Posljednji film

Forum za sve ono što nema veze s Formulom 1...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Posljednji film

Post Postao/la luka_kimi »

Toon Army je napisao/la:
luka_kimi je napisao/la:Film "Pandorum". Sinoć sam ga išao gledati sa frendovima. Ja vam ne mogu opisati koliko fantastičan film. Kraj neću otkrivati, da se kolega Toon Army ne bi naljutio na mene :biggrin:
Baš lijepo od tebe (brzo učiš), to se stvarno spremam ići pogledati slijedeći tjedan jer me frend tjera da odemo pogledat a nemam pojma o filmu, ni tko, ni gdje, ni kada... :)
Eto vidiš kako sam se opametio, skoro sam ti reko da se na kraju dogodi... :biggrin:

Moja preporuka, film je jednostavno fantastičan ! :thumbup:
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
Jackie Stewart
F1-HR kviz champion
F1-HR kviz champion
Postovi: 938
Pridružen/a: 28 svi 2008, 08:49

Re: Posljednji film

Post Postao/la Jackie Stewart »

Nije film, nego su mini-serije. Band of Brothers..., vrijedi pogledati. ;)

slika
http://www.imdb.com/title/tt0185906/" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
Lord of the Ring
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 437
Pridružen/a: 11 kol 2006, 21:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe_i_MS
Lokacija: Pod Sljemenom

Re: Posljednji film

Post Postao/la Lord of the Ring »

...yes dobar je Pandorum..u biti dosta ljudi je pozitivno iznenadio (ukljucujuci mene), jer vjerojatno su ocekivali neki bedasti slasher horror, ali ipak ima koliko toliko vjernu radnju i obrat na kraju...no sve u svemu solidno-mozda je tako kad nista ne ocekujes kad ides gledati pa ispadne dobro! Meni osobno isto pozitivno iznenadio iako premisa nije skroz orginalna i dosta je motiva uzimano iz nekih drugih filmova (The Descent, Alien...) no dobro je odradjen osjecaj klaustrofobije i grandioznosti (kao suprotnosti) svemirskog broda, ali ipak meni je falila cimavica-nista me nije onak trznulo tokom filma (mozda sam nakon sveg i svaceg otupio :biggrin: )-trebali su zivine stavit uvijek u polusjenu kao npr u Descentu...ugl dobro potroseno vrijeme!

slika
Zanimljiv mix sveg i svaceg-high tech sci-fija, cyberpunka i moralno etickih dubioza...solidno odradjen iako ne nudi (barem meni) neke nove vidike i pitanja, sto je pretpostavljam bio cilj filma...pogotovo zato sto su motivi poput upravljanja i kontroliranja drugih vec obadivani npr u japanskim anime (GITS npr) a sama ideja (kontrolirani ljudi u real life borbi na smrt koji prenosi TV i zaradjuje milijarde je malo meh) isto tako nije mozda iskoristena u punom potencijalu...pogledati ako vam se gleda akcija


slika
Jos jedan sa Gerardom (svugdje ga ima covjece)...klasicna prica o osveti prema nepravednom sustavu...dosta nategnuta fabula ali ajde moze nekako proci iako meni ne dobiva prolaznu ocjenu...ako bas nista drugo nemate pri ruci

slika
Solidan film i jos uvijek cool (i cvrsti) Bruce Willis...premisa filma je buducnost u kojem svatko kontrolira prostetsko tijelo koje predstavlja savrsenu verziju sebe te se tako sve socijalne interakcije dogadaju izmedju takvih surogata-problem pocinje kad ih netko zeli sve unistit i vratiti good old days....ja sam bio zadovoljan pogledanim iako meni prica i nije bila toliko inovativna posto je temu pokupila opet iz japansikih anime (ocito je to sad trend u Hollywoodu) no mnogima ce prica biti i ponesto orginalna-isplati se pogledati.


slika
...ova tehnoloska poslastica kao i satira modernog drustva/covjecanstva je jedan od boljih filmova u zadnje vrijeme-ima svega, lude akcije, komicnih trenutaka, emotivnih trzavica, tenzije...preporuka za sve i obvezna literatura sf fanova!


