Utrke 2019 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Scuderia »

Magy ima FL. :love:
NH ne lose.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Cuky »

Ferrari odlično odradio ovaj vikend:
- nove nadogradnje funkcioniraju
- pole
- 1-2 u utrci
- 3 pobjeda zaredom

Samo je FL nedostajao

Fun Fact: Ferrari je prva momčad da je uspjela uzeti 1-2 na VN Singapura

Fun Fact2: Ferrari nije 3 utrke zaredom pobjedio još od 2008.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Scuderia »

Razumljivo da se CL malo ljuti na ekipu, ali zbog mira u kuci, ovaj rezultat je dobar za momcad.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Vuksa_KC »

Nema se inače kaj ljutit, riskirali bi ga da izađe iza Hulka
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la vidc »

Stavi leclerca u boks prvog, krug poslije ide lewis i vettel odmah njim...i imaš isti poredak ako je sve normalno. Ovo je bio jedini način za 1-2. Seb odvozio super izlazni krug i to je to.
Ferrari je čekao pred kraj kruga da budu sigurni sa lewis neće u boks.

Dobra strategija napokon
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Scuderia »

Jedino jos RB drugi vozac nije pobjedio u utrci.
slika
Avatar
Monegasque
Postovi: 47
Pridružen/a: 22 svi 2019, 15:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Monegasque »

Vuksa_KC je napisao/la: 22 ruj 2019, 15:13
Cuky je napisao/la: 22 ruj 2019, 15:06 Fun Fact: Prvi puta da netko osim top 3 ekipe vodi u utrci od Silverstonea 2015. kada je Williams poveo

@Vidc da, tražili od njega da radi ista vremena koja je radio Hamilton kako ne bi smanjio zaostatak.
Kaj nije stroll vodio u Hocku?
Stroll je vodio, ali nije završio niti jedan krug kao vodeći jer ga je Max prešao brzo, tako da bi trebalo bolje definirati "poveo"

Dobra taktika Ferrarija, a preduvjet za nju je imati oba bolida u vrhu.
Mislim da se ovime donekle anuliralo što je Vettel ostao zakinut u kvalama Monze.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Cuky »

Antonio Giovinazzi dobio je 10 sekundi kazne na kraju utrke jer je za vrijeme jednog od SC-a vozio jako blizu krana oko kojeg su bili redari, a koji je bio na stazi da bi uklonio Russellov bolid. No čak i uz tu kaznu nije izgubio svoje 10. mjesto i 1 bod jer je imao 16 sekunda prednosti.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ako Russel, onda prvi SC.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Cuky »

Evo što Binotto kaže
Team boss Mattia Binotto explained why Leclerc was not pitted first.
"Verstappen was ready to stop so we had to protect his [Sebastian's] position," Binotto told Sky Sports F1.
"It was the best opportunity for us to try and overtake Hamilton. Later on, we would have stopped Charles and the pit crew should have been free for him.
"So that was the right time to stop Sebastian - no discussion. Going out he drove very well on new tyres and, simply, that's racing and he has been ahead of Charles.
"We could not have stopped Charles at that stage because if you are leading the race you will not stop first. It was simply the proper window for Seb."

https://www.skysports.com/f1/news/12433 ... -singapore

Čisto kao pojašnjenje da ne bude zabune, ovaj podebljani dio se odnosi na to da ako si vodeći, posebno na stazi na kojoj pretjecanje nije najlakše, nećeš prepustiti poziciju na stazi suparniku (u ovom slučaju Hamiltonu) da pokuša iskoristiti čistu stazu.

Ali vjerojatno su odlučili sa njime u boks bez obzira na Hamiltona kad su vidjeli Vettelova vremena na početku kruga kada je izašao iz boksa
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

U vrhu takticke borbe, u sredini prva akcija.
Mercedes je danas dobro podbacio, ne znam sto su razmisljali pustajuci Hamiltona tako dugo na stazi, izgubio je skoro 3 pozicije. Kad su vidjeli sto radi Vettel trebali su odmah ic po gume. Nije to staza gdje mozes racunat da ces u zadnjih 10 krugova sve nadoknaditi. Sekundu bi morao bit brzi da prodje Ferrari. Kad je vec skoro pola utrke odvozio na mekanim mogli su mu onda bar dat zute gume da proba nesto na stazi. Ferrari je nevjerojatno napredovao i nema mjesta za eksperimentiranje.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Vuksa_KC »

Računali su na SC, nije da su i puno fulali s obzirom čega je sve bilo posle.
Ali da, malo očajna strategija.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la vidc »

