Utrke 2018 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la Kranči »

popeye je napisao/la: 26 kol 2018, 18:57
Kranči je napisao/la: 26 kol 2018, 17:04 Iznenadila me odluka da nisu odmah pozvali SC nego su pričekali da svi prođu Kemmel pravac. Gledam sad start 2012. i tamo je odmah pozvan SC.

Utrka - 3 (samo zbog pobjede)
Mislim da su dobro postupili, smekerski. Ne treba to sad da bude opravdanje za poraz Hama.
Ma nije ni opravdanje, nego čisto logički. Zašto prekidati utrku odmah ako do mjesta incidenta imaju još 5 km.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 26 kol 2018, 15:21 Čekali su u RC da Vettel prođe pa su onda dali znak za SC. Drugog objašnjenja nema.
čisto da se zna.. U francuskoj se SC zvao tek kad su bili u šikani na mistral ravnici... #justsaying da ti odma ubijem početak teorija zavjere pošto se time prvime baviš kad Hamilton izgubi
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la marcus »

"Zašto prekidati utrku odmah ako do mjesta incidenta imaju još 5 km."
Pazi ovu izjavu?!
Pa možda da se trka uspori, stvori kolona koja će onda oprezno proći kroz dio u kojem je došlo do sudara.....da doktori, suci i svi ostali sigurno dođu što prije do možebitnmo ozlijeđenih vozača.....ti bi najradije da oni punom brzinom jure do zadnjeg zavoja i onda trenutno stanu. Sudar je bio težak, uključivao nekoliko bolida koji su bili odmah totalno oštećeni te nekoliko koji su sa manjim oštećenjima manjom brzinom išli prema boksevima.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la vidc »

Možda nisu bili sigurni da li će zvat SC ili VSC...ili su jednostavno pustili borbu za prvo mjesto jer to ne vidjamo često. I neka su, ne vidim nikakav problem. FIA je preblaga prema mercedesovim vozačima, još je samo trebala gledat kako da spasi Hamiltonovu guzicu
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la Kranči »

marcus je napisao/la: 26 kol 2018, 22:35 "Zašto prekidati utrku odmah ako do mjesta incidenta imaju još 5 km."
Pazi ovu izjavu?!
Pa možda da se trka uspori, stvori kolona koja će onda oprezno proći kroz dio u kojem je došlo do sudara.....da doktori, suci i svi ostali sigurno dođu što prije do možebitnmo ozlijeđenih vozača.....ti bi najradije da oni punom brzinom jure do zadnjeg zavoja i onda trenutno stanu. Sudar je bio težak, uključivao nekoliko bolida koji su bili odmah totalno oštećeni te nekoliko koji su sa manjim oštećenjima manjom brzinom išli prema boksevima.
Ok, nisu morali do zadnjeg zavoja, ali pustiš utrku prvi i drugi sektor i onda treći neka uspore.
Ionako je u trenutačnoj F1 prvi krug najbitniji dio utrke.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la gjoko-mkd »

Pa ljudi...pa verovatno pre odluke o SC-u ima neka kratka debata u kontrolnu sobu. Nije bio neki masakr pa da Čarli odma lupi prekidač za SC
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la Cuky »

A evo i kako nakon T1 izgledao HALO na Leclercovom bolidu
slika

Ovaj puta je odradio posao za koji je uveden


Plus ako je jedna stvar dobro proizašla iz kasnijeg izlaska SC-a, osim naravno prolaska Vettela naprijed, je ta da smo imali četveroboj za P1
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 26 kol 2018, 15:36 Al na tom mjestu di je Hamilton probao nije ni smio još pretjecati jer nisu prošli SC liniju na ulazu u boks
Prva SC linija je malo prije sikane. Nakon nje nastupaju trkaci uvjeti tj. Da je Hamilton isao duboko na kocenju bio bi ok prolaz
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la Cuky »