.....a ceka se AVATAR!
slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Posljednji film

Post Postao/la Scuderia »

Mozda je "malo stariji" ali nije los.
slika
-the letters from iwo jima-

Drugi svjetski rat, ali sada gledano s Japanske strane.
slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Posljednji film

Post Postao/la gringo73 »

The Taking of Pelham 1 2 3 - ništa spektakularno ali dobar film, i ugodno utrošeno vrijeme. Pogledati :)
slika
slika
Avatar
Krscho
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1160
Pridružen/a: 31 kol 2008, 08:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1HR TMNF Team

Re: Posljednji film

Post Postao/la Krscho »

Također preporučam Taking of Phelham 1 2 3, pogotovo radi odličnog Travolte u ulozi zlikovca čiju ulogu je po meni odlično odglumio te jer mu svaka rečenica završava s madafucker ili prijevod pod kojim sam gledo đrkađije :D
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Posljednji film

Post Postao/la Scuderia »

Stalingrad 1993
slika
TEMa WWII gledano s strane njemackog vojnika.

Odlican film.
slika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Posljednji film

Post Postao/la King iCool »

INGLOURIOUS BASTERDS
Zanimljivo napravljen film sa nekoliko prehebenih scena.
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Posljednji film

Post Postao/la Armanini »

Lord of the Ring - pretpostavljajuci da su ovo tvoje recenzije - kapa dole!
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Lord of the Ring
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 437
Pridružen/a: 11 kol 2006, 21:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe_i_MS
Lokacija: Pod Sljemenom

Re: Posljednji film

Post Postao/la Lord of the Ring »

Armanini je napisao/la:Lord of the Ring - pretpostavljajuci da su ovo tvoje recenzije - kapa dole!
Zar sumnjas....infidel :biggrin: :D
ma ne, ono, stvarno volim (dobre) filmove (i animaciju) i uvijek volim docarati pogledano, dati neke uporedbe i poveznice te se trudim biti objektivan, ali i dati neki svoj subjektivni sud, uostalom tome i sluzi ova tema, a nakraju ako nekome i budu korisna moja pisanja-tim bolje.
Inace, hvala hvala!
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Posljednji film

Post Postao/la schuey »

sinoć od 3 do 5 ujutro,full realno i dobro napravljen mockumentary,baš se čovjek zapita jel stvarno il nije ;) ugl radi se o naručivanja žena preko agencije iz stranih država,pretežito za papire,sve u svemu full dobro skombinirano prema istinitim događajima
slika
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Posljednji film

Post Postao/la luka_kimi »

Slučajno sam neki dan prebacio na HTV2. Vidio sam nešto na TV-u što me jako zaintrigiralo. Nisam znao o čemu se radi, pa stisnuh TXT da vidim što je to zapravo. Ispostavilo se da je to najstrašniji i najkrvoločniji horror kojega sam vidio u svom životu. Definitivno najbolji, apsolutno preporučam. :thumbup:

SJEDNICA HRVATSKOG SABORA 1

slika

Šalu na stranu, na MAX-TV-u gledao sam jedan od boljih filmova u posljednje vrijeme. Zubi (Teeth). Film za dečke tinejdžere koji... hm... Ne paze. :biggrin:
I film koji je vjerojatno režirala neka feministkinja koja se time iživljava nad muškarcima i njihovim "ponosom". :biggrin: :smijeh:

slika
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
Krscho
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1160
Pridružen/a: 31 kol 2008, 08:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1HR TMNF Team

Re: Posljednji film

Post Postao/la Krscho »

Avatar.... epic
Avatar
Lord of the Ring
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 437
Pridružen/a: 11 kol 2006, 21:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe_i_MS
Lokacija: Pod Sljemenom

Re: Posljednji film

Post Postao/la Lord of the Ring »

