Utrke 2020 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la Cuky »

Mislim da će Racing Point biti ispred oboje. Mercedes, Racing Point i Ricciardo su postavili vremena na Mediumu, svi ostali na Soft
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la Scuderia »

Williams ispred jednog Red Bulla :pogled:
Mercedes se ruga konkurenciji - kao idemo i mi na soft, pa ako nas ugrozite da smo spremni. :ooo:
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la Cuky »

A prema Totovim riječima priče da su "liga za sebe" su netočne :lol:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la Scuderia »

Jedan od vecih trolova moderne F1. 8)
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la Cuky »

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la popeye »

od 2014 tom motoru niko ne moze prici. ferari je probo dva puta ali su oba puta dobili po prstima jer su nesto muljali. e sad ono sto se ja sad pitam koja je to caka odnosno muljanje koju Mercedes koristi od 2014. jer kada se pravila promene a neko naglo iskoci u prvi plan tu obicno nesto smrdi.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 18 srp 2020, 16:55 od 2014 tom motoru niko ne moze prici. ferari je probo dva puta ali su oba puta dobili po prstima jer su nesto muljali. e sad ono sto se ja sad pitam koja je to caka odnosno muljanje koju Mercedes koristi od 2014. jer kada se pravila promene a neko naglo iskoci u prvi plan tu obicno nesto smrdi.
Opet ti sa teorijama zavjere...
Imas neki dokaz za to ili su to samo nagađanja?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la speedy56 »

Muljanje zvano ulaganje u pravo vrijeme i u pravim iznosima, početak razvoja u pravo vrijeme i nemilosrdno daljnje ganjanje dodatnog napretka kroz iduće godine.

Mercedes je u startu 2014. već bio najbolji, Ferrari je kaskao odmah u statrtu, Renault nikak i nikak da je uložio potrebnu lovu. Honda je bila kilometrima daleko na početku, uspjeli su neki zaostatak smanjiti, ali ovih zadnjih 20ks i pouzdanost uz to ne dolaze tak lako.
Ne vidim ništa mutnoga u tome da se Mercedes danas nalazi u ovakvoj formi.

-----------

Jedna misao koja mi je prošla kroz glavu, koliko god to čudno zvučalo - vrlo vjerojatno bi se manje pričalo o ovakvoj formi RP-a da i Ferrari, a očito i RB nisu totalno fulali s ovogodišnjim bolidima.
Stroll je skoro sekundu sporiji od Mercedesa, uz neke "normalne uvjete" (očito je ovo to novo normalno o kojem pričaju na televiziji), tu postoji ogromna rupa u koju su se trebali ugurati ove dvije momčadi.
Ferrari i RB su prošle godine bili na pole positionu, tak da nebi bilo iracionalno očekivati ih na barem pola sekunde iza Mercedesa.
To bi RP ostavilo na 7. i 8. mjestu pola sekunde iza te 3. momčadi (ili RB ili Ferrari) i vrlo vjerojatno bi ta priča s rozim W10 podigla malo manje prašine.

Mercedes, ovaj pravi, W11 je brutalan auto, u to opće nema sumnje, ali ove dvije momčadi, koje jedine trenutno imaju potrebne resurse da bi se uopće mogli utrkivati s Mercedesom, su ove godine debelo podbacile.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la popeye »

MONTEZEMOLO: MERCEDES WORKED ON THEIR F1 ENGINE SINCE 2007
1 February, 2017

Former Ferrari president Luca di Montezemolo has revealed that Mercedes F1 chairman Niki Lauda informed him that the German team began work on their all conquering power unit a decade ago, long before the new turbo era kicked off.

Montezemolo told La Repubblica, “Lauda recently confessed to me that Mercedes were already working [on their hybrid engine] since 2007 and that’s why they so adamant during the negotiations to introduce V6 engines from 2014.”

Montezemolo also admitted that he erred in accepting the new F1 regulations, “Yes, I made a mistake. But I felt I could not put Ferrari in a position that would we would be seen as anti-development. A fearful Ferrari could not be my Ferrari.”