Ja sam očekivao da će lewis poletit kad je leclerc otišao u boks
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Vuksa_KC je napisao/la: 22 ruj 2019, 21:44 Računali su na SC, nije da su i puno fulali s obzirom čega je sve bilo posle.
Ali da, malo očajna strategija.
Staza je takva da se i sa starim gumama da dobro branit pozicija, tako da su se odlucili i prerano ic na izmjenu samo bi time pridobili, nista izgubili. Jako losa odluka.
Jedino sto je jako vazno izracunat promet na stazi, Max je isao prvi a nije imao cistu stazu da preskoci vettela, dok je Vettel imao idealne uvjete da je na prvo mjesto skocio. Puno je faktora i sigurno nije lako prvi potegnut okidac.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ćale od Lewisa je napisao/la: 23 ruj 2019, 07:59
Vuksa_KC je napisao/la: 22 ruj 2019, 21:44 Računali su na SC, nije da su i puno fulali s obzirom čega je sve bilo posle.
Ali da, malo očajna strategija.
Staza je takva da se i sa starim gumama da dobro branit pozicija, tako da su se odlucili i prerano ic na izmjenu samo bi time pridobili, nista izgubili. Jako losa odluka.
Jedino sto je jako vazno izracunat promet na stazi, Max je isao prvi a nije imao cistu stazu da preskoci vettela, dok je Vettel imao idealne uvjete da je na prvo mjesto skocio. Puno je faktora i sigurno nije lako prvi potegnut okidac.
A svi pričaju o nezadovoljnom Leclercu, a kaj je onda Bottas. Njega su mogli ostaviti da uspori cijelu kolonu, ali pretpostavljam da su mu morali bar neki ustupak napraviti.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Cuky »

meni su samo smiješni dvostruki standardi. Ne mislim ovdje sada na tebe Ćale, da ne bi bilo zabune, nego općenito. Kad Ferrari zezne strategiju onda su nesposobni talijani, kad Mercedes zezne strategiju onda je puno faktora. To viđam svuda po forumima jučer nakon utrke i danas.

Isto tako i za to kako vozači završe u utrci: Vettel boljom taktikom pretekne ne samo Hamiltona nego i Leclerca i odmah je kompletna F1 "zajednica" na nogama kako se sabotira Leclerca. Mercedes od Bottasa traži da smanji tempo na onaj koji u tom trenutku vozi Hamilton kako bi Hamilton nakon boksa izašao ispred njega: radi se to zbog prvestva. Iako je 63 boda prednosti
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la popeye »



slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la vidc »

Cuky je napisao/la: 23 ruj 2019, 08:18 meni su samo smiješni dvostruki standardi. Ne mislim ovdje sada na tebe Ćale, da ne bi bilo zabune, nego općenito. Kad Ferrari zezne strategiju onda su nesposobni talijani, kad Mercedes zezne strategiju onda je puno faktora. To viđam svuda po forumima jučer nakon utrke i danas.

Isto tako i za to kako vozači završe u utrci: Vettel boljom taktikom pretekne ne samo Hamiltona nego i Leclerca i odmah je kompletna F1 "zajednica" na nogama kako se sabotira Leclerca. Mercedes od Bottasa traži da smanji tempo na onaj koji u tom trenutku vozi Hamilton kako bi Hamilton nakon boksa izašao ispred njega: radi se to zbog prvestva. Iako je 63 boda prednosti
bottas je morao usporiti da hamilton ne padne iza albona
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Slash »

mercedes očajna strategija, nema opravdanja za takvu momčad, ferrari ih je nadigrao i u brzini i u taktici ovaj vikend.
sreća njihova da su nabildali prednost u prvom dijelu sezone, inače tko zna šta bi bilo do kraja sezone, potop...
po meni, kad su s hamiltonom već izgubili toliko vremena, trebali su onda do kraja riskirati i ostaviti ga na stazi još dulje (mislim da je imo oko 16 sekundi ispred giovanazzija), dakle mogao je još komotno 10-15 krugova u cruise modu čekat SC (i na kraju bi ga i dočekao)...a u slučaju neuspjeha, žute gume i rokaj do kraja, na kraju bi pobjedio, ali i da nije dočekao prvi sc, bio bi opet di je i završio 4. ili 5...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Cuky i Vuksa, ne branim ja nigdje Mercedes niti sam rekao kako je brizan Leclerc. Mercedes je zajebao totalno i Hamiltona i Bottasa. Sve su dali u pobjedu jednog vozaca i ostali izvan postolja. Ne da je samo Hamilton nezadovoljan nego i Bottasu duguju svi skupa duboku ispriku.
Sto se Leclerca tice, kako sam kaze not fair. Jbg, vjerujem da ce mladic na sastanku pokimat glavom da se slaze kako je ovo bilo najbolje za ekipu ali ce u sljedecim utrkama pokazat tko zasluzuje pobjedu.
Ako je Ferrari zaista u formi da mogu zavrsavat 1-2, uz ovakva dva vozaca koja se ne mire sa br2, cak i uz tradiciju momcadi da jedan pobjedjuje nastat ce atmosfera ko u McL Prost-Senna ili Ham-Rosberg gdje ne samo da ne pricaju nego se ne mogu ni pogledati.
Sto se strategije tice, ja mislim da najbrzi tim onaj u vodstvu utrke ima najbolju strategiju. Jer ima samo 1cilj, zadrzat nakon boksa poziciju, dok svi ostali riskiraju strategijom za pridobit mjesto sto se naravno zna pokazati i fatalnim. Godinama smo se divili RB strategijama dok je Vettel pobjedjivao pa Mercedesovim ali to je sve super kad startas prvi i vozis svoj tempo utrke, kad imas promjenjive uvjete na stazi i protivnike koji disu za vratom onda je stvar puno drugacija. Ako su dva tima u borbi to su 4 bolida iste brzine gdje se radi strategije moze desit 16 kombinacija do cilja.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la F1NAC »

