Utrke 2019 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la speedy56 »

Thx
Tak sam si i mislio.

Btw: gledam replay...ovo od Ricciarda je po meni gore nego Vettel u Kanadi.
slika
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Domi »

Srećom sam prespavao 97% utrke, piva za ručak bila je pun pogodak.
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Vuksa_KC »

A je ovaj Gasly za ništa...

Gledam replay, ove četvorke...šta je Ricciardo napravio #-o , ali opet je to mlaka vodica naspram onog što se radilo u protekla 24h na Nordschleifeu.

Btw. gledam statistiku, ovaj panj Grosjean 41 odustajanje od 153 utrka #-o
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Ricciardo je dobio 2x po 5 sekundi kazne. Prvu je dobio za povratak na stazu i izguravanje Norrisa van, drugu je dobio jer je Raikkonena pretekao sa sva 4 kotača van staze na pravcu.

Sad su se suci zakopali duboko u jamu time što su kaznili Vettela u Kanadi jer sad moraju svaku sličnu situaciju, bez obzira koliko blesava bila (kao primjer Pereza danas) kažnjavat kako bi ispali konzistentni
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 23 lip 2019, 19:53 Ricciardo je dobio 2x po 5 sekundi kazne. Prvu je dobio za povratak na stazu i izguravanje Norrisa van, drugu je dobio jer je Raikkonena pretekao sa sva 4 kotača van staze na pravcu.

Sad su se suci zakopali duboko u jamu time što su kaznili Vettela u Kanadi jer sad moraju svaku sličnu situaciju, bez obzira koliko blesava bila (kao primjer Pereza danas) kažnjavat kako bi ispali konzistentni
Slazem se generalno sa komentarom ali po meni Perezova kazna mi je ok.
Bez obzira kaje je postupio po proceduri - dobio je dva mjesta a napustio je stazu.
Jel on bio svjestan ili ne ( mada neznam kak nebi) momcad je to vidjela i trebala je reagirati i odmah vratiti pozicije.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Ja se ne slažem u vezi Perezove kazne zbog jedne činjenice: FIA je ta koja je odredila proceduru povratka na stazu koju je on u potpunosti ispoštovao. FIA raspolaže moćnim računalima, mogli su kroz simulacije doći do zaključka da je taj put brži nego da se ide stazom pa put povratka malo produljiti.

S druge strane, možda čak nije ni brža ta putanja koliko su ovi ostali svi bili u gužvi i znatno sporiji nego što bi bili inače.

U svakom slučaju, FIA bi za te putanje povratka na stazu trebala naučiti od kolega iz Dorne i FIM-a. Evo na zadnjoj utrci u Barceloni "long lap" kazna je išla putanjom koja siječe T2. Pa je opet bila sporija i gubilo se vrijeme ako bi se išlo njome umjesto stazom. Tako da sve se da napraviti ako se pripremi teren kako treba.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la zonelsk »

Cmon - FIA sposobna ili ne.
Common sense - lik je dobio dva mjesta.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Jeste dobio je dva mjesta, ali nije namjerno izašao sa staze pa rezao da ih zaradi nego je izbjegavajući kontakt izašao van, krenuo sjeć T4 nakon čega se vratio na putanju koju je FIA odredila da mora proć kako ne bi dobio kaznu i onda opet pobrao kaznu.

To je totalno suprotno od, ako se ne varam Rosberga u Kanadi 2016 kada je promašio zadnju šikanu i umjesto da je išao iza tabele koja je bila označena on je udario po gasu i presjekao i preko ležećeg policajca kako bi zadržao poziciju i nije bio kažnjen.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Vuksa_KC »

Zvuči ko da biseri u FIA-i nisu računali na prvi krug u kojem je promet najsporiji i da će se steći prednost na takvim mjestima, tj. prolaskom kroz dio gdje nema nikoga.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la popeye »

speedy56 je napisao/la: 23 lip 2019, 16:50 Thx
Tak sam si i mislio.