Evo da jednom i ja tebe ispravim :) Prva SC linija je do ove godine bila otprilike usred šikane. Ove godine je pomaknuta bliže samom ulasku u boks i praktički jednim dijelom dodiruje drugi apex šikane, a ljubičasto/sivo su prebojali staru liniju:
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la F1NAC »

My bad. Vidio sam bio da je prije sikane neka bijela llinija a totalno sam zaboravio da je DRS na startno ciljnkj ravnici i da je to mjesto detekcije. Zbunio me Brundle kad je rekao da je isao mrvicu dublje i prosao da bi bilo ok
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la Cuky »

evo baš sad gledam snimku utrke jer sam jučer uspio pogledati do otprilike odustajanja Raikkonena... uglavnom, poslušao sam 10-ak puta taj restart i nekad mi se učini da Brundle kaže "he could have gone through there legally", a nekad zvuči kao "he couldn't have gone through there legally"
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la Slash »

Sad čitam ovo s Hamiltonovim ''kukanjem'' je fake news.
3 put je naglasio novinarima da ''tricks'' ne znači da je nešto ilegalno, i da svi imaju ''tricks'' na autu te da moraju doznat šta to Ferrari ima a oni ne, i oni to nabavit. Dakle nije bilo kmečanje da imaju nelegalan auto, nego očito bolje neke modove koji njima još nisu dostupni...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la mrd »

Odlican on-board sa hartley-evog auta. Vidi se da je alosnov tocak isao ako ne u glavu onda jako blizu. A vidi se i kako kida zadnje krilo sa riccijevog auta nakon cega ovaj udara kimija.

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Slash je napisao/la: 27 kol 2018, 11:36 Sad čitam ovo s Hamiltonovim ''kukanjem'' je fake news.
3 put je naglasio novinarima da ''tricks'' ne znači da je nešto ilegalno, i da svi imaju ''tricks'' na autu te da moraju doznat šta to Ferrari ima a oni ne, i oni to nabavit. Dakle nije bilo kmečanje da imaju nelegalan auto, nego očito bolje neke modove koji njima još nisu dostupni...
Da, baš mu gledam na IG. A nespretna je ta riječ 'trikovi' pa je tako ispalo.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la: 27 kol 2018, 11:36 Sad čitam ovo s Hamiltonovim ''kukanjem'' je fake news.
3 put je naglasio novinarima da ''tricks'' ne znači da je nešto ilegalno, i da svi imaju ''tricks'' na autu te da moraju doznat šta to Ferrari ima a oni ne, i oni to nabavit. Dakle nije bilo kmečanje da imaju nelegalan auto, nego očito bolje neke modove koji njima još nisu dostupni...
Neznam zasto se ljudi uopce love na to da je mislio na neko varanje itd. Mada su britanski tabloidi pisali u tom smislu. Stvar je u tome da se moglo i pametnije pristupit. Jednostavno budi čovjek i čestitaj protivniku na bolje odrađenom poslu. A ne tu trikovi, taktike itd.. Silly

mrd je napisao/la: 27 kol 2018, 11:57 Odlican on-board sa hartley-evog auta. Vidi se da je alosnov tocak isao ako ne u glavu onda jako blizu. A vidi se i kako kida zadnje krilo sa riccijevog auta nakon cega ovaj udara kimija.

Da, fino se vidi da je Halo napravio ono za što je i dizajniran, a to je da je umanjio opasnost odbijanjem McLarena od Leclerca. Možda nije išlo prema glavi ali je jako moglo ić prema rukama a ruke su bile u nezahvalnom položaju (okrenut volan zbog zavoja = izlozeni prsti). Sve u svemu dobro odrađen posao
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la vidc »

To je na isti fazon ko dosta intervjua u zadnje vrijeme na fazon "ne kažemo mi da ferrari vara, samo eto reda radi napominjemo kako je to zanimljivo i nevezano za to bi htjeli napomenut da mi vjerujemo da je sve legalno, i vjerujemo FIAi" a iza vjerojatno stotine mailova FIAi s raznim upitima o legalnosti.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la zonelsk »

Ah svaka stinica pomaze, a sve je to dio jednog velikog PR-a koji vode i jedni i drugo.

