Mobiteli

Forum za sve ono što nema veze s Formulom 1...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Mobiteli

Post Postao/la Zweki »

slika

Tema je već postojala, samo je nestala zbog neaktivnosti. Pa da to malo oživimo, od onda su te igračke dosta evoluirale.
Samo ovaj put koncept teme je nešto malo drugačiji. Nećemo više temu koristiti samo za pisanje ko ima koji mobitel i koji su dojmovi o nekom mobitelu.

Dakle, ovdje možete trkeljati o svemu vezano uz mobitele - od (kao što spomenuh) koji imate, dojmovi, pitanja jer vas nešto zanima a ne znate, preporuke, pa do onoga što je sad IN i na što bi stavio naglasak kod ove teme. Poznato da je popularnost krenula od iPhone-a i polako ali sigurno smartphone preplavljuje tržište i pitanje vremena je kada će klasični mobiteli otići u povijest. Pa da pređem na stvar, predlažite/opišite/raspravljajte o novim OS (Android, Apple iOS, Symbian, Windows Mobile... .), igrama, aplikacijama i dr.



Eto da probijem led. :)

Zanima me ima li netko kakvu preporuku koju GPS navigaciju (program) nabaviti za Android? Gledao sam iGo, NAVIGON, Sygic... . Zanima me što ima još i koji bi bio onako više nego topla preporuka? :)

Ajde, znam da vas ima! :D
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
~IsR~Lux
Početnik
Početnik
Postovi: 272
Pridružen/a: 14 vel 2008, 17:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: V8
Lokacija: ovdje

Re: Mobiteli

Post Postao/la ~IsR~Lux »

ja imam igo

navigacija je mrak:D
stavio sam cijelu kartu europe,3d je,ima prikaz nekih vaznih zgrada u gradu,3d teren
sve u svemu preporucujem igo,jel probao sam sve ostale navigacije,kao garmin,koji je dosta los,softver nije toliko los koliko su karte,nisu detaljne
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Mobiteli

Post Postao/la Zweki »

SFM je napisao/la:ja imam igo

navigacija je mrak:D
stavio sam cijelu kartu europe,3d je,ima prikaz nekih vaznih zgrada u gradu,3d teren
sve u svemu preporucujem igo,jel probao sam sve ostale navigacije,kao garmin,koji je dosta los,softver nije toliko los koliko su karte,nisu detaljne
Ima detaljnu kartu HR? Makar sam ja prvo razmišljao o Garminu jer sam probao ga na Symbianu, pa sam saznao da nema Garmin za Android, tako da zato tražim nešto barem slično ili ako možda i bolje od Garmina. :)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
~IsR~Lux
Početnik
Početnik
Postovi: 272
Pridružen/a: 14 vel 2008, 17:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: V8
Lokacija: ovdje

Re: Mobiteli

Post Postao/la ~IsR~Lux »

ako bas oces garmin,postoji i garmin za windows mobile,ne samo za symbian
Avatar
mkrajaci
Postovi: 47
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 08:30
Ja sam: Vozač
Lokacija: Sesvete

Re: Mobiteli

Post Postao/la mkrajaci »

Evo preporučit ču odličan site xda-developers.com, imate wiki, forum i još puno puno stvari, ekipa se bazira većinom na HTC (meni najdraže telefone).

Ako kome treba pomoć oko upucavanja rom-a u HTC (windows mobile, android) slobodno neka pogleda gore, a što se tiće windows mobile ja vam isto mogu dati neki savjet.

Kad smo već s navigacijama poćeli također preporučujem Nokijinu bespalatnu navigaciju, možda nije u rangu Garmina, ali zato za 0 kn je više nego dobra, probajte i uvjerite se.
Dođite k istini i ona će vas osloboditi.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Mobiteli

Post Postao/la F1NAC »

mkrajaci je napisao/la:Evo preporučit ču odličan site xda-developers.com, imate wiki, forum i još puno puno stvari, ekipa se bazira većinom na HTC (meni najdraže telefone).

Ako kome treba pomoć oko upucavanja rom-a u HTC (windows mobile, android) slobodno neka pogleda gore, a što se tiće windows mobile ja vam isto mogu dati neki savjet.

Kad smo već s navigacijama poćeli također preporučujem Nokijinu bespalatnu navigaciju, možda nije u rangu Garmina, ali zato za 0 kn je više nego dobra, probajte i uvjerite se.

imam ti ja nokiu odlicna je navigacija (imaš i zenu koja ti govori di da skreces itd :biggrin: ) mozes si skinut s ovistorea jos dodatne mape meni je prva liga cak je ucrtan kruzni tok u mom gradu koji je na rijetkim gpsima :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
mkrajaci
Postovi: 47
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 08:30
Ja sam: Vozač
Lokacija: Sesvete

Re: Mobiteli

Post Postao/la mkrajaci »