Krscho je napisao/la:Avatar.... epic
slika
Da malo elaboriram.....
Ovo je nesto posebno, nesto vrlo posebno, nesto sto je ekstremno rijetko i nesto sto pomice granice...o samom projektu Avatar - Cameron ga je zamislio prije cak 12 godina, no iz razloga sto tadasnja tehnologija nije omogucavala da se njegova vizija vjerno prenese na film kako je zelio, on je kroz to vrijeme doradjivao scenarij, razvijao ideje i naravno implementirao sav dostupni high tech te ga sa svojom ekipom gurnuo jos dalje i razvio svoj sustav kombiniranja CGI i motion/facial capturinga te stvarnih lokacija...ono sto je rezultat je Avatar...film koji je gotovo transcendentalno iskustvo, prekrasno putovanje koje traje 170 minuta i koje prolazi u jednom dahu...
Da...i ja sam bio onaj od skeptika koji su mislili da ce film biti jos samo jedan u nizu, samo jedan od Hollywood smeca koje nam redovito serviraju pod raznim krinkama i izgovorima...no opet me nesto kopkalo - znao sam da je to Cameron i znao sam opet da je on perfekcionist, iako mozda pomalo fatalistickih svjetonazora (Titanic) pa me i s te strano brinula izvedba fabule samog filma...odlucio sam Avataru dati sansu u kinu(sto je napominjem vrlo rijetko jer se mora raditi o iznimnim filmovima)...a onda sam procitao kako je Mamoru Oshii (inace japanski redatelj kojeg iznimno cijenim (Ghost in the Shell, Avalon, Sky Crawlers...) izjavio kako je film fantastican i kako on takav ne bi uspio napraviti ni za 10 godina..tada mi je postalo jasno kako se radi o necem posebnom.. i stvarno je!
Nezaboravno - onaj osjecaj kada sam gledao Povratak Kralja i borbu za Minas Tirith za koji sam mislio da se nikad nece ponoviti bio je ponovo tu..doprinio je tome i 3D koji je bio na razini i definitivno dao doslovno i metaforicki novu dimenziju...vrijeme je stalo ili je proletjelo do kada su se pojavile zavrsne rijeci filma "Avatar" i putovanje je zavrsilo- ali putovanje koje se moze opisivati u superlativnim epitetima i atributima i definitivno putovanje za pamcenje!
Ne zelim otkrivati radnju i detalje, ali sam dozivljaj je spektakularan, a sto mi se posebno svidjelo je da film ima i jaku poruku kao i iznimno dobrih dijaloga i monologa koji sadrzavaju vise slojeva znacenja. Okosnica citave price nije samo ljubavna prica nego i nesto vise! Odusevilo me prije svega to sto su ljudi/humansi negativci i prikazani su shodno tome kao demoralizirane nakaze sto je takodjer svojevrsna poruka...ta cinjenica mi je dala posebnu notu filmu (ponesto kao i District 9)!
Nakraju i poslije 12 godina priprema i rada Cameron did it again, i Avatar ne samo da je zaradio preko milijardu dolara i stize Titanic, nego je prije svega film koji tesko da ce u nekoj buducnosti ostati nadmasen i mislio sam da ovo nikad necu reci ali: Jacksone nadmasen si! Avatar je film koji ce obiljeziti ovo vrijeme kao sto su to napravili svojedobno Matrix i LOTR, a posebno me veseli sto Cameron radi na filmu Battle Angel (inace adaptacija japanske mange/stripa i anime-a) i koji je Cameron isto odgadjao zbog nedostatne tehnologije i kao sto je napomenuo kako ce Avatar biti svojevrsni test za kretanje u projekt Battle Angel:Alita, ali to je vec druga prica.
Pogledajte Avatar, epski, fantasticno, fenomenalno, kolosalno!
slika
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Posljednji film

Post Postao/la 47 »

e, to gledanje u 3D...pretpostavljam da ne dobiješ one jadne kartonske crveno zelene il plave il kakve već cvike :D

I kakva je slika s time? ono, znam dok vidim nešto na tv-u što bi trebalo biti 3D, a nemam naočale te, izgleda užasno, pa ne buh htio otić u kino i sjediti nezainteresirano 170 minuta! ili da pogledam 2D? :D
slika
Avatar
Lord of the Ring
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 437
Pridružen/a: 11 kol 2006, 21:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe_i_MS
Lokacija: Pod Sljemenom

Re: Posljednji film

Post Postao/la Lord of the Ring »

