VJEROVALI ILI NE!!!???

Forum za sve ono što nema veze s Formulom 1...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la Kenny »

Juče sam u 24 sata pročito da je Žak ubio spravu za trčanje :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la F1NAC »

awkward

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la Kenny »

Finac šta ti to predstavlja?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la F1NAC »

pa ovako satelitska snimka cijela hrvatska pod snijegom osim Istre :D
Zadnja izmjena: F1NAC, dana/u 11 vel 2012, 10:54, ukupno mijenjano 1 put.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la Kenny »

hahahaha, kod nas je bar zanimljivo za vozit :biggrin:
Jel ovo spavaća soba od tog lika? :biggrin:
http://www.williamsf1.com/member_photos/8639" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la Kenny »

Nikako ga nebi mjenjo samo kupovo :biggrin:
http://www.njuskalo.hr/auti/mercedes-r- ... as-2063608" onclick="window.open(this.href);return false; :biggrin:

Scuderia da ti odma napišem nemože se 2 puta bumpat :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la F1NAC »

Kenny je napisao/la:Nikako ga nebi mjenjo samo kupovo :biggrin:
http://www.njuskalo.hr/auti/mercedes-r- ... as-2063608" onclick="window.open(this.href);return false; :biggrin:

Scuderia da ti odma napišem nemože se 2 puta bumpat :biggrin:
bbbb koji auto jos i automatik
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la Kenny »

http://danas.net.hr/novac/page/2012/01/19/0268006.html" onclick="window.open(this.href);return false; hahahaha
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la King iCool »

Jel možete zamisliti da su se iz ovog autiomobila (da, stvarno je to bio auto - F430) izvukli živi?
:shock: :shock: :shock:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qgLbZ5-9 ... redirect=1[/youtube]
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la Kenny »

Baš i ne, di si pročito da su preživili?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la King iCool »

Kenny je napisao/la:Baš i ne, di si pročito da su preživili?
http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/ ... eli-255060" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la Slash »

Nisam znao gdje da stavim, ipak malo ima veze i s F1 :D :D.
Tamara, uvijek sklona povjeriti se novinarima, ispričala je da ju je uhvatila panika. Bernie joj nije preko telefona htio reći o čemu je riječ. Kad je ušla u njegov ured, sledila se, jer je tamo sjedila njezina majka Slavica Ecclestone, što je više nego neobičan prizor s obzirom na njezine loše odnose s Berniejem od razvoda 2009. Slavica je bila sva u suzama, Bernie šokiran. “Tata me odveo na stranu i rekao mi da će me ono što ću vidjeti jako pogoditi, ali da to moram vidjeti”, ispričala je Tamara, prema novinarkinim riječima, očiju crvenih od plakanja. “Onda sam s roditeljima sjela za laptop i počeo je film. Mama je plakala, tata je bio blijed, a ja sam otupjela od šoka.” Na kompjutoru su se vrtjela dva filmića snimljena u visokoj rezoluciji, s dvoje ljudi usred razuzdanog seksa. Cartierove narukvice
Prvo je shvatila da je jedan od snimljenih njezin Omar. Na ruci su mu bile dvije Cartierove ljubavne narukvice koje mu je ona kupila - jednu, od žutoga zlata, kad su se upoznali i drugu, od bijeloga zlata, prije godinu dana kad je shvatila da je Omar čovjek s kojim želi imati djecu i provesti ostatak života. Postalo joj je mučno, umalo je povratila. Narukvice su bile dokaz da je seks snimljen kad su ona i Omar već bili skupa. “Bilo mi je mučno, bila sam izdana, zgromljena i bilo me sram što moji roditelji to moraju gledati. Mislim, moj tata ima osamdeset godina”, rekla je Tamara na tren zaboravljajući da njezin tata ima i 50 godina mlađu djevojku i da nije baš osjetljivi penzioner. Kad su filmovi završili, Slavica je rekla kćeri: “Ne mogu vjerovati da si tako mirna”. Ali Tamara nije šutjela samo zato što nema majčin eksplozivni temperament već i zato što je bila, kako je rekla, “smrznuta od nevjerice i previše šokirana da bi plakala”. Osjećala sam se kao da žalim za nekim tko je umro, jer sam shvatila da čovjek kojeg sam voljela nije postojao.