Recimo vozačka i šetačka navigacija za čitav svijet je nešto veća od 4 gige. S obzirom da s Nokijom 5800 dolazi 8 giga kartice sve stane bez brige.
Dođite k istini i ona će vas osloboditi.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Mobiteli

Post Postao/la Zweki »

Ne znam jel to bilo stvar izuzetka (do uređaja) ili do garmina koji je bio instaliran u 5800, ali beskrajno dugo se čeka da nađe satelit/e i onda pješice kad ideš i uključiš navigaciju, zblesira se totalno, više nisi siguran kamo pokazuje jer nekoliko puta u desetak metara promjeni smjer. A doživio sam i na semaforu (u autu) usred Zagreba da is*izdi pa počne nešto muljat kam skrenut, preračunava a ne vidim čemu. Imao tko sličan slučaj? (bez pristranosti molim ako posjedujete isti) :biggrin: Tj. zanima me da li su te neke boljke 5800 nasljedili i drugi Nokini modeli?
Inače Desire pronalazi satelit u manje od 5s (nije slučajnost jer stvarno svaki put odmah se spoji).

Btw. Još uvijek si nisam stavio navigaciju. Moram malo pronjuškat. :D
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
mkrajaci
Postovi: 47
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 08:30
Ja sam: Vozač
Lokacija: Sesvete

Re: Mobiteli

Post Postao/la mkrajaci »

I meni na 5800 treba malo duže da nađe satelit i isto ponekad vodi bezveznim cestama, a dovoljno je da se ide ravno, to može biti zbog postavke karte, da li trebaš najbržu rutu ili najbližu itd. Uglavnom to blesiranje ostavljam programu jer ni jedna karta mi baš nije vrhunska i ima svoje mušice.
Dođite k istini i ona će vas osloboditi.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Mobiteli

Post Postao/la Zweki »

Prekjučer je "prdnuo" HTC Peep, ako se netko nekim slučajem još i danas čudi i misli kako to samo njemu ne radi, ili naravno ako vas to nekim slučajem zanima. :biggrin: Inače nisam uspio naći nikakve informacije kada će update, pa ako netko slučajno zna ili sazna, neka javi.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Re: Mobiteli

Post Postao/la sale »

Zweki je napisao/la:Prekjučer je "prdnuo" HTC Peep, ako se netko nekim slučajem još i danas čudi i misli kako to samo njemu ne radi, ili naravno ako vas to nekim slučajem zanima. :biggrin: Inače nisam uspio naći nikakve informacije kada će update, pa ako netko slučajno zna ili sazna, neka javi.
Ne radi ti jer je Twitter promijenio autentifikacijski protokol u OAuth. Inače, nema ga do Twidroyda ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Mobiteli

Post Postao/la Zweki »

Znam, upoznat. Samo cekam da to rijese jer ostalo mi je onak blja. :D


Update.

Peep RADI! :peace:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Mobiteli

Post Postao/la Zweki »

Kršina tema me sad podsjetila da sam htio nešto podijeliti s vama.

Ovo je za Android ekipu.
Riječ je o aplikaciji imena "Penetrate" (ako slučajno već niste čuli) KLIK

btw. ajmo na sunce koje aplikacije koristite (tako da vidimo što ima korisnoga). :biggrin:
Kod mene:

- Barcode Scanner
- BatteryLife (widget)
- Bubble
- Cardio Trainer
- Compass
- ebay
- Endomondo
- Goggles
- GPS Speedo
- Instant Heart Rate
- Lighting Studio
- mAnalytics
- mPlaćanje
- MSN Talk
- MyBookDroid
- Opera Mobile (ali je baš i ne koristim)
- Paper Toss
- Penetrate
- Shazam
- Springpad
- TasKiller
- TV raspored
- Ulysse Gizmos
- WordPress
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Re: Mobiteli

Post Postao/la sale »

  • 3G watchdog
  • Alchemy
  • AndChat
  • AndFTP
  • Androlib Wallpaper
  • APNdroid
  • AppBrain App Market
  • Astro
  • Barcode Scanner
  • Battery status - free
  • Bebbled
  • BlueRSS
  • Bluetooth File Transfer
  • CardioTrainer
  • Compass
  • ConnectBot
  • Contact2Sim
  • Delicious
  • Dolphin browser
  • Dropbox
  • Facebook
  • Fennec
  • Flashlight (jbg, Hero nema flash :) )
  • FxCamera
  • Goggles
  • Gscript Lite
  • KeePassDroid
  • DialerOne
  • Listen
  • Maps [brut]
  • MarketEnabler
  • Nimbuzz
  • Shazam
  • Skype
  • Smart Monitor Lite
  • SMS backup & restore
  • SpeedXGalagus
  • TasKiller free
  • ThrottleCopter
  • Titanium backup (must have ako često mijenjate ROM-ove :) )
  • Traffic Jam
  • Transdroid
  • Tub Thumper
  • Twitdroyd PRO
  • Uninstaller
  • Volume Control
  • Wardrive
  • WaveSecure (must have no. 2!)
  • Wifi Analyzer
  • Wifi Static
  • Wireless Tether for Root Users
ima tu još dosta stvari koje nećete pronaći u Marketu (aHero ROM, modani kernel s kojim je overclockan CPU (528 > 712 mHz) itd. :) )
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
mkrajaci
Postovi: 47
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 08:30
Ja sam: Vozač
Lokacija: Sesvete