47-cvike nisu shit (u Cinestaru, gdje sam ja gledao), dapace made in Taiwan su i sa Dolby Digital logom i to nisu one crveno plavo smece vec one s polariziranim staklima - ergo very good! jedino sto je izvjestan napor za oci, jer u biti to je varanje naseg mozga - ja sam drugi dan imao popucane kapilare... but it was worth it! Preporuka u svakom slucaju!
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Posljednji film

Post Postao/la Zweki »

Lord of the Ring je napisao/la:47-cvike nisu shit (u Cinestaru, gdje sam ja gledao), dapace made in Taiwan su i sa Dolby Digital logom i to nisu one crveno plavo smece vec one s polariziranim staklima - ergo very good! jedino sto je izvjestan napor za oci, jer u biti to je varanje naseg mozga - ja sam drugi dan imao popucane kapilare... but it was worth it! Preporuka u svakom slucaju!
Ma nema beda, samo sam osljepio, sve superiška, preporučam svima. :biggrin:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: Posljednji film

Post Postao/la schuey »

Lord of the Ring je napisao/la:47-cvike nisu shit (u Cinestaru, gdje sam ja gledao), dapace made in Taiwan su i sa Dolby Digital logom i to nisu one crveno plavo smece vec one s polariziranim staklima - ergo very good! jedino sto je izvjestan napor za oci, jer u biti to je varanje naseg mozga - ja sam drugi dan imao popucane kapilare... but it was worth it! Preporuka u svakom slucaju!
i ja da stavim to na svoje iovak ćorav pa nebi niš vidio,damn :biggrin:
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Posljednji film

Post Postao/la Schumy.d »

schuey je napisao/la: i ja da stavim to na svoje iovak ćorav pa nebi niš vidio,damn :biggrin:
Ti stavi sunčane... :biggrin: :lol:
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Posljednji film

Post Postao/la luka_kimi »

Schumy.d je napisao/la:
schuey je napisao/la: i ja da stavim to na svoje iovak ćorav pa nebi niš vidio,damn :biggrin:
Ti stavi sunčane... :biggrin: :lol:
... :biggrin: obuci šlape, kupaći kostim, ponesi ručnik i sve prije dobro izTačunaj, dakle, koliko novca trebaš ponijeti, koliko ćeš novca baciti na pivu od koje ti je glava drugi dan ko cigla i dođe ti da je odrežeš, i naravno, koliko se para nosi da se počasti curu (ili dečka, ne znam, ali znam da se o ukusima ne raspravlja) :biggrin: :biggrin: :biggrin: :smijeh:
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Posljednji film

Post Postao/la Schumy.d »

Evo, zadnje sam pogledao:
Milijunaš s ulice
slika

I iskreno, film me ugodno iznenadio... nisam očekivao tako dobar film.
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Posljednji film

Post Postao/la luka_kimi »

Klasika...

slika
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Posljednji film

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Iako ne volim ovaj tip filmova, ipak sam ga pogledao...
Naravno, zna se zbog cega, ili bolje reci koga :biggrin:

slika
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Posljednji film

Post Postao/la King iCool »

Dosta dobar film sa nekoliko krvavih scena i nešto ubijanja.
slika

Ovaj film je čista ludnica,totalno pretjeran akcijski trilre. Ako nise gledali onda pogledajte sad - oba dijela. LUDNICA!
slika
Avatar
Icy
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1964
Pridružen/a: 27 lis 2007, 22:32
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Crvenog Baruna

Re: Posljednji film

Post Postao/la Icy »

47 je napisao/la:e, to gledanje u 3D...pretpostavljam da ne dobiješ one jadne kartonske crveno zelene il plave il kakve već cvike :D

I kakva je slika s time? ono, znam dok vidim nešto na tv-u što bi trebalo biti 3D, a nemam naočale te, izgleda užasno, pa ne buh htio otić u kino i sjediti nezainteresirano 170 minuta! ili da pogledam 2D? :D
Obavezno pogledaj 3D, frend mi je gledao i 2D i 3D i kaže da su neusporedivo bolji efekti u 3D!
Al cvike su im loše, žuljaju :biggrin:

I btw... :biggrin:
slika
F1 bez Schumachera je kao atom bez jezgre
slika
Odgovori