Indeed in 2014, the dawn of the new hybrid era was beset with problems as Ferrari and Renault were clearly on the back foot with their power units, while Mercedes powered teams – the Silver Arrows in particular – thrived from day one.

FIA chief Jean Todt said at the time, “Mercedes, Renault and Ferrari knew for five years what engines they would need to use this year. Mercedes has simply done a better job. Such is motor sport.”

At that point Montezemolo had lost all hope in the ‘new’ Formula 1, “The FIA have forgotten that people watch the racing for the excitement. Nobody watches racing for the efficiency, come on. And we cannot touch the engine?”

“People watch racing to be entertained. No one wants to watch a driver save gas or tires. They want to see them push from here to there. It’s sport, yes, but also a show,” added the former Ferrari boss.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Kako nitko ne kenje po RB koji također uz silne novce koje tucu u momcad ne uspije ni malo prismrdit nijednom u hibridnoj eri. Oba Ferrarija i RB iza proslogodisnjeg Mercedesa....
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la Slash »

F1NAC je napisao/la: 18 srp 2020, 18:17 Kako nitko ne kenje po RB koji također uz silne novce koje tucu u momcad ne uspije ni malo prismrdit nijednom u hibridnoj eri. Oba Ferrarija i RB iza proslogodisnjeg Mercedesa....
This #-o #-o #-o .
Za RB mi je i drago da su u banani, ali Ferrariju je mjesto naprijed, kao i McLarenu. Žao mi samo Sainza što si je napravio harakiri karijere sa ovim prelaskom od iduće godine.

Hoću li ikad doživjet Ferrari-Mercedes-McLaren fight da su unutar 3 desetinke svi, kako na kojoj stazi???
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la: 18 srp 2020, 18:26
F1NAC je napisao/la: 18 srp 2020, 18:17 Kako nitko ne kenje po RB koji također uz silne novce koje tucu u momcad ne uspije ni malo prismrdit nijednom u hibridnoj eri. Oba Ferrarija i RB iza proslogodisnjeg Mercedesa....

Hoću li ikad doživjet Ferrari-Mercedes-McLaren fight da su unutar 3 desetinke svi, kako na kojoj stazi???
Hoces. Kad Ferrari i Mclaren obave stop za friske gume a Mercedes ih stize za krug na starom softu od starta :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 18 srp 2020, 18:17 Kako nitko ne kenje po RB koji također uz silne novce koje tucu u momcad ne uspije ni malo prismrdit nijednom u hibridnoj eri. Oba Ferrarija i RB iza proslogodisnjeg Mercedesa....
sa renoom nisu imali sanse jer francuzi nisu hteli odresiti kesu. sa Hondom sam se nadao da ce im se pribliziti ali sad vec osnovano sumnjam da taj mercov motor radi na neki trik. Ko ne zna kad je Mercedes 1994 dosao na indi sa cudovisnim motorom ostavio je celi grid za cak 2 kruga jer su iskoristili rupu u pravilima. kad je IRL to zabranio Merc vise nije pobedio ni jednom. Toliko o njima.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la vidc »

Mercedes i da ima trik, koriste ga mudro i inteligentno za razliku od ferrarija koji je odvrno do te mjere da su druge ekipe skontale da razvijaju snagu puno veću od one koliku gorivo teoretski može pružiti uz postojeće ograničenje protoka.

I ako muljaju, muljaju bolje od svih
Zadnja izmjena: vidc, dana/u 18 srp 2020, 18:38, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la popeye »

Slash je napisao/la: 18 srp 2020, 18:26 Žao mi samo Sainza što si je napravio harakiri karijere sa ovim prelaskom od iduće godine.

uopste nije. samo bi budala odbio Ferari.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 18 srp 2020, 18:38
Slash je napisao/la: 18 srp 2020, 18:26 Žao mi samo Sainza što si je napravio harakiri karijere sa ovim prelaskom od iduće godine.

uopste nije. samo bi budala odbio Ferari.
A i nije baš neki problem otić iz momčadi koja trenutno debelo ovisi o kreditima nažalost.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la Slash »

Vuksa_KC je napisao/la: 18 srp 2020, 18:50
Slash je napisao/la: 18 srp 2020, 18:26 Žao mi samo Sainza što si je napravio harakiri karijere sa ovim prelaskom od iduće godine.