Bolje da imamo ovo nego da imamo Mercedes (ili Ferrari) pa nitko pa Ferrari (ili Mercedes) pa nitko pa RB (ili netko deseti) pa nitko....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la vidc »

Sve je to ok, samo se možda može s malo više stila sve radit a ne non stop aludirat da je na ferrariju nešto ilegalno.
Zaista ne pamtim da je iko iz ferrarija ili red bulla čak i indirektno spominjao da je nešto ilegalno na mercedesu i da je to razlog domiacije
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

vidc je napisao/la: 27 kol 2018, 12:24 Sve je to ok, samo se možda može s malo više stila sve radit a ne non stop aludirat da je na ferrariju nešto ilegalno.
Zaista ne pamtim da je iko iz ferrarija ili red bulla čak i indirektno spominjao da je nešto ilegalno na mercedesu i da je to razlog domiacije
Ocito su u Mercedesu dosegli maximum sa svojim motorom i pomocnim agregatima, te sa svojim znanjem i resursom ne mogu dalje od ovog. Zato im nije jasno odkud ferrariju tolika snaga.... Prirodno je da pomislis kako nije sve po pravilima, kroz povjest autosporta se uvjek varalo posvuda, naravno da ne znaci da ferrari vara trenutno. Pored svega su jos prokleto pouzdani, Hamilton je radi kvara izgubio jednu pobjedu, hoce li i Vettel dozivjet isto?
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Ćale od Lewisa je napisao/la: 27 kol 2018, 19:40
vidc je napisao/la: 27 kol 2018, 12:24 Sve je to ok, samo se možda može s malo više stila sve radit a ne non stop aludirat da je na ferrariju nešto ilegalno.
Zaista ne pamtim da je iko iz ferrarija ili red bulla čak i indirektno spominjao da je nešto ilegalno na mercedesu i da je to razlog domiacije
Ocito su u Mercedesu dosegli maximum sa svojim motorom i pomocnim agregatima, te sa svojim znanjem i resursom ne mogu dalje od ovog. Zato im nije jasno odkud ferrariju tolika snaga.... Prirodno je da pomislis kako nije sve po pravilima, kroz povjest autosporta se uvjek varalo posvuda, naravno da ne znaci da ferrari vara trenutno. Pored svega su jos prokleto pouzdani, Hamilton je radi kvara izgubio jednu pobjedu, hoce li i Vettel dozivjet isto?
Mi smo to dozivili lani a sad je red na vama naravno. Zar nije bilo dosta 30 i nesto uzastopnih finisha?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Belgije - Circuit de Spa-Francorchamps, 24.-26. Kolovoz 2018.

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ako Ferari nije imao pehova...neznam ko ima....
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Italije, Autodromo Nazionale Monza , 31.-02. Rujan 2018

Post Postao/la F1NAC »

Kako se približava vrijeme utrci tako se mijenja i prognoza vremena. Zasad subota i nedjelja bi trebali bit suhi dok se definitivno za petak očekuje kiša cijeli dan
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Italije, Autodromo Nazionale Monza , 31.-02. Rujan 2018

Post Postao/la Cuky »

to zvuči jako dobro ako se pokaže istinito
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Italije, Autodromo Nazionale Monza , 31.-02. Rujan 2018

Post Postao/la F1NAC »

Produzuje se 2. DRS zona

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Italije, Autodromo Nazionale Monza , 31.-02. Rujan 2018

Post Postao/la gjoko-mkd »

Na moj telefon sam u app za weather u " Cities" ubacio Milano, i za petak kaze 80% kiše, a subota i nedelja 25°C sa 20% šanse za kišu.
Ove aplikacije daju iznenadujuće dobre prognoze
Zaključano