Savršena utrka za Vettela. Ono probijanje kroz promet je bilo do jaja, pogotovo s Gaslyem. Svaki SC odlično izveden. Plus jos je imao 0.6 sekundi sporiji stop. Monstruozni outlap. Moje mišljenje je da nije ukenjao zadnji krug u Q3 da bi uzeo pole bio u subotu. Žao mi je Leclerca, al jbg jednostavno u kaosu koji je generirao (taktički) je izvukao deblji kraj. Jučer su oba Ferrarija bila savršena. Ako se ovakav uspon u formi nastavi.. Možda konstruktorski nije daleko. Trenutno -133 sa 264 boda u igri :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 23 ruj 2019, 22:14 Savršena utrka za Vettela. Ono probijanje kroz promet je bilo do jaja, pogotovo s Gaslyem. Svaki SC odlično izveden. Plus jos je imao 0.6 sekundi sporiji stop. Monstruozni outlap. Moje mišljenje je da nije ukenjao zadnji krug u Q3 da bi uzeo pole bio u subotu. Žao mi je Leclerca, al jbg jednostavno u kaosu koji je generirao (taktički) je izvukao deblji kraj. Jučer su oba Ferrarija bila savršena. Ako se ovakav uspon u formi nastavi.. Možda konstruktorski nije daleko. Trenutno -133 sa 264 boda u igri :D
Kad on napravi divebomb je ok ali smo srali po Riciju? :)

Da se razumijemo - meni je vrhunski potez i dapace, nemam nista protiv i smatram da bi toga trebalo bit vise.
Samo komentiram - objektivnost ljudi ovdje i kak niko to sad nije komentiral.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

VN Rusije, Sochi Autodrom, 27-29. Rujan 2019.

Post Postao/la Cuky »

Informacije o stazi
slika

Satnica F1
  • FP1 ----------- Fri 27 Sep ---- 10:00 - 11:30
  • FP2 ----------- Fri 27 Sep ---- 14:00 - 15:30
  • FP3 ----------- Sat 28 Sep --- 11:00 - 12:00
  • Qualifying --- Sat 28 Sep --- 14:00 - 15:00
  • Race --------- Sun 29 Sep --- 13:10
Satnica F2
  • FP ------------------ Fri 27 Sep ------- 08:30
  • Qualifying -------- Fri 27 Sep ------- 16:00
  • Race 1 ------------ Sat 28 Sep ------- 15:45
  • Race 2 ------------ Sun 29 Sep ----- 10:20
Satnica F3
  • FP ------------------ Fri 27 Sep ------- 07:20
  • Qualifying -------- Fri 27 Sep ------- 12:00
  • Race 1 ------------ Sat 28 Sep ------- 09:15
  • Race 2 ------------ Sun 29 Sep ------- 08:55

Gume
slika

Kvalifikacije
Rezultati 2018
slika

Sažeci 2018


Pole krug 2018:


Utrka
Podij 2018
slika

Rezultati 2018
slika

Sažeci 2018
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 27-29. Rujan 2019.

Post Postao/la popeye »

Lekler uzima :biggrin:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 20-22. Rujan 2019

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 24 ruj 2019, 10:31
F1NAC je napisao/la: 23 ruj 2019, 22:14 Savršena utrka za Vettela. Ono probijanje kroz promet je bilo do jaja, pogotovo s Gaslyem. Svaki SC odlično izveden. Plus jos je imao 0.6 sekundi sporiji stop. Monstruozni outlap. Moje mišljenje je da nije ukenjao zadnji krug u Q3 da bi uzeo pole bio u subotu. Žao mi je Leclerca, al jbg jednostavno u kaosu koji je generirao (taktički) je izvukao deblji kraj. Jučer su oba Ferrarija bila savršena. Ako se ovakav uspon u formi nastavi.. Možda konstruktorski nije daleko. Trenutno -133 sa 264 boda u igri :D
Kad on napravi divebomb je ok ali smo srali po Riciju? :)

Da se razumijemo - meni je vrhunski potez i dapace, nemam nista protiv i smatram da bi toga trebalo bit vise.
Samo komentiram - objektivnost ljudi ovdje i kak niko to sad nije komentiral.
Ne. Neki cak i vecina od Riccijevih divebombova su se sastojali od toga da je koristio drugog kao kocnicu tj. Ovaj bi se prekocio i sam bi jedva napravio zavoj dok ovaj drugi bi bio izbacen sa staze. Vettel i Gasly su bili poravnati u trenutku skretanja prema zavoju, dok je Vettel pod svojom kontrolom pogodio apex
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Zaključano