Brutalno otrežnjenje
Uplašila sam se kad sam shvatila s kim sam dijelila krevet i pobješnjela zbog njegove ravnodušnosti prema meni i mome zdravlju”, rekla je. Bernie ju je upitao što će napraviti. Tamara je odgovorila da više nema razgovora. Nema daljnjih poteza, za nju je već sve bilo gotovo. “Mogla bih probaviti seks na jednu noć, svatko može pogriješiti, ali ovo je bilo nešto drugo, trebali biste vidjeti da shvatite o čemu pričam”, rekla je Tamara. “On očito ima velikih problema i ne želim da neku drugu djevojku izda kao što je izdao mene.”

Tamara Ecclestone tako je dobila dozu brutalne stvarnosti koju nije tražila. Od cijele obitelji Ecclestone ona je jedina gotovo sustigla slavu svoga oca, na sebi svojstven način: prvo je htjela biti manekenka, pa se pokušala profilirati kao poslovna žena i humanitarka, onda je imala svoj reality show Billion Dollar Girl u kojemu se sve vrtjelo oko njezine kupovne moći, 200 tisuća funti vrijedne zbirke torbica, 70 tisuća vrijednog ormara s cipelama, kristalne kade od milijun funti i slično. I njezina veza s Omarom stalno je bila pred kamerama, Tamara je pričala o osjećajima, o vjenčanju kojim je htjela zasjeniti ekstravagantnu svadbu sestre Petre, o tome koliko voli Omara kojemu se u noći kad ga je Bernie razotkrio nije mogla vratiti, pa je nazvala Petru i otišla k njoj.

Omar se ne kaje
Još dok su je vozili u Belgraviju, nazvala je Omara. Iako za sebe kaže da je vrlo emotivna, tada je bila mirna. “Upravo sam gledala video na kojem se seksaš s drugom osobom.” “Što?” pitao je Omar i pokušao sve poreći. “Gledala sam video i moji su roditelji gledali video”, nastavila je Tamara.

Onda je Omar priznao da je on na filmu, da je s tom ženom bio samo jednom i da je bio ucijenjen. “Stvari su puno kompliciranije nego što ti se čini, morao sam to napraviti”, uvjeravao je Tamaru.Tamara mu je rekla da se kloni nje i njezine obitelji. Onda ga je nazvao Bernie. “Molim te da poštuješ Tamarinu želju. Dovoljno si joj priuštio, ona sada treba samo nastaviti dalje”, rekao je. Tamara tvrdi da se Omar nikada nije ispričao ni njoj ni Bernieju i da je zvučao kao da se nimalo ne kaje. Bernie Ecclestone dobio je signal da video postoji nakon što je netko takav trač vidio u tabloidu. Povukao je nekoliko veza i video se stvori na njegovu kompjuteru. Umjesto da paparazzima pokazuje preplanulo tijelo kraj Omara u Saint Tropezu, Tamara sad u trenirci plače u kući s čivavom Dukom u krilu i s novinarima dijeli “najgori dio svog života”. Svi tragovi Omarova postojanja uklonjeni su iz kuće.

Momačka večer
“Ne bih podnijela da se vratim kući i nađem njegovu četkicu za zube na umivaoniku ili putovnicu u ladici”. rekla je “Ali ne znam hoće li mi išta pomoći da se riješim sjećanja na njega.” Ne spava, jer svaki put kad zatvori oči, vidi scene iz videa. Živi od kave i slatkiša. Bernie joj je rekao da je dugoročno dobro prošla jer je još mlada i čitav je život pred njom, izbjegla je brak i djecu s pogrešnim čovjekom.

Najgore joj je, kaže, što nikad neće znati je li je Omar ikada stvarno volio. Omar tvrdi da je seks snimljen na momačkoj večeri njegova prijatelja, da je bio pijan i da nije imao pojma što radi.

Tvrdi da je Tamara tvrdoglava i da ga ne želi slušati. Sve poriče i tvrdi da je video nastao prije njihove veze, da su ga ucjenjivali i da je netko pokrenuo cijelu operaciju da ga spriječi da uđe u obitelj Ecclestone. Traži od Tamare da se nađu nasamo da joj objasni što je vidjela i zašto je video poslan, ali nakon što je ona na filmu uočila Cartierove narukvice, Omar nema šanse.
Izvor: jutarnji
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la zizi »