Btw: gledam replay...ovo od Ricciarda je po meni gore nego Vettel u Kanadi.
sve kazne su glupe. ja bi uveo samo jedno pravilo koje bi glasilo: "Let them race". i uradio bi ono sto je Fetel rekao pocepao bi pravilnik.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la vidc »

za preticanje kazna je opravdana, ipak je izašao van staze u trenutku kad ima potpunu kontrolu nad autom... al ovo drugo ja ne bih kaznio, kao ni ono vettelovo. čovjek se malo prekočio, izletio, usporio i vratio na stazu, nije bilo nikakve loše namjere u potezu.
ali konzistentnost se traži i evo sad imamo to i sve ok ( dok se ne desi Hamiltonu koji nije ni službeno upozoren )
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 24 lip 2019, 09:08 za preticanje kazna je opravdana, ipak je izašao van staze u trenutku kad ima potpunu kontrolu nad autom...
ali nije preseko stazu nije je kratio, pogledaj malo IndyCar trku od juce ili Nascar kolko tamo vozaci odlaze siroko i 'prosiruju' stazu sto je po meni ok jer su staze uske za automobile. cak smo i pre videli u F1 u COTA-i isto to vozaci su odlazili siroko i nije bilo kaznjavanja.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la vidc »

ne zanimaju me baš indycar i nascar.
Mislim da je glupo toliko rastezat pravila svjesno na pravcu. čovjek je zatvorio stranu, obranio poziciju na vrijeme i nema tu šta se ić van staze.
bilo bi drugačije da staze nisu velike asfaltne zone s bijelim crtama. da je bar metar nekog pojasa umjetne trave il nečeg sličnog odmah iza bijele crte bilo bi drugačije
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Zato jer IndyCar ne ide po FIA-inim pravilima. FIA-in pravilnik kaže da vozač mora stalno koristiti stazu, a staza je definiriana kao dio asfalta između linija (žutih ili bijelih, najčešće bijelih). Čak se ni rubnik ne vodi pod dio staze. Dakle to je uredno, jasno i glasno definirano.

Problem je što FIA negdje dopušta da se izlazi van (na izlascima iz nekih zavoja), dok drugdje religiozno provodi pravila. Recimo da je bila trava pored staze Ricciardo sigurno ne bi pokušao proći Kimija ili da je i pokušao ne bi uspio jer ne bi imao gripa. A kako nema trave, ima liniju koja mu označava di je staza, iskoristio je prostor koji nije staza i tu je kazna i više nego opravdana.

Samo trebaju onda svaki izlazak izvan staze kažnjavati, a ne "ovdje je stekao prednost, ali na izlazu iz T6 gdje svi idu široko van nema prednosti pa je u redu". Da sigurno bi svi išli tamo široko da tako ne zarade nešto vremena.

Lijepo treba kao MotoGP: u kvalama bilo kakav izlazak izvan linija - poništavanje vremena u tom krugu. U utrci 2-3 puta izađeš van i dobiješ upozorenje, slijedeći put nakon upozorenja kad opet izađeš van ide kazna. I svi se drže unutar staze
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 24 lip 2019, 09:34 ne zanimaju me baš indycar i nascar.
Mislim da je glupo toliko rastezat pravila svjesno na pravcu. čovjek je zatvorio stranu, obranio poziciju na vrijeme i nema tu šta se ić van staze.
bilo bi drugačije da staze nisu velike asfaltne zone s bijelim crtama. da je bar metar nekog pojasa umjetne trave il nečeg sličnog odmah iza bijele crte bilo bi drugačije
pa onda ni ne bi iso u napad. sta fali siroj stazi kad ionako nema preticanja. te linije na pravcima bi ja 'izbriso'.
Cuky je napisao/la: 24 lip 2019, 09:38 Zato jer IndyCar ne ide po FIA-inim pravilima. FIA-in pravilnik kaže da vozač mora stalno koristiti stazu, a staza je definiriana kao dio asfalta između linija (žutih ili bijelih, najčešće bijelih). Čak se ni rubnik ne vodi pod dio staze. Dakle to je uredno, jasno i glasno definirano.
a zasto je onda prosle godine u COTA-i bilo dozvoljeno?
Problem je što FIA negdje dopušta da se izlazi van (na izlascima iz nekih zavoja), dok drugdje religiozno provodi pravila.
pa jel to u redu da se selektivno primenjuje? FIA je sva suplja, treba to sve ispocetka pisati pravilnik i to da ga pise neko kome je stalo do trka.
Ricciardo pobesneo nakon dobijanja kazni u Francuskoj

Vozač Renaulta je uputio pogrdne reči prilikom intrevjuua posle trke.