Re: Mobiteli

Post Postao/la mkrajaci »

To ja govorim več dugo, HTC-i su zakon za modiranje. Recimo ja imam Toucd hd sa energy romom 6.5 windozeri (original su 6.1), uz tonu programa koje energy ima u sebi (npr. wifi router koji mobitel pretvara u wifi router itd.) još koristim: M-zaba, Weather bug, Fring, G-profile i G-alarm, Bloomberg, Metatrader.
Dođite k istini i ona će vas osloboditi.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Mobiteli

Post Postao/la Zweki »

Pitanje za Android ekipu. Trebam app za ebay, ima raznih ali želim org od ebay-a jer nemam baš povjerenja u nečije izume na istu temu jer oću svoje podatke skroz zaštićene u tom pogledu a i aktivno šopingiram prek ebaya pa mi kao treba. U maketu ne mogu naći app, piše da nema, tj. da nemože naći. E sad, bio sam skino s jednog drugog izvora ali traži nadogradnju i onda tu stane, nema nadogradnje i ništa (starija verzija). E sad me zanima zašto ne mogu naći na marketu, a google uredno izbacuje link na market da se može skinuti. Gdje da nađem app za skinuti, zadnju verziju?

Hvala.


Update

Riješeno!
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
mkrajaci
Postovi: 47
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 08:30
Ja sam: Vozač
Lokacija: Sesvete

Re: Mobiteli

Post Postao/la mkrajaci »

Kako se zove ta koju koristiš za ebay?
Dođite k istini i ona će vas osloboditi.
Avatar
Dodi_napalm
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 543
Pridružen/a: 28 tra 2009, 14:00
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Mobiteli

Post Postao/la Dodi_napalm »

Ajfonači - nova F1 2011 app je izašla i fenomentastična je.. ;)
jedan je gazda F1 - Schumy
NEVER GIVE UP, NEVER SURRENDER !!!
slika
Avatar
mkrajaci
Postovi: 47
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 08:30
Ja sam: Vozač
Lokacija: Sesvete

Re: Mobiteli

Post Postao/la mkrajaci »

Prićaj mi, za andoid još nema ni u povojima.
Dođite k istini i ona će vas osloboditi.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Mobiteli

Post Postao/la Zweki »

Zvala se Ebay, ali više ne koristim. Prodao mob. :biggrin:

btw. nećeš moći kupovati preko nje, samo ćeš moći pretraživati predmete tj. sve osim kupovine jer za HR (a i mnoge druge zemlje) nije dostupna aplikacija (a i ako dođeš do aplikacije onemoguće ti kupovinu preko nje).
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Lord of the Ring
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 437
Pridružen/a: 11 kol 2006, 21:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: sebe_i_MS
Lokacija: Pod Sljemenom

Re: Mobiteli

Post Postao/la Lord of the Ring »


.50=najbolja aplikacija za ajfon.


Blend je isto jako dobra
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fLreo24W ... re=related[/youtube]
slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Mobiteli

Post Postao/la Schumy.d »

A budale...
Ja bi ovog lika stavio u blender koliko je naporan.
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Mobiteli

Post Postao/la Zweki »

Za one kojima je (službeni) eBay app potreban za šopingiranje, čini mi se da je od danas moguće kupovati i preko nj. iz HR. Zašto čini mi se? Zato jer sam danas primio mail u vezi aplikacije, ali ne mogu potvrditi jer nemam android mob (trenutno). :biggrin:
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Mobiteli

Post Postao/la King iCool »

Zweki je napisao/la:Za one kojima je (službeni) eBay app potreban za šopingiranje, čini mi se da je od danas moguće kupovati i preko nj. iz HR. Zašto čini mi se? Zato jer sam danas primio mail u vezi aplikacije, ali ne mogu potvrditi jer nemam android mob (trenutno). :biggrin:
Oho zanimljivo, ja sam prošli tjedan kupil P990 i sad experimentiram sa raznim aplikacijama koje su mi (ne)potrebne a ova je zanimljiva. Nije da ću odma nešto preko ebaya kupovati ali nikad se ne zna. :biggrin:
Avatar
mkrajaci
Postovi: 47
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 08:30
Ja sam: Vozač
Lokacija: Sesvete

Re: Mobiteli

Post Postao/la mkrajaci »

Ja sam je instalirao na svoj desire i radi odlično, nisam pokušavao kupovati, ali bez problema vidim svoj profil i sve što sam radio kao i na kompu.
Dođite k istini i ona će vas osloboditi.
Odgovori