Slash je napisao/la:Nisam znao gdje da stavim, ipak malo ima veze i s F1 :D :D.
Tamara, uvijek sklona povjeriti se novinarima, ispričala je da ju je uhvatila panika. Bernie joj nije preko telefona htio reći o čemu je riječ. Kad je ušla u njegov ured, sledila se, jer je tamo sjedila njezina majka Slavica Ecclestone, što je više nego neobičan prizor s obzirom na njezine loše odnose s Berniejem od razvoda 2009. Slavica je bila sva u suzama, Bernie šokiran. “Tata me odveo na stranu i rekao mi da će me ono što ću vidjeti jako pogoditi, ali da to moram vidjeti”, ispričala je Tamara, prema novinarkinim riječima, očiju crvenih od plakanja. “Onda sam s roditeljima sjela za laptop i počeo je film. Mama je plakala, tata je bio blijed, a ja sam otupjela od šoka.” Na kompjutoru su se vrtjela dva filmića snimljena u visokoj rezoluciji, s dvoje ljudi usred razuzdanog seksa. Cartierove narukvice
Prvo je shvatila da je jedan od snimljenih njezin Omar. Na ruci su mu bile dvije Cartierove ljubavne narukvice koje mu je ona kupila - jednu, od žutoga zlata, kad su se upoznali i drugu, od bijeloga zlata, prije godinu dana kad je shvatila da je Omar čovjek s kojim želi imati djecu i provesti ostatak života. Postalo joj je mučno, umalo je povratila. Narukvice su bile dokaz da je seks snimljen kad su ona i Omar već bili skupa. “Bilo mi je mučno, bila sam izdana, zgromljena i bilo me sram što moji roditelji to moraju gledati. Mislim, moj tata ima osamdeset godina”, rekla je Tamara na tren zaboravljajući da njezin tata ima i 50 godina mlađu djevojku i da nije baš osjetljivi penzioner. Kad su filmovi završili, Slavica je rekla kćeri: “Ne mogu vjerovati da si tako mirna”. Ali Tamara nije šutjela samo zato što nema majčin eksplozivni temperament već i zato što je bila, kako je rekla, “smrznuta od nevjerice i previše šokirana da bi plakala”. Osjećala sam se kao da žalim za nekim tko je umro, jer sam shvatila da čovjek kojeg sam voljela nije postojao.

Brutalno otrežnjenje
Uplašila sam se kad sam shvatila s kim sam dijelila krevet i pobješnjela zbog njegove ravnodušnosti prema meni i mome zdravlju”, rekla je. Bernie ju je upitao što će napraviti. Tamara je odgovorila da više nema razgovora. Nema daljnjih poteza, za nju je već sve bilo gotovo. “Mogla bih probaviti seks na jednu noć, svatko može pogriješiti, ali ovo je bilo nešto drugo, trebali biste vidjeti da shvatite o čemu pričam”, rekla je Tamara. “On očito ima velikih problema i ne želim da neku drugu djevojku izda kao što je izdao mene.”

Tamara Ecclestone tako je dobila dozu brutalne stvarnosti koju nije tražila. Od cijele obitelji Ecclestone ona je jedina gotovo sustigla slavu svoga oca, na sebi svojstven način: prvo je htjela biti manekenka, pa se pokušala profilirati kao poslovna žena i humanitarka, onda je imala svoj reality show Billion Dollar Girl u kojemu se sve vrtjelo oko njezine kupovne moći, 200 tisuća funti vrijedne zbirke torbica, 70 tisuća vrijednog ormara s cipelama, kristalne kade od milijun funti i slično. I njezina veza s Omarom stalno je bila pred kamerama, Tamara je pričala o osjećajima, o vjenčanju kojim je htjela zasjeniti ekstravagantnu svadbu sestre Petre, o tome koliko voli Omara kojemu se u noći kad ga je Bernie razotkrio nije mogla vratiti, pa je nazvala Petru i otišla k njoj.

Omar se ne kaje
Još dok su je vozili u Belgraviju, nazvala je Omara. Iako za sebe kaže da je vrlo emotivna, tada je bila mirna. “Upravo sam gledala video na kojem se seksaš s drugom osobom.” “Što?” pitao je Omar i pokušao sve poreći. “Gledala sam video i moji su roditelji gledali video”, nastavila je Tamara.

Onda je Omar priznao da je on na filmu, da je s tom ženom bio samo jednom i da je bio ucijenjen. “Stvari su puno kompliciranije nego što ti se čini, morao sam to napraviti”, uvjeravao je Tamaru.Tamara mu je rekla da se kloni nje i njezine obitelji. Onda ga je nazvao Bernie. “Molim te da poštuješ Tamarinu želju. Dovoljno si joj priuštio, ona sada treba samo nastaviti dalje”, rekao je. Tamara tvrdi da se Omar nikada nije ispričao ni njoj ni Bernieju i da je zvučao kao da se nimalo ne kaje. Bernie Ecclestone dobio je signal da video postoji nakon što je netko takav trač vidio u tabloidu. Povukao je nekoliko veza i video se stvori na njegovu kompjuteru. Umjesto da paparazzima pokazuje preplanulo tijelo kraj Omara u Saint Tropezu, Tamara sad u trenirci plače u kući s čivavom Dukom u krilu i s novinarima dijeli “najgori dio svog života”. Svi tragovi Omarova postojanja uklonjeni su iz kuće.

