Utrke 2017 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la Cuky »

opet, Vettel je situaciju cijelo vrijeme imao pod kontrolom jer je cijelo vrijeme svojeg skretanja gledao u lijevi retrovizor kako bi znao di mu je Max. S druge strane Max je imao sa lijeve strane Kimija na kojeg uopće nije obraćao pažnju jer je gledao samo di je Vettel.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la Vuksa_KC »

Slash je napisao/la: EDIT

slika
Ta fotka zavarava jer je prekasna i već je došlo do kontakta, treba gledati snimku baš.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la zonelsk »

ovo je fakat zadnje sto cu napisati na ovu temu jer nema smisla.

prije starta (svi staticni) -> vettel gleda prema maxu, max prema vettelu, za kimija je nebitno.
krece start -> vettel starta malo manje nego ok, max ok, kimi jako dobro(zapravo odlicno)
cca pola vremena između starta i sudara -> veltel nastavlja lijevo preko pola staze, max ga vidi, korigira pravac i ide ravno, moza cak malo prema kimiju, kimi krece zaobilazit sa vanjske strane.
trenutak prije sudara->vettel nastavlja prema lijevo zatvarati maxa ( i u tom trenutku izgleda ko da nece stati do zida, vjerojatno ne vidi kimija, niti ne sluti da je tamo, a nije ni cijelu duzinu ispred maxa), max vidi kimija, koji krece desno lagano prema vettelu i maxu (jedini koji fakat cijelo vrijeme vidi situaciju i kaj se događa), par trenutaka prije kontakta sa kimijem se cak vidi da korigira bolid lijevo od kimija kad ga je vjerojatno skuzio tek ( A NE DA JEBENO SKRECE U NJEGA kak neki sugeriraju) dok pritom vettel i kimi nastavljauu zatvarati maxa do kraja. Max ima opciju da a zakoči ili nastavi ravno (sto je napravio, ocekivajuci da mu ovi nece uci u putanju). Ferrarijevi vozaci imaju opciju nastaviti zatvarati maxa a nisu ispred njeda sa cijelom duzinom bolida ili imamu opciju ostaviti prostora.

u trenutku kontakta, max ide ravno, kimi ide u maxa (pogledajte trenutak prije kontakta, max drzi pravac ravan sa stazom kimi ide u njega) vettel ide u maxa.

Zapravo mi je sad zao sto max nije zakocio, pa da vidim kaj bi ova dva napred napravila
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la pospani gad »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Vettel tu nije mogao vidjeti Kimija, racunao je da ce stisnut Maxa blize ogradi te ce malac morat abgasat da se vrati u putanju.
Max je trebao abgasati - to su mali dijelići sekunde, ali je trebao biti svjestan da je lošije startao i da ga Ferrarijev dvojac prolazi, da neće proći - danak neiskustvu, a najviše je spušio Seb. #-o
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la F1NAC »

Bez potrebe za nekim detaljnijim analiziranjem složit ću se sa Brundleom. Koliko god Max mogao odustat od pokušaja toliko je Seb trebao bit oprezniji kod tako naglog zatvaranja bolida koji uopće nije u kontenciji za naslov i to još u mokrim uvjetima.
Taking Raikkonen out of the equation for a moment, Vettel squeezing Verstappen, who is not his championship rival, so hard in those conditions created a high risk of contact, a puncture, or being turned around. He should have kept more to the outside and swept into turn one on the ideal line. Moving significantly across a wet grid is always high risk.
Trkaći incident je jedina i prava odluka za to.

Također s još jednom stvari ću se složit a to je da su u ovakvim uvjetima retrovizori beskorisni, em što postoji velika mogućnost pojave mrtvog kuta tako i u onim uvjetima sprej koji dolazi iz bolida značajno smanjuje preglednost.
Mirrors are hopeless in those situations, especially with spray from the tyres, and in any event the drivers' eyes are partly focused ahead to the braking point, especially due to the unknown grip on a wet track.

They are busy inside the cockpit too, managing the various controls as part of the launch.
Što se prvenstva tiče ima varijanti još (matematičke šanse definitivno ima) ali one u praktički nemoguće s obzirom ako pogledamo stanje kroz sezonu. Vettelu treba dobar bolid koji će u kvalama na ovim fluidnim stazama bit prvenstveno BOLJI od Mercedesa što nije bio slučaj ove godine još. U meksiku postoji velika šansa da turbo prdne ukoliko idu do kraja bez 5. već idu reciklirat stare. Također treba Kimija da uzima bodove Hamiltonu što je opet malo moguće.

