.

Post Postao/la vidc »

Fast Facts ti puca na Monaco :D
Zaključano