Momačka večer
“Ne bih podnijela da se vratim kući i nađem njegovu četkicu za zube na umivaoniku ili putovnicu u ladici”. rekla je “Ali ne znam hoće li mi išta pomoći da se riješim sjećanja na njega.” Ne spava, jer svaki put kad zatvori oči, vidi scene iz videa. Živi od kave i slatkiša. Bernie joj je rekao da je dugoročno dobro prošla jer je još mlada i čitav je život pred njom, izbjegla je brak i djecu s pogrešnim čovjekom.

Najgore joj je, kaže, što nikad neće znati je li je Omar ikada stvarno volio. Omar tvrdi da je seks snimljen na momačkoj večeri njegova prijatelja, da je bio pijan i da nije imao pojma što radi.

Tvrdi da je Tamara tvrdoglava i da ga ne želi slušati. Sve poriče i tvrdi da je video nastao prije njihove veze, da su ga ucjenjivali i da je netko pokrenuo cijelu operaciju da ga spriječi da uđe u obitelj Ecclestone. Traži od Tamare da se nađu nasamo da joj objasni što je vidjela i zašto je video poslan, ali nakon što je ona na filmu uočila Cartierove narukvice, Omar nema šanse.
Izvor: jutarnji


da citiram jednog svog starog prijatelja:

Frankly, my dear, I don't give a damn
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la F1NAC »

Paul Walker je mrtav :( RIP
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la speedy56 »

Da
Carrera GT je zgužvana ko stari papir.
Najgore je kaj on niti nije vozio, nego je bio suvozač.

Rip
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la Kenny »

Jel ovo stvarno zbog ljudi da uživaju u pogledu, ili?
http://www.boredpanda.com/circular-brid ... el-vinoly/
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la F1NAC »

Eto neznam dal neko prati SpaceX program, ali ostalo je još malo manje od 24 sata kad će lansirat najsnažniju raketu koja će za teret imat Teslu Roadster u vlasnistvu Elona Muska. Cilj je s tim testnim teretom pogodit orbitu Marsa. Auto će navodno letjet uz pjesmu Davida Bowiea - Space Odyssey .

Postoje predviđanja da će možda i raketa eksplodirati prilikom lansiranja, ostaje nam vidit.

Također dosad se vraćao samo jedan booster, a sad bi se trebala 3 vratit :shock:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Tk338VX ... e=youtu.be[/youtube]
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la Cuky »

pratim ja, itekako pratim :D

Da, Elon je prvo za probu koju su imali pred par dana kad su aktivirali svih 27 motora na 12 sekundi (u videu niže je skraćeno) da provjere radi li sve rekao "ako držači na platformi ne izdrže onda ćemo imat i neplanirano testno lansiranje"...a sad kaže da bi uspjehom smatrao da raketa odleti dovoljno daleko kako u slučaju nezgode nebi oštetila lansirno mjesto.


Inače, Falcon Heavy je najjača Američka raketa nakon Saturn V rakete koja je odnijela ljude na Mjesec, a jednom kad proleti biti će najjača operativna raketa, otprilike dvostruko snažnija od trenutno najsnažnije rakete u SAD-u: Delta IV Heavy.

Al ni to nije sve jer SpaceX uskoro započinje i sa gradnjom prvog primjerka nove, ogromne, rakete naziva BFR (negdje stoji da to znači Big Falcon Rocket, drugdje Big Freakin' Rocket) koja bi trebala ljude i teret odvoziti, po donekle pristupačnim cijenama, na Mjesec i Mars, na slici dolje prikazana u usporedbi sa ostalim SpaceX raketama (Falcon 1, Falcon 9 i Falcon Heavy)
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la gjoko-mkd »

Dali će niti direktan prenos kao nekad sa Nasinim šatlovima?
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la F1NAC »

gjoko-mkd je napisao/la:Dali će niti direktan prenos kao nekad sa Nasinim šatlovima?
Inače je bio sa falconom 9. moguće da će i ovaj bit, samo pitanje je pošto postoji dosta velik rizik da se sve raspadne nakon nekoliko metara.