Ako neko ne scima Hamiltona na startu nema šanse. Mercedes je što se pouzdanosti tiče tenk ove godine.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

pospani gad je napisao/la:
Ćale od Lewisa je napisao/la:Vettel tu nije mogao vidjeti Kimija, racunao je da ce stisnut Maxa blize ogradi te ce malac morat abgasat da se vrati u putanju.
Max je trebao abgasati - to su mali dijelići sekunde, ali je trebao biti svjestan da je lošije startao i da ga Ferrarijev dvojac prolazi, da neće proći - danak neiskustvu, a najviše je spušio Seb. #-o
Nece Max popustat, svjestan je svoje brzine i talenta te hoce to u rezultate pretvarat. Pogotovo u ovakoj slaboj sezoni sa ovoliko dnf-a, cim je vidio da je vettel slabije startao izgorio je da izadje prvi do apexa.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la vidc »

Nije mi jasan ovaj argument koji se odnosi na to da vettel nije trebao tako postupit protiv vozaca s kojim se ne bori za naslov. U interesu je svima osvojit sto vise bodova, nikom nije svejedno valjda. Glupo je pricat o tom da vettel se mora bojati verstappena il bilo koga drugog jer se on bori za naslov a protivnik ne.
Npr. u madjarskoj se hamilton prepao verstappena i nije htio riskirat ic u duel s njim.
Ferrari ima ukupno losiji bolid i vettelu ne preostaje nista drugo nego riskirat. Rizik je takav da si ili hero ili zero. Lako je bit mudar kad znas da imas najbolji bolid pa ti preticanje zbog snage motora uz DRS nije problem ili ti par bodova u jednoj utrci nista ne znaci.
Kad smo zadnji put vidjeli hamiltonov potez kao npr. Vettelovo preticanje ocona u kanadi ili ricciarda u kini,bottasa u spanjolskoj, dvoboj protiv verstappena u silverstone-u...
Riskirat treba,drugacije ne ide.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la F1NAC »

Eto ispao je zero. Ali ne samo iz utrke nego i iz prvenstva.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la pospani gad »

vidc je napisao/la:Nije mi jasan ovaj argument koji se odnosi na to da vettel nije trebao tako postupit protiv vozaca s kojim se ne bori za naslov. U interesu je svima osvojit sto vise bodova, nikom nije svejedno valjda. Glupo je pricat o tom da vettel se mora bojati verstappena il bilo koga drugog jer se on bori za naslov a protivnik ne.
Npr. u madjarskoj se hamilton prepao verstappena i nije htio riskirat ic u duel s njim.
Ferrari ima ukupno losiji bolid i vettelu ne preostaje nista drugo nego riskirat. Rizik je takav da si ili hero ili zero. Lako je bit mudar kad znas da imas najbolji bolid pa ti preticanje zbog snage motora uz DRS nije problem ili ti par bodova u jednoj utrci nista ne znaci.
Kad smo zadnji put vidjeli hamiltonov potez kao npr. Vettelovo preticanje ocona u kanadi ili ricciarda u kini,bottasa u spanjolskoj, dvoboj protiv verstappena u silverstone-u...
Riskirat treba,drugacije ne ide.
Odgovorio si sâm sebi s ovim boldanim:

Lewis ima bolji bolid u svakome pogledu i ne želi riskirati sa Verstappenom.
Sebastian nema tu opciju, i on riskira. Ferrarijev bolid ili bolje rečeno motor je još uvijek inferiorniji u odnosu na Mercedesov motor:

https://www.f1puls.com/21496/mercedesov ... sti-od-50/

Seb je i sve dosada morao riskirati i igrali su na momčadske odredbe ( npr. Hungagoring ).

Dok si Lewis sada može priuštiti izjave ovakvog tipa:

https://www.f1puls.com/21664/hamilton-p ... ja-sezone/

I fino si Lewis može sada, nakon Singapora laganini voziti do 4. titule svjetskog F1 prvaka.....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la dmarijon »

Sve više imam osjećaj da će se (totalno neočekivano) ubrzo bodovno opet izjednačiti. Čudna dirigencija. Dramarama.
Samo neka se trkaju.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la speedy56 »