U poslednjem krugu za VN Francuske veliku bitku vodili su Lando Norris, Daniel Ricciardo, Kimi Raikkonen i Nico Hulkenberg, posle čega je Australijanac napravio manevar i pretekao vozača Alfa Roema u brobi za šesto mesto. Ipak, Ricciardo je u toj situaciji celim bolidom otišao van staze pa su mu tako zbog toga i ranijeg incidenta sudije izrekle dve kazne dodavanja po pet sekundi, posle čega je on ispao iz plasmana iz prvih deset.

Na pitanje da prokomentariše ovaj incident, Ricciardo je odgovorio:

“Neka se j**u svi, kako to zvuči?
:peace: Riki my man
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Ne nije u redu da se selektivno primjenjuje, to sam napisao i u postu čiji si dio citirao i još bar 1-2 puta u zadnja 24h
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Slash »

Fenomenalna utrka, jedna od najboljih koje sam gledao, čista desetka.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Toon »

Slash je napisao/la: 24 lip 2019, 10:57 Fenomenalna utrka, jedna od najboljih koje sam gledao, čista desetka.
...napokon jedan pravi znalac...ma što desetka...stotka...

...
vidc je napisao/la: 24 lip 2019, 09:08ali konzistentnost se traži i evo sad imamo to i sve ok ( dok se ne desi Hamiltonu koji nije ni službeno upozoren )
...
...sve se svodi na to...kažnjavaj sve tj. drži se slova pravilnika...a do ovoga su/smo sami doveli stalnim "branjenjem i traženjem alibija" svojih i optuživanjem drugih...a Hamiltonu se, bojim se, neće to ove sezone dogoditi...nema potrebe...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la Scuderia »

F1=Wrestling

Sve vise u tom smjeru.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Informacije o stazi
slika


Satnica

Kod: Označi sve

1st Free practice 	Fri 28 Jun 11:00 - 12:30
2nd Free practice 	Fri 28 Jun 15:00 - 16:30
3rd Free practice 	Sat 29 Jun 12:00 - 13:00
1st Qualifying 		Sat 29 Jun 15:00 - 15:18
2nd Qualifying 		Sat 29 Jun 15:25 - 15:40
3rd Qualifying 		Sat 29 Jun 15:48 - 16:00
Race 			Sun 30 Jun 15:10
Gume
slika

Kvalifikacije
Rezultati 2018
slika

Sažeci 2018


Pole krug 2018:


Utrka
Podij 2018
slika

Rezultati 2018
slika

Sažeci 2018
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Slash »

Prilika za Ferrari, Leclerc pobjeda, Ham drugi, Vettel treći
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ako bude ko i prošle godine: "Lewis, it's James...it's my fault that...."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la: 26 lip 2019, 13:05 Prilika za Ferrari, Leclerc pobjeda, Ham drugi, Vettel treći
Prekratke su ravnice za niveliranje zaostatka za Mercom. Bit će dobro ako uđu unutar 2 desetinke.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Francuske, Circuit Paul Ricard, 21-23 Lipanj 2019

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 23 lip 2019, 19:53 Ricciardo je dobio 2x po 5 sekundi kazne. Prvu je dobio za povratak na stazu i izguravanje Norrisa van, drugu je dobio jer je Raikkonena pretekao sa sva 4 kotača van staze na pravcu.

Sad su se suci zakopali duboko u jamu time što su kaznili Vettela u Kanadi jer sad moraju svaku sličnu situaciju, bez obzira koliko blesava bila (kao primjer Pereza danas) kažnjavat kako bi ispali konzistentni
Konzistentnost opet u banani i to pokazali u trci. Ista situacija s Grosjeanom. ISto je završilo kao i NOrris. I niš se nije desilo. Štoviše isti vozač je napravio nered i kazne nema. Znam da je Grosjean bio totalno izvan lige, ali to ne znači da Ricciarda nije trebalo kaznit (ako su ga kaznili za Norrisa)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Ili Mercedes dobro skriva svoj potencijal ili Ferrariju dobro leže Medium gume ovog vikenda...
slika


Za FP2, te sutra za kvalifikacije, Pirelli je rekao kako očekuju temperature staze iznad 57°C (na FP1 su bile oko 50-52°C)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Zaključano