A i nije baš neki problem otić iz momčadi koja trenutno debelo ovisi o kreditima nažalost.
Pusti ti to, za razliku od Ferrarija oni su u uzlaznoj putanji i dugoročno imaju potencijala vratiti se na staze stare slave nadajmo se.
Ferrari je prilike za naslov prokockao (ili im ih je Vettel prokockao, kako god). A sad s obzirom da se 2021. vozi s istim bolidima, sad moraju pak čekat 2022. da pokušaju išta preokrenut. 2022. će bit 14. godina od zadnjeg naslova njihovog.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la popeye »

Slash je napisao/la: 18 srp 2020, 19:37
Vuksa_KC je napisao/la: 18 srp 2020, 18:50
Slash je napisao/la: 18 srp 2020, 18:26 Žao mi samo Sainza što si je napravio harakiri karijere sa ovim prelaskom od iduće godine.


A i nije baš neki problem otić iz momčadi koja trenutno debelo ovisi o kreditima nažalost.
Pusti ti to, za razliku od Ferrarija oni su u uzlaznoj putanji i dugoročno imaju potencijala vratiti se na staze stare slave nadajmo se.
Ferrari je prilike za naslov prokockao (ili im ih je Vettel prokockao, kako god). A sad s obzirom da se 2021. vozi s istim bolidima, sad moraju pak čekat 2022. da pokušaju išta preokrenut. 2022. će bit 14. godina od zadnjeg naslova njihovog.
mclaren kao customer tim se nikad nece boriti za titulu. bice brzi kolko im mercedes dozvoli. ferari sa druge strane ima svoj A tim a usput je i "ferari" i samo bi ga totalna budala odbila.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la Cuky »

F1NAC je napisao/la: 18 srp 2020, 18:17 Kako nitko ne kenje po RB koji također uz silne novce koje tucu u momcad ne uspije ni malo prismrdit nijednom u hibridnoj eri. Oba Ferrarija i RB iza proslogodisnjeg Mercedesa....
Zato jer Ferrari sam kroji svoje performanse, rade praktično sve od aerodinamike do mjenjača i motora... RB tu ovisi dosta i o trećim stranama.

BUMP:

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la gjoko-mkd »

Rb je pronašao neki fundamentalan problem , koji nisu rešili na vreme...


https://www.gpblog.com/en/news/63511/ma ... -back.html
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la popeye »

gjoko-mkd je napisao/la: 18 srp 2020, 21:23 Rb je pronašao neki fundamentalan problem , koji nisu rešili na vreme...


https://www.gpblog.com/en/news/63511/ma ... -back.html
ja bi ipak sacekao Silverston jer moguce da im ova pista ne lezi.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: VN Štajerske - Red Bull Ring - 10.-12. srpanj 2020.

Post Postao/la McLewis »

Vuksa_KC je napisao/la: 17 srp 2020, 21:49 Prošla su zavoj jer je ovaj drugi odustao od totalnog zatvaranja, isto kak je i Ricciardo kod Strolla, isti princip 'ako prođe, prođe'.
Ali strol je i sebe i ricciarda izgurao sa staze dok je ricciardo skupa s vettelom prosao zavoj....
McLaren u <3
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: VN Mađarske - Hungaroring - 17-19. Srpanj 2020.

Post Postao/la King iCool »

Za sad lagano kišica na F3 utrci. Nadam se da će tako bit i oko 15h.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Štajerske - Red Bull Ring - 10.-12. srpanj 2020.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Da, ali ne razumijemo se. Ja samo govorim da je princip preticanja isti, "spustim se na unutarnju pa kako bude bude", a ishod ovisi o ovom drugom kojeg se pretiče.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Štajerske - Red Bull Ring - 10.-12. srpanj 2020.

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 19 srp 2020, 12:38 Da, ali ne razumijemo se. Ja samo govorim da je princip preticanja isti, "spustim se na unutarnju pa kako bude bude", a ishod ovisi o ovom drugom kojeg se pretiče.
Mislim da nije bas tako binarno.
I like to race, not to do laps alone.
Zaključano