I dalje mi fali Discovery, ta slijetanja su i dalje legendarna
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la Cuky »

Ima uredno svako lansiranje SpaceX-a stream uživo na njihovom youtube kanalu, a kroz dan-dvaf nakon lansiranja postave skraćenu verziju (bez 20-30 minuta SpaceX pozadine uz glaubu prije nego krene prijenos) da se može pogledat kad god poželiš. Prenose čak i lansiranje tajnih tereta američke vojske, al ta lansiranja prenose samo do odvajanja prvog i drugog stupnja rakete. Onda prate dalje prvi stupanj do slijetanja nakon čega završi prijenos, dok u normalnim letovima prate sve do odvajanja tereta od drugog stupnja.

E da, da nadopunim finca: ne samo da će sutra put Marsa letjeti Elonov osobni Tesla Roadster (prvi primjerak ikad proizveden) nego će za upravljačem istog sjediti i odijelo koje SpaceX razvija za letove sa astronautima:
slika

Evo primjer zadnjeg leta u kojem su slijetali, a da nije bilo tajanstvenog tereta


I link na stream za sutra:



A evo i kratki pregled SpaceX-ove povijesti
slika

Kompilacija koju su sami sastavili, a koja prikazuje većinu neuspješnih slijetanja


Te kompilacija koju je netko na youtubeu sastavio od prvih koračića prema slijetanju rakete do prvog uspješnog slijetanja



BUMP: I mala zanimljivost: lansirna rampa koju koristi SpaceX je slavna LC39-A na Kennedy Space Centru sa koje su polijetale praktički sve Apollo misije te velika većina Space Shuttle misija. Postoji i rampa LC39-B koja je služila kao rezervna u slučaju da je potrebno u kratkom roku lansirati dvije letjelice te sa koje je poletjelo nekoliko Shuttle misija. Također, neko vrijeme je NASA znala imati dva Shuttlea spremna, jednog na 39-A (glavna misija) i drugog na 39-B koji je čekao spreman ako bi zbog nekih problema trebalo spašavati posadu prvog:
slika


SpaceX je dobio 39-A od NASA-e 2011 godine i od tad su napravili puno nadogradnji na istoj kako bi bila kompaktibilna sa Falcon 9 i Falcon Heavy raketama. Počeli su sa nje lansirati prošle godine, a usput polako rastavljaju konstrukcije koje su tu bile kao potpora za Shuttle, a koje njima nisu potrebne. Toranj koji je sagrađen kako bi astronauti mogli ući u Apollo i Shuttle letjelice će biti renovirana i korištena za SpaceX-ove letove sa ljudskom posadom.

Osim te rampe koriste još i SLC-40 koja je par km udaljena od LC-39A, a nalazi se u američkoj vojnoj bazi te rampa LC-4 u Vandenburg američkoj vojnoj bazi. Uz to, SpaceX gradi svoj lansirni komplex u Texasu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la F1NAC »

Također u autu će bit postavljene kamere koje će snimati tokom leta.

Ako ovo uspije... Marketing priceless :D drugi proizvođači auta se mogu pokopat :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la Cuky »

gjoko-mkd je napisao/la:Dali će niti direktan prenos kao nekad sa Nasinim šatlovima?
Citirah te čisto da dobiješ obavijest o novom postu...

Vidim da su te ta vremena interesirala, pa evo ti jedna poveća playlista na youtubeu sa gotovo svim Shuttle letovima uz komentare astronauta koji su sudjelovali u njima
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 8226C29E68
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la gjoko-mkd »

Zadnje desetak letova Satlova sam uvjek direkno pratio na Nasinom portalom...normalno i vraćanje natrag
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VJEROVALI ILI NE!!!???

Post Postao/la zonelsk »

Vratiri ce se uskoro shuttle-like letovi u svemir.
SNC (Sierra Nevada Corporation) gradi Dream Chaser shuttle. Velik je ko cetvrtina originalnog shuttlea, isto moze primiti do 7 clanova posade. Postojati ce dvije varijante, jedna s posadom druga bez, za teret. Teretna verzija ce imati nosivost od 5000kg (unpressurized) i 500kg pressurized)

Moci ce se korisiti do 15 puta sto je najvise od svih letjelica do sad.
Prvi letovi su predvidjeni za 2020 i 2021 koristeći Atlas V rakete.
2014 su izgubili u bitxi od SpaceX i Boinga i za sad ih nasa ne planira koristiti za letove sa ljudskom posadom.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dream_Chaser
Meni fora izgleda, a vidjet ćemo sto ce biti sa njim.
I like to race, not to do laps alone.
Odgovori