Hamilton i Vettel su startali u drugoj
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la pospani gad »

dmarijon je napisao/la:Sve više imam osjećaj da će se (totalno neočekivano) ubrzo bodovno opet izjednačiti. Čudna dirigencija. Dramarama.
Da.
Baš.
Lewis Hamilton očekuje nešto slično, tvome osjećaju. :biggrin:
Bilo bi mu dosadno i njonjasto imati ovoliku bodovnu prednost pred Sebastianom sve do Abu Dhabija. ;)
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la Cuky »

Znači ovo dvoje sa slike su u vrijeme dok nije bolida bilo na stazi (pretpostavljam nakon utrke) potkupili zaštitara da ih pusti na stazi i fotka ih. Navodno ih čekaju gadne kazne u Singapuru kad se utvrde sve okolnosti
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la F1NAC »

pa dobro s obzirom da je bilo 3 u noći.. Nevjerujem da će bit nešto drakonsko? Ali svaka čast koliki pacijent moraš bit da ovako javno cinkaš.

S druge strane sad vidim koju majicu ima pa mi je sve jasno
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la speedy56 »

Još se genijalci pohvale... #-o
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la Cuky »

a Singapur je dosta striktniji...tko je ono prošle godine dobio kaznu zbog bacanja žvakaće na pod, mislim da je Arrivabenne ili Dennis
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:a Singapur je dosta striktniji...tko je ono prošle godine dobio kaznu zbog bacanja žvakaće na pod, mislim da je Arrivabenne ili Dennis
Sjecam se toga. Bio je opusak cigarete i Arrivabene. Inace Singapur je striktan sto se bacanja smeca po ulici tice. Kaznjavaju za sve pa cak i za omot od bonbon - 300 dolara
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la dmarijon »

A i neka. Tko će nego talijan. Čik na pod. Najjače mi je kad gledam, a moram reći i naše i turiste, kako po ljeti bacaju upaljene čikove kroz prozor auta. uredno. Trebalo bi im nabit kazne ko singapur. - malo offtopic
Samo neka se trkaju.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la Vuksa_KC »

Joj daj nemojte te zatucane stavove po nacionalnoj osnovi, nismo index :D
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la dmarijon »

Vuksa_KC je napisao/la:Joj daj nemojte te zatucane stavove po nacionalnoj osnovi, nismo index :D
A jbg.. kad je tako. (točno njega mogu zamislit kako nabrijeno nešto priča i baca čik na pod :D Talijanski djir, nije germanski.) I nije to što kažeš index djir nego dnevno hr. djir :).
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15-17 Rujan 2017

Post Postao/la Cuky »

točno to... index đir je trenutno sve kontra trumpa, mamića + zločesti modrić... i naravno, "što oblik vašeg lica govori o tome kakvi ste u krevetu" ](*,)

al mislim da je u redu da se tako kažnjava nekultura kao u Singapuru... pa kad jedan-dva puta dobiješ po džepu slijedeći put ćeš razmisliti
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

VN Malezije, Sepang International Circuit, 29. rujan - 01. listopad

Post Postao/la Cuky »

slika

Podij 2016.

slika

Informacije o stazi
slika


Satnica

Kod: Označi sve

1st Free practice	Fri 29 Sep 05:00 - 06:30
2nd Free practice	Fri 29 Sep 09:00 - 10:30
3rd Free practice	Sat 30 Sep 08:00 - 09:00
1st Qualifying		Sat 30 Sep 11:00 - 11:18
2nd Qualifying		Sat 30 Sep 11:25 - 11:40
3rd Qualifying		Sat 30 Sep 11:48 - 12:00
Race				    Sun 01 Oct 09:00
Gume

Dostupni setovi za vikend:
slikaslikaslikaslikaslika

Alokacija setova guma za suho po vozačima:
slika

Po jedan set ovih komponenti treba biti sačuvan za utrku, od čega bar jedan mora biti korišten u toku utrke:
slikaslika


Q 2016

slika

R 2016

slika


Fast Facts



Race Highlights 2016



Pole position 2016
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Malezije, Sepang International Circuit, 29. rujan - 01. listopad

Post Postao/la pospani gad »

Navodno će biti kiše kao u priči..... pogotovo u subotu. I nešto manje u nedjelju.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Malezije, Sepang International Circuit, 29. rujan - 01. listopad

Post Postao/la Cuky »

na glasanju je pobjedila utrka iz 2001. tako da slijedećih 19 dana povodom 19-godišnjice od prve F1 utrke u Maleziji imamo prilike na youtubeu gledati snimku te utrke
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Malezije, Sepang International Circuit, 29. rujan - 01. listopad

Post Postao/la dmarijon »

Samo neka se trkaju.
Zaključano